Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak rychle by měl zhubnout.


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Luciana



Založen: 27.02.2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 9

Předmět: Jak rychle by měl zhubnout.
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2009 15:06:25
Odpovědět s citátem

Dobrý den, ráda bych si nechala poradit od zkušenějšího chovatele... mému vykastrovanému kocourovi bude v řijnu 11 let. Jeho momentální váha je 7 kg (kolísá mezi 6,8 a 7,2kg). Již cca 6 let ho živím granulemi a konzervami light, střídám značky Hills a Royal Canin. Po celou dobu je na těch svých 7 kilech, nepřibírá nehubne. Před cca měsícem se veterinář opět pozastavil nad váhou mého mazlika a doporučil mi granule Obesity Management od RC....ty by měly údajně být už opravdu nejlehčí...ovšem můj život je od té doby peklo. Kocour dostává přesnou dávku, takže každé ráno vstávám v pět, protože hladový, nerudný schazuje ze stolu a skříní vše s čím pohne, ječí ve třech tóninách...navíc díky těmto granulím již čistím záchod dle potřeby dva a víckrát denně, jinak se šíří neuvěřitelný zápach... ráda bych položila otázku, za jak dlouho by měl můj milý kocourek začít hubnout (po měsíci stále nepozoruji žádné váhové úbytky).... ještě bych asi měla dodat, že můj kocour je kříženec evropanky s britkou.....děkuji moc za radu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak rychle by měl zhubnout.
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2009 15:21:21
Odpovědět s citátem

Tak já sice neodpovím na to, jak rychle by měl hubnout pomocí dietních granulí, nicméně k tématu hubnutí bych doporučila něco jiného.

Naše Rubka, je to kočka domácí, kdo ví, koho má v genech, přibrala ... přiznám se, že je prostě pažravka a my to nějak neřešili. Začala být spavá, a její váha lehce přesáhla 6kg, což bylo už prostě moc (na ukázku - http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=35714 )

Takže jsem se jala hledat, co s ní, protože Maxíš je zase hubeňour, nešlo nasadit striktní dietu a navíc je uhlídat (ona se od jídla odtrhává hodně těžko), vytáhnout jí z pelechu na hraní bylo naprosto nemožný, zvýšit aktivitu, no už vůbec. Ale našla jsem přípravek od firmy Alavis na hubnutí, tak jsme to zkusili. Začala o hodně míň spát, s tím přípravkem jí to nešlo, tak byla vzhůru a bloumala po bytě a nakonec deko k deku a za poměrně krátkou dobu měla dole kilo, a těch 5 jí neuvěřitelně sluší. Ožila, je víc hravá, aktivnější, víc se honí, o hodně míň spí. ( http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=39203 ) A baští normální stravu, normální granule, nic se sníženým obsahem tuku, a rozhodně jsme obešli dietu, kdy by měla pocit hladovění. Ty kapsle jí "donutily" k pohybu, k větší aktivitě a tím šlo to kilo dolů. Teď už dostává ty kapsle jen občas. Nevím, jestli to byla náhoda, nebo opravdu jsou takhle "zázračný", ale každopádně u nás zafungovaly.

Ono myslím, že důležitý je i ten pohyb, ty granule samy o sobě toho moc nezmůžou. Pokud kočkouna nedonutíte k většímu pohybu, tak asi se váha moc hýbat nebude.

A ještě dodám - jestli je kocourek zdravý, pohyblivý a jeho váha mu nedělá problém, je možné, je prostě takhle stavěný a nic s tím nenaděláte. Určitě bych pro jistotu možná v jeho věku nechala ještě udělat krevní testy, podívala se na riziko cukrovky, ledvin atp., a pokud je vše OK, tak trápit ho dietou je třeba i zbytečné.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luciana



Založen: 27.02.2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2009 11:05:01
Odpovědět s citátem

Dobrý den, děkuji moc za odpověd April,
o Alavisu vim že je a do teď jsem ho spíše vedla v kategorii připravků na podporu chrupavek a koubů.
I já jsem před dvěma lety volila cestu, vést Matýska k pohybu, po dlouhých kontultacích, jsem se rozhodla mu koupit kámošku a aby byla jistě zdravá, tak papírovou "se zárukou". Dopadlo to tak, že šlechtična, kterou jsem si dovezla domu, začala po týdný stonat a její život skončil v necelém roce, kdy finální diagnóza zněla FIP,vlhká forma....prima....Mates je podle testů taky pozitivni, ale asi i díky své statné postavě a mému až předhnaně ohleduplnému chování (žádný stres, tedy až na tu dietu, ale i tu jsem již včera zrušila) je zatím bez klinických příznaků....takže jsem se rozhodla, že dožije sám, a já se mu věnuju jak jen to jde...ale jak říkáte, vykopat ho ke hře, když mám čas já, to skoro nejde....ale je to můj mazlik, takže když ho chytne hrací a honicí nálada, tak s ním řádím v kteroukoli hodinu Smile))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2009 11:11:36
Odpovědět s citátem

Omrkněte ten Alavis na hubnutí (Weight Loss), případně písněte mi SZ.

