Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Rozpoznání přicházejícího porodu


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 22:24:49
Odpovědět s citátem

marti napsal:
Tak už jsme zkončili na císaři. Koťátko je jen jedno, ale veta našel dvě placenty a malá koťátka, která se nedovyvinula. Bohužel u kočiny probíhal porod bez kontrakcí. To že se mléko vytvoří prý až zítra, ale tam se spíše jednalo o vemínka, která se nenalévala. Ještě se zeptám, jak to vždy děláte s koťátkama, když je kočička po narkoze? To koťe vždy odeberete, když se kočka snaží vstát?
Jinak informace jsem dostala od vety, jezdila jsem každý den na kontrolní sono od té doby, co jsem objevila skvrny v pelíšku.


Já to měla jednou též-císař a jedno kotě. Rodili jsme odpoledne, do rána jsem kotě co 3 hodiny krmila já a ráno jsme ho zcela vyčerpaná předala mamince, která se ho hned ujala. Kotě jsem odebírala jen na krmení, jinak bylo u mámy.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2011 22:48:42
Odpovědět s citátem

marti napsal:
Tak už jsme zkončili na císaři. Koťátko je jen jedno, ale veta našel dvě placenty a malá koťátka, která se nedovyvinula. Bohužel u kočiny probíhal porod bez kontrakcí. To že se mléko vytvoří prý až zítra, ale tam se spíše jednalo o vemínka, která se nenalévala. Ještě se zeptám, jak to vždy děláte s koťátkama, když je kočička po narkoze? To koťe vždy odeberete, když se kočka snaží vstát?
Jinak informace jsem dostala od vety, jezdila jsem každý den na kontrolní sono od té doby, co jsem objevila skvrny v pelíšku.


Už jsem psala dříve, že já jsem koťata u mámy nechávala pořád, ještě než byla probraná z narkózy a i když se probírala, jen jsem hlídala, aby kotě nezalehla. Průběžně jsem masírovala cecíky a vytlačovala z nich mléko a koťata jsem přikládala. Mezitím jsem si vždy udělala mléko a mimina jsem dokrmovala. Jak se kočina začala probouzet, měla snahu si olizovat břicho, takže přitom olízala i mimina a vzala je na vědomí. Do dvou dnů se dostatečně rozkojila, že jsem mohla s dokrmováním po dvou hodinách přestat, jen jsem pro jistotu několikrát denně mimina vážila a párkrát za den jsem ještě přikrmila, když bylo potřeba. Jeden z vrhů císařem byl 6 koťat, všechna se podařilo v pohodě odchovat a vyrostli z nich pořádní macci.

Jen ještě - nechávala jste dělat tu krevní skupinu, jak jsem vám doporučovala? Zaráží mě ten počet nedovyvinutých koťat, i to může být důvod v neshodě krevní skupiny. A podle zkušeností, když se má narodit jen jedno kotě, bývá porod těžší, často nebývají stahy dostatečně silné.

Jinak držím pěsti, ať aspoň to jedno mimí přežije, ale budu se zase opakovat, i když vám s tím možná budu připadat otravná - radši později obě kočky vykastrovat ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 3:45:59
Odpovědět s citátem

Otravná určitě nejste, obě kočičky půjdou vykastrovat a myslím, že i kdyby někdy přibyla další kočička, tohle už nikdy podstoupit nechcem.
Kastrace jsme se bála, ale je to o hodně lepší, než to, co se stalo.
Bohužel jsme na to přišli pozdě. To že koťátka přikládáte jsem četla, ale nevěděla jsem, jak to řešíte, když se kočka probouzí a padá ze strany na stranu. Kotě je uvřískané a je jak fretka, strašně moc jí, je schopné vysosnout 5 ml na jeden zátah, kočina bohužel zatím nejeví zájem a utekla od něho, vždy když usne, tak ho přiložíme, aby ho zaregistrovala, ale jak se začně více sápat, když vypadne cecík, tak ta se splaší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 10:46:09
Odpovědět s citátem

