Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Výstavy

Fórum: Výstavy

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: Výstavy
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2008 11:41:27
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

chtěla jsem vědět jak to je s uchovněním koček? Kolik výstav musí kočka absolvovat? Kolik stojí jedna výstava?

Vím, že mám možná zvláštní otázky, ale ráda bych si pořídila chovnou kočičku, tak mě zajímá jak to chodí.

Předem díky za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Výstavy
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2008 12:17:20
Odpovědět s citátem

Něco málo k výstavám celkově:

http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=630

A chovatelstvi:

http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=623
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka Hláváčková



Založen: 12.08.2008
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2008 13:09:28
Odpovědět s citátem

děkuji moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2008 17:30:28
Odpovědět s citátem

V tom by vám měl poradit hlavně chovatel od kterého si kočku koupíte, popř. doporučuji webovky www.kotatko.net. Konkrétní dotazy můžete posílat přímo na můj e-mail.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lister



Založen: 05.08.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Česká Ves (U Jeseníku)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2008 22:56:27
Odpovědět s citátem

Klecné za výstavu se liší dle prestiže výstavy, ale není to až tak nákladné - většinou se "vlezete" do 700-1000kč za výstavní den.

Pokud jde o uchovnění - stačí jediná výstava v otevřené třídě (kočka starší 10 měsíců) kde kočka získá ocenění výborná (EX). Může být klidně poslední mezi výbornými a chovnost dostanete. Taková chovnost je dočasná - platí 2 roky.

Trvalou chovnost mají všechny kočky s minimálním titulem champion (zkratka Ch). Championem je kočka která získá 3x ocenění CAC - nejlepší kočka daného druhu v dané barvě (a ještě se samozřejmě zvlášť hodnotí kocouři a kočky).

Jinak samozřejmě doporučuji pročíst již uvedené odkazy - mě v začátcích nejvíce pomohlo vše ze serveru kotatko.net
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2008 6:15:10
Odpovědět s citátem

Lister napsal:


Trvalou chovnost mají všechny kočky s minimálním titulem champion (zkratka Ch). Championem je kočka která získá 3x ocenění CAC - nejlepší kočka daného druhu v dané barvě (a ještě se samozřejmě zvlášť hodnotí kocouři a kočky).

CAC získá kočka která je nejlepší z těch, které soutěží v otevřené třídě (je určená pro kočky starší 10 měsíců, které ještě nezískaly žádný titul). Kočky které již získaly titul šampion nebo vyšší už kočkám v této třídě nekonkurují.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lister



Založen: 05.08.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Česká Ves (U Jeseníku)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2008 7:23:35
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
CAC získá kočka která je nejlepší z těch, které soutěží v otevřené třídě (je určená pro kočky starší 10 měsíců, které ještě nezískaly žádný titul). Kočky které již získaly titul šampion nebo vyšší už kočkám v této třídě nekonkurují.


Ano tak to bylo myšleno, asi jse to jen zmateně napsal.
Chtěl jsem prostě napsat, že kočky s titulem CH a vyšším už mají trvalou chovnost a pak způsob, jak se k tomu titulu CH dopracuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zelvounek



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 12:00:12
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mohu se prosím zeptat, když by kočička v lednu 2009 získala na dvoudenní výstavě v Ostravě 2xCAC a následně v Bratislavě i svůj 3., stane se Championem. Bude přihlášena i na druhý den výstavy v Bratislavě. Zde by již měla soutěžit ve třídě Championů, přestože byla původně přihlášena do otevřené třídy? Jsem začínající chovatelkou a zajímalo by mne, jak to probíhá v praxi, jestli si musím po získání 3.CAC na výstavním výboru požádat o přeřazení do třídy 7 a co to, včetně získání tutulů CH, IC..., obnáší administrativně?Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 20:16:36
Odpovědět s citátem

