Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jaké pořídit škrabadlo?

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ewwwa



Založen: 04.02.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Valmez

Předmět: Jaké pořídit škrabadlo?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2009 17:40:02
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se Vás všech přítomných zeptat, s jakými škrabadly máte nejlepší zkušenosti, z estetického hlediska vynechávám ty obří přes celou zeď, i když věřím, že řádit se na nich musí senzačně...máme devítiměsíční britku, donedávna škrabala na obyčejném škrabadle...desce tak 50x10cm, potažené sisalem, od jisté doby si jí nevšímá a drabe nejraději křeslo v obyváku a v noci pak koberec v ložnici. Myslím, že do ložnice by jí vyhovovalo něco naležato, abych ji tam v záchvatu škrábání mohla přesunout, pak jsem uvažovala o škrabací vlně, buď té jednoduché nebo s na kmeni, přijde mi ta škrabací plocha širší a tím pádem užitečnější než ty různé úzké kůly...jaké máte zkušenosti?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Jaké pořídit škrábadlo?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2009 19:40:31
Odpovědět s citátem

Řekla bych, že není na škodu pořídit škrábadel několik, třeba i jednoduchých a improvizovaných, číča si sama vybere, co ji vyhovuje nejlíp. V koupelně máme škrabadélko zhotovené omotáním prádelní šňůry okolo dvou trubek topení. Mína jej používá na protahování a u toho si také "škrábne". Ale jednoznačně vede škrábadlo, které jsme koupili jako prozatímní v Lídlu s tím, že až vybudujeme šplhadlo z břízy, tohle odstraníme. Je to taková budka na tyčce se šikmým prkýnkem ze sisalu. Původní sisal už dávno vzal za své (rozškrábán na atomy) a tak stále opravujeme. Škrábe si drápy vleže (!) s vervou a tak rozkošnicky, že jí ho nedokážeme vzít. Mimo těchto jmenovaných má ještě další dvě škrabadla - jedno z černého sisalu, ale na něj nechodí vůbec.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: škrabadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2009 22:11:57
Odpovědět s citátem

..my máme tohle a jsme spokojeni Wink

http://www.e-zoo.cz/inshop/kocky/chovatelske-pomucky/skrabadla-a-odpocivadla/[id-EZ-VEZ3]-sisalova-vez-skrabadlo-pro-kocky-3-patra.html

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2009 11:29:25
Odpovědět s citátem

My máme k velké spokojenosti všech našich koček šplhadlo CAT008: - mrkni sem:

http://www.kocky-hodonin.estranky.cz/clanky/kocici-architektura/splhadla-a-skrabadla

ten link mi poslala Silvie

Myslím, že kočka si potřebuje nejen brousit drápky, ale tak po něčem lézt do výšek a šplhat-to naše je využíváno dokonale, a drápy si brousí skutečně na něm a ne na nábytku-sedačku mám netknutou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2009 13:11:05
Odpovědět s citátem

Ahojky ,

souhlasim s Tatianou, ze kocicka potrebuje i hopsat ve vyskach a brousit si drapky i tam, ja jsem si ze zacatku take myslela, ze staci sloupek nebo ta vlna a kocicka mi skrabala sedacku , ve finale jsem kupovala skrabadlo trikrat a ted si myslim, ze je tak akorat, kocicku nebavi jen brousit drapky ze zeme,ale taky splhat kdyz maji ten svuj zachvat, od te doby co mam velke skrabadlo se emmicka sedacky nedotkla. take je dobra vec, kdyz ma clovek misto , udelat na zed nekolik policek,aby se mohla kocicka proskakat popripade podrimat ve vysce Smile
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: škrabadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2009 13:25:52
Odpovědět s citátem

Je to hlavně o temperamentu kočky Laughing, my máme "sloupek" a kočky se v něm honí a po straně si brousí drápky, nahoře je vidím málokdy Wink a pak mám ještě jedno škrabadlo a to slouží jako přechod na poličku a skříň.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: škrabadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2009 13:45:51
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
Je to hlavně o temperamentu kočky Laughing, my máme "sloupek" a kočky se v něm honí a po straně si brousí drápky, nahoře je vidím málokdy Wink a pak mám ještě jedno škrabadlo a to slouží jako přechod na poličku a skříň.

