Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Chronický průjem

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ninama



Založen: 29.01.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

Předmět: Chronický průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 9:28:32
Odpovědět s citátem

Jedna moje známá si před nedávnem vzala kocoura od své sousedky, jelikož paní o kocourka už nejevila zájem. Problém je ale v tom, že kocourek má neustále průjem, prý ho měl už u své původní majitelky, ale s paní se nedá moc mluvit, takže je asi nemožné zjistit, zda už je takto nemocný od narození... Přestože je to velmi nepříjemné, známá si kocourka zamilovala a už by ho pryč nedala, je to starší paní a měla už spoustu koček, momentálně tedy má tohoto kocourka a dva další... Akorát neví, co může pro kocourka udělat - byla u veterináře vedle ve vesnici, ale ten neumí ani pořádně píchnout injekci, takže to je k ničemu. Asi by to chtělo pořádné vyšetření, ale na to známá nemá peníze a ani možnost dojet k lepšímu vetovi a nechce kocourka stresovat.
Díky za rady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Chronický průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 10:31:32
Odpovědět s citátem

Ninama napsal:
Jedna moje známá si před nedávnem vzala kocoura od své sousedky, jelikož paní o kocourka už nejevila zájem. Problém je ale v tom, že kocourek má neustále průjem, prý ho měl už u své původní majitelky, ale s paní se nedá moc mluvit, takže je asi nemožné zjistit, zda už je takto nemocný od narození... Přestože je to velmi nepříjemné, známá si kocourka zamilovala a už by ho pryč nedala, je to starší paní a měla už spoustu koček, momentálně tedy má tohoto kocourka a dva další... Akorát neví, co může pro kocourka udělat - byla u veterináře vedle ve vesnici, ale ten neumí ani pořádně píchnout injekci, takže to je k ničemu. Asi by to chtělo pořádné vyšetření, ale na to známá nemá peníze a ani možnost dojet k lepšímu vetovi a nechce kocourka stresovat.
Díky za rady


no lepší by bylo udělat lab. test co kocourka trápí a léčit konkrétní nemoc. Slr pokud je to jak říkáte dám radu, ktkterou používá moje známá - jedná se o atb. která údajně dobře zabírají na průjem. Léčí různé bakterie - je to Stomorgyl - doufám, že jsem napsala správně. Je to sice divočina léčit takhle po netu Crying or Very sad ale pokud neí možná návštěva u veterináře, tak bych to zkusila. Tahle atb. se používají hlavně na dásně - na to je znám já, ale údajně je velmi účinný na průjmy. Takže takhle, protože pokud je průjem vlastně trvalý, nejedná se o dietní chybu ale o něco vleklého a bakterie jsou potvory. Takže bych se stejně ale poraila ještě s tím vesnickým veteinářem, připadně si od něj tahle atb. přinesla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Chronický průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 11:05:03
Odpovědět s citátem

Ninama napsal:
Jedna moje známá si před nedávnem vzala kocoura od své sousedky, jelikož paní o kocourka už nejevila zájem. Problém je ale v tom, že kocourek má neustále průjem, prý ho měl už u své původní majitelky, ale s paní se nedá moc mluvit, takže je asi nemožné zjistit, zda už je takto nemocný od narození... Přestože je to velmi nepříjemné, známá si kocourka zamilovala a už by ho pryč nedala, je to starší paní a měla už spoustu koček, momentálně tedy má tohoto kocourka a dva další... Akorát neví, co může pro kocourka udělat - byla u veterináře vedle ve vesnici, ale ten neumí ani pořádně píchnout injekci, takže to je k ničemu. Asi by to chtělo pořádné vyšetření, ale na to známá nemá peníze a ani možnost dojet k lepšímu vetovi a nechce kocourka stresovat.
Díky za rady



No v první řadě by se mělo vědět,čím ta vaše známá krmí.Já bych nedávala ATB,pokud se neví co se dává ke krmení.Vesnické kočky většinou průjmují z nevhodné stravy.Kravské mléko,zbytky lidského jídla atd.Pokud je to průjem z těchto důvodů,je vhodné upravit stravu.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
libuse



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 11:29:33
Odpovědět s citátem

