Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Slzení očí


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Tereza N.
Anonymní





Předmět: Slzení očí
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2005 10:18:30
Odpovědět s citátem

Ahoj,
mám trochu starost o našeho briťáka Montyho jsou mu 2 měsíce. K večeru mu vždycky začne trochu slzet levé oko. Ráno má u oka větší ospalku.Přes den je to O.K. Když jsme byli minulý týden na očkování u veter., tak nám poradil borovou vodu. Kapeme 2 dny, ale zlepšení nevidím. Taky pšíká. Bydlíme v panelovém domě, ven nechodí, doma máme plov.podlahu - může to být tím?
Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2005 10:29:49
Odpovědět s citátem

Terezo,

než "spravovat" výsledek - kapáním do oka, zkusila bych prevenci, co stelivo? Není moc prašné? Některé kočičky jsou na tohle hodně citlivé a tak bych zkusila vyměnit stelivo. Absolutně bezprašné jsou silikonové podestýlky Magic Pearls nebo Catwill, méně práší také hrudkující stelivo BioCats nebo jako bezprašné je také inzerováno stelivo Pura premium Clumping.

Vypadá to na alergii na prach...

nebo také - nesedí kocourek u (po)otevřeného okna? Nebo někde v průvanu? Nám takhle šmíroval kocourek na balkoně a také hodně slzel...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Slzení očí
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2005 10:53:32
Odpovědět s citátem

Borová voda a kapání? Do dneška jsem byla přesvědčená o tom, že borovou vodou se oči jen otírají .... jinak na kapání doporučuju spíš Opthalmoseptonex ....

Jak píše Oliv, je možné, že mu z oka teče kvůli průvanu ... i našim kočinám se stává, když se vyvalí u oken či balkonových dveří, že jim z očí pak den, dva teče z očiček trochu víc ... a jestli se mu to dělá přes noc, nemá místo na spaní tam, kde táhne?

Jinak tedy to pčíkání a tečení z očí by spíš nasvědčovalo opravdu tomu průvanu a lehkému nachlazení ....

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza N.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2005 11:11:15
Odpovědět s citátem

Díky,
já jen jestli nemám plašit a běžet k veterináři. S tou borovou vodou - tu mi doporučil veter., ale v lékárně měli jen ophtalmosepthonex - takže kapeme a neotíráme Surprised)))
Trošku nám táhne od vchodových dveří, ale jak jsme si Montyho pořídili, tak jsme dveře utěstnili. Jinak Montík s námi spokojeně spinká v posteli. Ani nás nebudí je naučený vstávat v půl sedmé.
Zkusím jiné stelivo, používáme hrudkující. A nadále ho budu pozorovat Razz
Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Re: Slzení očí
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2006 13:08:54
Odpovědět s citátem

Naše Alžbětka je také britka jsou jí 2,5 měsíce a když jsme si jí přinesly, tak byla pěkně nastydlá a také jí slzelo z očíček a kejchala. Dnes už nekýchá (po 14dení léčbě), ale jedno očíčko jí také pořád slzí a když jí ho otřu namočeným vatovým polštářkem tak je celý hnědý. Moc se mi to nelíbí a jelikož jdeme dnes na kontrolu k vet. tak se na to zeptáme. Někde jsem četla, že to může být přízrak ucpaných slzných kanálků.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Slzení očí
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2006 18:57:58
Odpovědět s citátem

Laalaa napsal:
Naše Alžbětka je také britka jsou jí 2,5 měsíce a když jsme si jí přinesly, tak byla pěkně nastydlá a také jí slzelo z očíček a kejchala. Dnes už nekýchá (po 14dení léčbě), ale jedno očíčko jí také pořád slzí a když jí ho otřu namočeným vatovým polštářkem tak je celý hnědý. Moc se mi to nelíbí a jelikož jdeme dnes na kontrolu k vet. tak se na to zeptáme. Někde jsem četla, že to může být přízrak ucpaných slzných kanálků.



Tak moje britka Áďa takhle slzí od mala,není to hnis jako u zánětu, jen má prostě hlavně pod levým okem stále mokro a nevypadá to moc pěkně-třeba na fotkách. Když šla na kastraci, tak jsem jí v narkóze nechala kanálky propláchnout, teda spíš jsem je propláchla sama, protože paní doktorka moc nevěděla jak na to,ale společně se nám to podařilo.Není to u kočiček až tak jednoduché, bez narkózy bychom to určitě nezvládly.I tak byly 4 ruce akorát.A výsledek? Slzné cesty průchodné a slzíme stále, takže utírám a utírám, kočičce se zdá, že to nijak nevadí,tak uvidíme. Napiště ,prosím, co vám vet poradil.Díky Janča.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: slzení očí
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2006 22:26:14
Odpovědět s citátem

Náš brit.kocour Bertík (6.měs.)má také slzící oko.Má ho uslzené od té doby,kdy jsme si ho v 6 týdnech donesli.Vet.nám řekl,že když slzí a je to bez hnisu tak to jsou neprůchodné slzné kanálky a že mu to zůstane.Prý je to tím že kočky jsou přešlechtěné.Dostali jsme kapky Evercil,které dlohodobě kapeme podle potřeby.Někdy každý den,někdy co dva až tři dny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky října 2023 (56x)
2
RSS kanály (47x)
3
Takový "malý" kočičí stresík (dnes ... (18x)
4
Creepy kočky: Jak pochopit matematiku (18x)
5
Kočičí ochutnávání (18x)
6
Kočičí jména (18x)
7
Vyhlášení NEJ fotky března 2024 (17x)
8
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (16x)
9
Kočka (po)mstitel (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top