A.


Já mám vlastně odpočívadla 3, v každé místnosti jedno, a teď ještě uvažuju o něčem do koupelny, protože tam mi drbou potvory osušky. Kde jsou škrabadla, nedrbou nic. Prostě je třeba, když dostanou chuť škrábat, aby všude bylo beztrestně kde.

To velké odpočívadlo v obýváku je využíváno nejvíce-na něm se honí, spí, slouží jako odrazový můstek při skoku na skříň, kde to zajímá hlavně Adama, zejména otevřu-li někde skříňku-v tu ránu je nahoře na skříni a sleduje, co dělám. Koťata zatím nenašla odvahu tam skočit.

Vyblbnou se na něm hodně, takže vůbec nelituju, že jsem ho kupovala. Navíc to bylo v Zooplusu v akci, když bylo laciné euro, takže mě to velké přišlo na 1600 Kč. Jsem spokojená-a hlavně jsou spokojené naše kočenky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2009 15:52:51
Odpovědět s citátem

na temperamentu kocky urcite zalezi emmicka je klidna, takze skrabadlo pouziva hlavne ke skrabani a spinkani-ma z nej rozhled do cele mistnosti. Skrabadlo mam pouze jedno a kdyz si treba hrajeme v koupelne a je rozdovadena tak leti jak posuk do obyvaku, skoci na sloupek a drasa a skrabe a leti zpatky Smile
v zooplusu se ty odpocivadla fakt vyplati a maji velky vyber
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ewwwa



Založen: 04.02.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Valmez

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2009 17:56:51
Odpovědět s citátem

Ono je to všechno hezké, ale u nás ani tak neřeším problém s tím, že by Meggie neměla, kde šplhat...rodinný dům na dvě patra skýtá spoustu možností...nejoblíbenější je dřevěné zábradlí, ze ktrého se krásně vidí střešním oknem ven, mě pouze připadá, že škrábe hlavně vleže koberec, tak si právě myslím na ty placaté škrabadla, zatím ještě stále nejsem rozhodnutá, na jaře chcem obětovat některou z nerodících jablůněk a vyrobit strom na chodbu, tak to jen chce něco přídavného malého...prostě prozatím Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ewwwa



Založen: 04.02.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Valmez

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2009 17:59:56
Odpovědět s citátem

Jó, a ty škrabadla v Zooplusu se mi taky líbí, ale my netknutí němčinou,zato kovaní v ruštině Embarassed moc šancí si objednat nemáme. Při mojich cizojazyčných schopnostech by mi taky mohlo dojít úplně něco jiného Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2009 18:57:42
Odpovědět s citátem

Ewwwa napsal:
Jó, a ty škrabadla v Zooplusu se mi taky líbí, ale my netknutí němčinou,zato kovaní v ruštině Embarassed moc šancí si objednat nemáme. Při mojich cizojazyčných schopnostech by mi taky mohlo dojít úplně něco jiného Wink


Proto jsem sem vkládala tento odkaz: http://www.kocky-hodonin.estranky.cz/clanky/kocici-architektura/splhadla-a-skrabadla

tady se nechají ty odpočívadla ze Zooplusu objednat za příznivou cenu kolem 2600 Kč, což vyjde momentálně laciněji než objednávka z Německa-díky ceně eura.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2009 10:02:13
Odpovědět s citátem

Emmicka take obcas skrabe koberec-ono se jim to vleze libi, proto jsem koupila takovou sisalovou skrabaci podlozku na zem, kterou mame pod stolem a skrabe ji,ale take ma rada svuj maly kus zatezoveho koberce, ten rasi snad uplne nejvic Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ewwwa



Založen: 04.02.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Valmez

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2009 13:29:25
Odpovědět s citátem

