Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Náš Tomíček má nejspíš FIP

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Myslíte si, že je šance?
Myslím, že je.
5%
 5%  [ 1 ]
Myslím, že není.
41%
 41%  [ 7 ]
Možné je vše, ale nikdo nevi.
52%
 52%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: Náš Tomíček má nejspíš FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2008 17:29:11
Odpovědět s citátem

Poslední dva měsíce nám náš roční britský kocourek Tomíček začal nepřirozeně pelíchat, ale jinak byl až do posledních dvou týdnu v pořádku. Pak jsme byli u veterináře na očkování a to pelíchání se mu nezdálo, říkala když se do dvou měsíců nezlepší ať přijdeme. Kdyby se to horšilo ať přijdeme hned. Že má možná prazita, ale ať se nebojíme, že nevypadá na smrt nemocný. A před 14 dny si Tomíček už moc nehrál, hodně spinkal a začínal být apatický. Mysleli jsme si, že je jenom na nás uražený. Tak jsme mu kupovali kapsičky a nové hračky. Papal normálně, ale nehrál si. Tenhle víkend, začal být teploučky, tak jsme dostali strach. Pak očka začal potahovat tím třetím víčkem a začalo mu téct z čumáčku. V pondělí jsme hned vyrazily na veterinu. Tomíček už moc ani nejedl a pořád spal. Bál se vyskočit a seskočit. Včera mu udělal veterinář rychlotest na FIP a je pozitivní. Navíc ho vzal na rentgen a zjistil, že má tekutinu v hrudníčku. Takže to je pravděpodobně FIP a dal nám antibiotika. Já už dva dny brečím a jsem zoufalá. Včera večer jedl ještě sám, pak dostal půlku prášku a byl v noci dost aktivní i si přišel lehnout přítelovi k nohám. Měli jsme radost, že mu je lépe. Dnes ráno byl zase takový špatný, už ani nejí a hlavně nepije. Přítel si vzal volno a krmíme ho injekčními stříkačkami, a silně doufáme, že naše kočičí miminko přežije. Uděláme proto vše. Chtěla jsem se zeptat jestli tu není někdo, kdo svojí číču zachránil a čím? Vím že to není stoprocentní, ale ta voda v hrudníčku je divná. I když to nemusí být jen z FIPU. Děkuji všem za odpovědi. S pozdravem Štěpánka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačaba



Založen: 28.01.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Beroun

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2008 8:49:00
Odpovědět s citátem

Štěpánko, cítím s vámi, přesně vím, jak vám je. Před rokem a půl jsem zažila to samé s naším britským kocourkem, bohužel se špatným koncem. Matýskovi dělali taky rychlotest - pozitivní, ale ten není tak přesný. Doktor pak udělal veškerá vyšetření a vylučovací metodou dospěl k názoru, že se opravdu jedná o FIP. Moc vám i Tomíčkovi přeji, aby to nebyla tahle příšerná nemoc.
Hodně sil, Kačaba
_________________
Kačaba
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MadlaD



Založen: 09.07.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Vysočina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2008 12:15:48
Odpovědět s citátem

Držíme všechny tlapky a palečky,naděje umírá poslední.

Madla a Amika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2008 14:22:47
Odpovědět s citátem

