Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Rozpoznání přicházejícího porodu


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 22:06:17
Odpovědět s citátem

No a nebo jste si taky něco mohli dovézt od kocoura ... obzvlášť pokud je u něj velký provoz různých koček. A co se týče testů, rozhodně za plašení nepovažuju vyšetření na FIV a FeLV a jestli máte britku, tak rozhodně krevní skupinu, to je základ. A to, být vámi bych nechala udělat u kočičky, která koťata teprve čeká, ještě teď a chtěl,a bych po majitelce kocoura vědět jeho krevní skupinu. A když máte do druhého porodu ještě čas, tak si pořiďte mléko Royal Canin a kupte si kolostrum, kdybyste náhodou musela zase krmit, ať jste lépe vybavená.
A mimochodem, jméno té množitelky bych napsala jako varování pro všechny zájemce, aby si od ní koťata nikdo už nekoupil. Takhle se koťata neodchovávají!!! Dokud se pořád budou nacházet lidi, co se nad takovými chuďátky budou slitovávat, do té doby budou tihle množitelé hrozným způsobem další koťata produkovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 22:23:18
Odpovědět s citátem

Kocourek měl zatím na návštěve za život jen 3 kočičky a z toho dvě jsou naše holky. Teď už taky vím, že pokud budou lidi jako my, že koťátek nám bude líto a od takového člověka si je koupíme, tak jim dáváme další prostor pro další a další koťata, ale už to nevezmu zpátky. Na druhou stranu už bych je v životě za nic nevyměnila a jsem za ně ráda, protože jsme si je vypiplali, protože člověka se bála, neuměli chodit na koberci, protože byla zvyklá jen na beton,........Do rána uvidím, co ten poslední mrňous a zkusím znovu toho veterináře, on si bohužel taky neví moc rady a zatím se s tím nesetkal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 22:31:42
Odpovědět s citátem

Existuje přímo mléko s colostrem COLOBOOST Pet se to jmenuje. Je toho jen 50g a je to určeno na první den po narození, když kočka nekojí, aby koťata měla colostrum jako při normální výživě. K dostání to bývá u veta. Aspoň já to u něj koupila. Je u toho i lahvička s dudlíkem, tady pravda, tak pro štěňata a ne na malou kotěcí tlamičku...ale to je detail.

S tímhle jsem se ještě nesetkala, aby z koťátek šla krev horem i dolem, netuším, čím to může být.

Fakt je tedy ten, že můj vet říká, že dnes mají kočky s rozmnožováním a vůbec se zdravím takové problémy, že za pár let nebudou kočky žádné. Ani ty venkovní.

A jedna moje kamarádka začala razit cestu, že nepomáhá rodit ani zachraňovat koťata. Buď přežijí-pak jsou velice silná se silnou imunitou, nebo umřou. A všechno nechává na kočce-tedy pokud se nejedná o porod, který vyžaduje zákrok veterináře, aby kočka netrpěla a případně neumřela. Jinak jí nepomáhá. Tím pádem má koťat méně, ale jsou silná a zdravá. A já si začínám myslet, že to je ta správná cesta. Jen si nejsem jistá, zda bych to byla schopná i já takhle dělat. Obávám se, že ne.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 22:50:35
Odpovědět s citátem

krev právě šla u toho posledního co umřel. U těch pěti to bylo vykvašené mlíčko, které bylo úplně do růžova. Nejdřív to začalo průjmem a za chvíli začali jít mlíčko i vrchem a strašně rychle se nafouklo. To šesté bylo stejné, jen to začalo krví a zkončilo to stejně. Veta mi právě říkal, že to kolostrum je pouze pro štěňata, že kočičí nemá. Tak se pokusím poohlédnout po netu. Asi by mělo bý přirozené, že se vše nedá zachránit za každou cenu, ale člověk si říká, že třeba to jen ten jediný problém v životě toho drobečka a pak už se nic dít nebude, tak proč mu nedat šanci, když to je hned na začátku jeho života. Ale asi realita je jiná
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 23:18:51
Odpovědět s citátem

Používám toto kolostrum: http://eshop.wellnessinfo.cz/colostrum/17-colostrum-tekute.html nejsem si jistá, jestli jsem ho objednávala právě z tohoto e-shopu, ale cena je prakticky všude stejná, s minimálními rozdíly. Můžete si ho objednat sama a nemusíte spoléhat na veterináře. A opravdu udělejte tu krevní skupinu, může být problém právě zde. A pokud budete vědět, že kočka má nevhodnou krevní skupinu, můžete na prvních 24 - 48 hodin koťata oddělit, krmit uměle právě tím kolostrem + mlékem RC. A znovu doporučuji, nechte udělat pitvu. Obraťte se na sevaron - www.sevaron.cz vyšetření krevní skupiny můžete udělat stěrem z tlamičky, nemusíte přímo odebírat krev. Udělejte všechno, co můžete, abyste byla připravená.