Nemáte možnost kočičku zavřít do nějaké klece nebo plátěného boxu? např. něco takového - http://www.zoohit.cz/shop/psi/prepravky_doplnky_auto/skladaci_prenosne_boudy/189708 tam se vejde kočka s pelíškem, můžete jí tam dát i záchodek a bude v klidu a nebude utíkat. Je teď po narkóze vyjukaná, až se probere pořádně, měla by se srovnat. Nebo něco na zklidnění - Bachovky, nebo se dají koupit i homeopatika, ale to by musel poradit někdo zkušenější, já jsem je zatím nepotřebovala, ale vím, že se používají a že zabírají.
Těch 5 ml na jedno vypití se mi zdá moc, pozor na zahlcení, aby kotě mléko nevdechlo. Ono je to pro něj snadné - z láhve mléko teče bez jakékoliv jeho námahy, u maminy se musí k mléku propracovat a tak u pití z lahvičky snadno vypije víc, než je kapacita žaludku - proto se mi osvědčilo ty odměřené 2 ml, ale každé dvě hodiny. Mezitím to koťata zkoušela u maminy. A pro snadnější nalezení bradavky a přisátí ještě bradavku pokropila mlékem. Takhle malé mimino nevydrží být celou dobu přisáté, cucne, odpadne, zase hledá cecík ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 14:57:31
Odpovědět s citátem

Nepolevujte, přikládejte pořád a modlete se, aby mimčo přijala. Odchovat byť jedno kotě ručně bez spolupráce kočky je pěkný záhul. Vstávat musíte stejně i k jedinému. A hlavně, sama ho nikdy tak neočistíte, jak ho svým drsným jazýčkem opucuje máma.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 18:55:24
Odpovědět s citátem

Tak se nám podařilo kotě přicucnout Laughing , jenže nesmí začít pískat, to kočka plaší. Zatím ho nechává trpělivě sát, ale ani ho neolízne. Jen ho bere, jako že má něco přisátého na bříšku Sad A jak dlouho jste dáváli to colostrum? Dáváte i dálší dny nebo jen těch 24 hodin?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 20:30:01
Odpovědět s citátem

Colostrum je nejdůležitější pro kotě prvních 24 hodin života. Bez něj-při umělé výživě-může přežít též, ale colostrum má velký význam pro jeho pozdější imunitu. Dnes se dostanou koupit už i mléka s colostrem, je to malá dóza vystačující skutečně tak na první den, dva.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 8:12:30
Odpovědět s citátem

Teď jsem si konečně vzpomněla, jakou jsem používala fintu, aby kočka koťátka myla - protože jsem kočce taky dávala kotěcí mléko a moc jí chutnalo, tak jsem pár kapek taky kápla na koťátka. Ono po tom císaři trvá chvilku déle, než u kočky propuknout naplno mateřské pudy, ale doufám, že se to i u vás podá. Držím moc pěsti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 11:05:18
Odpovědět s citátem

Aleno, já si teď vybavuju, že jsem na kotě občas mázla nějakou pastu od Gimpetu, co kočka miluje, tu olízala na 100% a s ní i kotě Very Happy . Taky jsem si hned nevzpomněla.... Idea
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 11:24:38
Odpovědět s citátem

Tak to dopadlo dobře, asi po 4 hodinách zírání, kdy si čůral jak chtěl, když po ní lezl, tak ho začala čistit. Už se i sám přicucne a ta drží. Jen občas od něho odejde a jde si lehnout jinam. Pokud začne pískat, tak hned běží se podívat, co se děje a lehne si k němu. S kočičkou jezdíme na antibiotika, tak je to takový divoký. Jinak ohledně toho mleziva, tak to jsme dávali, ale spíš jsem myslela, jestli se může dávát i další dny nebo jen ty 3 dávky.
Koťátko zatím moc nepřibralo. Zatím asi jen 8 gramu.

