Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krev v moči a čůrání po bytě


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: Krev v moči a čůrání po bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2005 13:18:57
Odpovědět s citátem

ahoj všichni,
náš Honzík začal mít problémy.Je mu skoro 9 let a je kasrovaný.všimla jsem si stop krve v moči a přestal mi chodit na záchůdek,ale čůrá,kde se mu zachce.Náš veterinář má do středy dovolenou,tak teď nevím,co s tím.Poraďte prosím
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Krev v moči a čůrání po bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2005 18:16:15
Odpovědět s citátem

Thelmo, to vypadá buď jako zánět močových cest, nebo vzhledem k jeho věku a kastraci spíš šutříky. ... Takže jakmile se dostanete k vetovi, musí udělat hned rozbor moči, tzn. musíte mu přinést vzorek.

Je pravděpodobné, že se mu začaly dělat struvity (příliš hustá a zásaditá moč) ... kupte proužky na měření pH (HeptaPhan, ca 180Kč) mají ho v lékárně a kocourkovi změřte pH .... pokud bude příliš vysoké (tj. víc jak šest, na stupnici se zabarví spíše do zelena) tak je zapotřebí moč okyselit ... na to existuje přímo pasta uropet (je k dostání u veta nebo i v některých internetových obchodech a možná i v některých kamenných), nebo v nouzi nejvyšší by mohl pomoct i klasický celaskon ... mohlo by to jako první pomoc zabrat, ale jsou to spíš preventivní "rady" než řešení.

Zároveň byste kocourka měli zavodňovat, tj. injekční stříkačkou a prostě mu vodu vstříknout přímo do tlamičky.

Ideální by ale bylo najít rychle jiného veta, který vám pro něj dá antibiotika ... nevím, jestli jsi měla zánět močových cest, ale je to peklo .... a ty šutříky jsou obdobné ... snaží se mu projít močovou trubicí a tu drásají ....

Takže udělej spíš všechno proto, abyste se dostali rychle k vetovi.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: Krev v moči a čůrání po bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2005 20:31:39
Odpovědět s citátem

April,
díky za rady,proužky na měření PH má doma děda,protože má ledvinové kameny,tak mu nějaké zabavím.S odběrem moči nebude problém,chodí i do misky bez steliva,nebo do lavoru,což Ríša nedělá,takže budu mít moč od toho správného kocoura. Smile Vypadá to spíš na šutříky,protože jsem schválně nechala moč zaschnout v jednom z lavorů(vypadá to u nás,jako by nám teklo střechou,tolik je po bytě lavorů,misek apod.) a po zaschnutí zůstaly v lavoru jen drobné bílé krystaly.Vody pije Honzík dost,o to nemám strach,taky podle toho vypadá frekvence jeho čůrání.Potvrdilas mi to,co jsem si zhruba myslela a název té pasty jsi tuším zmiňovala v jiné diskusi,kam jsem koukla hned,jak jsem našla krystalky v moči.Veterinář může nejdřív v pondělí,i když je to jiný,než na kterého jsme zvyklí.Do středy každopádně čekat nebudu.Díky za rady jěště jednou.Je fajn,že si tady vzájemně snažíme pomáhat.Jste tu super lidičky,jsem ráda,že tu jste a doufám,že i tohle téma pomůže někomu jinému v jeho problémech....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: Re: Krev v moči a čůrání po bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2005 17:44:18
Odpovědět s citátem

Thelma napsal:
Veterinář může nejdřív v pondělí,i když je to jiný,než na kterého jsme zvyklí.Do středy každopádně čekat nebudu.Díky za rady jěště jednou.Je fajn,že si tady vzájemně snažíme pomáhat.Jste tu super lidičky,jsem ráda,že tu jste a doufám,že i tohle téma pomůže někomu jinému v jeho problémech....


Ja bych necekala ani do pondelka. Ono se to zvlaste u problemu s mocovymi cestami zvlast nevyplaci. Zkuste sehnat jeste jineho veta, ktery vam bude moct pomoct uz zitra, me by za to i ten pohotovostni priplatek 200 stal (uctujou si ho ve vetsine ordinaci mimo pracovni dobu). Drzime tlapky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (49x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (29x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (25x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (25x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (24x)
7
Kočka na Titaniku (23x)
8
Kočičí jména (22x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top