Také jsme si touto nemocí prošli. Bohužel se špatným koncem. Zemřela nám 4 letá Britka. Tenkrát jsem sháněla všechny možné informace. Vyléčenou kočičku jsem nenašla a když jsem pročetla všechny nemoce, které kočičky trápí, divím se, že ještě kočky nevymřely.
Dneska máme už náhradnici, ale na naší kočičku vzpomínáme stále.
Bude tomu půl roku, kdy jsme ji nechali bez bolesti uspat.
Vám držíme pěsti i tlapky, ať to zvládnete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2008 13:34:41
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za podporu.
Tomíček dostal ve čtvrtek nové antibiotikum v injekci, má mu to fungovat 14 dní a navíc nějaké vitámíny. Vypadá to, ale celkem nadějně, protože antibiotika nejspíš zabrala. Začal znovu jíst ne moc, ale jí sám a hlavně i bumbá. Chodí zase pravidelně na záchod. Začal zase po sobě vykonanou potřebu zahrabávat. Také se myje. A včera ráno si začal brousit drápky. Dnes ráno se dokonce začal zajímat o rybičky a chtěl by si hrát, ale pořád ještě není moc silný. Musíme počkat do konce příštího týdne na kontrolní snímek jestli má pořád vodu na plicích. Myslíme si s rodinou, že má spíš infekční zánět než FIP no tedy chceme tomu věřit. On už jako koťátko měl potíže s dechem, ale my si mysleli, že má krátkej čumák, veterinář, ale říkal pokud je pomalejší a špatně dýchal mohlo by to být něco vkleklejšího a nemusel by to být FIP. Tak doufáme, že to bude všechno dobré a zase se nám uzdraví. Všem děkuji za podporu a zase napíšu jak mu je. A jak to dopane. Štěpánka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2008 14:42:50
Odpovědět s citátem

Je fakt, že naše kočina, měla vodu v dutině břišní, ne na plicích. A určitě se nezlepšovala, spíš naopak. Je nám po ní stále smutno. Sad Ale Vám držíme tlapky. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačaba



Založen: 28.01.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Beroun

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2008 8:28:14
Odpovědět s citátem

To jsem ráda, že je Tomíčkovi líp. Matýsek měl vodu taky v dutině břišní. Moc držím pěsti, aby se z toho kocourek dostal. Kačaba
_________________
Kačaba
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2008 11:44:53
Odpovědět s citátem

Držím Tomíčkovi palce, brouček malý, ale z vašich posledních zpráv to vypadá nadějně. Určitě dejte vědět jak to pokračuje.
_________________
Robí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2008 18:41:41
Odpovědět s citátem

Děkuji všem co nám drží palečky. Tomíček se zlepšuje, ale pomalu. Ve čtvrtek musíme na kontrolní rentgen tak se modlíme, aby ta voda na plicích zmizela nebo ubyla, protože nechceme, aby jsme o něj přišli. Tomíček papá, chodí na záchudek a začíná se mazlit a vrnět. Začal zase časně vstávat jako dříve. Brousí si drápky. A máme z něj radost, ale pořád to neni za náma. Ale na druhous stranu tu injekci dostal ve čt a je po není to ještě ani týden, takže musíme počítat s tím, že pokud je to nějaký zápal nebo zánět plic, tak to bude trvat třeba měsíc, hlavně když bude v pořádku. Ještě jednou děkuji všem. A zase napíšu jak to s ním pokračuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Tomíček
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2008 0:14:15
Odpovědět s citátem

Štěpánko, výpotek v dutině hrudní moc o FIP nesvědčí, u FIP bývá opravdu v břiše. Pokud píšete, že kocourek měl problémy s dýcháním, měl by se pan doktor zaměřit také na srdíčko - první dojem může získat už z rentgenového snímku, zda není srdce zvětšené. Podle toho, odkud jste, je pak možné absolvovat vyšetření Doppler echokardiografem. Hodně britek má problémy se srdíčkem (a nejen jich). Rychlotest na FIP, ale i ELISA test se stanovením titru protilátek vypovídá pouze o tom, že se setkal s koronaviry a tvořil proti nim protilátky, koronaviry nejdříve musejí zmutovat, aby se z nich vyvinula FIP, takže testům nelze přikládat takovou váhu, jaká se jim často přikládá. Držíme Vám a kocourkovi všechny tlapky a dejte vědět, jak se mu daří.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2008 5:46:22
Odpovědět s citátem

Tak včera v pět ráno měl Tomík nějaký záchvat, vypadá to na epilepsiil Včera měl tři a dnes v noci už dva. Včera odpoledne jsme byli na veterině na kontrole. Teplota klesla, voda v hrudníčku zmizela a hezky papá. Veterinář říkal, že ty záchvaty třeba přestanou. Tomíček se začal u záchvatů počůrávat. Nemáte někdo nějaké zkušenosti s takovými záchvaty? Po záchvatu se nemůže chvilinku hýbat pak vstane a pořád chodí. V noci se nedalo moc spát, jak pořád chodil byli jsme nervozní. Má rozšířené zornice. Asi dnes zase pojedeme, aby mu dal léky nebo injekci, nevíme jak to zmírnit:-(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
akrim