Ohledně té FIP se nelekejte, není pozitivní na FIP, ale pouze na koronaviry a to není to samé, co FIP. Je to složitá nemoc a pokud kocourek bude v pohodě a zdravý, tak % propuknutí samotného onemocní je malé. A stejně tak bych se nebála případného kočičího parťáka Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2009 11:17:07
Odpovědět s citátem

Luciana napsal:
Mates je podle testů taky pozitivni, ale asi i díky své statné postavě a mému až předhnaně ohleduplnému chování (žádný stres, tedy až na tu dietu, ale i tu jsem již včera zrušila) je zatím bez klinických příznaků....takže jsem se rozhodla, že dožije sám, a já se mu věnuju jak jen to jde...ale jak říkáte, vykopat ho ke hře, když mám čas já, to skoro nejde....ale je to můj mazlik, takže když ho chytne hrací a honicí nálada, tak s ním řádím v kteroukoli hodinu Smile))


K té pozitivitě, to je nejspíše proto, že se prostě s tou nemocí setkal, to neznamená, že nosí v sobě nemoc. S koronaviry je to složité.
A těch 7 kilo mi na aspoň polovičního briťáka nepřijde zas tak moc Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlinaa



Založen: 24.07.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Francie

Předmět: Re: Jak rychle by měl zhubnout.
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2009 16:25:49
Odpovědět s citátem

April napsal:
Tak já sice neodpovím na to, jak rychle by měl hubnout pomocí dietních granulí, nicméně k tématu hubnutí bych doporučila něco jiného.

Naše Rubka, je to kočka domácí, kdo ví, koho má v genech, přibrala ... přiznám se, že je prostě pažravka a my to nějak neřešili. Začala být spavá, a její váha lehce přesáhla 6kg, což bylo už prostě moc (na ukázku - http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=35714 )

Takže jsem se jala hledat, co s ní, protože Maxíš je zase hubeňour, nešlo nasadit striktní dietu a navíc je uhlídat (ona se od jídla odtrhává hodně těžko), vytáhnout jí z pelechu na hraní bylo naprosto nemožný, zvýšit aktivitu, no už vůbec. Ale našla jsem přípravek od firmy Alavis na hubnutí, tak jsme to zkusili. Začala o hodně míň spát, s tím přípravkem jí to nešlo, tak byla vzhůru a bloumala po bytě a nakonec deko k deku a za poměrně krátkou dobu měla dole kilo, a těch 5 jí neuvěřitelně sluší. Ožila, je víc hravá, aktivnější, víc se honí, o hodně míň spí. ( http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=39203 ) A baští normální stravu, normální granule, nic se sníženým obsahem tuku, a rozhodně jsme obešli dietu, kdy by měla pocit hladovění. Ty kapsle jí "donutily" k pohybu, k větší aktivitě a tím šlo to kilo dolů. Teď už dostává ty kapsle jen občas. Nevím, jestli to byla náhoda, nebo opravdu jsou takhle "zázračný", ale každopádně u nás zafungovaly.

Ono myslím, že důležitý je i ten pohyb, ty granule samy o sobě toho moc nezmůžou. Pokud kočkouna nedonutíte k většímu pohybu, tak asi se váha moc hýbat nebude.

A ještě dodám - jestli je kocourek zdravý, pohyblivý a jeho váha mu nedělá problém, je možné, je prostě takhle stavěný a nic s tím nenaděláte. Určitě bych pro jistotu možná v jeho věku nechala ještě udělat krevní testy, podívala se na riziko cukrovky, ledvin atp., a pokud je vše OK, tak trápit ho dietou je třeba i zbytečné.


Tak to ty tabletky Alavis vyzkouším taky, mám doma dvouletou britku, teď váží přes 7 kg, krmila jsem jí rok RC light a stejně nic nezhubla. U nás je asi hlavně problém to, jak říkáte- vytáhnout jí z pelechu Surprised
Pohybu přes den moc nedá.. Tak uvidím, jak na ní ty tabletky zaberou.. Pokaždý když jdu k veterináři, tak si veterinář myslí, že jí přežírám, ale přitom ona ani nesežere většinou denní dávku, jak kdy.. Ráno jí dávám 30 gramů těch granulí a večer dostává rybu, nebo vařené kuře.. někdy konzervu Maestro. Už dva roky se marně snažím udržovat její váhu a je pořád stejná- spíš ještě přibrala. Úplně drastická dieta to podle mě nevyřeší. Takže děkuji za tip s těmi tabletkami Laughing
_________________
Pavlína
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Veterinární poradna: Jak u kočky poznat březost? (67x)
2
Veterinární poradna: Biokill a pipeta Fipron ... (67x)
3
Historie steliva pro kočky (67x)
4
Veterinární poradna: Selhání ledvin u siamského ... (65x)
5
Veterinární poradna: Úbytek červených krvinek při ... (65x)
6
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2016 (64x)
7
K rozšíření populace koček došlo vždy ... (64x)
8
Jací jsou kočkaři a pejskaři podle Facebooku (64x)
9
Veterinární poradna: Akutní selhání autoimunitního ... (63x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top