A ještě se zeptám, je možné, aby kočička porodila, aniž by jsme si toho všimli? Nebyla jsem doma asi dvě hodiny, ale když jsem přišla, tak teprve začala krvácet. Protože se dohadujeme, kolik bylo koťat. Ale v děloze bylo pouze jedno, kdežto placenty dvě a na sonu na jedné straně byla také dvě.
Hledali jsme všude, ale náznak, že by kočička někde porodila jsme nenašli.
Porodní cesty byli rozšířené, ale pry zas ne tolik, aby prošlo kotě. Ale když ho veta nenašel, tak to prý je jediná možnost. Shocked Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 11:58:03
Odpovědět s citátem

Možné to je, mohla porodit a kotě sežrat, protože nebylo v pořádku. I to se stává a je to normální.

Držím pěsti, aby to dobře dopadlo. Pokud kotě nepřibírá, přikrmujte. Jestli máte to mléko s mlezivem, nic tím nepokazíte, když mu to budete dávat, určitě mu to neuškodí. Zkuste zjistit, zda má máma mléko, stiskněte struk, na který se kotě nejčastěji přicucne, jestli z něj něco vůbec teče. Dokud nezačne přibírat na váze, přikrmujte.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 12:03:42
Odpovědět s citátem

Mlezivo jsem koupilo to, jak jste tady psali, to coloboost pet.
Kočička mi, ale už asi dvě hodiny zrychleně dýchá a vrní. Začala až když jsme se vrátili od vety, kde byla na injekci. Je to normální nebo máme začít plašit, že se něco děje? Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 13:49:06
Odpovědět s citátem

Vy ji znáte a víte, jak se chová normálně. Takže vy musíte vědět, zda to je nebo není na poplach. Můj názor je ten, že radši plašit dvakrát než neplašit a mít pak velký problém.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 9:50:06
Odpovědět s citátem

Kočka při kojení vrní. To zrychlené dýchání k tomu někdy může patřit a někdy může znamenat něco jiného. Koťátko už opečovává? Každopádně pokud by se vám něco nezdálo, změřte teplotu a pak to s vetem zkonzultujte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2011 17:06:52
Odpovědět s citátem

Tak už jsem na to přišla proč, je to vlastně vždy při tom kojení nebo když prcek hledá. Jinak stará se o něj vzorově, jen to přenášení ji nejde, buď ho kutálí před sebou, že do něj drcá čumáčkem nebo si ho podává jako myšku ťapkou Rolling Eyes . Ale aspoň nám ho nikam neschová. Čistí ho tak, že z kocourka možná bude brzo kočička. Very Happy Už nedokrmujeme, protože si ho moc nemůžeme půjčovat a včera přibral 9 g, ale dnes má o dalších 18 víc, tak zas jestli to není nějak moc Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2011 17:57:57
Odpovědět s citátem

marti napsal:
Tak už jsem na to přišla proč, je to vlastně vždy při tom kojení nebo když prcek hledá. Jinak stará se o něj vzorově, jen to přenášení ji nejde, buď ho kutálí před sebou, že do něj drcá čumáčkem nebo si ho podává jako myšku ťapkou Rolling Eyes . Ale aspoň nám ho nikam neschová. Čistí ho tak, že z kocourka možná bude brzo kočička. Very Happy Už nedokrmujeme, protože si ho moc nemůžeme půjčovat a včera přibral 9 g, ale dnes má o dalších 18 víc, tak zas jestli to není nějak moc Shocked



Tak sláva,daří se:-).Jsem někde četla,že kotě může přibírat 40g denně,takže 19g určitě není hodně.


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2011 23:27:24
Odpovědět s citátem

Tak to je paráda! Nebojte se, 18 g za den je v pohodě, bude to asi pěkný otesánek, má přece celý mléčný bar pro sebe Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2011 22:55:52
Odpovědět s citátem

Tak už prcek má 175 g. Dnes se mu povedlo dalších 24g. Jen nás trápí mamina. Má stále moc zvětšenou dělohu a zánět a nezabrali ani ATB po pěti dnech. Teď se nám začal trochu čistit, ale jde z ní úplně hnědá krev. Nejsou třeba ještě nějaké bylinky nebo něco ještě k těm antibiotikám? Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 12:02:29
Odpovědět s citátem

marti napsal:
Tak už prcek má 175 g. Dnes se mu povedlo dalších 24g. Jen nás trápí mamina. Má stále moc zvětšenou dělohu a zánět a nezabrali ani ATB po pěti dnech. Teď se nám začal trochu čistit, ale jde z ní úplně hnědá krev. Nejsou třeba ještě nějaké bylinky nebo něco ještě k těm antibiotikám? Crying or Very sad