Založen: 20.08.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2008 6:21:58
Odpovědět s citátem

Zdravím Vás. Četla jsem Váš příspěvek, je vidět, že tomu rozumíte. Já se potýkám také s podobným problémem. Přidala jsem sem téma,,Zkušenost s FIP", chtěla jsem znát osudy kočiček kterým vyřkli tento ortel. Já jsem vozila obden kočičku z UL do Prahy, vet ji léčil interferonem, antibiotiky,kortkiody a stále nic. Teď už jen leží a občas se napije.Vysadila jsem ji všechny léky, protože už začíná být hodně žlutá, má špatné testy jak na játra, tak i na ledviny.Dnes dojdu koupit homeopatika a budu se za ní hodně moc modlit, aby netrpěla a odpustila mi, že se s ní nechci rozloučit.Tomíkovi a vůbec všem kočičkám přeji silnou vůli, velkou chuť žít a páníčkům hodně moc trpělivosti a štěstí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2008 8:21:54
Odpovědět s citátem

Hezký den přeji,
máme u rodičů anglického buldoka, co má epilepsii a průběh záchvatu vypadá tak, že v klidovém stavu chytne záchvat, počůrá se a jakoby o sobě neví a jak se probere, začne lítat po místnostech jako zběsilý. Nechci Vás mást, možná že průběh epilepsie je u kočiček jiný než u pejsků.

Tomíčkovi přejeme brzké uzdravení!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2008 8:46:03
Odpovědět s citátem

Je to hrozné ty záchvaty má teď po dvou hodinách. Jsme s partnerem zoufalí, on je alespoň v práci, ale já jsem s ním doma a vidím jak se trápí je to děs. Nejraději bych to ukončila, ale když se zlepšil, tak věřím, že se to třeba zlepší krásně papá. Když je vklidu tak ho to chytne je to děs. Kdyby mu alespoň vet na to něco dal, ale říkal, že máme čekat, dnes tam přítel bude volat co se záchvatama, alespon nějakou injekci aby ho to netrápilo. Jsem opravdu opatrná vytírám denně savem máme všude dlažbu nebo plovouví, tak se bakterie nemají kde držet. Chudinka je to fakt hroznéll Jak se vždycky počůrá. Já ho omývám, aby se cítil dobře, ale drásá mě to. Už nevím co dělat Navíc je to dost drahé, žijeme z jednoho platu. Já studuju, udělala jsem si kurz na manikúru a nehtovou modeláž, už za to jsem dala děsné prachy a přes tu jeho nemoc nemůžu shánět ani klientky, za chvíli nebudeme mít ani na chleba. Já vím že se tady svěřuju mimo témal Ale potřebuju se z toho trochu vykecat. MOC MĚ TO DRÁSÁ, NECHCI O TOMÍČKA PŘIJÍT.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sarast



Založen: 10.01.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2008 10:15:39
Odpovědět s citátem

Milá Štěpánko,
moc Vám držím palce. Chápu plně, jak Vám je. My jsme boj s nemocí, konkrétně s FIP, před týdnem prohráli...Ještě stále je mi zle z té bezmoci. Kocourkovi bylo terpve 8 měsíců. Všechno začalo zcela náhle, zemřel během týdne od prvních příznaků. Jeden den byl kocourek úplně v pořádku a druhý už byl apatický, nežral, nepil, u veterináře zjistili obrovský výpotek v bříšku (350ml) a pak už to šlo rychle. Mám po něm v srdci hrozné prázdno, moc mi pomáhají ostatní číči, které jsou teď extrémně milé, asi tuší, že paničce není do smíchu.