Pro Tatianu - já nevím ... když se narodí kotě mrtvé, je mi ho líto ale říkám si, že příroda ví, co dělá ... Když má kotě nějakou vadu (zatím jsem se s tím u mých vrhů nesetkala), tak jsem pro uspání. Ale pokud by mělo kotě umřít jen proto, že jsem mu neodsála z tlamičky plodovou vodu, že jsem ji z plic dostatečně nevyklepala (nemyslím tím kříšení už téměř mrtvého kotěte), tak to bych nerozdýchala. Loni jsem právě podcenila vyklepání plodovky, jen proto, že jsem se bála s kotětem máchnout. Byl to těžší porod a trval dlouho, koťata vdechla víc plodové vody a bohužel dvě zemřela. Já bych se vážně nedokázala dívat, jak umírá kotě, jen protože jsem mu mohla pomoci a neudělala to. Letos jsem poctivě všemi koťaty mávala i s těmi, co to nepotřebovali, a jsou to velká silná a zdravá koťata. Takže asi tak ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 23:51:22
Odpovědět s citátem

Děkuji, v tuhle chvíli asi každá rada na zlato. Zítra se dohodnu s vet co a jak a snad to aspoň něco trochu pomůže. Poslední prcek se teď najedl, krásně baští, ale to ty ostatní nejdříve taky. Průjem zatím má, ale uvidíme do zítra, jestli zabere ten probican, zachumlal se a spí. Jen je mu ten pelíšek trochu velký.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2011 10:03:17
Odpovědět s citátem

jak jsem uváděla to mléko s colostrem COLOBOOST Pet, tak to je i pro koťata! Je to něco nového. Je to drahé, za těch 50g jsem dala asi 350 Kč, ale na tom nesejde. Jestli to má vrhu zachránit život....

Pro Alenu C-no já si sice myslím, že to co dělá kamarádka je cesta, jak zachránit kočky jako druh, ale já bych to asi nedokázala-přesně jako vy. I proto mám doma to mléko Coloboost Pet, pro strýčka Příhodu... Takže asi tak.

Marti, držím všechny palce, aby to to poslední kotě zvládlo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2011 15:01:58
Odpovědět s citátem

Já jsem si objednala myslím to samé jako Taťána tady http://www.vele-leciva.cz/57/1118/coloboost-pet-72g-mlezivo-pro-stenata.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2011 17:18:09
Odpovědět s citátem

marti napsal:
Řekli nám, že to nemáme vzdávat, my jsme s nima ráno na veterině byli, že zatím vypadají v pořádku, že třeba aspoň ty dvě budou mít šanci. Protože jsme právě řešili i uspání, když těch prvních 5 umřelo tak po sobě a hlavně u nich to bylo rychlejší. S holčičkama jsme to řešili tak, že jsou od sebe 4 týdny, protože kdyby byl nějaký problém, aby jsme se mohli věnovat těm prvním prckům, než už trochu začnou jíst sama a to samé v druhém případě, že při nejhorším pomůže ta první


Držím palce, ale opravdu bych u jednoho kotěte nechala dělat tu pitvu, vím, že teď to pro Vás není snadné, ale vzhledem k tomu, že máte před sebou další vrh geneticky skoro shodný, můžete se alespoň na něco připravit, důležité je zjistit, zda je toto jen smůla, nebo to má nějaký základ jak už tady bylo řečeno (bakterie, geny..).
Každopádně je mi koťátek moc líto a další vrh snad dopadne lépe, držte se.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2011 20:17:16
Odpovědět s citátem

tak poslední koťátko zatím bojuje, ještě nemáme vyhráno, protože má neustále průjem. Koťátko dostává feniklový čaj, probiotika a dnes jsme si dojeli pro prášek. Veta říká, že je to čiperka a že opravdu bojuje, tak se mu teda trochu pomůže. Akorát se o něm nedá říct, že baští, protože on doslova je strašný žrout. Tak teď zas nevím, jestli mu to mám nechat vždy vypít nebo mu to mám raději sebrat. Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2011 22:38:18
Odpovědět s citátem

Já bych to nechala na něm. Když pije od kočky, taky ho člověk nekontroluje, kolik toho vypije. Prostě až má dost, přestane. Nechte to na něm. Držím mu palce, když je bojovník, aby svoji bitvu o život vybojoval vítězně.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2011 11:44:17
Odpovědět s citátem

Bohužel prohrál
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2011 12:02:33
Odpovědět s citátem