zelvounek napsal:
Dobrý den, mohu se prosím zeptat, když by kočička v lednu 2009 získala na dvoudenní výstavě v Ostravě 2xCAC a následně v Bratislavě i svůj 3., stane se Championem. Bude přihlášena i na druhý den výstavy v Bratislavě. Zde by již měla soutěžit ve třídě Championů, přestože byla původně přihlášena do otevřené třídy? Jsem začínající chovatelkou a zajímalo by mne, jak to probíhá v praxi, jestli si musím po získání 3.CAC na výstavním výboru požádat o přeřazení do třídy 7 a co to, včetně získání tutulů CH, IC..., obnáší administrativně?Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Ano v neděli už může soutěžit ve třídě šampionů, jen to musíte nahlásit na výstavním výboru aby vám kočky přeřadili. Na stránkách SCHK ( http://www.schk.cz/schk/ ) nebo na webu www.kotatko.net najdete všechny potřebné informace ohledně přidělení titulů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zelvounek



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 12

Předmět: Účast březí kočičky na výstavě vs. vhodná antikoncepce
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 13:22:41
Odpovědět s citátem

Děkuji Vám paní Aleno, mohu mít ještě jeden dotaz? Mám doma 9 měsíční kočičku, která se nám minulý týden začala mroukat (2 dny), což se mi zdá velmi brzo a museli jsme je začít s kocourkem oddělovat, jelihož po sobě velmi toužili. Holt přírodě se neporučí Smile Uchovněnu ji pochopitelně nemáme a první výstavu absolvujeme až v lednu, viz. předchozí dotaz. V té souvislosti bych se ráda zeptala, pokud by kočička začala opět mroukat, příp. i opakovaně, a protože o zdravotních rizicích spojených s častými říjemi kočičky jsem již četla a "trochu" mne to znepokojilo, je možné kočičku nakrýt ještě před konáním výstavy, a jak je to s následným uznáním titulů? Vím, že dle výstavního řádu je účast březí kočičky zakázána, ale jak je to v případě neplánovaného nakrytí? A mohu znát Váš názor, příp. i osobní zkušenost s tzv. "přemrouskáním"? Četla jsem o nevhodnosti hormonální antikoncepce podávané v tabletách a ve veterinární poradně časopisu "Můj pes, moje kočka" se zmiňují o injekční antikoncepti s efektivností cca 6-8 měsíců. Netušíte, o jaký preparát se jedná a mohu taktéž znát Váš osobní názor na antikoncepci vůbec? Předem Vám moc děkuji a přeji hezký den.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Účast březí kočičky na výstavě vs. vhodná antikoncepce
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 17:53:25
Odpovědět s citátem

zelvounek napsal:
o injekční antikoncepti s efektivností cca 6-8 měsíců. Netušíte, o jaký preparát se jedná a mohu taktéž znát Váš osobní názor na antikoncepci vůbec? Předem Vám moc děkuji a přeji hezký den.

Březí kočky na výstavu nesmí a pokud chcete kočku připustit, musí splňovat podmínky chovného řádu - tzn. mít platnou chovnost (min. výborná z výstavy po 10.měsíci věku), musí jí být 1 - 8 let, být čipovaná. V případě neplánovaného nakrytí kočky bez chovnosti lze toto řešit na chovatelské komisi (jednorázové uchovnění pro tento vrh, pokuta) - ale obávám se, že pokud dojde k nakrytí kočky před 1 rokem věku, chovatelská komise Vám ji neuchovní a rodokmeny koťat nevydá ... takže hlídat. To je přesně jeden z důvodů, proč není tak snadné mít vlastního kocoura .... Injekční antikoncepce - pokud je myšlen Covinan, tak s tím mám zkušenost takovou, že bych ho už v životě nedala ... kočka nemrouskala 11 měsíců a pak s problémy.... kočce, která ještě nerodila bych žádnou antikoncepci nedávala.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Účast březí kočičky na výstavě vs. vhodná antikoncepce
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 18:55:28
Odpovědět s citátem

[quote="Lenka V."]
zelvounek napsal:
.... Injekční antikoncepce - pokud je myšlen Covinan, tak s tím mám zkušenost takovou, že bych ho už v životě nedala ... kočka nemrouskala 11 měsíců a pak s problémy.... kočce, která ještě nerodila bych žádnou antikoncepci nedávala.