Moc Vám držím palce, ať se Váš kocourek uzdraví!
Šárka a její kočkorodina
_________________
Šárka a kočkosmečka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2008 11:35:46
Odpovědět s citátem

o epilepsii u kočky se psalo tady:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2600
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: Bohužel jsme dobojovali.
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2008 16:11:50
Odpovědět s citátem

Musím Vám říct, že jsme dobojovali. Tomíčka jsme museli nechat uspat, selhávali mu játra a ledvinky. Měl nejspíš i napadený FIPem mozek. Je to hrozná rána, Tomíček byl pro nás jak naše dítě, a je to pro ná opravdu hrozný šok a bolest. Nemůžeme se s tím jen tak vyrovnat. Veterinář říkal, že to měl nejspíš od koťátka, takže nakazitelkou musela být jeho matka. Chovatelka tvrdí, že má kočky testovanél. Ale mi tomu nevěříme. Lidi jsou hieny, proto si dávejte pozor na koupi koťátka. Nevěřte raději chovatelům je to pro ně ve většině případů pouze busines. NECHTE SI KOČIČKU OTESTOVAT A SEPIŠTĚ SMLOUVU. Pokud si nebudeme kupovat od hien mláďata nebudou množit nemocná zvířátka a už nikdo nebude muset trpět jako Tomíček a ostatní kočičky.Je možné si vybrat mláďe nechat ho otestovat , kožíšek jde označit barvou neškodící zvířeti aby ho majitel nemohl vyměnit. Pokud je ten člověk poctiví nebude Vám bránit v tomto postupu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Bohužel jsme dobojovali.
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2008 16:31:25
Odpovědět s citátem

Štěpánka Hláváčková napsal:
Musím Vám říct, že jsme dobojovali. Tomíčka jsme museli nechat uspat, selhávali mu játra a ledvinky. Měl nejspíš i napadený FIPem mozek. Je to hrozná rána, Tomíček byl pro nás jak naše dítě, a je to pro ná opravdu hrozný šok a bolest. Nemůžeme se s tím jen tak vyrovnat. Veterinář říkal, že to měl nejspíš od koťátka, takže nakazitelkou musela být jeho matka. Chovatelka tvrdí, že má kočky testovanél. Ale mi tomu nevěříme. Lidi jsou hieny, proto si dávejte pozor na koupi koťátka. Nevěřte raději chovatelům je to pro ně ve většině případů pouze busines. NECHTE SI KOČIČKU OTESTOVAT A SEPIŠTĚ SMLOUVU. Pokud si nebudeme kupovat od hien mláďata nebudou množit nemocná zvířátka a už nikdo nebude muset trpět jako Tomíček a ostatní kočičky.Je možné si vybrat mláďe nechat ho otestovat , kožíšek jde označit barvou neškodící zvířeti aby ho majitel nemohl vyměnit. Pokud je ten člověk poctiví nebude Vám bránit v tomto postupu.



Štěpánko,je mi to moc líto,ale snad vás alespoň utěší to,že kocourek je po bolesti a trápení.Čas zhojí každou ránu,cítím s vámi.Bětka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2008 16:36:13
Odpovědět s citátem

Děkuji za podporu Bětko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Tomíček
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2008 17:12:28
Odpovědět s citátem

Štěpánko, taky je mi to moc líto, Tomíčka už nic nebolí a běhá po zelených loukách v kočičím nebíčku. Jen ty pozůstalé to vždy trápí... Trochu musím s panem doktorem nesouhlasit - jednak - nebyla potvrzena FIP - ta by šla potvrdit analýzou z pitvy. Takže je to jen domněnka. Nevím, zda byl Tomíček s PP nebo bez. Krom toho, FIP je zmutovaný koronavirus, takže ani průkaz koronavirů u chovných jedinců ještě o FIP nesvědčí. A koronavirus si můžete pořinést odkudkoliv z venku - na botách apod. Moje koťátka bohudík zatím nic podobného nezažila, ale taky bych nebyla ráda, kdyby mě někdo nazval hyenou jen proto, že se mu jeho koťátko nakazilo FIP. Cítím s Vámi, jistě si časem pořídíte nové zvířátko a teřba i díky tomu budete pečlivěji vybírat, zatím potřebujete překonat smutek a zklamání a v tom Vám moc držím palce!
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2008 17:44:24
Odpovědět s citátem

