Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Co je horší nechat přemrouskat, nebo antikoncepce


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: Co je horší nechat přemrouskat, nebo antikoncepce
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 15:29:25
Odpovědět s citátem

Ahojky, vím, že příspěvků na téma antikoncepce a mrouskání je tady hodně, ale každý případ vyžaduje jiný řešení a já to své bohužel nikde nenašla ( a to jsem hledala i na všech ostatních kočičáckých fórech). Mám v tom hrozný zmatek. Máme kočičku, které je teď rok, ale až v roce jsme se rozhodli, že bude chovná. Takže jsme teď začali vše zařizovat a vychází nám to tak, že můžeme nakrýt až v jejím roce a půl ( kromě zařizování i kvůli financím, protože to musíme platit průběžně a ne vše najednou). Kočička nám teď poprvý začala mrouskat, mrouskala týden, docela silně a do toho i každou noc čůrá ( značkuje), dnes večer dokonce počůrala přítelovi záda Laughing (asi na mě žárlí Smile). Když ale přestala po týdnu mrouskat, začala po týdnu znova. Zase dost silně. Tak jsem se poprvý začala zajímat o antikoncepci, ačkoliv do tý doby jsem po přečtení různých příspvěků usoudila, že na to nikdy ani nepomyslím,jenže když jsem psala své problémy jinde, odpovídali mi různí chovatelé, že není antikoncepce, jako antikoncepce a pokud bych vybrala tu šetrnou, že by to kočičce nemělo ublížit - především Provera a Felipil. Všude se probírá antikoncepce všeobecně a moc se neřeší, jestli je třeba některá daleko šetrnější (chcijen podotknout, že felipil jsme sehnali a už ho i máme pro jistotu doma). No a druhá stránka věci je ta, že jsem se dočetla, že u kočky která má koťata do dvou let by neměl být žádný problém. Na druhé straně dost lidí píše, že problém je a že kočička se přemrouská, má také záněty dělohy jako u antikoncepce ( a má chovatelka dokonce tvrdí, že kočkám řídnou kosti). Tak teď nevím, je to problém nakrýt až v půl roku, nebo by to do těch 2 let mělo být v pohodě. A pokud to je problém, je lepší použít šetrnou antikoncepci, nebo nechat mrouskat. Samozřejmě také bude rozhodující, jak často bude kočka mrouskat, ale kdyby to mělo být takhle, tak to budeme muset začít řešit. Moc děkuji za jakoukoliv radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Co je horší nechat přemrouskat, nebo antikoncepce
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 16:10:13
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Ahojky, vím, že příspěvků na téma antikoncepce a mrouskání je tady hodně, ale každý případ vyžaduje jiný řešení a já to své bohužel nikde nenašla ( a to jsem hledala i na všech ostatních kočičáckých fórech). Mám v tom hrozný zmatek. Máme kočičku, které je teď rok, ale až v roce jsme se rozhodli, že bude chovná. Takže jsme teď začali vše zařizovat a vychází nám to tak, že můžeme nakrýt až v jejím roce a půl ( kromě zařizování i kvůli financím, protože to musíme platit průběžně a ne vše najednou). Kočička nám teď poprvý začala mrouskat, mrouskala týden, docela silně a do toho i každou noc čůrá ( značkuje), dnes večer dokonce počůrala přítelovi záda Laughing (asi na mě žárlí Smile). Když ale přestala po týdnu mrouskat, začala po týdnu znova. Zase dost silně. Tak jsem se poprvý začala zajímat o antikoncepci, ačkoliv do tý doby jsem po přečtení různých příspvěků usoudila, že na to nikdy ani nepomyslím,jenže když jsem psala své problémy jinde, odpovídali mi různí chovatelé, že není antikoncepce, jako antikoncepce a pokud bych vybrala tu šetrnou, že by to kočičce nemělo ublížit - především Provera a Felipil. Všude se probírá antikoncepce všeobecně a moc se neřeší, jestli je třeba některá daleko šetrnější (chcijen podotknout, že felipil jsme sehnali a už ho i máme pro jistotu doma). No a druhá stránka věci je ta, že jsem se dočetla, že u kočky která má koťata do dvou let by neměl být žádný problém. Na druhé straně dost lidí píše, že problém je a že kočička se přemrouská, má také záněty dělohy jako u antikoncepce ( a má chovatelka dokonce tvrdí, že kočkám řídnou kosti). Tak teď nevím, je to problém nakrýt až v půl roku, nebo by to do těch 2 let mělo být v pohodě. A pokud to je problém, je lepší použít šetrnou antikoncepci, nebo nechat mrouskat. Samozřejmě také bude rozhodující, jak často bude kočka mrouskat, ale kdyby to mělo být takhle, tak to budeme muset začít řešit. Moc děkuji za jakoukoliv radu.


