Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

v kolika týdnech se dávají koťátka?

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
palma1



Založen: 12.06.2008
Příspěvky: 13

Předmět: v kolika týdnech se dávají koťátka?
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2008 13:17:02
Odpovědět s citátem

Jako naprostý amatér se chci zeptat, v kolika týdnech je vhodné dávat koťátka. Máme asi měsíc stará prťata a teď mě kontaktovala paní, která chtěla koťátko hned, že prý už 2 kočky měla a že si je vždycky brala ve 3 týdnech. Mě to přijde moc brzy, takže jsem ji odmítla...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2008 13:36:08
Odpovědět s citátem

Ideální věk jsou 3 měsíce, tedy 12 týdnů (ve Vašem případě bych se řídila i tím, když kočka přestane o koťata zcela jevit zájem, tj. přijde je třeba jen jednu denně zkouknout).
Pokud budou zájemci trvat na tom, aby byla koťata co nejmenší/nejroztomilejší atd., doporučila bych takovýmto lidem kotě buď vůbec nedat (protože toho o kočkách a péči o ně asi moc nevědí) nebo se dohodnout, že kotě půjde z domu až v těch 3 měsících a majitele předem vyzpovídat (jak si představuje stravu, zabezpečení bytu, zamezení dalšímu množení koček atd.) a případně poučit o základní péči (ne mléko, ne lidské jídlo, sítě v oknech, kastrace, očkování+odčervení).
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
palma1



Založen: 12.06.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2008 13:52:01
Odpovědět s citátem

moc děkuji za rady. kočka se u nich moc neobjevuje už teď. když už se u nich zastaví, zblajzne jim, co mají v mističce, dá jim napít a zase odejde. ale myslím, že je u nich přes noc (jsou na půdě)... nabízela jsem paní, že se může kdykoliv přijet podívat, že jí budu posílat fotky,... ale nechtěla, že prý ho chce hned, že už s tím má zkušenosti - kotě si brala vždycky ve 3 týdnech... jsem ráda, že jsem ji odmítla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2008 14:34:31
Odpovědět s citátem

Ono i když u nich není non-stop, pořád se jim věnuje. Kočka kojí koťata plně cca 4 týdny, pak už začínají jíst i tuhou stravu (ale kočka je pořád kojí), takže jim kočičí máma nosí ulovenou potravu-nejdřív mrtvé myši, pak jen omráčené a učí je lovit (to je tak cca kolem 2 měsíců).
Ty tři měsíce jsou stanoveny plus mínus na tom, že a)kotě je plně zvyklé na tuhou stravu b) je schopné být více méně bez mámy-ta ho již naučila důležité "kočičí dovednostiů - chodit na "písek", ulovit a zabít kořist, "poučila" ho o nebezpečích okolního světa nebo mu ukáže, kam má chodit na jídlo (když venkovní kočku někdo krmí) c) má imunitu získanou prostřednictvím mateřského mléka U koček, které jsou v kontaktu s lidmi je také důležitá socializace.

Koťata, která odešla od matky přliš brzy mohou být pro budoucího majitele problém: buď jsou na lidi přehnaně fixovaní, nebo se naopak bojí, případně můžou vykazovat nežádoucí chování, jako třeba bolestivé útoky s použitím zubů a drápů (kotě se za pomoci mámy kočky a sourozenců při hře učí, kde je hranice mezi hrou/bolestivým útokem).

Jinak ten správný čas, kdy můžou jít koťata od mámy se u venkovních koček pozná i podle toho, že je mám od sebe začne odhánět, případně jim i dost nafackuje, aby jim dala najevo, že teď už svou povinnost splnila a je na čase, aby si šli každý po svém. Na chatě to sousedovic kočka taky řešila tím, že se prcky snažila nalákat do chaty-tajně je tam propašovala a pak je nechala v cizím prostředí, o kterém si myslela, že je pro jejich budoucnost OK, a sama si šla za kocourama.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2008 18:30:25
Odpovědět s citátem

Ze zakona je hranice odchodu od kotat od kocky 10 tydnu veku - drivejsi odstav by mohl byt bran jako tyrani zvirat ....
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
palma1



Založen: 12.06.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2008 20:35:35
Odpovědět s citátem

káčátko:

s tou maminou to je asi pravda - chodí k nim, i když ji tam často nevidím, ale určitě ještě občas cucají.

jen se ještě zeptám, jak píšete, že se naučí, jak si hledat potravu - nevšimla jsem si, že by jim něco nosila. já jim dávám do ohrádky mističku s kapsičkou (moc jim chutná). je to tak dobře? nebudou zvyklá, že se jim všechno strčí až pod nos? takhle přeci nebudou nuceni si potravu hledat a myslím, že možná i proto jim nic nenosí - ví, že mají pořád plná bříška Smile

každopádně jsem ráda, že jsem koťátko nedala, protože si myslím, že ještě neumějí sama pít. vodu tam sice mají, ale dneska jsem koukala, že si strčí čumáček do vody a samozřejmě si loknou a začnou pšikat...

Pavla1:
ale asi moc lidí to neví, že ano? tahle paní totiž není první, která mi řekla, že si brala koťata ve 3 týdnech. mám ještě jednu zájemkyni, která taková koťátka dostala a obě bohužel uhynula. paní je z toho opravdu špatná a tak spolu zatím jen komunikujeme. chce si vzít koťátka až budou naprosto OK. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: v kolika týdnech se dávají koťátka?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2008 8:34:45
Odpovědět s citátem

palma1 napsal:
Máme asi měsíc stará prťata a teď mě kontaktovala paní, která chtěla koťátko hned, že prý už 2 kočky měla a že si je vždycky brala ve 3 týdnech. Mě to přijde moc brzy, takže jsem ji odmítla...