Souhlasím - upravit stravu,
dala bY se skusit SMEKTA - proti průjmu
a nebo přírodní - hodně rozvažená rýže vylepšit vařeným kuřecím řízkem.
Ne kůži - ta je tučná a masem opravdu "jen navonět".
Prostě DIETU.To nestojí nic jen práci a pečlivost.
Pokud to do pár dnů nepomůže pak určitě veterinář a vyšetření.
A nebo kalsický postup venkovních venkovských koček? ŽIJ DOKUD UMÍŠ
TO JE NA ZVÁŽENÍ KAŽDÉHO Z NÁS
L.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ninama



Založen: 29.01.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

Předmět: Re: Chronický průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 11:31:03
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
No v první řadě by se mělo vědět,čím ta vaše známá krmí.Já bych nedávala ATB,pokud se neví co se dává ke krmení.Vesnické kočky většinou průjmují z nevhodné stravy.Kravské mléko,zbytky lidského jídla atd.Pokud je to průjem z těchto důvodů,je vhodné upravit stravu.


BBMM


Kocouři maji celý den granule - Acanu, Ontario apod. Dříve krmila Whiskasem, ale na moje rady přešla na kvalitnější Wink Večer dostávají konzervu - Kitekat apod. Známá je v důchodu a nemá peníze na to aby krmila superprémiovým krmivem, ale snaží se aby kocouři měli alespoň něco lepšího než většina vesnických koček.
Jo a ještě důležitá věc - kocouři jsou samozřejmě kastrovaní, ale přestože známá bydlí na vesnici, nemají přistup ven - bydlí u rušné silnice, takže nehrozí aby kocourek snědl něco jiného než dostane doma.
Děkuju za všechny rady, známé vše vyřídím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 12:03:32
Odpovědět s citátem

Ještě mne napadlo,je kocurek řádně,několikrát za sebou odčervený?Vesnické kočky bývají začervené až běda!


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ninama



Založen: 29.01.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 12:08:31
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Ještě mne napadlo,je kocurek řádně,několikrát za sebou odčervený?Vesnické kočky bývají začervené až běda!


BBMM


Ano, je odčervený a očkovaný. Známá ho měla 14 dní v jednom pokoji, než nepustila ke svým kocourům, aby dodržela karanténu. Pokud vím, tak kocour nechodil ven ani u bývalé majitelky... A nevím, zda jsem to tu psala - kocourovi je asi 5 let...
Tu dietu by mohla známá zkusit, ale pokud mají ostatní kocouři granule celý den v misce, tak stejně nezabrání tomu aby je nejed.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 13:18:08
Odpovědět s citátem

Ninama napsal:
beta.1 napsal:
Ještě mne napadlo,je kocurek řádně,několikrát za sebou odčervený?Vesnické kočky bývají začervené až běda!


BBMM


Ano, je odčervený a očkovaný. Známá ho měla 14 dní v jednom pokoji, než nepustila ke svým kocourům, aby dodržela karanténu. Pokud vím, tak kocour nechodil ven ani u bývalé majitelky... A nevím, zda jsem to tu psala - kocourovi je asi 5 let...
Tu dietu by mohla známá zkusit, ale pokud mají ostatní kocouři granule celý den v misce, tak stejně nezabrání tomu aby je nejed.



Granule schovat,vyndat pouze na dobu krmení a hlídat.Ještě k tomu odčervení,je potřeba ho zopáknout,jestli nebyl pravidelně odčervován,tak jednou určitě nestačí.Chce to určitě trochu víc času.Pokud by problém měl přetrvávat,tak opravdu už asi pomůže jenom vet.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 13:18:16
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

ostatním kocouřům v domácnosti jistě dietní strava po omezenou dobu např. čtyř dnů jistě neublíží. Spíš naopak.
Taky mám dobrou zkušenost s kuřetem a rýží a Smectou.
Pokud paní k veterináři nemůže, ať po dobu tří dnů (ne jdoucích za sebou, např. v pondělí, pak ve středu a pak třeba v sobotu) posbírá exrementy onoho průjmového kocourka, skladuje je v uzavřeném obalu nejlépe trošku v chladu(klidně obalené stelivem ze záchodku) a vy jí můžete pomoci a zanést bobky na kaprologické vyšetření k vašemu? vetovi Smile
_________________
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ninama