podle mého veterináře je lepší nechat přemrouskat - ale názory se budou hodně lišit Laughing Je možné zkusit homeopatika - pokud v této době jsou nějaká na trhu, jejich výběr se značně ztenčil. Kupovala jsem je kdysi pro kocoura.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Co je horší nechat přemrouskat, nebo antikoncepce
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 16:15:52
Odpovědět s citátem

Máme kočičku, které je teď rok, ale až v roce jsme se rozhodli, že bude chovná.

moc nerozumím tomu, proč čekat - přihlásit se do organizace - hodina, šup na výstavu, pokud ji ve své organizaci potřebujeete na uchovnění - je jich mraky, žádost o chovatelskou stanici můžete taky poslat najednou a čekat na schválení můžete s březí kočkou. Nechápu, proč ten půlrok čekání - zničíte si chovnou kočku - já problém ve formalitách v době rychlého internetu nevidím - žádosti a formuláře můžou letět hned teď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 16:29:43
Odpovědět s citátem

kromě zařizování i kvůli financím, protože to musíme platit průběžně a ne vše najednou

Tak jak píšu již v úvodním příspěvku. Tím, že jsme se rozhodli a hlavně domluvili s chovatelkou až ve věku jednoho roku kočičky, museli jsme doplatit zbytek za chovnost kočky, což nebyla malá částka. Do toho teď veškeré testy, čipování, založení chovatelské stanice, výstavy a mohla bych hodně dlouho pokračovat. Jsme dva studenti, zabezpečíme vše, kočku budeme mít na vše testovanou, krmíme superprémiovým krmivem - kdyby nás chtěl někdo napadat, ať si nezakládáme chov, když na něj nemáme - máme, ale bohužel si nemůžeme dovolit financovat vše najednou. A myslím, že každý chovatel má tyto náklady rozprostřené v průběhu prvního roku od pořízení kočičky po výstavy. Bohužel se to seběhlo takto a my opravdu budeme moci krýt až v roce a půl a řešíme tuto situaci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 17:26:03
Odpovědět s citátem

Jinak moc děkuju za radu, uričitě se po tom podívám a zkusím se u našeho veterináře poptat, kdyby to mělo pomoct, tak by to bylo naprosto skvělý Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 17:55:52
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
kromě zařizování i kvůli financím, protože to musíme platit průběžně a ne vše najednou

Tak jak píšu již v úvodním příspěvku. Tím, že jsme se rozhodli a hlavně domluvili s chovatelkou až ve věku jednoho roku kočičky, museli jsme doplatit zbytek za chovnost kočky, což nebyla malá částka. Do toho teď veškeré testy, čipování, založení chovatelské stanice, výstavy a mohla bych hodně dlouho pokračovat. Jsme dva studenti, zabezpečíme vše, kočku budeme mít na vše testovanou, krmíme superprémiovým krmivem - kdyby nás chtěl někdo napadat, ať si nezakládáme chov, když na něj nemáme - máme, ale bohužel si nemůžeme dovolit financovat vše najednou. A myslím, že každý chovatel má tyto náklady rozprostřené v průběhu prvního roku od pořízení kočičky po výstavy. Bohužel se to seběhlo takto a my opravdu budeme moci krýt až v roce a půl a řešíme tuto situaci.


