Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kastrovaná kočka - Výstava

Fórum: Výstavy

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
niklinka



Založen: 19.08.2009
Příspěvky: 7

Předmět: Kastrovaná kočka - Výstava
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2010 9:51:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám 14 měsíců starou kočičku, kterou jsme se po dlouhém přemítání rozhodli vykastrovat. Přesto si myslím že je překrásná (Ragdoll) a chtěla jsem s ní jít v srpnu na výstavu. Ale když jsem byli u veterinářky na očkování tak mě před Vakcinou na Vzteklinu docela varovala. Říkala že se to nestává často, ale že zrovna nedávno měli případ postvakc. sarkomu a kočička umřeka. Takže pokud kočka žije jen v našem bytě tak by to nedoporučovala. Samozřejmně na výstavu být musí. A vzhledem k tomu, že je kastrovaná a že je hrozný bojínek odrazovala mě i od výstavy. Tak teď nevím, podstoupit riziko a nechat ji očkovat jen kvůli tomu že se Brigit ukáže jak je krásná, přičemž jí způsobím jistě i trauma... Navíc mi chovatl říkal, že mám důkladně dezinfikoat klec, protože na jedné výstavě co byli pak 3 kočky umřely.... Poraďtě stojí to za to? Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2010 12:59:33
Odpovědět s citátem

Mně osobně by to za to nestálo. Pokud kočena není vyloženě předváděcí se a společenský tip, nebrala bych jí tam.

A pokud píšete, že je "bojínek", tak tím spíše bych ji na výstavu nebrala. Za ta rizika to nestojí (stres, možnost pochytit nějakou nemoc, např. plíseň,...).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Kastrovaná kočka - Výstava
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2010 15:35:11
Odpovědět s citátem

niklinka napsal:
Dobrý den, mám 14 měsíců starou kočičku, kterou jsme se po dlouhém přemítání rozhodli vykastrovat. Přesto si myslím že je překrásná (Ragdoll) a chtěla jsem s ní jít v srpnu na výstavu. Ale když jsem byli u veterinářky na očkování tak mě před Vakcinou na Vzteklinu docela varovala. Říkala že se to nestává často, ale že zrovna nedávno měli případ postvakc. sarkomu a kočička umřeka. Takže pokud kočka žije jen v našem bytě tak by to nedoporučovala. Samozřejmně na výstavu být musí. A vzhledem k tomu, že je kastrovaná a že je hrozný bojínek odrazovala mě i od výstavy. Tak teď nevím, podstoupit riziko a nechat ji očkovat jen kvůli tomu že se Brigit ukáže jak je krásná, přičemž jí způsobím jistě i trauma... Navíc mi chovatl říkal, že mám důkladně dezinfikoat klec, protože na jedné výstavě co byli pak 3 kočky umřely.... Poraďtě stojí to za to? Crying or Very sad


Co se týče vztekliny, ač to není dle pravidle, jsou veterináři, kteří jsou ochotní kočce vzteklinu označit do průkazu, ale nenaočkovat. Je to pro doktora na průser, ale všichni jsme jen lidé a za peníze v Praze dům - jak se říká...
Jinka s výstavou - nemyslím si, že by byla výstava natolik nebezpečná, aby po ní kočky mohly umřít, nebo na ní chytit nějakou smrtící nemoc. Na druhou stranu - FIP, FIV a FeLV a nejen tyto nemoci jsou velkým strašákem všech chovatelů. Na druhou stranu jsou přenosné kaénkově, takže pokud zabráním kontaktu mé kočky s jinou kočkou riziko by být nemělo tak velké. S plísní či dravčíkem je to problém, neboť každá dezinfekce nemá účinnost hned a tak i když si posuzovatel odezinfikuje ruce, neúčinkuje hned. Ale spory plísní létají vzduchem a pokud je kočka imunitně v pořádku, neměla by jí z výstavy domů donést a onemocnět ní. Já své kočky koupu ihned po příjezdu z výstavy a ihned vše peru a dezinfikuju. Mnozí proto nosí své plenkové podložky pod kočku a drží kočky na rukách, aby je nemuseli dávat do klecí po jiných kočkách. Je to těžké... nějak mám dojem, že čím více se snažíme kočky chránit, tím více jsou choulostivé...
Pokud však k tomu všemu ještě je kočka ne příliš výstavní jedinec, asi bych to riziko jen pro pokochání nepodstupovala. Pokud má člověk chovatelské ambice, chce reprezentovat svůj chov a tím i dělat reklamu své stanici, na výstavu prostě musí... Ale jen tak pro nic za nic jsou to i zbytečně vyhozené peníze si myslím...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2010 21:07:07
Odpovědět s citátem