Je mi to líto Sad .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2011 14:31:11
Odpovědět s citátem

To je mi líto.... Sad
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hrubka



Založen: 22.08.2010
Příspěvky: 14

Předmět: obsah
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2011 19:11:14
Odpovědět s citátem

To je smutný Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2011 10:19:58
Odpovědět s citátem

Tak už máme výsledky. Bohužel to byl akutní zápal plic a našla se nějaká bakterie clostridium nebo tak nějak. Prý díku tomu měli i nějak zbělenou stěnu srdíčka. Že jedno bylo spojené s druhým. Veta nám doporučuje nechat kočičku opět připustit, kvůli srůstům a že by to pro ní bylo lepší. Řekla jsem, že koťátka už nikdy, ale teď nevím, jestli to má cenu vše ještě jednou podstupovat. Určitě je pro mě prioritou zdraví kočičky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2011 14:09:09
Odpovědět s citátem

marti napsal:
Tak už máme výsledky. Bohužel to byl akutní zápal plic a našla se nějaká bakterie clostridium nebo tak nějak. Prý díku tomu měli i nějak zbělenou stěnu srdíčka. Že jedno bylo spojené s druhým. Veta nám doporučuje nechat kočičku opět připustit, kvůli srůstům a že by to pro ní bylo lepší. Řekla jsem, že koťátka už nikdy, ale teď nevím, jestli to má cenu vše ještě jednou podstupovat. Určitě je pro mě prioritou zdraví kočičky.


To musíte vědět sama, jestli chcete koťátka nebo už ne. Pokud ano, tak připuštění musí být co nejdříve-ihned při dalším mrouskání-kvůli srůstům, jak řekla veta. Je to na vás. Pokud jste si chtěla jednou dopřát koťata a pak už ne, tak bych ji nechala vykastrovat. Pokud jste ji chtěla mít jako chovnou, šance na zachování chovnosti je co nejdřívější další březost. Moje kočka měla císaře a hned jak se po něm mrouskala, byla znovu nakrytá a další koťata jsme zvládly jen my dvě holky bez veta.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2011 15:05:06
Odpovědět s citátem

Chovnou ne, jen ty koťátka, aby si je vypiplala a užila. Příští rok jsme je chtěli nechat vykastrovat. Ale teď opravdu nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2011 16:00:31
Odpovědět s citátem

Pokud měla být koťátka čistě jen "pro radost", tak po téhle zkušenosti bych si užívala to, že mám zdravou kočku a neriskovala bych případné další komplikace.
A ačkoliv se jedná o bytovou kočku, zima není obdobím pro říjení a rození zvířat, příroda to tak nějak zařídila, takže teď čekat na mrouskání a shánět krytí ... nechala bych kočku v klidu a kastrovala bych.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2011 16:52:16
Odpovědět s citátem

Číčina se nám už právě asi týden mrouská, tak jsme rešili co a jak. Veta právě tvrdí, že máme počkat tak týden, kdy nám mezi tím porodí druhá kočička a uvidí se, jak bude mít zájem o koťátka, jestli z ní bude hodná nebo zlá teta. Jsem vděčná, že je zdravá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2011 23:14:16
Odpovědět s citátem

Já být vámi, tak kočičku nechám vykastrovat a už bych nepokoušela osud. Co se týče příčiny úmrtí koťátek, tak pokud to byl zápal plic, tak to mohlo nastat po nedostatečném vyklepání plodové vody, možná také nízká teplota v pelíšku, koťata také nedostala důležité kolostrum. Každopádně máte teď dostatek informací pro druhý porod, abyste se mohla na případné komplikace připravit, tak ať vám všechno vyjde a dobře to dopadne. A když to zvládnete dobře, užijte si těchto koťátek a více už radši nerozšiřujte nabídku bezpapírových koťat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 9:32:51
Odpovědět s citátem

Já osobně bych byla šťastná, že to kočenka přežila.

Koťata budete mít od druhé kočky, tak já bych to nechala být. Po odmrouskání bych dala vykastrovat a byl by klid. Je to vaše volba. A vaše zodpovědnost. Bezpapírových koťat jsou bohužel tisíce, a teď je špatná doba, špatně se prodávají i koťata s PP. Já bych neriskovala, že mi zůstanou doma.

Ono odchov koťat stojí hodně peněz, nakonec to uvidíte sama. Takže mít koťata, dobře je krmit, odčervit (to musíte, jste li zodpovědná!!!) a případně i dát naočkovat vyjde na pěkných pár tisíc. A pak je budete chtít rozdat zadarmo? Nevím nevím... Jo a to vše za předpokladu, že je vše v pořádku a nevoláte veta-jinak tisíce lítají, to mi věřte.