Připojuji se k paní Lence, antikoncepce pro kočky je pěkný svinstvo. Dělá záněty dělohy a jiné problémy. Já bych ji své kočce nikdy nedala.
Myslím,že není problém kočky v době Vaší nepřítomnosti oddělit, aby nedošlo k nežádoucímu krytí. S březí kočkou na výstavu vůbec nechoďte,
je to risk jak pro ni (stres, mohla by potratit), tak pro Vás (riskujete svoje dobré jméno).
A.


Naposledy upravil AngelikadeSance dne 11. 12. 2008 22:16:37, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Účast březí kočičky na výstavě vs. vhodná antikoncepce
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 20:18:36
Odpovědět s citátem

zelvounek napsal:
Děkuji Vám paní Aleno, mohu mít ještě jeden dotaz? Mám doma 9 měsíční kočičku, která se nám minulý týden začala mroukat (2 dny), což se mi zdá velmi brzo a museli jsme je začít s kocourkem oddělovat, jelihož po sobě velmi toužili. Holt přírodě se neporučí Smile Uchovněnu ji pochopitelně nemáme a první výstavu absolvujeme až v lednu, viz. předchozí dotaz. V té souvislosti bych se ráda zeptala, pokud by kočička začala opět mroukat, příp. i opakovaně, a protože o zdravotních rizicích spojených s častými říjemi kočičky jsem již četla a "trochu" mne to znepokojilo, je možné kočičku nakrýt ještě před konáním výstavy, a jak je to s následným uznáním titulů? Vím, že dle výstavního řádu je účast březí kočičky zakázána, ale jak je to v případě neplánovaného nakrytí? A mohu znát Váš názor, příp. i osobní zkušenost s tzv. "přemrouskáním"? Četla jsem o nevhodnosti hormonální antikoncepce podávané v tabletách a ve veterinární poradně časopisu "Můj pes, moje kočka" se zmiňují o injekční antikoncepti s efektivností cca 6-8 měsíců. Netušíte, o jaký preparát se jedná a mohu taktéž znát Váš osobní názor na antikoncepci vůbec? Předem Vám moc děkuji a přeji hezký den.

Ještě doplním Lenku. Říje v devíti měsících není nic mimořádného, spíš je to obvyklá doba. Některé kočky mívají první říji třeba už v pěti měsících a rozhodně není vhodné kočku při první říji krýt - je vyspělá podobně jako dvanáctiletá dívka, která má první menstruaci. Zdravotní rizika při opakované říji sice hrozí, ale mnohem větší zdravotní rizika hrozí při podávání jakékoliv antikoncepce. Tři nebo čtyři říje kočce rozhodně neublíží, navíc většina koček má po sérii 3-4 říjí delší pauzu. Rozhodně není dobré nechat v této době byť neplánovaně kočku nakrýt. Musíte prostě udělat vše proto aby ke krytí nedošlo, kocoura musíte důsledně oddělovat a před krytím musíte kočku uchovnit. Ideální by bylo kdybyste ji nechala krýt až po prvních narozeninách, vyjímečně je možné zažádat na plemenné knize o nakrytí uchovněné kočky, která je starší než 10 měsíců - žádat ale musíte předem s doporučením veterináře a ne až po nakrytí. Možná jste si měla předem promyslet jak budete neplánovanému nakrytí bránit. Pokud to s chovem myslíte vážně tak by pro vás znalost a dodržování chovatelského řádu mělo být naprostou samozřejmostí. Pravidla nejsou až tak moc přísná, řada chovatelů ve svém chovu dodržuje mnohem přísnější - např. kryjí kočky jen jednou ročně, koťata předávají do nových domovů v 15-16 týdnech, nechávají své kočky testovat na řadu nemocí atd. Také mám chovného kocoura v bytě a s kočkami je pohromadě pouze pod dohledem nebo pokud plánujeme koťata.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zelvounek