To bude zřejmě na kastraci, bývá to časté po těchto zánětech dělohy, já bych ani moc neváhala, lepší zachránit život kočce, než že nebudete mít v budoucnu koťata. Záněty dělohy jsou akutní případ, tak bych vzala okamžitě kočičku k veterináři a nechala zanícenou dělohu odebrat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 17:04:32
Odpovědět s citátem

Rozhodně nespoléhejte na bylinky a běžte s ní co nejdříve opět k vetovi. Je velká škoda, že ji nevykastroval hned při císaři, není žádná legrace, aby teď dostala znovu narkózu a znovu se řezala, ale taky to může být jediná cesta k záchraně kočiny. Na zánět dělohy se dávají injekce podobné oxytocinu, ty, které způsobují děložní stahy a kočka tím vypuzuje fujtajbl, který se v děloze hromadí. Taky by možná byla nutná změna antibiotik, nevím, jaká dostává teď, běžně se po prakticky všech zákrocích dává synulox. Je potřeba udělat sono dělohy a podle toho by měl vet zvážit, zda bude nutné kočku znovu otevřít a odebrat dělohu, či zda je šance zvrátit to normální cestou, když má za sebou císaře a stará se o mimino.
Držím palce, ať to zvládnete teď bez řezání, ale pak bych neváhala a obě kočiny by šly na kastraci, nadto s těmi problémy, které u nich byly - já měla císaře bohudík jen jednou a když má kočka problémy hned při prvním porodu, dají se očekávat znovu...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 17:31:47
Odpovědět s citátem

Na kastraci jsem se ptala hned při císaři, protože to už jsme řešili hned po první kočičce, že se to mělo udělat, ale veta to nedoporučil. Question Tak teď teda nevim. Jinak kočička se trochu více pročišťuje a dnes večer má už je 39 teplotu. Každé ráno jezdíme na injekce a na kontrolu, tak to bychom snad nic neměli zanedbat Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 17:49:18
Odpovědět s citátem

Tak pokud jezdíte denně, je pod dohledem, tak doufejte... Hlavně hlídejte teplotu a to, co z ní jde ven. Nevím, co máte za veta, ale žasnu nad tím, že nedoporučil zároveň kastraci, poněvadž by to bylo nejpřirozenější, nejjednodušší a pro kočinu nejvíce šetrné, než vás "cpát" do dalších koťat, nechápu.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 18:03:34
Odpovědět s citátem

Tam nešlo o další koťátka, s tím že koťata už nebudeme chtít, tak to ví. Spíše že by se to snažil vyléčit a na kastraci půjdou na jaře. Ale teď mě nenapadá, jaký měl asi důvod. Říkal mi to, ale já byla tak vyklepaná, že vlastně ani netuším Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 18:24:05
Odpovědět s citátem

Tak to teda také nechápu, proč to vet neudělal hned, dvě operace, dvakrát vyděláno, snad neuvažuje tímto způsobem.
Ale nedivím se, že jste se v tu chvíli na to nezeptala, já když jedu z něčím podobně akutním, tak jsem taky vždycky mimo.
Miminko si, odhaduji necháte, že? Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 18:26:29
Odpovědět s citátem

Též se nestačím divit, proč hned nekastroval při jedné narkóze, když věděl, že další koťata nechcete. Tady mě doopravdy napadá jediný důvod-dvě operace, dvoje peníze....
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 18:29:17
Odpovědět s citátem

tak to snad ne. Já mu teda věřím, tak to mě nenapadlo. Ale může třeba existovat nějaký důvod, proč by ji nekastroval teď Question

Myslela jsem rovnou při tom císaři


Naposledy upravil marti dne 22. 11. 2011 6:25:21, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 18:55:18
Odpovědět s citátem

marti napsal:
tak to snad ne. Já mu teda věřím, tak to mě nenapadlo. Ale může třeba existovat nějaký důvod, proč by ji nekastroval teď Question


