Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Bílkoviny v krvi


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Bílkoviny v krvi
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2008 17:04:28
Odpovědět s citátem

Před kastrací jsme byli na předoperačním vyšetření a Vetka nám naměřila vysokou hladinu bílkovin v krvi. Mám začít krmit granulemi pro dospělé kočky ( je nám 8 měsíců ), občas máme dát na odlehčení granule pro seniory a zakázala nám maso. Což je špatné, protože Bettynka maso miluje. Při mrouskání nechtěla jíst nic jiného. Přečetla jsem si složení na všech granulích pro koťata a nikde nejsou bílkoviny v obsahu uvedeny. Je v nich maso, které bílkovimy obsahuje, ale to je i v ranulích pro dospělé. Vetka říkala, že pokud bílkoviny nesnížíme, můžeme mít do dvou let velké problémy s ledvinami. Nevíte někdo jak je to s obsahem bílkovin v granulích? Máte někdo taky vysokou hladinu bílkovin? Jak to řešíte? Díky za odpovědi
Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Bílkoviny v krvi
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2008 19:24:59
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Před kastrací jsme byli na předoperačním vyšetření a Vetka nám naměřila vysokou hladinu bílkovin v krvi. Mám začít krmit granulemi pro dospělé kočky ( je nám 8 měsíců ), občas máme dát na odlehčení granule pro seniory a zakázala nám maso. Což je špatné, protože Bettynka maso miluje. Při mrouskání nechtěla jíst nic jiného. Přečetla jsem si složení na všech granulích pro koťata a nikde nejsou bílkoviny v obsahu uvedeny. Je v nich maso, které bílkovimy obsahuje, ale to je i v ranulích pro dospělé. Vetka říkala, že pokud bílkoviny nesnížíme, můžeme mít do dvou let velké problémy s ledvinami. Nevíte někdo jak je to s obsahem bílkovin v granulích? Máte někdo taky vysokou hladinu bílkovin? Jak to řešíte? Díky za odpovědi
Kačka


Asi by bylo vhodné poohlédnout se preventivně po ledvinové dietě-je značena jako renal nebo K/D-www.veterinarniobchod.cz, www.veterinakarlin.cz /tady si nejsem zcela jistá přesnou adresou/-jsou k dispozici jak granule, tak kapsičky a tuším i paštiky-to by asi bylo dle mého názoru vhodné, aspoň já bych to udělala, abych předešla větším škodám na jejím zdraví. A měla ny být pod veterinární kontrolou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2008 19:27:22
Odpovědět s citátem

Bílkoviny mohou být na obalech krmiv uváděny také jako proteiny, dusíkaté látky nebo N-látky. V kotěcích granulích jich bývá okolo 40%.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2008 19:42:25
Odpovědět s citátem

Díky moc za odpovědi. Dusíkatých látek mají dospělácké granule které máme doma 34% a kotěcí 36%. To je zanedbatelný rozdíl. Asi spíš koupím tu dietu. Díky Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2008 5:50:08
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Díky moc za odpovědi. Dusíkatých látek mají dospělácké granule které máme doma 34% a kotěcí 36%. To je zanedbatelný rozdíl. Asi spíš koupím tu dietu. Díky Kačka


V tom případě doporučuji nejdříve navštívit www.veterinarniobchod.cz-tam jsem viděla, že jsou všechny diety přehledně uspořádané a mají i dobré ceny-jo a všimla jsem si, že tyto diety nabízí taky německý www.zooplus.de-zrovna včera jsem na to narazila-odkaz je
http://www.zooplus.com/shop/cats/supplements_specialty_cat_food/integra/integra_moist/62685

je to Integra protect renal-a mají granule, paštiky a snack. Já osobně mám s nákupem v Německu tu nejlepší zkušenost, jinde už asi ani nakupovat nebudu. Vzhledem k ceně eura se nám to vyplatí-za dopravu si počítají 4.90 a je jedno, jak je balík těžký.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2008 15:46:19
Odpovědět s citátem

Zdravím, mám dotaz, bílkoviny mě celkem vyděsily...Damíšek a Amálka měli 7.7.2008 10 měsíců, jsme cca 2-3 měsíce po kastraci a zatím stále krmím granulkami Hillś kitten kotěcími, občas přimíchám malinko Hillś neutered cat pro kastráty..bílkoviny v krvi mi zatím nikdo nijak neměřil,před kastrací jsme byli pouze na běžném vyšetření. Můžu kocouřům nějak kotěcími granulkami uškodit? mám přejít na dospělácký? Říkala jsem si, že jsou koťátky do roka, a že pokud nebudou po kotěcích granulích tloustnout, dopřeju jim je..tak nevím Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2008 16:10:18
Odpovědět s citátem

Koťátka přestanou být, jakmile jsou po kastraci.
Určitě by bylo dobré přejít plně na granule Adult nebo pro kastráty. Takže nechte dojíst ty kotěcí Hillsky a už je míchejte s dospěláckými granulemi.
Rozhodně dlouhodobé zkrmování kotěcích granulí není z uvedených důvodů dobré.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Bílkoviny v krvi
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2008 16:19:33
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Před kastrací jsme byli na předoperačním vyšetření a Vetka nám naměřila vysokou hladinu bílkovin v krvi.


Jen bych dodala - nechte si po čase udělat nové vyšetření. Dle popisu bych tipla, že ty zvýšené bílkoviny mohly být i z toho důvodu, že Betty nic jiného než syrové maso vlastně vůbec před kastrací nejedla.

April

P.S.: Jinak zmiňované vaničky od Animondy - není to přímo veterinární dieta pravděpodobně, ale je to volně prodejné krmivo upravené pro potřeby koček s těmito problémy, je k sehnání i na některých českých obchodech (pokud by člověk nechtěl hned objednávat v Německu) - http://eshop.genetic.cz/animonda-integra-protect-niere-s-nedostatecnou-funkci-ledvin-100-g-detail.html
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: Bílkoviny v krvi
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2008 16:32:38
Odpovědět s citátem

Jen bych dodala - nechte si po čase udělat nové vyšetření. Dle popisu bych tipla, že ty zvýšené bílkoviny mohly být i z toho důvodu, že Betty nic jiného než syrové maso vlastně vůbec před kastrací nejedla.



Já jsem si myslela to samé, protože opravdu jedla JENOM maso a taky jsem to vetce řekla. Proto nemáme ještě koupit přímo dietu, ale jenom přejít na dospělé krmení a omezit maso. Na další testy máme přijít za půl roku. Tak to snad bude stačit. Betty teď po kastraci baští báječně. Jí úplně všechno a mnohem lépe. Díky za rady. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
4
Rostliny jedovaté pro kočky (20x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (20x)
6
Kočka na Titaniku (20x)
7
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)
8
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (17x)
9
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top