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 12

Předmět: Účast březí kočičky na výstavě vs. vhodná antikoncepce
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 22:31:51
Odpovědět s citátem

Všem velmi děkuji za odpovědi a omlouvám se, jestli jsem Vás snad svou neznalostí popudila, což jsem rozhodně nechtěla. S chovem to pochopitelně myslím vážně, ale jsem úplný nováček, navíc kočičku jsem si pořídila již jako pětiměsíční a čas tak rychle utekl, že mne její mroukání zaskočilo nepřipravenu...Přeji hezký den Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zelvounek



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 15:48:37
Odpovědět s citátem

Výstavu v Ostravě máme úspěšně za sebou, ale právě jsem si pročítala článek "Výstavy" zde na MK, kde je psáno: "Šampion/Premior
Kočka musí obdržet 3x certifikát CAC/CAP od 3 různých posuzovatelů na 3 různých národních nebo mezinárodních výstavách FIFé" a trochu mne to znejistilo. Totiž, zda se mi oba získané CAC počítají za dva, ikdyž byli získány na jedné (dvoudenní) výstavě? Předem děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:08:59
Odpovědět s citátem

zelvounek napsal:
"Šampion/Premior
Kočka musí obdržet 3x certifikát CAC/CAP od 3 různých posuzovatelů na 3 různých národních nebo mezinárodních výstavách FIFé" a trochu mne to znejistilo. Totiž, zda se mi oba získané CAC počítají za dva, ikdyž byli získány na jedné (dvoudenní) výstavě? Předem děkuji za odpověď.

nebojte, vše je v pořádku - když se podíváte do propozic, ověříte si, že v sobotu probíhala jedna výstava a v neděli druhá - tzn. máte dva tituly ze dvou různých výstav. Jsou to dvě jednodenní výstavy, nikoliv jedna dvoudenní. Dvoudenní už je snad jen světovka (jeden den posouzení a nominace, druhý den BIS). Ta formulace je míněna tak, že nemůžete získat např. dva nebo tři tituly na jedné výstavě (takové pokusy byly na non-FIFe výstavách - dva tituly za jeden den). O titul si požádáte písemně na formuláři, který je na stránkách www.schk.cz/schk v sekci formuláře, doložíte kopiemi posudků, pošlete na Plemnnou knihu paní Šimkové a ona Vám na dobírku pošle potvrzený titul. S titulem ŠAMPION získáváte trvalou chovnost.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
zelvounek



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:12:56
Odpovědět s citátem

Lenka V. napsal:
zelvounek napsal:
"Šampion/Premior
Kočka musí obdržet 3x certifikát CAC/CAP od 3 různých posuzovatelů na 3 různých národních nebo mezinárodních výstavách FIFé" a trochu mne to znejistilo. Totiž, zda se mi oba získané CAC počítají za dva, ikdyž byli získány na jedné (dvoudenní) výstavě? Předem děkuji za odpověď.

nebojte, vše je v pořádku - když se podíváte do propozic, ověříte si, že v sobotu probíhala jedna výstava a v neděli druhá - tzn. máte dva tituly ze dvou různých výstav. Jsou to dvě jednodenní výstavy, nikoliv jedna dvoudenní. Dvoudenní už je snad jen světovka (jeden den posouzení a nominace, druhý den BIS). Ta formulace je míněna tak, že nemůžete získat např. dva nebo tři tituly na jedné výstavě (takové pokusy byly na non-FIFe výstavách - dva tituly za jeden den). O titul si požádáte písemně na formuláři, který je na stránkách www.schk.cz/schk v sekci formuláře, doložíte kopiemi posudků, pošlete na Plemnnou knihu paní Šimkové a ona Vám na dobírku pošle potvrzený titul. S titulem ŠAMPION získáváte trvalou chovnost.