koupě kočiky je většinou velká častka, ale potom bych postupovala postupně - členské příspěvky organizaci kam vstoupím - cca 400,- Kč i méně třeba v BOEc tuším má menší, nemá uchovnění a ani nutné čipování - ale je třeba to zjistit u zdroje, chovatelská stanice 1000.- pokud to bude organizace kde je nutné uchovnění cca 600,- Kč . Testy ? Nevím, jaké máte plemeno, jaké testy bude chtít majittel krycího kocoura a jaké považujete za nutné vy a krycí poplatek - no možná bych volila pro tuto první nutnost méně nákladného kocoura Laughing Ono nechávat mroukat kočku permanentně - což se stává - může vést k zánětu dělohy, antikoncepce třeba provera / já nedávám nic / je prý velmi šetrná, ale riziko je. Osobně bych i třeba za cenu menší půjčky volila krytí kočenky, protože riziko prostě je a půl roku je doba dlouhá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 18:03:34
Odpovědět s citátem

Ale my bohužel určitě krýt nemůžeme, už ted jsme se zadlužili, měli jsme nečekané osobní problémy a už takhle budeme mít problém vše zvládnout. Navíc já budeme dělat na jaře státnice a bakalářku, takže bych nestihla vše zařizovat a tolik se koťátkům věnovat, jako chci. Probírali jsme to ze všech stran a úhlů a prostě to za každou cenu nejde a budeme bohužel nakrývat až v roce a půl. Takže si myslíte, že i sebelepší antikoncepce je horší, než nechat se kočku přemrouskat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 18:15:52
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:


koupě kočiky je většinou velká častka, ale potom bych postupovala postupně - členské příspěvky organizaci kam vstoupím - cca 400,- Kč i méně třeba v BOEc tuším má menší, nemá uchovnění a ani nutné čipování - ale je třeba to zjistit u zdroje, chovatelská stanice 1000.- pokud to bude organizace kde je nutné uchovnění cca 600,- Kč . Testy ? Nevím, jaké máte plemeno, jaké testy bude chtít majittel krycího kocoura a jaké považujete za nutné vy a krycí poplatek - no možná bych volila pro tuto první nutnost méně nákladného kocoura Laughing Ono nechávat mroukat kočku permanentně - což se stává - může vést k zánětu dělohy, antikoncepce třeba provera / já nedávám nic / je prý velmi šetrná, ale riziko je. Osobně bych i třeba za cenu menší půjčky volila krytí kočenky, protože riziko prostě je a půl roku je doba dlouhá.

Cena 1000,- Kč za chovatelskou stanici sice už neplatí, nyní je to 1800,- Kč, ale jinak to celkem odpovídá. Sice chápu situaci, ale já bych na vašem místě také dlouho nečekala. Vyčkala bych maximálně na třetí nebo čtvrtou říji a když i potom budou říje časté a intenzivní tak už bych déle nečekala i za cenu půjčky. Výstava stačí jen jedna a to není zase tak velká položka. I s krytím se to dá vyřešit. Já např. u svého chovného kocoura nepožaduji celou částku za krytí hned, beru jen malou zálohu a zbytek až po narození koťat podle jejich počtu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 18:25:39
Odpovědět s citátem

Já moc děkuju za vaše rady, ale jak jsem řekla, jinak to prostě nejde. My už si půjčku vzali na něco jiného, jak jsem psala nečekaně se nám něco zvrtlo a částečně jsme z toho dopláceli cenu kočičky. Už nemáme kde peníze sehnat a nikdo nám nemůže půjčit. Ty ceny jsou moc vysoké - je to založení chovatelské stanice 1800, vstup do ZO 500, výstava jen klecné 600 + věci k tomu potřebné, ačkoliv je pouze jedna (i ušití záclonek něco stojí, malej záchod , ale to je pořád to nejmenší), nechci jít na výstavu bez očkování proti plísním 600 kč, čip povinný na výstavu 600 kč a pak kocour,ačkoliv na splátky, tak to jsou stejně velké pálky a z čeho potom očkovat koťata, krmit je? My se z toho teď potřebujeme vyhrabat a pak to bude v pořádku, ale ted to prostě nejde. Navíc jak jsem psala do toho všeho máme na jaře státnice, nebudu mít čas řešit vše okolo koťátek a přeci jen si je chci užít. Prosím neraďte mi, at nakryji teď, ale prosím vás o radu, co mám dělat když to prostě za žádnou cenu teď nejde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 18:29:00
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Jana Babická napsal:


koupě kočiky je většinou velká častka, ale potom bych postupovala postupně - členské příspěvky organizaci kam vstoupím - cca 400,- Kč i méně třeba v BOEc tuším má menší, nemá uchovnění a ani nutné čipování - ale je třeba to zjistit u zdroje, chovatelská stanice 1000.- pokud to bude organizace kde je nutné uchovnění cca 600,- Kč . Testy ? Nevím, jaké máte plemeno, jaké testy bude chtít majittel krycího kocoura a jaké považujete za nutné vy a krycí poplatek - no možná bych volila pro tuto první nutnost méně nákladného kocoura Laughing Ono nechávat mroukat kočku permanentně - což se stává - může vést k zánětu dělohy, antikoncepce třeba provera / já nedávám nic / je prý velmi šetrná, ale riziko je. Osobně bych i třeba za cenu menší půjčky volila krytí kočenky, protože riziko prostě je a půl roku je doba dlouhá.

Cena 1000,- Kč za chovatelskou stanici sice už neplatí, nyní je to 1800,- Kč, ale jinak to celkem odpovídá. Sice chápu situaci, ale já bych na vašem místě také dlouho nečekala. Vyčkala bych maximálně na třetí nebo čtvrtou říji a když i potom budou říje časté a intenzivní tak už bych déle nečekala i za cenu půjčky. Výstava stačí jen jedna a to není zase tak velká položka. I s krytím se to dá vyřešit. Já např. u svého chovného kocoura nepožaduji celou částku za krytí hned, beru jen malou zálohu a zbytek až po narození koťat podle jejich počtu.


Myslím, že v BOEc cena platí - nevycházím jen z FIFe poplatků Laughing Laughing jinak souhlasím s Alenou Exclamation Riziko při čekání je velmi vysoké - plánované těhotenství je prima, jen se to někdy pak už nepovede - někdy se nemá úplně 100% kalkulovat a je lepší dát na hlas přírody - tím nemyslím jen kočky ale i ženy Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 18:38:54
Odpovědět s citátem

Já už opravdu nevím, jak jinak mám napsat, že to prostě nejde, aby jsme nakryli hned. Kdyby to šlo, tak sem nepříjdu prosit o radu a rovnou nakryji, protože vím, že to pro kočičku je nejlepší. Mě jde o řešení situace, kdy krýt nebudeme, zda ji mám nechat mrouskat, nebo jí mám podat "šetrnější" antikoncepci felipil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 18:48:05
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Já už opravdu nevím, jak jinak mám napsat, že to prostě nejde, aby jsme nakryli hned. Kdyby to šlo, tak sem nepříjdu prosit o radu a rovnou nakryji, protože vím, že to pro kočičku je nejlepší. Mě jde o řešení situace, kdy krýt nebudeme, zda ji mám nechat mrouskat, nebo jí mám podat "šetrnější" antikoncepci felipil.


Nechtěla jsem se do této diskuse plést, ale nedá mi to... Radí Vám zde zkušené chovatelky a upozorňují na rizika Vašich variant a hledají jiná řešení, za což by jste v uvozovkách měla být ráda, o tom diskuse přesně jsou. Těžko sem někdo napíše, že to nebo to je na 100% lepší, nehledě na to, že každý jedinec je individuální.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 19:07:12
Odpovědět s citátem

Ale já chápu, že mi to napsali, ale když napíši, že to opravdu nejde, a že jsme opravdu hledali řešení jiný, tak pokud mi pak po sté poradí at nakryji hned, už to pro ně není rada. Já se tu vyzpovídala ze svý životní situace - prostě na to opravdu nemáme peníze, ani si na to nemůžeme půjčit, do toho je toho hodně na zařizování a do toho budeme v době, kdy by se koťátka narodila, dělat akorát státnice, tak by jsme neměli čas se koťátkům tolik věnovat - a to chci. Vím, že pro kočičku je to nejlepší, kdybych ji nakryla hned, přeci bych neriskovala její zdraví, kdyby to šlo vyřešit jakkoliv jinak - ale opravdu nejde. Navíc se o tomto problému snažím najít co nejvíce informací už delší dobu a jsou na to neuvěřitelně rozlišné názory. Spoustu chovatelů píše, že antikoncepci používá a to bez potíží a spoustu jich píše, že by antikoncepci nikdy nepodali. Ale nemyslím si, že se žádný chovatel nikdy nedostal do situace, kdy prostě nebylo zbytí a nakrývat zrovna nešlo ( četla jsem o rozvodech, nemocích, nebo jiných hrozných situací, kdy to prostě nejde). Právě proto jsem se ptala, co je pak pro kočičku lepší, dát šetrnou antikoncepci, nebo nechat mrouskat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 19:43:56
Odpovědět s citátem