Založen: 29.01.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 14:39:45
Odpovědět s citátem

Tak jsem známé před chvílí volala. Mluvila s tou původní majitelkou - koucour prý měl průjem po celou dobu co ho pův. maj. měla tzn. asi 4 roky. Zkoušela diety, na vyšetření s ním byla a nic se nezjistilo. Nic nepomáhalo... Odčervovaný i očkovaný byl pravidelně (známá dostala i očkovák), ale jelikož se nyní pův. maj. narodilo miminko kocourka už doma nechtěla, protože průjmoval všude a to není pro mimčo vhodné. Tak se dostal k mé známé, která ho má už asi pět týdnů, 14 dní byl v karanténě a je odčerven. Průjem má pořád, i když se snaží chodit na záchůdek, občas se mu stane nehoda. Známé to ale nevadí, vůbec se na něj nezlobí, jen by mu chtěla pomoct. Řekla jsem jí o té dietě, tak to prý zkusí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 14:51:51
Odpovědět s citátem

Ninama napsal:
Tak jsem známé před chvílí volala. Mluvila s tou původní majitelkou - koucour prý měl průjem po celou dobu co ho pův. maj. měla tzn. asi 4 roky. Zkoušela diety, na vyšetření s ním byla a nic se nezjistilo. Nic nepomáhalo... Odčervovaný i očkovaný byl pravidelně (známá dostala i očkovák), ale jelikož se nyní pův. maj. narodilo miminko kocourka už doma nechtěla, protože průjmoval všude a to není pro mimčo vhodné. Tak se dostal k mé známé, která ho má už asi pět týdnů, 14 dní byl v karanténě a je odčerven. Průjem má pořád, i když se snaží chodit na záchůdek, občas se mu stane nehoda. Známé to ale nevadí, vůbec se na něj nezlobí, jen by mu chtěla pomoct. Řekla jsem jí o té dietě, tak to prý zkusí.



No pokud ten průjem trvá tak dlouho,vlastně několik let,tak i léčení bude na dlouhou dobu,má špatný celý trávicí systém,ale snad se to dá do pořádku!Nejlepší by podle mne bylo sbírat tu stolici,jak je tady razeno a zajít k vetovi,mezitím dávat tu dietu,tou se nic nezkazí.Paní je hodná,že chce kocourkovi pomoct,no asi to bude potřebovat i trochu peněz za veta.Držím všechny pěsti ať se léčení podaří.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ninama



Založen: 29.01.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 15:01:56
Odpovědět s citátem

Dobře, vše vyřídím. Snad se s tím dá ještě něco dělat. Známá se bojí, aby kocour neměl nějaký nádor nebo tak něco, ale to by asi tak dlouho netrvalo, ne? Spíš to bude asi nějaká vrozená vada, nemyslíte? Já se v tom moc nevyznám, sama žádnou kočku nemám a nikdy jsem neměla, pouze psa... Takže moc díky za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 15:16:43
Odpovědět s citátem

Ninama napsal:
Dobře, vše vyřídím. Snad se s tím dá ještě něco dělat. Známá se bojí, aby kocour neměl nějaký nádor nebo tak něco, ale to by asi tak dlouho netrvalo, ne? Spíš to bude asi nějaká vrozená vada, nemyslíte? Já se v tom moc nevyznám, sama žádnou kočku nemám a nikdy jsem neměla, pouze psa... Takže moc díky za rady.



No nádor snad ne,to by opravdu netrvalo takový roky.Bůh ví,čím byl krmený,že má špatný trávicí systém,myslím,že to bude dost trvat,než se podaří to dát do pořádku.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ninama



Založen: 29.01.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 18:25:36
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
No nádor snad ne,to by opravdu netrvalo takový roky.Bůh ví,čím byl krmený,že má špatný trávicí systém,myslím,že to bude dost trvat,než se podaří to dát do pořádku.