Dobře děláte. Docela by mě zajímalo, jak dopadly ty kočky, co paní už měla a brala je v těch třech týdnech. Proč už je nemá?
My jsme měli jen jednou tak malá koťátka, syn je našel vyhozené v popelnici cca dvoutýdenní a byla to hrozná piplačka odkrmit je z flaštičky, střídali jsme se všichni. Ale pravda je, k mému překvapení, že na píseček v misce začala chodit okamžitě, stačilo jim ho jednou ukázat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2008 9:12:35
Odpovědět s citátem

palma1 napsal:
káčátko:

s tou maminou to je asi pravda - chodí k nim, i když ji tam často nevidím, ale určitě ještě občas cucají.

jen se ještě zeptám, jak píšete, že se naučí, jak si hledat potravu - nevšimla jsem si, že by jim něco nosila. já jim dávám do ohrádky mističku s kapsičkou (moc jim chutná). je to tak dobře? nebudou zvyklá, že se jim všechno strčí až pod nos? takhle přeci nebudou nuceni si potravu hledat a myslím, že možná i proto jim nic nenosí - ví, že mají pořád plná bříška Smile



To že je přikrmujete je v pořádku. My jsme koťata od té sousedovic kočky přikrmovaly vařeným masem, tvarohem a minigranulkam od Royal Canin. Mámě kočce se to ale moc nelíbilo a tak i je odstěovala o dva domy dál a pak je chvíli vodila jen na jídlo, když ona uznala za vhodné, že mají baštit. Pak se zase přistěhovala i s koťaty.
Že jim zatím nic nenosí je buď tím, že jsou třeba ještě moc malá, nebo prostě není 100% matka. Wink S tím bych si hlavu nelámala. Pokud ještě mezi sbou koťata neřádí (honí se, zakousávají atd.), tak by nějaká myš stejně asi neměla zatím význam.

Osobně se omnívám, že je Vám tam nechá, protože jim ukáže, že tady je to dobré bydlo s plnýma mističkama, kterého se mají držet Smile
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
palma1



Založen: 12.06.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2008 9:27:38
Odpovědět s citátem

Docela by mě zajímalo, jak dopadly ty kočky, co paní už měla a brala je v těch třech týdnech. Proč už je nemá?

nevím, jestli je má nebo nemá. koťátko chtěla pro svou sestru a chtěla ho co nejmenší, aby se sestře líbilo (nejspíš starší už se jí líbit nebude). každopádně to raději snad ani vědět nechci.

Osobně se omnívám, že je Vám tam nechá, protože jim ukáže, že tady je to dobré bydlo s plnýma mističkama, kterého se mají držet

jéjej - to bych to krmení měla přehodnotit Very Happy . ne, dělám si legraci - přikrmovat je budu dál, ale nechat si je nechci a hledám jim nový domov. začala jsem dost s předstihem, tak to snad dobře dopadne Smile navíc by to byli chudáčci - být celý život na půdě... nedokážu si totiž představit, jak polezou dolů... mamča to zvládne po žbrdlení pro vinnou révu, ale koťátka jsou na to moc malá...

kočka už je starší a měla koťata několikrát, takže to dělá nejspíš proto, jak jste uvedla, že jsou ještě malá. hrát si teprve začínají, začínají se "fackovat" a pošťuchovat, ale lezci to jsou dobří už teď - šplhají se po bedýnce, ohrádce i po mně Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2008 10:04:14
Odpovědět s citátem

palma1 napsal:

nevím, jestli je má nebo nemá. koťátko chtěla pro svou sestru a chtěla ho co nejmenší, aby se sestře líbilo (nejspíš starší už se jí líbit nebude). každopádně to raději snad ani vědět nechci.


No právě, až bude starší, tak ho odloží nebo co?
Koťátka jsou nádherná, miloučká, je to potěšení ... asi jako malé děti. Taky jsem už ráda, že synové vyrostli Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2008 19:46:27
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
palma1 napsal:

nevím, jestli je má nebo nemá. koťátko chtěla pro svou sestru a chtěla ho co nejmenší, aby se sestře líbilo (nejspíš starší už se jí líbit nebude). každopádně to raději snad ani vědět nechci.


No právě, až bude starší, tak ho odloží nebo co?
Koťátka jsou nádherná, miloučká, je to potěšení ... asi jako malé děti. Taky jsem už ráda, že synové vyrostli Very Happy


Je to hnusné, ale třeba s tím krmí hady. v žádném případě nedávat. paní je fakt podezřelá. já jsem Damíška dostala v7n týdnech a to byl ještě hodně malý a myslím,že měl u mámy ještě zůstat
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
palma1



Založen: 12.06.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2008 21:29:23
Odpovědět s citátem

Lucienka

I to je možné. Jsem ráda, že jsem jí koťátko nedala. Každopádně už mám všechna koťátka zarezervovaná. A všechna jdou poměrně dost daleko. Jsme od Hradce Králové a jedno jde až k Mladé Boleslavi, jedno do Přelouče, jedno zůstane nedaleko od nás. Mám pocit, že když už si někdo jede pro koťátko obyčejné kočky až tak daleko, tak to s ním myslí vážně a že ho bude mít opravdu rád. Tak se snad nepletu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (41x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
4
Rostliny jedovaté pro kočky (20x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (20x)
6
Kočka na Titaniku (20x)
7
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)
8
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (17x)
9
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top