Původní dotaz byl zda antikoncepce,nebo nechat kočičku mrouskat,než bude moci být nakrytá!Normálně se tady směju,nikdo na to jasně neodpověděl,ale všechny tady slečnu přesvědčujete,ať nechá kočičku nakrýt!Přečetli jste si její první příspěvek?Pokud ano,tak se na mne nesesypte a odpovězte na to,co slečna chce poradit!Já poradit neumím,moje kočička je vykastrovaná a tutíž jsem bez zkušeností:-)


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 19:45:31
Odpovědět s citátem

mam dojem ze na setrnou antikoncepci porad vsichni napjate cekaji a porad nic
_________________
Benulka, Nikolka a Malá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 19:58:26
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Původní dotaz byl zda antikoncepce,nebo nechat kočičku mrouskat,než bude moci být nakrytá!Normálně se tady směju,nikdo na to jasně neodpověděl,ale všechny tady slečnu přesvědčujete,ať nechá kočičku nakrýt!Přečetli jste si její první příspěvek?Pokud ano,tak se na mne nesesypte a odpovězte na to,co slečna chce poradit!Já poradit neumím,moje kočička je vykastrovaná a tutíž jsem bez zkušeností:-)


BBMM


děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 20:00:22
Odpovědět s citátem

Frantiska napsal:
mam dojem ze na setrnou antikoncepci porad vsichni napjate cekaji a porad nic


A slyšela jste někdy o felipilu? já právě nevím, do jaké míry by měl být šetrný, ale je prý z Francie, kde byl vyvinut přímo pro kočky - u nás se často dává lidská antikoncepce. Prý by měla být šetrnější, jen nevím do jaké míry.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Co je horší nechat přemrouskat, nebo antikoncepce
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 20:05:59
Odpovědět s citátem

Takže to vezmeme zjednodušeně a to z toho horšího úhlu pohledu:

antikoncepce (když už tak ta "šetrná", čímž se myslí zmíněný Felipil) - v horším případě může dojít ke komplikacím (vždy je snášenlivost velmi individuální), ať už se samotným podáváním - zánět dělohy, hyperplazie, falešná březost (prostě už několikrát zmiňované neduhy), nebo může následovat i po podání antikoncepce dlouhá doba bez mrouskání, tudíž to Vám může také překazit plány s načasováním koťat.

přemrouskání - vyhublá kočka občůrávající po bytě, zhoršená srst, riziko zánětu dělohy, falešná březost, hyperplazie mléčné žlázy ....

Tudíž si sečtěte jedna a jedna a výsledek je jednoduchý - obojí je riziko a nikdo Vám nenapíše, zvolte to či to. Zmíněné rady ohledně krytí byly myšleny dobře, obě chovatelky už mají své zkušenosti a čerpají z nich.

Je možné, že s antikoncepcí vše proběhne dobře, nicméně to může být také konec chovné kočky. To samé bez antikoncepce.

Je jen na Vás, které z těch dvou rizik zvolíte, myslím, že na váze jsou přibližně stejné. Z určitého úhlu pohledu je výhodnější antikoncepce - minimálně přestane kočka zbytečně hubnout, občůrávat byt atp.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 20:12:10
Odpovědět s citátem