Veliké poděková paní Lenko Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: Výstava v Příbrami
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2009 21:45:09
Odpovědět s citátem

Chystám se kočičkou na výstavu do Příbrami na oba dny 6.-7. června 2009. Je mi jasné, že dva dny budou pro kočku i pro mně dost namáhavé a nerada bych to strávila v hodně stresovém prostředí s nedostatkem prostoru a špatným hyg. zázemím. Mohl by se se mnou někdo podělit o loňskou zkušenost? Díky předem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Výstava v Příbrami
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2009 20:45:17
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Chystám se kočičkou na výstavu do Příbrami na oba dny 6.-7. června 2009. Je mi jasné, že dva dny budou pro kočku i pro mně dost namáhavé a nerada bych to strávila v hodně stresovém prostředí s nedostatkem prostoru a špatným hyg. zázemím. Mohl by se se mnou někdo podělit o loňskou zkušenost? Díky předem

Výstava v Příbrami byla loni hezká, byla v kulturním domě kde se dalo i dýchat a pokud si dobře pamatuji, na toaletách nikdo osypky nedostal ... byl tam bufet a na balkoně i kuřácký koutek. Když máte obavu ze stresu, doporučila bych spíš jeden den, zvlášť pokud kočka není zvyklá - dva jsou vždycky náročné, i ve slušném prostředí. Koneckonců za 14 dní pak máte další výstavy, takže Vám nic neuteče a možná budete ve větší pohodě ...
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2009 18:15:48
Odpovědět s citátem

Lenko,děkuji - už dvakrát jste mi tady výborně poradila. Vidím, že tady máte poměrně hodně příspěvků, ráda bych se vás zeptala co si myslíte o těchto návrzích (a nejenom vy i ostatní)
Možná by bylo fajn založit nové téma na kocouřovi, kde by se lidi vyjadřovali k absolvovaným výstavám. Netroufám si téma založit, protože už jednou jsem založila, nové téma o něčem co už na kocouřovi bylo hojně diskutováno.
Co si o tom myslíte? Možná by dále bylo zajímavé, kdyby se tématu dala trochu pravidla, aby se to nezvrhlo jako na sfinxím fóru (uznávaná chovatelka se pozastavila nad úrovní koček na jedné výstavě a několika lidí se to dotklo).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Komentáře k výstavám
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2009 19:00:20
Odpovědět s citátem

Myslím, že ke konkrétním výstavám je možné se vyjádřit i například v komentářích pod tou kterou akcí, případně vložit fotky a rovnou okomentovat, co se "dělo".

Zde jsou akce budoucí:
http://www.modrykocour.cz/events.php?type=v

a v Archivu akce již uskutečněné:
http://www.modrykocour.cz/events.php?year=2009

Jinak myslím, po vlastních zkušenostech tady, že každé takové téma se dříve či později zvrhne, pokud se nebude "jen chválit", protože ne každý snese kritiku, byť je oprávněná. A jakmile se začnou hodnotit kupříkladu odchovy, či konkrétní vítězové, je zaděláno na bojovou arénu.

Osobně bych se přikláněla spíše k těm komentářům přímo pod akcemi, bylo by jasné, které akce se to týká, doplněno fotkami jak výstavních koček, tak třeba prostředí, a myslím, že by to udělalo celkem dobrý obrázek o té které akci.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2009 20:41:20
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Možná by bylo fajn založit nové téma na kocouřovi, kde by se lidi vyjadřovali k absolvovaným výstavám.