BBMM


Tak jsem mluvila se sestrou původní majitelky, kocour byl krmený granulemi Anka a nebo ProPlan, občas (asi dvakrát do měsíce) konzervou Animonda či ProPlan. První rok co ho měli vařili dietně, ale když se to nelepšilo přešli pomalu na ty granule... Pův. maj. měla ještě kočku, ale ta před rokem umřela na stáří v 15-ti letech. Oba byli samozřejmě krmeni stejně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 18:28:07
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

na celkové vyšetření by byly třeba velké peníze. Ale kaprologickým vyšetřením nic nezkazíte a stojí kolem 60ti korun Smile
_________________
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 16:00:14
Odpovědět s citátem

Ninama napsal:
kocour byl krmený granulemi Anka a nebo ProPlan, občas (asi dvakrát do měsíce) konzervou Animonda či ProPlan.


Zkuste se na veterině zeptat na nějaké šetrné nejlépe hypoalergenní krmivo ... je možné, že kocourovi nesedí něco i v těch granulích, nebo i v té vařené dietě.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 18:06:36
Odpovědět s citátem

Ninama napsal:
Tak jsem známé před chvílí volala. Mluvila s tou původní majitelkou - koucour prý měl průjem po celou dobu co ho pův. maj. měla tzn. asi 4 roky. Zkoušela diety, na vyšetření s ním byla a nic se nezjistilo. Nic nepomáhalo... Odčervovaný i očkovaný byl pravidelně (známá dostala i očkovák), ale jelikož se nyní pův. maj. narodilo miminko kocourka už doma nechtěla, protože průjmoval všude a to není pro mimčo vhodné. Tak se dostal k mé známé, která ho má už asi pět týdnů, 14 dní byl v karanténě a je odčerven. Průjem má pořád, i když se snaží chodit na záchůdek, občas se mu stane nehoda. Známé to ale nevadí, vůbec se na něj nezlobí, jen by mu chtěla pomoct. Řekla jsem jí o té dietě, tak to prý zkusí.


Podle mne má kocourek nějaké " brebery " v bříšku - vsadím na to krk i boty, protože jak jsem už psala - několikaletý průjem není zpsůsobený dietní chybou - krmením, nevyřeší se tedy po tolika letech dietou či smektou. Převážná část bakteriíí které způsobují průjmy, převážná část prvoků/ parazitů - giardií a pod. se léčí atb. - takže pokud kocourek neměl atb. a skutečně není možné udělat nějaké seriózní laboratorní vyšetření, zkusila bych atb. nasadit naslepo - co třeba Synulox - ten nemá žádné vedlejší účinky a je velmi šetrný ale širokospektrální. Nechat kocourka několik let prljmovat mi připadá neskutečné a zbytečné. Atb. naslepo jsou špatná - připouštím, ale pokud není jiné východisko osobně bych nešpekulovala a i vesnický doktor jistě bude mít v ordinaci. Jedna šetrná atb. kůra nikoho nezabila Exclamation Není na co čekat po tolika letech. Potom bych mu dávala dietu a nějaké hodné bakterie, které do střeba patří - PROBICAN a pod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ninama



Založen: 29.01.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 19:09:01
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Ninama napsal:
Tak jsem známé před chvílí volala. Mluvila s tou původní majitelkou - koucour prý měl průjem po celou dobu co ho pův. maj. měla tzn. asi 4 roky. Zkoušela diety, na vyšetření s ním byla a nic se nezjistilo. Nic nepomáhalo... Odčervovaný i očkovaný byl pravidelně (známá dostala i očkovák), ale jelikož se nyní pův. maj. narodilo miminko kocourka už doma nechtěla, protože průjmoval všude a to není pro mimčo vhodné. Tak se dostal k mé známé, která ho má už asi pět týdnů, 14 dní byl v karanténě a je odčerven. Průjem má pořád, i když se snaží chodit na záchůdek, občas se mu stane nehoda. Známé to ale nevadí, vůbec se na něj nezlobí, jen by mu chtěla pomoct. Řekla jsem jí o té dietě, tak to prý zkusí.