Je mi to taky moc líto a cítím s Vámi. Žádná slova pro vás nemohou být útěchou. Držte se a zažeňte smutek s novou kočičkou.
Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2008 18:26:31
Odpovědět s citátem

Já si také nemyslím, že musel být Tomík nakažený už od chovatelky. Naše kočička umřela ve 4 letech. Žila jen doma a přesto měla FIP. Nechávali jsme dělat pitvu a následně testy ostatním kočičkám. Naštěstí jsou OK.
Umím si představit, jak Vám je a proto doporučuji co nejdříve nové kotě. Ale ne jako náhradu. Jako nového člena. Nahradit se totiž zvířátka nedají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: FIP?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2008 19:33:23
Odpovědět s citátem

Pozor, pokud by to FIP opravdu byla, pak rozhodně není dobré přinést domů co nejdříve kotě, v takovém případě se poraďte se zkušeným veterinářem a zcela určitě byste musela desinfikovat, vyhodit některé věci a také čím delší odstup, tím lepší, koronaviry jsou mrchy.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 7:27:20
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za jejich podporu. Je to hodně bolestná ztráta nechceme s přítelem nic uspěchat musíme minimálně rok vydržet bez kočičky. Chceme se opravdu věnovat výběr nového koťátka, tentokrát si vezmeme papíráčka a uděláme potřebné testy. Tomíček nebyl jako ostatní kočičky byl vždy pomalejší. Asi to v sobě nosil. FIP měl už jen podle příznaků, voda v hrudníku, v bříšku, žloutenka, napadení nervového systému. Je jasné, že to šlo přinést na botě nebo olíznul něco co neměl. Ale my si myslíme, že to bylo chovatelkou, chovala se zvláštně, když jsem jí znovu kontaktovala a na to že tomíček umřel taky nijak nekomentovala. Je to pro nás vyřízená věc a koťátko si vezmeme pouze negativní na FIP, protože aby muselo ještě nějaké zvířátko tak trpět nechceme dopustit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
djgate



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 2

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 7:50:31
Odpovědět s citátem

Dobry den. Jsem pritel Štěpánky a taky se trochu do toho vložím. Nekdo tu psal ze to nemusel byt FIP to je sice mozne ale musim se trochu zastat pana doktora. Ten delal vice testu a tzv. vylucovaci metodu. Tzn. test krve na protilatky na mnozstvi krvinek take bral tu vodu z hrudnicku na rozbor. Vsechno tomu nasvedcovalo uz od zacatku ano pravda jedina spolehlivy test na FIP se dela tusim v Rakousku metodou PCR ale ja jsem presvedcen o veterinarove spravne diagnoze myslim ze je dost zkuseny a ze nekonstatuje jen pouze z provedene zkousky z krve. Odberu se delalo vice. Nerikam ze jsem nejaky odbrnik to ne ale jsem si temer jist podle vsech priznaku ktere mel ze to byla efuzivni forma FIP. To kde to chytil nebo jestli to uz mel od kotete bohuzel uz nezjistime a hlavne nam ho to uz nevrati takze spekulace bych nechal. Jen jsem tim chtel rict ze si priste dame vetsi pozor a budeme chtit urcite videt krevni testy a hlavne bez papiru (ac byl cistokrevny opravdu hezky a pravidelny) chtit kote nebudem. Tot vse. Dekujeme vsem za podporu a vazime si vsech vasich prispevku , pomoci a rad. Diky moc. PS: Pokud by nekdo mel kontakt na provereny chov britek tak uvitame nejake info.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 9:30:32
Odpovědět s citátem

Já si neumím představit, jak budete dělat ty testy koťátku u chovatele. O tom jsem nikdy neslyšela. Naopak jsem tenkrát vyčetla, že cca 85% koček má v sobě coronavirus. Navíc Vy jste se zaměřili jen na FIP. Když si pročtete kočičí nemoci FeLV, FIV, HCM, PKD, aj, budete se divit, jako já, že kočky ještě nevymřely.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
djgate



