Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krizeni Modry vs. Tobby

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Andyg



Založen: 04.07.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 4

Předmět: Krizeni Modry vs. Tobby
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2008 0:25:05
Odpovědět s citátem

Dobry den,

chtel jsem se zeptat na moznost krizeni BRI a (modry) Kocoura s Tobby kocickou. Dela se to vubec nebo se to nedoporucuje? Na strankach nejake nemecke CHS jsem takove krizeni jiz videl, ale nevim jestli je to vporadku a jestli nevznikne problem s uznanim kotat FiFe?

Mame modryho brita a z 90% jeho rodokmen se sklada z "BRI a" kocouru a kocek. Chceme pro nej zakoupit v zahranici britku a nechceme Modrou , LIL, ani Bi-Color. Co byste doporucili? Libi se nam tobby, ALE zustavaji otazky. Na co si mame dat pozor pri vyberu zbarveni kocicky?

Predem Vam dekuji za nazory a rady.
Andrej
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Krizeni Modry vs. Tobby
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2008 13:12:15
Odpovědět s citátem

No především bych doporučila si ujasnit pojmy - TABBY (nikoliv Tobby) je kočka s kresbou - je jedno jakou má barvu - tzn může být černá, modrá, lilová atd tabby. Kresba může být různá - tečky, tygrování, mramor, eventuelně ticking. Váš modrý kocour má pod dvěma recesivními alelami aa taky schovanou nějakou kresbu - blbé je, že nevíte jakou. Tím pádem se může stát, že zrovna vyberete kočku s jinou kresbou než má on a výsledkem bude kresba nekvalitní, rozplizlá nebo obtížně definovatelná ... taky se může stát, že pokud Vaše nová kočka bude mít v DNA šroubovici na lokusu A (místě pro viditelnost kresby) alely Aa (jedna pro viditelnost, jedna pro neviditelnost) v kombinaci s Vaším kocourem (nezapomeňte má aa = 2x neviditelnost) bude stejně dávat polovinu koťat jednobarevných bez kresby ... ta možná bude jen prosvítat jako tzv. "ghostmarking", což je chyba). A pokud jste si myslel na stříbrnou tabby, ty jsou krásné (aspoň já je miluju), ale stříbro vnáší další problémy jako rufismus (zahnědlé zabarvení), špatné probarvení stříbra atd. Pro tohle všechno je lepší křížit kresbová zvířata mezi sebou a jednobarevná taky. Ale samozřejmě je možné je spářit spolu, pokud víte, proč to děláte. Pro konkrétní informace doporučuji obrátit se na paní Alenu Vaňousovou - zde jako Alena V., ta je poradce chovu pro britské kočky a poradí Vám konkrétně s ohledem na Vaše zvíře. Jinak doporučuji taky si něco přečíst o krevních skupinách, ty jsou pro britky při výběru partnera důležitější než barva nebo vzorečky Smile Držím palce ať se jednou dočkáte těch nejhezčích miminek na světě.

Lenka

Andyg napsal:
Dobry den,

chtel jsem se zeptat na moznost krizeni BRI a (modry) Kocoura s Tobby kocickou. Dela se to vubec nebo se to nedoporucuje? Na strankach nejake nemecke CHS jsem takove krizeni jiz videl, ale nevim jestli je to vporadku a jestli nevznikne problem s uznanim kotat FiFe?

Mame modryho brita a z 90% jeho rodokmen se sklada z "BRI a" kocouru a kocek. Chceme pro nej zakoupit v zahranici britku a nechceme Modrou , LIL, ani Bi-Color. Co byste doporucili? Libi se nam tobby, ALE zustavaji otazky. Na co si mame dat pozor pri vyberu zbarveni kocicky?

Predem Vam dekuji za nazory a rady.
Andrej

_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andyg



Založen: 04.07.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2008 18:40:34
Odpovědět s citátem

Dekuji moc za vysvetleni, vsechno uz mame jasno a jednou odpovedi jste shnula to vsechno, co ostatni tezko vysvetlovali po kouskach. Pokusim se spojit a paní Alenu Vaňousovou, za toto doporuceni Vam dekuji zvlast) S Tabby radeji nebudeme experimentovat, protoze opravdu nevime jaka kresba se muze schovavat pod alelami. Krevni skupinu jiz mame prostudovanou a otestovanou. Mame B, proto mame vetsi vyber a mene bolesti hlavy.
Andrej
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaci.sy



Založen: 06.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2008 7:45:38
Odpovědět s citátem

V tomto si teda dovolím s Lenkou nesouhlasit. Mám kočičku BRI a 24 ( modrou tečkovanou ) a odchovala jsem na ní několik vrhů. I s plnobarevnými kocoury BRI a, BRI c dává moc pěknou kresbu. Dokonce bych řekla, že i lepší než když jsem kryla kresbovým kocourem. Koťátka mívám s kresbou i plnobarevná a daleko větší zájem je o koťátko s kresbou. Pokud máte zájem, písněte pošlu foto.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2008 7:06:15
Odpovědět s citátem

kaci.sy napsal:
Mám kočičku BRI a 24 ( modrou tečkovanou ) a odchovala jsem na ní několik vrhů. I s plnobarevnými kocoury BRI a, BRI c dává moc pěknou kresbu.

To je dobře, to je vždycky radost, ale nemusí to být pravidlem - právě proto tohle krytí nepatří k doporučeným, ale pokud tam není stříbro, je povolené bez souhlasu poradce chovu. Ale pravda je, že problémy dělá spíš mramor - i když taky jsem na vlastní oka viděla výsledky krytí černé BRI a mramoru - krytí o kterém hlavní poradce chovu řekl, že z toho v životě nic pořádného nemůže být, že ty kresby nebudou stát za nic - a byly krásné ... ale v chovu nelze spoléhat na štěstí... tohle mají chovatelé králíků jednodušší, jak s oblibou říkal genetik pan Bílek, když se jim nějaké šlechtění nepovede, vyřeší to nedělním obědem ...
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (22x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Proč kočkám v noci svítí oči? (14x)
4
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (14x)
5
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top