Nechtěla jsem se do této diskuze moc zapojovat, ale s prominutím ty postupy vašeho veta se mi nezdají celou tuto diskuzi Confused
Na to, že mnozí chovatelé ví o čičinách podstatně víc, než většina veterinářů už jsem si zvykla, ale tady tato diskuze se mi celá moc nepozdává - teda ty postupy. Netvrdím, že nechtěl kastrovat kvůli dvojím penězům za operace, ale nějak se mi to celé nelíbí a hledala bych někde jiného Embarassed
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2011 22:03:39
Odpovědět s citátem

Spíše se zeptejte jeho, proč nekastroval zároveň s císařským řezem, když jste mu řekla, že další koťata nechcete Question Question Pokud máte na mysli, proč ji nekastruje až teď (možná na to ještě bude muset dojít), tak je to jasné, 2 narkózy v krátké době po sobě, kočka sotva přijala zbylé kotě, pak by patrně ztratila mléko úplně, takže teď bych se kastraci také vyhýbala, pokud by to šlo zvládnout konzervativně. Bohužel už je to jen akademická debata, když to neudělal - ale já bych se ho na to PROČ zeptala zcela jistě!!
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2011 6:15:02
Odpovědět s citátem

citace:
Ajnoka
PříspěvekZaslal: 21.11.2011 18:24 Předmět:
Tak to teda také nechápu, proč to vet neudělal hned, dvě operace, dvakrát vyděláno, snad neuvažuje tímto způsobem.
Ale nedivím se, že jste se v tu chvíli na to nezeptala, já když jedu z něčím podobně akutním, tak jsem taky vždycky mimo.
Miminko si, odhaduji necháte, že? Smile


Tak opravdu nevím, naš veta si ani neúčtuje, tak jak má, že třeba pokud to dopadne špatně, tak ten účet opraví, že třeba mi neúčtoval léky pro malé škvrčky a cenu za císaře a pitvu mi zaokrouhlil směrem dolů na celou tisícovku. Při císaři jsem chtěla i kastraci, ptala jsem se na to asi v polovině, ale dál jsem neřešila, když řekl, že to nedoporučuje a říkal mi k tomu ještě asi proč.
U prcka nechci zatím předbíhat, ale pokud to dopadne, tak jak má, tak za týden dostane už jméno a hold budou doma kočičky 3 Laughing Tedy spíše dvě kočky a jeden kocourek.

Veta je považován za jednoho z nejlepších, já dojíždím 40 km, ale jsou lidé, kteří dojíždějí k němu i 100 km. Dojíždějí k němu i chovatelé. V ordinaci jsou vždy dva nebo tři veterináři a vše závažnější nejdříve řeší společně. Je třeba možné, že informace ode mne mohou zkreslovat, nerozumím tomu, tak to třeba nepřesně napíšu. Embarassed Majitel ordinace je vždy na telefonu a snaží se vše nejvíce řešit přirozenou cestou. U poslední kočičky si k tomu vždy chodil i když měl volno. Taky vím, že tuhle kočičku nám zachránil, když jsme si ji přivezli domů, protože jako majitelé první naši kočičky, jsme bohužel nezjistlili, že kočička je špatně odčervená, kdy měla zánět nejen v bříšku. Nechci ho bránit, máte určitě v některých věcech pravdu, ale kvůli penězům to určitě není. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2011 14:35:32
Odpovědět s citátem

Marti, podstatné je, že mu věříte, opravdu Vám to možná vysvětlil, proč to v ten moment nedoporučuje, mohl být nějaký zádrhel a on potřeboval už rychle kočku "zavřít", ale klidně bych se zeptala znovu, byla jste pochopitelnně rozrušená a to člověk nevnímá ledacos. Ale nebála bych se zeptat znovu, proč to při císaři nešlo, abyste i Vy měla jasno - daří se kočičce lépe?
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)
2
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
4
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
5
Proč kočkám v noci svítí oči? (15x)
6
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top