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 10:20:49
Odpovědět s citátem

Tak to mate pravdu tech nemoci je opravdu spousta to je fakt hlavne tech co zacinaji na "F". O techto nemocech jsem cetl nescetne clanku takze vim zhruba o co jde. S temi coronaviry je to take pravda v tom ze vetsina kocek je v sobe ma a zije s nimi. Ale treba ja se zase docetl (google je nas kamarad) ze temer kazdy vetsi slusny chovatel britek (a nejen britek) testuje pravidelne "vsechna svoje zvirata" na FIV FelV a FIP (u te treti varianty nevim jakym zpusobem jestli serologicky nebo metodou PCR). Testuje i kotata a to od 10 tydne veku. To jsem se docetl ja ted uz bohuzel presne nevim kde to bylo ale da se najit na googlu urcite. Takze to ze jste neslysela ze nikdo netestuje kotata v chovu neznamena ze to nikdo nedela. Ale samozrejme se nechci hadat nebo tak neco o to mi urcite nejde.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 10:51:51
Odpovědět s citátem

Já nemyslela, že nikdo netestuje koťata. Jen jsem četla ten příspěvek od paničky, že si nehá otestovat kotě a označí si ho.
Jinak na FeLV a FIV se otestuje a pak se každoročně očkuje. Proč testovat opakovaně, když je kočka doma a namá vir kde chytit?
A FIP je podle mně sázka do loterie. Dneska může být test negativní a zítra pozitivní. Očkování má malou úspěšnost.
Po tom, co všechno jsem se dočetla, to nechávám být. To by bylo na makovici. A kdyby měl člověk zjišťovat, co všechno číhá na nás na lidi a na děti? Budu raději brát vše jak to běží.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
akrim



Založen: 20.08.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: Pro Štěpánku.
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 11:42:53
Odpovědět s citátem

Milá Štěpánko, sledovala jsem po celou dobu , tak Vám naprosto rozumímpříběh Vašeho kocourka. I já jsem se potýkala s podobným problémem. To naše miminko zemřelo 25.8.Před půlnocí začala strašně naříkat, tak jsem ji odvezli na vet.pohotovost a nechali odejít. Bylo to hrozné a nemůžeme se z toho stále vzpamatovat. Moc to bolí a je tu po ní takové prázno, že to není ani možné. Fitinka byla pro mě třetí děťátko,tak Vám naprosto rozumím. Dnes by jí bylo 16 měsíců. Budiž nám útěchou, že ty naše drobečky už nic nebolí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
akrim



Založen: 20.08.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: Pro Štěpánku
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 11:45:38
Odpovědět s citátem

Milá Štěpánko, sledovala jsem po celou dobu příběh Vašeho kocourka a plně rozumím tomu co teď prožíváte. I já jsem se potýkala s podobným problémem. To naše miminko zemřelo 25.8.Před půlnocí začala strašně naříkat, tak jsem ji odvezli na vet.pohotovost a nechali odejít. Bylo to hrozné a nemůžeme se z toho stále vzpamatovat. Moc to bolí a je tu po ní takové prázno, že to není ani možné. Fitinka byla pro mě třetí děťátko,tak Vám naprosto rozumím. Dnes by jí bylo 16 měsíců. Budiž nám útěchou, že ty naše drobečky už nic nebolí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
K rozšíření populace koček došlo vždy ... (62x)
2
Veterinární poradna: Chronické selhávání ledvin u ... (62x)
3
Veterinární poradna: 13letá kočka jí a přitom ... (62x)
4
Veterinární poradna: Biokill a pipeta Fipron ... (62x)
5
Veterinární poradna: Akutní selhání autoimunitního ... (61x)
6
Jací jsou kočkaři a pejskaři podle Facebooku (61x)
7
Veterinární poradna: Kocour je stále hubený - může to ... (60x)
8
Podle vědců už nemusí být FIP pro kočku ... (59x)
9
Veterinární poradna: Laparoskopie a inhalační ... (50x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top