Podle mne má kocourek nějaké " brebery " v bříšku - vsadím na to krk i boty, protože jak jsem už psala - několikaletý průjem není zpsůsobený dietní chybou - krmením, nevyřeší se tedy po tolika letech dietou či smektou. Převážná část bakteriíí které způsobují průjmy, převážná část prvoků/ parazitů - giardií a pod. se léčí atb. - takže pokud kocourek neměl atb. a skutečně není možné udělat nějaké seriózní laboratorní vyšetření, zkusila bych atb. nasadit naslepo - co třeba Synulox - ten nemá žádné vedlejší účinky a je velmi šetrný ale širokospektrální. Nechat kocourka několik let prljmovat mi připadá neskutečné a zbytečné. Atb. naslepo jsou špatná - připouštím, ale pokud není jiné východisko osobně bych nešpekulovala a i vesnický doktor jistě bude mít v ordinaci. Jedna šetrná atb. kůra nikoho nezabila Exclamation Není na co čekat po tolika letech. Potom bych mu dávala dietu a nějaké hodné bakterie, které do střeba patří - PROBICAN a pod.


Díky, se známou to proberem. PROBICAN už známá na mé doporučení podala...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 20:00:13
Odpovědět s citátem

[ na vyšetření s ním byla a nic se nezjistilo.

To je takový mýtus - dali jsme vyšetřit / stolici, krev, moč, stěr / a NIC se nenašlo. Jenže tak to nefuguje - najde se jen to, co se hledá. Pokud se nehledá cíleně, nenajde se NIC Crying or Very sad přesto, že je tam něco, co se nehledalo. A to je kámen úrazu. Veti neví co hledat, z čeho to hledat a kam se vůbec s testy obrátit. Proto hodně nemocí uniká, zvlášť pokud jsou vleklé a neohrožují akutně na životě. Imunita ledacos udrží na uzdě a příznaky jsou proto "snesitelné " Problém začíná u zvířat se sníženou iminitou a třeba u koťat. Takže nenašlo se nic nezanamená, že tam skutečně není nějaká bakterie, prvok ........................................
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 22:48:59
Odpovědět s citátem

Ano, přesně tak.

Rovněž se přikláním v tomto případě k nasazení synuloxu na min. 10 dní, pokud není možné nějaké další vyšetření. Je to menší zlo než nedělat nic.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ninama



Založen: 29.01.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 11:03:35
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Ano, přesně tak.

Rovněž se přikláním v tomto případě k nasazení synuloxu na min. 10 dní, pokud není možné nějaké další vyšetření. Je to menší zlo než nedělat nic.


Pův.maj. na doporučení veterináře podávala několik druhů antibiotik mj. i Synulox, ale vše bez výsledku. Všechny lékařské zprávy a očkovák předala mé známé spolu s kocourem.
Tak nevím, co ještě udělat, zdá se že o vše už se pokusila pův. maj. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 11:27:56
Odpovědět s citátem

Ninama napsal:
tatiana napsal:
Ano, přesně tak.

Rovněž se přikláním v tomto případě k nasazení synuloxu na min. 10 dní, pokud není možné nějaké další vyšetření. Je to menší zlo než nedělat nic.


Pův.maj. na doporučení veterináře podávala několik druhů antibiotik mj. i Synulox, ale vše bez výsledku. Všechny lékařské zprávy a očkovák předala mé známé spolu s kocourem.
Tak nevím, co ještě udělat, zdá se že o vše už se pokusila pův. maj. Sad


v prvním dotazu jste psala, že se s pův majitelkou nedá moc mluvit a není možné zjistit, zda to kocourek má už od narození Crying or Very sad postupně odtajňujete lab. vyšetření, léčbu atb. a atd. To potom i kdyby chtěl někdo poradit nemá moc šanci Crying or Very sad
Co dělat - udělat POŘÁDNÉ laboratorní vyšetření a citlivostí na atb. / nejsou atb. jako atb. / ! To je potřeba udělat, protože soužití s neustále průjmujícím zvířete si nedovedu moc představit. Také je otázka, čemu říkáte průjem - je to voda vytékající neustále z kocoura, řídká stolice s nebo jen netvarovaná stolice jednou denně ? V pojmu průjem může být velký rozdíl. Pokud je to řídká stolice jednou denně a nenajde se v laborce nic, tak to možná řešení mít nebude. Je těžké odpovídat na takové neúplné dotazy i kdyby s tím měl tady někdo zkušenost Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ninama