My jsme byli s kastrátkou na výstavě dva dny. Už nikdy více, jestli chcete, zkuste to, ale myslím že je to fakt vyhazování peněz a stres pro kočky.
Když to vezmete reálně, CAP stejně dostanete, nominaci do BIS taky a při troše štěstí že bude málo koček i BISku. Tak to v kastrátech chodí.
Já jsem byla na výstavě abych to zkusila, jaké to je, ale pokud fakt nemáte chovnou kočku a nemusíte na chovnost, nevyplatí se to. Rizika tady taky jsou, i když bych to nepřeháněla s tím úmrtím, ale plísně se zbavuje sakra těžko, chlamydie taky nic moc..Kastrátku je dobré brát třeba když máte jednu chovnou kočičku a ta musí, tak vzít kastrovanou s sebou, aby nebyla chovná sama a v kleci jim bylo o trochu líp, když budou spolu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2010 21:09:29
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
My jsme byli s kastrátkou na výstavě dva dny. Už nikdy více, jestli chcete, zkuste to, ale myslím že je to fakt vyhazování peněz a stres pro kočky.
Když to vezmete reálně, CAP stejně dostanete, nominaci do BIS taky a při troše štěstí že bude málo koček i BISku. Tak to v kastrátech chodí.
Já jsem byla na výstavě abych to zkusila, jaké to je, ale pokud fakt nemáte chovnou kočku a nemusíte na chovnost, nevyplatí se to. Rizika tady taky jsou, i když bych to nepřeháněla s tím úmrtím, ale plísně se zbavuje sakra těžko, chlamydie taky nic moc..Kastrátku je dobré brát třeba když máte jednu chovnou kočičku a ta musí, tak vzít kastrovanou s sebou, aby nebyla chovná sama a v kleci jim bylo o trochu líp, když budou spolu.


Přesně tak.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ereirias



Založen: 19.06.2011
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2011 11:25:39
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
My jsme byli s kastrátkou na výstavě dva dny. Už nikdy více, jestli chcete, zkuste to, ale myslím že je to fakt vyhazování peněz a stres pro kočky.
Když to vezmete reálně, CAP stejně dostanete, nominaci do BIS taky a při troše štěstí že bude málo koček i BISku. Tak to v kastrátech chodí.
Já jsem byla na výstavě abych to zkusila, jaké to je, ale pokud fakt nemáte chovnou kočku a nemusíte na chovnost, nevyplatí se to. Rizika tady taky jsou, i když bych to nepřeháněla s tím úmrtím, ale plísně se zbavuje sakra těžko, chlamydie taky nic moc..Kastrátku je dobré brát třeba když máte jednu chovnou kočičku a ta musí, tak vzít kastrovanou s sebou, aby nebyla chovná sama a v kleci jim bylo o trochu líp, když budou spolu.


Tak tak, my brali kastráta jako společníka pro naší kočičku,protože je taky plašánek, a musím říct, že je to tkový lepší pocit, když jsou spolu. Kastrát chodil na výstavy jako mladší,ale měl už toho posledně plné kecky takže je už jen doma.....kočička potřebuje ještě dva tituly a potom taky konec....horší to bude s kocourem,ale to se uvidí. S nebezpečím plísní mě upozornovala už i známá,že si někdo něco domů dotáhl,takže asi tak Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: vakcinace proti vzteklině
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2011 14:19:31
Odpovědět s citátem

Zdravím,

myslím, že za zkoušku nic nedáte a jsou kočky, které předvádění mají rady. Ve II. kategorii si i s kastrátkou užijete soutěžení takže pokud Vás to láka - vyzkoušejte. Dokud nevyzkoušíte nebudete vědět.

K vakcinaci - nestalo se mi to a i koťata před odchodem do nových domovů očkuji. To co Vám tu někdo radí (nechat si dát potvrzení o očkování a neočkovat ) je HOVADINA!!!!! S prominutím to "autor" nemůže myslet vážně?! To se na to očkování můžem tedy vykašlat všichni a rozlezou se nám tu opět už "vymýcené" choroby. Obvzláště, když s nenaočkovanou kočkou pujdete do vysoké koncentrace lidí a zvířat.
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2011 17:35:45
Odpovědět s citátem

Já jezdím na výstavy s chovnými kočkami i s kastráty. Nedávno nás navždy opustila naše třináctiletá kočka - nejdříve jsem s ní získala titul IC a 4 CAGCIBy, poté jsem ji ze zdravotních důvodů nechala vykastrovat a protože byla vyxloženě výstavní typ tak jsem s ní jezdila znovui od začátku ve třídě kastrátů. Získala titul Evropský premior, mnoho nominací a 11x vyhrála BIS. Na výstavy jezdím ráda a když zrovna nemám kočku se kterou bych jezdila tak mě to mrzí. Se Sárou jsem si to vyloženě užívala. Výhodou je že s kastrátkou jsem mohla jezdit kdykoliv, zatímco chovná kočka mívá nucené výstavní přestávky v době březosti a odchovu koťat. Teď jsem opět začala jezdit s kastrátkou a pokud se bude dařit tak budu opět jezdit až po nejvyšší tituly. Je to můj odchov a tak to bude dobré pro reprezentaci mého chovu. Rozhodně si nemyslím, že by to bylo zbytečné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (24x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top