Martino to je bezva nápad, i mě by to zajímalo, popravdě už mám tak málo času, že od té doby, co se diskuze na kocouřovi tak rozprostřela a témata upřesnila, stíhám se občas podívat právě jen do sekce "chov - výstavy" a vždycky doufám, že tam najdu nějakou poznámku k výstavám, které proběhly nebo dojmy z nich, ale musím dát zapravdu April - samostatné téma by asi skončilo jako aréna, ve které by se nakonec vždycky někdo cítil podvedený, napadený nebo nedoceněný. Z vlastní zkušenosti vím, jak strašně subjektivní hodnocení výstavy může být - i ta nejzaplivanější tělocvična, kde se nedá projít, není si kde dát limču a na záchodě došel papír už půl desáté a voda v poledne se rázem promění ve vlastně docela bezva výstavu když Vaše zvíře vyhraje ... a naopak. Vím, že všichni organizátoři věnují přípravě výstavy opravdu hodně času, úsilí a nervů - pokud se najde chyba, určitě ji neudělali schválně. A nakonec - co jednomu vadí, může jiný vítat ... takže asi by nebylo jednoduché vymyslet nějaký systém hodnocení který by fungoval - ale možná by se to dalo - třeba vždycky po výstavě udělat takovou anketku formou tabulky, kde by lidi mohli (anonymně) přidělit body třeba za výběr posuzovatelů, prostředí, objektivitu posuzování, ceny, doplňkové služby (jídlo, WC apod) atd atd ... možná by to nějaký šikula mohl domyslet do nějaké realizovatelné formy.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2009 22:54:03
Odpovědět s citátem

April,
dík za info, o této možnosti (komentáře pod akcemi v sekci Akce) jsem nevěděla. Dívala jsem se tam a bohužel skoro žádné komentáře tam nejsou. Snad se to rozproudí.
A velká prosba pro administrátora- nešlo by pod akce dát něco z toho co navrhuje Lenka v příspěvku nade mnou? (tabulka, hlasování-aby se to nezvrhlo v hádku). Pravděpodobně administrátor příspěvky v diskuzi nečte-můžete to někdo, kdo je na kocouřovi zkušenější, přeposlat? Dík.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Komentáře k výstavám
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2009 10:32:36
Odpovědět s citátem

Jinak myslím, po vlastních zkušenostech tady, že každé takové téma se dříve či později zvrhne, pokud se nebude "jen chválit", protože ne každý snese kritiku, byť je oprávněná. A jakmile se začnou hodnotit kupříkladu odchovy, či konkrétní vítězové, je zaděláno na bojovou arénu.

Na to je hezké přísloví " Kdo si nechce hubu pálit. musí mlčet nebo chválit " Laughing takže ač neměli internet, stejnou zkušenost měli již naši předci - prstě nic nového.

jinak tabulka co navrhla Lenka je prima nápad. Možná by to bylo zajímavé srovnání a pro případné zájemce určité vodítko. Každý kouká na něco jiného - já dost na WC - čisté záchody to mám rád zpívá Landa a já s ním Laughing

Jinak musím přidat svou trošku do mlýna - Triangl - Ostrava - no to prostě nemám chybu - Posuzovatel z JAR a i ti ostatní - SUPER - záchody kde nedošel ani papír ani voda Embarassed místa na tancování, přirozené světlo na posuzování, velké klece s velkými dvířky, parkovaní u haly, slušný bufet Embarassed no prostě dávám 1* horší to ovšem bylo v Žilině - hotel byl velmi luxusní, bylo tam nedýchatelno, mačkanice/tlačenice všude - kočky nervózní - prostě raději jsme čas trávili venku nebo v restauraci. Je to strašná škoda, protže organizátoři se tolik snažili a prostor jiný asi neměli k dispozici. No ale mě se tam Leni líbilo....... Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2009 12:08:22
Odpovědět s citátem

Lenka V. napsal:
takže asi by nebylo jednoduché vymyslet nějaký systém hodnocení který by fungoval - ale možná by se to dalo - třeba vždycky po výstavě udělat takovou anketku formou tabulky, kde by lidi mohli (anonymně) přidělit body třeba za výběr posuzovatelů, prostředí, objektivitu posuzování, ceny, doplňkové služby (jídlo, WC apod) atd atd ... možná by to nějaký šikula mohl domyslet do nějaké realizovatelné formy.