Založen: 29.01.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 14:16:07
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
v prvním dotazu jste psala, že se s pův majitelkou nedá moc mluvit a není možné zjistit, zda to kocourek má už od narození Crying or Very sad postupně odtajňujete lab. vyšetření, léčbu atb. a atd. To potom i kdyby chtěl někdo poradit nemá moc šanci Crying or Very sad
Co dělat - udělat POŘÁDNÉ laboratorní vyšetření a citlivostí na atb. / nejsou atb. jako atb. / ! To je potřeba udělat, protože soužití s neustále průjmujícím zvířete si nedovedu moc představit. Také je otázka, čemu říkáte průjem - je to voda vytékající neustále z kocoura, řídká stolice s nebo jen netvarovaná stolice jednou denně ? V pojmu průjem může být velký rozdíl. Pokud je to řídká stolice jednou denně a nenajde se v laborce nic, tak to možná řešení mít nebude. Je těžké odpovídat na takové neúplné dotazy i kdyby s tím měl tady někdo zkušenost Crying or Very sad


S původní majitelkou se nejdříve nedalo moc mluvit, byla moc smutná, že musí dát kocourka pryč. Chtěla na něj zapomenout, či co.. Pak jsem navázala konverzaci s její sestrou a pomalu jsem se dozvídala víc. Takže všechny informace mám sesbírané z různých zdrojů - známá, sestra pův. maj. a nakonec i něco málo do pův. maj. Já vím, je těžké takto poradit, ale chtěla jsem to alespoň zkusit. Známá je paní v důchodu a nemá přístup na internet...
Teď k tomu průjmu - kocour nemá normální pevnou stolici, vždy je to tekuté a několikrát denně (asi třikrát až čtyřikrát). Kocourek se snaží chodit na záchůdek, ale někdy udělá nehodu jinde... Asi dvakrát se mu stala nehoda na vysokém škrabadle a vše skončilo na zdi. Známá má s ním trpělivost a naprosto to chápe (doslova říká "Já na tom budu jednou taky tak blbě, že už neudržím stolici, tak se na mě taky nikdo zlobit nemůže. To je prostě fakt...)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 15:08:06
Odpovědět s citátem

Tady bych viděla jako jediné řešení to, co navrhovala Jana Babická-důkladné vyšetření v laboratoři společně s citlivostí na ATB, a pak nasadit taková, která dle vyšetření zaberou. Ale to nebude úplně zadarmo....
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ninama



Založen: 29.01.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 10:49:50
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Tady bych viděla jako jediné řešení to, co navrhovala Jana Babická-důkladné vyšetření v laboratoři společně s citlivostí na ATB, a pak nasadit taková, která dle vyšetření zaberou. Ale to nebude úplně zadarmo....


TAk známá byla včera u veta ve městě, donesla i všechny zprávy, aby věděl jaká vyšetření a léčba už byly provedeny. Vet odebral krev a poslal na rozbor a poprosil o vzorky stolice, že prý ještě jednou zkusí vyšetřit... Říkal, že podle toho co vidí, už bylo uděláno snad všechno, jedině, že by ho otevřel a podíval se jestli tam nebude nějaký problém v trávicím traktu, který testy neprokážou. Pak ale dodal, že je to samozřejmě riskantní jako každá operace a že by to zatím nechal být. A ještě je prý možné kocourkovi píchat kortikoidy...
Známá je z toho špatná a neví co má tedy dělat. Jestli je tedy správné nechat ho být i s tím průjmem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 11:54:26
Odpovědět s citátem

Tak teď je třeba počkat na výsledky vyšetření. Pak se uvidí.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 12:19:08
Odpovědět s citátem

Ninama napsal:
tatiana napsal:
Tady bych viděla jako jediné řešení to, co navrhovala Jana Babická-důkladné vyšetření v laboratoři společně s citlivostí na ATB, a pak nasadit taková, která dle vyšetření zaberou. Ale to nebude úplně zadarmo....


