Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Ušní roztoči


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jančes



Založen: 04.07.2005
Příspěvky: 5
Bydliště: Štíty

Předmět: Ušní roztoči
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2005 19:21:32
Odpovědět s citátem

Dnes jsme na veterině zjistili, že naše Sally má v uších ušní roztoče. Kočičku máme teprve týden. Naše dcera ji dostala. Má někdo z vás s tímto onemocněním zkušenosti? Cool Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2005 20:25:15
Odpovědět s citátem

Osobně zkušennosti nemám, ale vím, že pokud se roztoči (ušní svrab?) vyléčí včas, nenechá trvalé následky. Pokud vím, tak to není příliš závažné onemocnění. Snad to bude tedy jen tím, že momentálně neslyší, nebo slyší hůře. Dejte pak určitě vědět!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
minda2005



Založen: 27.02.2005
Příspěvky: 15
Bydliště: California

Předmět: Usni roztoci, cili svrab
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2005 3:24:26
Odpovědět s citátem

Usni roztoce cili svrab jsme prave dolecili.
14. kvetna jsme si domu prinesli kotatko - obycejne, darovane. Asi tak tyden bylo vsechno v poradku, ale pak jsem si vsimla, ze jednou ousko porad klopi dozadu a neustale se v nem drbe. Kdyz jsem ji ho prohledla, mela ho krasne ruzovoucke a ciste. Bylo to presne den pote, co jsme ji (je to kocicka Betty) celou postrikali repelentem proti blecham a tak jsem si tenkrat myslela, ze se snad nejaka blecha chtela pred repelentem schovat a zalezla ji do ouska. Po dalsim tydnu jsem ji ousko prohledla znova a to uz ho ciste nemela - mela ho plne cernych minitecek, presne jako zrnicka logru z kafe, a cerneho mazu. Tady na kocourovi i na jinych kocicich strankach jsem precetla snad vsechny prispevky na toto tema a doslo mi, ze nase Bettynka ma usni svrab Sad. Koupili jsme kapicky a zacali kazde rano kapat 5 kapek, dnes to byl desaty posledni den. Po nakapani jsem kazde ousko ze vsech stran masirovala, aby kapicky stekly do ouska, protoze Bettynka vzdycky po osetreni tak mohutne trasla hlavou, ze kapicky litaly na vsechny strany. Tim se vzdy vyplavyla necistota, kterou jsem pak prstem obalenym papirovym kapesnikem vytrela a nakonec jsem ji ouska jeste docistila lidskou tycinkou na usi namocenou v detskem olejicku. Musim rici, ze uz po 5 osetreni se Bettka prestala drbat a necistot se vyplavovalo cim dal min, tech 10 dni jsme dodrzeli jednak, ze to bylo v navodu a jednak preventivne.
Nevim to presne, ale myslim ze roztoci kocky v ouskach straslive svedi, urcite ji nenechavejte dlouho trapit a zacnete co nejdrive s lecbou. Preju hodne stesti a napiste jak se to u vas vyviji
=lida= (Spook, Minda, Betty)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jančes



Založen: 04.07.2005
Příspěvky: 5
Bydliště: Štíty

Předmět: Re: Usni roztoci, cili svrab
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2005 10:13:02
Odpovědět s citátem

Včera jsme s náší Sally navštívili veterináře, Potvrdil, že má v uších roztoče. Uši vyčistil a nakapal prostředek, který ničí dospělé jedince. Potom ji za krk nakapal a vetřel do kůže prostředek, který se vstřebá do krve a ničí ostatní stádia vývoje roztočů. Za měsíc a půl máme přijít na kontrolu. Již dnes byla naše Sally veselejší. V říjnu ji bude jeden rok. Máme ji teprve týden, velice rychlo si u nás zvykla. Jen se občas dožaduje, že by ráda šla ven, byla na pobyt venku zvyklá. My jsme zjistili, že nereaguje na hluk ani zavolání. Nevíme, zda to způsobili roztoče nebo je hluchá. Určitě by nereagovala na projíždějící auta. Snad brzy zapomene na období, které trávila venku. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Usni roztoci, cili svrab
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2005 10:24:20
Odpovědět s citátem

Jančes napsal:
My jsme zjistili, že nereaguje na hluk ani zavolání. Nevíme, zda to způsobili roztoče nebo je hluchá.

A určitě nereaguje? Jde o to, na jaký hluk - vysavač, klepání, hudba, pískot, jsou různé frekvence ...
Třeba zaklepání na misky ke krmení atp.? Rubka se tváří občas jak hluchá, ale zrovna na misky slyší dobře ...
A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2005 13:57:23
Odpovědět s citátem

Ahojky, minulý týden ve středu jsem si přinesla domu koťe(kocourka). Někdo ho vyhodil a lítal po parku a strašně naříkal. První den byl vyděšený, druhý den papal a pil, ale nevylezl z úkrytu pod skříní. Třetí den už zkoumal byt, chodil už na záchůdek (to už vlastně i druhý den) a od té doby už je jak ďábel. Pořát lítá, hraje si jak blázen (hlavně v noci) a už se nechá občas i chytit a pomazlit. A právě když jsem ho chytila, tak jsem zjistila, že mu trošku smrdí ouško a má v něm černé tečky. Veteriánř je až do 14. 8. na dovolené, takže musím čekat. Jenže se bojím, aby mu to nepoškodilo sluch. Ouško si občas poškrábe, ale nějak moc často. A když ho po něm hladíme, tak na tu stranu klopí hlavu. Nechce se mi čekat na veterináře, proto jsem se chtěla zeptat, jaké kapičky jste použili na ty ouška a zda jsou volně prodejné třeba v lékárně. Děkuju moc Veronika
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Svrab
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2005 14:03:29
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Ahojky, minulý týden ve středu jsem si přinesla domu koťe(kocourka). Někdo ho vyhodil a lítal po parku a strašně naříkal. První den byl vyděšený, druhý den papal a pil, ale nevylezl z úkrytu pod skříní. Třetí den už zkoumal byt, chodil už na záchůdek (to už vlastně i druhý den) a od té doby už je jak ďábel. Pořát lítá, hraje si jak blázen (hlavně v noci) a už se nechá občas i chytit a pomazlit. A právě když jsem ho chytila, tak jsem zjistila, že mu trošku smrdí ouško a má v něm černé tečky. Veteriánř je až do 14. 8. na dovolené, takže musím čekat. Jenže se bojím, aby mu to nepoškodilo sluch. Ouško si občas poškrábe, ale nějak moc často. A když ho po něm hladíme, tak na tu stranu klopí hlavu. Nechce se mi čekat na veterináře, proto jsem se chtěla zeptat, jaké kapičky jste použili na ty ouška a zda jsou volně prodejné třeba v lékárně. Děkuju moc Veronika


No vypadá to svrab, takže pokud můžete, zajděte k jinému veterináři, aby se to nezhoršilo.
Volně prodejné nevím, možná Stronghold .... nicméně to stejně prodávají ve veterinárních ordinacích ....
A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2005 21:15:58
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Ahojky, minulý týden ve středu jsem si přinesla domu koťe(kocourka)...

Pro Veroniku: určitě zajděte k veterináři. I když je pravděpodobné, že to budou roztoči, přece jen nechte svého kocourka radši prohlédnout (diagnózy přes internet mohou být ošemetné).
Tak, ať je brzo v pořádku! Smile
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (51x)
2
RSS kanály (46x)
3
Kočičí jména (34x)
4
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (28x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (26x)
6
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
7
Předvelikonoční návštěva kavárny U Surinky (23x)
8
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (23x)
9
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top