Jak ovšem poznají, který koberec škrábat můžou a který ne? Mám doma spoustu zbytků, ale všechny z našich koberců, tak nevím, jestli by to rozlišila. Největší problém je opravdu v noci, kdy mě připadá, že v polospánku se protahuje a zatíná do koberce, to pak asi nemá cenu ji přikládat ke stojatému škrabadlu, bo je vláčná jak hadr a stejně zas kecne do polohy vleže Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2009 14:16:02
Odpovědět s citátem

my mame pouze jeden koberec v prostredku mistnosti,takze si to asi nespojuje, i kdyz nekdy kdyz se vzbudi a protahuje take zasekne do naseho koberce,ale ze by ho vylozene skrabala to ne. Mozna , kdyz ji ten koberecek date na nejake jeji misto , tak na nej chodit bude Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Beranka



Založen: 22.10.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Bílina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2009 14:25:46
Odpovědět s citátem

Já udělala Maxíkovi takový "nájezd".. Na kus plovoučky co zbyla jsem nastřelila pruh koberce. Má to opřené o zeď a chodí drápat poctivě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ewwwa



Založen: 04.02.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Valmez

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2009 19:10:02
Odpovědět s citátem

no a někdy v noci, když příjde a usídlí se mi v nohách, tak je štěstím bez sebe a začne drápat prostěradlo, a teď babo raď Rolling Eyes Laughing Question prostě asi navleču na pracky dupačky po dětech, utáhnu na zádech jak svěrací kazajku a uvidíme kdo z koho Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanah.cz



Založen: 27.05.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2009 20:07:39
Odpovědět s citátem

Ewwwa napsal:
no a někdy v noci, když příjde a usídlí se mi v nohách, tak je štěstím bez sebe a začne drápat prostěradlo, a teď babo raď Rolling Eyes Laughing Question prostě asi navleču na pracky dupačky po dětech, utáhnu na zádech jak svěrací kazajku a uvidíme kdo z koho Wink

Tak to mám naprosto stejný problém. Mě to prostěradlo začíná drápat nad ránem, kdy si tímto způsobem říká o "vyhození", tj. v polospánku ji polohlasně okřiknu, zvednu se a jak se dám do pohybu ona seskakuje z postele a jde pootevřenými dveřmi ven, já se natáhnu ke dveřím a zavřu za ní Very Happy Zjistila jsem ale, že mi drápe pouze froté prostěradla, jiná ne. Froté mám ale asi většinu, takže je nemůžu jen tak vyřadit Rolling Eyes Zatím nejsou vidět stopy a doufám, že ani nezačnou být vidět Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2009 9:52:41
Odpovědět s citátem

mozna bych zkusila u techto skrabalek zkracovat casteji drapky, ja to delam jednou za ctrnact dni jen spicicku a pekne do tupa a je klid, jednou jsem nejak nemela cas nechala jsem drapky pres mesic a kazde rano mi chodila skrabad k hlave postel i prosteradlo-nevim jestli to bylo tim,ale jinka uz to nikdy neudelala, ja ji je vzdy zkratim a ona si je pak brousi pouze o sisalove sloupky...
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ewwwa



Založen: 04.02.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Valmez

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2009 13:35:55
Odpovědět s citátem

Tak drápky jsem zkoušela zkracovat taky, po delším boji jsem zvítězila, ale valný efekt to nemělo, dnes jsem v noci vstávala asi třikrát, pokaždé mě probudilo hlasité drásání koberce, snesla jsem z půdy starší kus koberce, škrábe na něm, ale dnes klidně i vedle na normálním koberci. Když ji z ložnice vyhodím, začne škrábat na dveře a to pak startuju ještě rychleji, neboť na to je manžel ještě víc háklivý jak na koberec Rolling Eyes Stále tedy vymýšlím nejpřijatelnější variantu... váhám nad tou vlnou Confused Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2009 14:35:35
Odpovědět s citátem

Vlnu máme a holky ji dost používají. Dala jsem ji na schody a od té doby ji hooodně používají. Ony ale používají všechna škrabadla. Když si brousí drápky kde nemají, stříknu na ně rozprašovačem vodu. Spojí si tuto činnost s vodou a nedělají to.
K zooplusu, jsem také Němčinou nezkažená, ale díky překladači je to snadné. A mají tam zboží, ktré se jinde nesežene. nedám na zooplus dopustit. Spoleh, rychlost, super jednání atd. Kolikrát ráno objednám a večer už mi balík jede.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top