Tak podnět "byl předán" k vymyšlení, jak to zrealizovat. Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2009 12:27:21
Odpovědět s citátem

Lenka V. napsal:
... ale možná by se to dalo - třeba vždycky po výstavě udělat takovou anketku formou tabulky, kde by lidi mohli (anonymně) přidělit body třeba za výběr posuzovatelů, prostředí, objektivitu posuzování, ceny, doplňkové služby (jídlo, WC apod) atd atd ... možná by to nějaký šikula mohl domyslet do nějaké realizovatelné formy.


Díky moc za nápad. Jinak, cokoliv ke zlepšení Kocouře klidně přímo na můj e-mail: filip@modrykocour.cz - díky.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2009 21:32:42
Odpovědět s citátem

[quote="Filip"]
Lenka V. napsal:
... ale možná by se to dalo - třeba vždycky po výstavě udělat takovou anketku formou tabulky, kde by lidi mohli (anonymně) přidělit body třeba za výběr posuzovatelů, prostředí, objektivitu posuzování, ceny, doplňkové služby (jídlo, WC apod) atd atd ... možná by to nějaký šikula mohl domyslet do nějaké realizovatelné formy.


Na základě diskuse jsem upravil komentáře u akcí. Nově je možné přidat hodnotící tlapky ve 3 nebo 4 kategoriích, podle typu akce.

Nejsem si jistý, jak dobře by fungovalo anonymní "hlasování", myslím, že zajímavější bude možnost spojit "kvantifikované" hodnocení s komentářem, který může doplnit, proč třeba to které hledisko je posouzeno tak nebo tak.

Jakýkoliv další nápad uvítám Smile
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Výstavy
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2010 16:55:59
Odpovědět s citátem

Protože stránky ČSCH nefungují, našla jsem tento odkaz, kde se dají vyhledat všechny výstavy na celém světě včetně těch u nás. Snad vám to pomůže-mně to stálo dost času to najít Smile



http://www.fifeweb.org/wp/shows/shows.asp
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kulička



Založen: 30.11.2009
Příspěvky: 3

Předmět: KDy bude výstava v Praze?!
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2010 15:16:37
Odpovědět s citátem

Kdy se bude konat přesně výstava koček v Praze, víte někdo? slyšela jsem nějak v květnu ale přesně nevím..chtěla bych si tam pořídit nějaké věcičky..jako nějaké blbinky na hraní ale i třeba něco praktického a dobrého proti klíšťatům! třeba to Bolfo, to by tam bylo fajn sehnat možná i výhodněji, že.
Díky za info
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: KDy bude výstava v Praze?!
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2010 18:40:44
Odpovědět s citátem

kulička napsal:
Kdy se bude konat přesně výstava koček v Praze, víte někdo? slyšela jsem nějak v květnu ale přesně nevím..chtěla bych si tam pořídit nějaké věcičky..jako nějaké blbinky na hraní ale i třeba něco praktického a dobrého proti klíšťatům! třeba to Bolfo, to by tam bylo fajn sehnat možná i výhodněji, že.
Díky za info

Výstava ušlechtilých koček v Praze byla minulý víkend, příští bude až v červenci. Seznam všech výstav najdete na http://schk.cz/schk/Vystavy_kocek.htm . Nebo se můžete podívat na výstavu útulkových kočiček - info najdete na http://kocky-online.cz/jportal/articles.phtml?op=read&id=2151 .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (22x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top