TAk známá byla včera u veta ve městě, donesla i všechny zprávy, aby věděl jaká vyšetření a léčba už byly provedeny. Vet odebral krev a poslal na rozbor a poprosil o vzorky stolice, že prý ještě jednou zkusí vyšetřit... Říkal, že podle toho co vidí, už bylo uděláno snad všechno, jedině, že by ho otevřel a podíval se jestli tam nebude nějaký problém v trávicím traktu, který testy neprokážou. Pak ale dodal, že je to samozřejmě riskantní jako každá operace a že by to zatím nechal být. A ještě je prý možné kocourkovi píchat kortikoidy...
Známá je z toho špatná a neví co má tedy dělat. Jestli je tedy správné nechat ho být i s tím průjmem.


CO JE TO VŠECHNO Question Question Co stěry z nosu a výtěr rekta ?? Nemocí
/ bakterie a prvoci / těch je mraky - je potřeba zjistit co "všechno " se dělalo. Veti vesměs netuší CO vyšetřovat a myslí si, že udělali všechno což nebývá pravda !! a otevírat - cože chce otevírat - střevo - bože, právě jsem se orosila. Před několika měsíci mi zemřel kcourek po čtyřek operacích střeva / inaginace a poté srůsty / takže docela ví, co takové operace obnáší a tady bych rozhodně nenechala nic řezat a udělala pořádné vyšetření. Stolice se musí sbírat obden 3 dny / ne po sobě jdoucích / - už to tady zaznělo. Z jednoho vzorku se nemusíte dozvědět zda tam jsou a nebo nejsou např. girardie / prvok / má určitá vývojová stadia a není v každém vzorku a způsobuje průjem! Napiště mi soukromně co konkrétně se už dělalo - zkusím Vám konkrétněji dle mé zkušenosti čerstvé poradit kam se obrátit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 9:41:52
Odpovědět s citátem

Nedá mi to nereagovat, když čtu názor veterináře, že by se podíval dovnitř, když neví, jak na průjem Evil or Very Mad
Shodou okolností jsem měla podobný problém u kocourka, který do svých 5 let nevěděl, co to průjem je a pak jsme se s ním potýkali cca půl roku.
Vyšetření sice opakovaně prokázala giardie, ale i když se přeléčily, tak se mu to neustále vracelo. Ono to totiž často souvisí s celkovou oslabenou imunitou, kterou je třeba podpořit. Dostával tenkrát injekce Zylexis, které se právě doporučují při oslabené imunitě, ale vše zabíralo jen krátkodobě. Pak jsem zkusila probiotika Synbiotic D-C a bylo po problému! Jiná probiotika mu také nezabírala. Jsou to kapsle, ale dá se i otevřít a vysypat do vody či pasty a aplikovat touto formou.
Také může mít Vaše kočička na něco alergii a to může způsobovat průjmy. Zkoušeli jste hypoalergenní stravu - tyto granulky jsou ale k dostání jen u veterináře. Je potřeba pak striktně dodržovat tuto dietu, která může být krmena celoživotně a uvidíte, zda to bude mít nějaký výsledek.
Hlavně ho nenechávejte operovat, raději navštivte jiného veterináře!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 20:45:48
Odpovědět s citátem

Nejdříve opravdu potřebuje kocourek důkladné veterinární vyšetření, jak psala paní Babická. Pokud se vyloučí různí "hmyzáci", infekce, které trvale poškodí výstelku střeva, nepomohou probiotika ani podpora imunity (na tu taky dobře pomáhá Plerasan - veterinární forma lidského imunoglukanu), pak bych opravdu vyzkoušela dietu na potravinovou intoleranci. Můj vet s ní dokonce jako s nejjednoduším indikátorem u mé často zvracející kočky začínal (samozřejmě po krevních testech, RTG a sonu břicha). Byly to granule s proteinovým hydrolyzátem, nesměla však dostat NIC jiného než vodu k těmto granulím. Takže opravdu by nebylo od věci to vyzkoušet - když píšete, že předchozí majitelka s ním různá vyšetření absolvovala...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
4
Rostliny jedovaté pro kočky (20x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (20x)
6
Kočka na Titaniku (20x)
7
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)
8
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (17x)
9
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top