Moc děkuju za odpověď a přehledný soupis - to mi moc pomohlo se zorientovat. Já tedy ještě tajně doufám, že kočička třeba tak často mrouskat nebude, tohle je její první mrouskání a to, že se jí to vrátilo přisuzuji k tomu. Hold se musím modlit, aby to chudák neměla tak často. A mohu se ještě zeptat, zda tyto problémy jsou hlavně proto, že ještě koťata neměla? Protože pokud je pak kočka má, musí se chovatel řídit chovatelským řádem a mít max. 3 vrhy za dva roky. Pokud má tedy kočičku , která mrouská každých 14 dní to pro ní nebezpečné není? nebo to už je použití antikoncepce bezpečnější?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 20:18:57
Odpovědět s citátem

Doporučím tohle forum, je tam o antikoncepci celkem zajímavá diskuze i se zkušenostmi ostatních chovatelů:

http://nevy.info/cs/node/62
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 20:28:18
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Moc děkuju za odpověď a přehledný soupis - to mi moc pomohlo se zorientovat. Já tedy ještě tajně doufám, že kočička třeba tak často mrouskat nebude, tohle je její první mrouskání a to, že se jí to vrátilo přisuzuji k tomu. Hold se musím modlit, aby to chudák neměla tak často. A mohu se ještě zeptat, zda tyto problémy jsou hlavně proto, že ještě koťata neměla? Protože pokud je pak kočka má, musí se chovatel řídit chovatelským řádem a mít max. 3 vrhy za dva roky. Pokud má tedy kočičku , která mrouská každých 14 dní to pro ní nebezpečné není? nebo to už je použití antikoncepce bezpečnější?



Ani nepíšete co máte za kočičku,já mám britku,mrouskala poprvé týden,po týdnu pauzy opět,po dalším týdnu pauzy opět,potom byla nakrytá,ale znám případ,že se britka rozmrouskala a mrouskala v kuse.Jinak si ještě myslím,že nemáte představu o tom,co kotíci stojí,finance,které by jste dostala za první vrh,by vám stěží pokryly náklady vynaložené na uchovnění,testy,nakrytí a nasledné krmení březí kočky a potom i koťat,také odčervování kočky v březosti a po porudu i koťat a dvakrát očkování malých,no nevyděláte.Já bych vám radila,aby jste ještě jednou přehodnotila své rozhodnutí,popovídala si s chovatelkou co všechno stojí a můj názor je ten,že by jste došla k rozhodnutí s koťaty počkat,kočiku nechat vykastrovat a až by jste s přítelem byli alespoň trochu finančně zajištění a měli korunku navíc,koupit druhou kočičku a tu si uchovnit.No ale jak psala april,rozhodnutí je na vás Smile

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 20:31:03
Odpovědět s citátem

April to popsala úplně přesně.
Jenom podotknu-určitě si uvědomujete,že odchov koťat se pohybuje v řádu desetitisíců.Já jsem se pro chov z tohoto důvodu nerozhodla-budu to dělat,až mně nebude řešit plus mínut deset tisíc.Ne abych to dělala nadoraz.
Snad víte,že se může kdykoli něco stát a vy první budete řešit jak zaplatit veterině pět tisíc-a pak uvidíte,jak se ty peníze dají sehnat.Ono to jde.

Nicméně přeji hodně úspěchů v chovu..a já bych se možná přikláněla k přemrouskání,i když rizika jsou podobná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 20:45:53
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
April to popsala úplně přesně.
Jenom podotknu-určitě si uvědomujete,že odchov koťat se pohybuje v řádu desetitisíců.Já jsem se pro chov z tohoto důvodu nerozhodla-budu to dělat,až mně nebude řešit plus mínut deset tisíc.Ne abych to dělala nadoraz.
Snad víte,že se může kdykoli něco stát a vy první budete řešit jak zaplatit veterině pět tisíc-a pak uvidíte,jak se ty peníze dají sehnat.Ono to jde.

Nicméně přeji hodně úspěchů v chovu..a já bych se možná přikláněla k přemrouskání,i když rizika jsou podobná.



