Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

zánět očí


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
palma1



Založen: 12.06.2008
Příspěvky: 13

Předmět: zánět očí
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 6:51:36
Odpovědět s citátem

Ahojda lidi, potřebovala bych poradit. Nikdy jsem kočku neměla... a přiznám se, že ani nechtěla, ale minulý týden v pátek jsem našla na půdě pod podlahou 3 koťátka. Jsou nádherná, ale mám s nimi jednu potíž. Mají hrozně zhnisaná očička, jak jsou v tom prachu. Přemístit je zatím moc nechci, jejich mamča je hrozně plachá, nenechá se chytit a mám obavy, aby když je někam přesunu, aby je neodnesla nebo aby se o ně nepřestala starat. Zatím jim to kapu Opthalmo septonexem, ale moc to nepomáhá. Kapu jim to 2x denně, ale je to asi málo, ale mám strach, aby se na ně nevyprdla, když je odtamtud budu pořád brát. Myslela jsem si, že jim jsou tak 2 týdny, protože sice na nožičkách stáli, ale hrozně se klepali a moc neťapkali, ale včera mi ukázali, že už jim je nejspíš víc. Když jsem jim pořádně vyčistila oči a oni se po 5 minutách rozkoukali, umějí pěkně utíkat. Na půdu jsem jim dala čistou krabici vystlanou čistým tričkem, ale utekli z ní, když jsem je tam vrátila, než jsem je tam vrátila poslední, tak mi dvě utekly pod podlahou až do půlky půdy (takže dneska budu vytrhávat další prkna a hledat je, abych jim mohla vyčistit znovu oči...). Jejich mamča je sousedů, ale vloni jí koťata sebrali a tak je nejspíš schovala k nám. Když jsem jim o koťatech řekla, tak je chtěli zase zlikvidovat. Sad Takže s jejich pomocí moc počítat nemůžu a já myslím, že když už jsou na světě, tak se jim musí pomoct. Prosím, poradíte mi, jak to zvládnout?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: zánět očí
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 7:07:18
Odpovědět s citátem

Rozhodně je nutné posoudit, zda se jedná o problémy vyplývající z prachu, či zda jde o zánět, který se musí léčit pořádně a ne jen prokapávat Ophtalmoseptonexem, aby se předešlo dalším komplikacím a nepříjemným důsledkům.

Zkuste si projít tato fora:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=204
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1047
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2201

Jinak asi by chtělo řešit nejen situaci koťátek, ale jejich maminy, a to kastrací. Zkuste si získat její důvěru (krmením, pravidelným docházením) a navzdory tomu, že je sousedů, zvažte, zda by nebylo lepší jí vykastrovat, než řešit problémy s nechtěným koťaty; jistě si umíte představit, kde její loňský vrh asi skončil Confused

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
palma1



Založen: 12.06.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 7:24:04
Odpovědět s citátem

Dokážu... Sousedům už jsem řekla, že by s mamčou měli něco dělat. Oni mají kočky asi 4 (ne-li víc), tak se jim do ničeho investovat nechce. A popravdě - dnes je tam má tahle míca a příští rok to může být jiná. Všechny kočky jim vykastrovat nemůžu a ani nechci - je to investice za hranicema mých možností. Sad Kapičky jsem začala používat na radu našeho veta, ale je pravda, že jsem tam koťátka sebou neměla (stavila jsem se u něj po cestě z práce) a jenom mu situaci popsala. Každopádně moc děkuji za ty témata.

Jen možná touhle cestou - jestli byste někdo některé chtěl - byla bych ráda. Já si je nechat nemůžu - máme pejsu, notorického vyhaněče koček ze zahrady (nic jim neudělá, ale vyžene je). Jsme z Třebechovic pod Orebem a jsou to 2 kočičky a jeden kocourek, ale ten je už zamluvený.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 10:32:20
Odpovědět s citátem

palma1 napsal:

Jen možná touhle cestou - jestli byste někdo některé chtěl - byla bych ráda. Já si je nechat nemůžu - máme pejsu, notorického vyhaněče koček ze zahrady (nic jim neudělá, ale vyžene je). Jsme z Třebechovic pod Orebem a jsou to 2 kočičky a jeden kocourek, ale ten je už zamluvený.


Pesa není problém-mám ji taky, taky je notorický vyháněč koček, ale rozlišuje kočky cizí a kočky naše Exclamation nepodceňovala bych psí inteligenci Laughing

Když jsem přinesla první kotě, ten den ho chtěla sežrat, ale dala si vysvětlit, že její svačina čeká v misce, nemá 4 nohy a neutíká Laughing
Týden jsem dávala zvýšený pozor, ale žádné drama se nekonalo, cca po 14ti dnech se začalo osmělovat kotě a za měsíc z nich byli kamarádi největší a jsou dodnes. Adam si k ní chodí lehat, skáče po ní, ohlodává jí uši, čenich, ona se ho snaží vylízat ze světa, a oběma se to evidentně zamlouvá, co si vzájemně provádějí. Někdy se spolu honí po bytě a je to pěkná sranda.

A když jsem přinesla druhé kotě, tak to už psice vůbec neřešila, jen si k němu čuchla (od kotěte dostala okamžitě do čenichu) a byl klid.

A cizí kočky honí vesele dál. Běda každé-pěkně ji prožene.

Já bych se toho na vašem místě nebála, klidně bych si aspoň 1 (lépe 2) koťata vzala.

A lepší než kapky je oční mast ophthalmo-hydrokortizon.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
palma1



Založen: 12.06.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 12:59:08
Odpovědět s citátem

já si je ale skutečně nechat nemůžu... možná, že by to Lady rozchodila, ale můj přítel ne a kdybych na něco takového přistoupila, tak příště, až budou mít jejich kočky další koťata, tak bych si je třeba mohla vzít zase... navíc mám možná hloupý názor, že zvířátko si má vzít jen ten, kdo ho bude mít hrozně moc rád a skutečně ho CHCE, což já nejsem (měla bych je ráda, ale nebyla by to taková ta láska, kterou třeba cítím k Lady)

Prosím, kdybyste někdo věděl o někom, kdo je bude mít hrozně moc rád, byla bych moc ráda. Přála bych jim, aby se dostala do dobrých rukou...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (28x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
3
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)
4
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
5
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
6
Proč kočkám v noci svítí oči? (15x)
7
Cornish rex (15x)
8
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
9
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top