Ale jak říkám, je to vaše rozhodnutí.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 17:23:07
Odpovědět s citátem

To že koťátka něco stojí, s tím počítáme. Pro nás to není otázka peněz. Pro budoucí koťátka jsme nakoupili granulky od royalu a eucanubeu. Takže kočičky od nás dostávájí opravdu jen to nejlepší. Teda myslím si.
Co veta stojí vím, protože naposledy rodiče platili za čubinku a přišlo je to na 30 tisíc. Určitě asi teď budu ráda, pokud se vše podaří u druhé kočičky. Stačilo by jedno nebo dvě koťátka, spíše jedno a to si necháme.

Jinak co se týká zápalu plic, tak veta neví jak, protože v místnosti jsme měli 25 stupnů, koťátka měla elektrickou dečku. Odsátí bylo dostatečné, protože plíce byly čisté. Spíše to bylo způsobeno oslabením organizmu. Pro nás to bohužel nebyl dobrý začátek, poprvé koťátka a ještě bez mléka a bez kočičky. Zkušenost nulová.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2011 22:09:48
Odpovědět s citátem

No držím palce, ať druhý porod dopadne dobře.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 20:37:02
Odpovědět s citátem

Poslední dotaz, dnes jsem našla v pelíšku růžové skvrnky, tak jako padesátikoruna. Tak teď nevím, jestli to něco znamená?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 22:42:53
Odpovědět s citátem

marti napsal:
Poslední dotaz, dnes jsem našla v pelíšku růžové skvrnky, tak jako padesátikoruna. Tak teď nevím, jestli to něco znamená?


No jo, ale nepíšete, která kóča špiní-jestli nastávající mamina, tak by to už mohlo být tady, jestli ta po porodu, tak bych hodně zbystřila. Každopádně jí sáhněte na pipinu, jestli ji nemá vlhkou-otřete bílým ubrouskem-kdyby tam byla stopa hlenu, krve, čehokoliv-mazejte k vetovi, mohlo by jít o zánět dělohy-to mluvím o té po porodu. Pokud se to týká té druhé, tak je zřejmě porod blízko.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 22:50:23
Odpovědět s citátem

Jeee, to mně nedošlo, je to ta, co má rodit. Ta druhá byla na kontrole a snad dobrý.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2011 12:30:17
Odpovědět s citátem

tak stále nic, už jsme byli několikrát na kontrolním sonu. Kočička se vůbec nechystá rodit. Prťáta jsou zatím v pořádku, ale vypadá to, že kočička má strašně málo mléka a jestli vůbec. Dá se nějak pomoci přirozenému porodu? Myslím tím nějaké "babské rady", protože koťátka mají málo plodové vody nebo setkal se někdo s tím, že prostě kočičky rodit nechtějí. Máme zatím 65 den, ale asi někde něco děláme špatně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 17:59:15
Odpovědět s citátem

No já nevím, ty informace o tom, že kočka nemá mléko a že koťata mají málo plodové vody, vám dal kdo??? Vet??? Upřímně - jsou nějaké divné .... mléko se samozřejmě tvoří až po porodu, takže to, že kočka nemá mléko, je normální. Málo plodové vody? To musela teda nějaká odtéct nebo co? Tomu vůbec nerozumím. Rozumím tomu, že kočka nechce rodit, moje nechtěla, skončila na císaři. Ale u ní byl problém v tom, že měla vždycky koťata v jednom děložním rohu a nemohla je spontánně porodit. A když už jste byli na tom ultrazvuku, kolik viděl vet koťat? Pokud je koťat méně, rodí kočka později, pokud více, rodí se dříve. Být vámi, tak bych kontaktovala jiného veta, tyhle informace, co jste tady napsala, jsou fakt divné. A vůbec, taky se mi nelíbilo doporučení po prvním porodu - oddělení kočky od koťat ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 22:18:18
Odpovědět s citátem

Tak už jsme zkončili na císaři. Koťátko je jen jedno, ale veta našel dvě placenty a malá koťátka, která se nedovyvinula. Bohužel u kočiny probíhal porod bez kontrakcí. To že se mléko vytvoří prý až zítra, ale tam se spíše jednalo o vemínka, která se nenalévala. Ještě se zeptám, jak to vždy děláte s koťátkama, když je kočička po narkoze? To koťe vždy odeberete, když se kočka snaží vstát?
Jinak informace jsem dostala od vety, jezdila jsem každý den na kontrolní sono od té doby, co jsem objevila skvrny v pelíšku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (48x)
2
RSS kanály (44x)
3
Kočičí jména (30x)
4
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (26x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (25x)
6
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
7
Předvelikonoční návštěva kavárny U Surinky (23x)
8
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (22x)
9
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top