Tak to jste určitě neviděla,jak vypadá kočka,která mrouská v jednom kuse,je to hrůza to vidět,chudinka,za půl roku by odešla do kočičího nebe,vyhublá s hroznou srstí a šílená.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 20:53:50
Odpovědět s citátem

April napsal:
Doporučím tohle forum, je tam o antikoncepci celkem zajímavá diskuze i se zkušenostmi ostatních chovatelů:

http://nevy.info/cs/node/62


Moc děkuju, právě to jsem četla a tam je většina chovatelů, kteří jsou pro antikoncepci a mají s ní dobré zkušenosti. Pak příjdu sem a tady s ní má zase spoustu lidí špatnou zkušenost. Asi to opravdu záleží na jednotlivých kočičkách.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 20:57:45
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Aélinnel napsal:
April to popsala úplně přesně.
Jenom podotknu-určitě si uvědomujete,že odchov koťat se pohybuje v řádu desetitisíců.Já jsem se pro chov z tohoto důvodu nerozhodla-budu to dělat,až mně nebude řešit plus mínut deset tisíc.Ne abych to dělala nadoraz.
Snad víte,že se může kdykoli něco stát a vy první budete řešit jak zaplatit veterině pět tisíc-a pak uvidíte,jak se ty peníze dají sehnat.Ono to jde.

Nicméně přeji hodně úspěchů v chovu..a já bych se možná přikláněla k přemrouskání,i když rizika jsou podobná.



Tak to jste určitě neviděla,jak vypadá kočka,která mrouská v jednom kuse,je to hrůza to vidět,chudinka,za půl roku by odešla do kočičího nebe,vyhublá s hroznou srstí a šílená.

BBMM


Když to těžko říct,zas vím o případu kdy kočina měla a-cepci a nemrouskala dva roky,pak ji radši vykastrovali protože měla dělohu jak po paterech koťatech.Tady je každá rada drahá a asi záleží víceméně na štěstí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 21:02:29
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
April to popsala úplně přesně.
Jenom podotknu-určitě si uvědomujete,že odchov koťat se pohybuje v řádu desetitisíců.Já jsem se pro chov z tohoto důvodu nerozhodla-budu to dělat,až mně nebude řešit plus mínut deset tisíc.Ne abych to dělala nadoraz.
Snad víte,že se může kdykoli něco stát a vy první budete řešit jak zaplatit veterině pět tisíc-a pak uvidíte,jak se ty peníze dají sehnat.Ono to jde.

Nicméně přeji hodně úspěchů v chovu..a já bych se možná přikláněla k přemrouskání,i když rizika jsou podobná.


Jinak já si moc dobře uvědomuji, kolik chov stojí. Rozhodovali jsme se do jejího jednoho roku, tak jsem stačila vše nastudovat a vše zvážit. Peníze na vše by jsme normálně měli, ale jak říkám, dostali jsme se do nepříjemné situace a museli se na chvíli zadlužit. Proto mluvím o současné situaci, kdy teď nemůžeme nakrývat v řádu půl roku už bude vše v pořádku. Do té doby vše zařídíme a to počítám opravdu se vším - zjištění krevní skupiny, testování na Felv, fiv a fip počítáme s testováním na HCM a PDK, s čipem,očkování proti plísním, s výstavami a následně krytí kocourkem, také to, že krmit a očkovat koťátka něco stojí. Já se ale nerozhodla chovat pro peníze, ale proto, že kočky jsou můj koníček, denně strávím na kočičích forech půl dne. Strašně moc chci koťátka, ale nechci množit kočky bez PP. Prostě zvážili jsme vše opravdu dobře, jen teď jsme se dostali do potíží a řešíme tento problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 21:19:20
Odpovědět s citátem

Já jsem u Bohemians Edelkatze, kde nemusíte k uchovnění absolvovat ŽÁDNOU výstavu. Tudíž odpadají náklady na čipování, očkování proti vzteklině a plísním, nákup výstavních potřeb, výstavní poplatky a vše ostatní kolem výstav. Ušetříte mnoho a mnoho tisíc korun.

Zápisné je 250 Kč, další roční příspěvek 150 Kč, za chovnou stanici zaplatíte 500 Kč, za 1 rodokmen 100 Kč. Ušetříte dalších mnoho a mnoho set korun.

Takže proti FIFE jsou náklady chovnosti zlomkové.

Jinak ale odchov koťat není doopravdy žádná výdělečná záležitost, spíše naopak. Maximálně se můžete dostat lehce do plusu za předpokladu, že s březostí kočky, porodem a odchovem koťat nebudou žádné problémy, a bude vás to stát pouze peníze za papíry pro koťata, jejich a mámy stravu, odčervení a očkování. Jo a zapomněla jsem platbu za krytí-já mám své kocoury, tak to dopisuji.

Ne vždy to ale jde takto jednoduše a dobře, leckdy se odchov může zvrtnout v noční můru, když začnou koťata stonat nebo dokonce hynout. I to se stává. Nakonec může dojít k situaci, kdy vynaložené náklady budou vysoce převyšovat příjem. Nebo taky příjem nemusí být žádný, jen a jen náklady. Věřte, vím, o čem mluvím. A jistě vám to potvrdí řada chovatelů.

Takže já bych nikdy do chovu nešla, kdybych neměla zajištěný příjem jinde. Já osobně pokud bych brala příjmy kontra výdaje, tak těžce prodělávám, věřte mi. Do chovu jsem šla, protože si můžu dovolit svoji zálibu tvrdě dotovat. Protože mě to baví a realizuji se v tom. Protože mám podporu manžela. Protože nemusím nutně na koťatech vydělávat.

U vás to bude ale asi trochu jinak. Promiňte, ale nebylo to příliš uvážené, dát se ve vašich finančních a osobních podmínkách do chovné kočky.

Já vím, že jsem vám neodpověděla na vaši otázku, co je lepší. Špatné je obojí. Není lepší řešení. Musíte si sama vybrat jedno ze dvou zel, které budete považovat za to menší. Já osobně pokládám za větší zlo permanentně mrouskající kočku.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 1. 2. 2010 21:32:26, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 21:27:53
Odpovědět s citátem

Tatiana je chovatelka,naprosto a přesně vystihla to,co já pořádně neuměla napsat.Se vším,co tady napsala souhlasím Smile

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 21:36:33
Odpovědět s citátem

Ano,tatiana podala naprosto dokonalé nastínění situace.Taky studuji a měla jsem možnost se rozhodnout,jestli chovat nebo ne...i když jsem moc a moc chtěla,na fórech vysedávám taky,nakonec zvítězil zdravý rozum.Fakt,až mně nebudou řešit peníze-proč ne.Do té doby nechci chovat,protože bych do toho nemohla dát maximum.
Takže budu mít doma spokojenou kastrátku,založenou CHS,ale na pořízení chovné kočky je ještě čas.
Tatiano,proč jste vlastně zvolila BOEC?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 21:56:38
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Ano,tatiana podala naprosto dokonalé nastínění situace.Taky studuji a měla jsem možnost se rozhodnout,jestli chovat nebo ne...i když jsem moc a moc chtěla,na fórech vysedávám taky,nakonec zvítězil zdravý rozum.Fakt,až mně nebudou řešit peníze-proč ne.Do té doby nechci chovat,protože bych do toho nemohla dát maximum.
Takže budu mít doma spokojenou kastrátku,založenou CHS,ale na pořízení chovné kočky je ještě čas.
Tatiano,proč jste vlastně zvolila BOEC?


Nerada platím za něco, za co nemusím.

Ale hlavní důvod byl ten, že prostě odmítám získávat chovnost na výstavách. A odmítám to pořád, i když na výstavy jezdím. I vystavuji. Když jsem na vlastní oči viděla, jací jedinci si vyjezdí třeba interšampióna, no tak no comment. Stačí být vytrvalý a jezdit na ty správné výstavy se správnými posuzovateli. Pokud má kočka hlavu, 4 tlapky a ocas, tak to prostě jednoho krásného dne dostane. Myslím nějaký ten titul, a chovnost určitě.

Výstava by měla být prostě přehlídkou krásných koček, ze kterých by se měly vybírat ty nejkrásnější. A ne tam tahat každou kočku a kocoura, kterou potřebuji uchovnit, ať na to má nebo nemá (myslím na tu výstavu-ne každá číča si ji užívá, opak bývá pravdou, pro většinu je to těžce stresová záležitost). A taky své chovné kočky odmítám stresovat-zažila jsem si to s devonem a už nechci.

Tak proto. BOEC to nechává na mé zodpovědnosti. To se mi líbí víc. Nemám ráda, když něco MUSÍM.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (69x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (43x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (23x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
8
Somálská kočka (20x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top