Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

tablety Tamoxifen


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lovely



Založen: 04.02.2012
Příspěvky: 2

Předmět: tablety Tamoxifen
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2012 13:44:33
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
doslechla jsem se, že prý někde na ukončení říje a jako antikoncepci dávají tablety Tamoxifen.
Nemáte s tím někdo zkušenost jak to funguje či se dávkuje?
Neptám se proto, že to chci kočkám nasazovat, ale je to pro mě naprosto neznámý název, tak jsem zvědavá ...
Díky za názory.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: tablety Tamoxifen
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2012 14:51:33
Odpovědět s citátem

Lovely napsal:
Dobrý den,
doslechla jsem se, že prý někde na ukončení říje a jako antikoncepci dávají tablety Tamoxifen.
Nemáte s tím někdo zkušenost jak to funguje či se dávkuje?
Neptám se proto, že to chci kočkám nasazovat, ale je to pro mě naprosto neznámý název, tak jsem zvědavá ...
Díky za názory.

dobrý den,
Tamoxifen je lék na některé druhy rakoviny prsou u žen. Nikdy jsem neslyšela, že by se dával kočkám proti říji.
HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lovely



Založen: 04.02.2012
Příspěvky: 2

Předmět: Re: tablety Tamoxifen
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2012 15:32:50
Odpovědět s citátem

No právě, je to cytostatikum, tak mi to k použití u koček přijde také podivné.
Ae kdo se nezeptá, nic se nedozví ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2012 12:21:26
Odpovědět s citátem

Mám s toutou antikoncepcí zkušenosti. Mám kočku, dříve uchovněnou, dávala jsem jí ho cca 1/2 tablety - 3/4 tablety v dobách říje, kdy nebylo v plánu krytí. Kočka mrouskala cca 2-3x do roka s lehkým průběhem, v jejích třech letech jsem ji nechala vykastrovat, aniž by se některé krytí podařilo. Při kastraci bylo zjištěno, že děloha je totálně nefunkční, "zparchntělá", což mohlo být i vlivem této antikoncepce (potvrdila vetka). Slyšela jsem názor o škodlivosti podobných antikoncepcí i od jiných chovatelů a veterinářů (dělala jsem na vetrině), takže já osobně bych ji doporučila jen tam, kde kočka začne mrouskat dříve než v roce, ale je v plánu kastarace po dosažení tohoto věku (jsem zastánce kastrace po 12 měsících). Zjednodušeně řečeno - je to dryák, na chvíli pomůže, ale není dobré s ním počítat dlouhodobě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2012 17:13:44
Odpovědět s citátem

Efis napsal:
Při kastraci bylo zjištěno, že děloha je totálně nefunkční, "zparchntělá", což mohlo být i vlivem této antikoncepce (potvrdila vetka). Slyšela jsem názor o škodlivosti podobných antikoncepcí i od jiných chovatelů a veterinářů (dělala jsem na vetrině), takže já osobně bych ji doporučila jen tam, kde kočka začne mrouskat dříve než v roce, .


dobré odpoledne,

já bych ho nepodávala NIKDY a ŽÁDNÉ kočce. Dívím se, že vy, s praxí ne veterinární stanici by jste ho někomu doporučila !! Byť u koček plánovaných ke kastraci. Je spousta jiných a daleko zdravějších přípravků, které lze za tímto účelem kočce podat.

Blažková Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2012 11:31:33
Odpovědět s citátem

já bych ho nepodávala NIKDY a ŽÁDNÉ kočce. Dívím se, že vy, s praxí ne veterinární stanici by jste ho někomu doporučila !! Byť u koček plánovaných ke kastraci. Je spousta jiných a daleko zdravějších přípravků, které lze za tímto účelem kočce podat.

Blažková Hana[/quote]


Ano, praxi na veterině jsem měla, ale jako sestra, ne doktorka!! Tudíž jsem jaksi věřila lékařům (např. MVDr. Vozková atd.). Nemám patent na rozum, pardon, že jsem vás popudila. Sama píšu, že to mělo následky, ale to má víceméně každá antikoncepce. Jen jsem odpověděla na předložený dotaz - a ten nezněl, jaké jsou druhy antikoncepce, ale jakou máte zkušenost konkrétně s touto.. Stojím si za tím, že pokud někdo tento preparát podá kočka třeba dvakrát do roka a pak vykastruje, tak jí tím rozhodně nezabije.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: tablety Tamoxifen
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2012 13:11:18
Odpovědět s citátem

Veterinář který nechová kočky nebo to neni přímo jeho parketa tak těch zkušeností taky moc nemá,je fain že každý píše o tom jaké zkušenosti má , mě to docela pomáhá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2012 20:24:35
Odpovědět s citátem

Efis napsal:


Ano, praxi na veterině jsem měla, ale jako sestra, ne doktorka!! Tudíž jsem jaksi věřila lékařům (např. MVDr. Vozková atd.). Nemám patent na rozum, pardon, že jsem vás popudila. Sama píšu, že to mělo následky, ale to má víceméně každá antikoncepce. Jen jsem odpověděla na předložený dotaz - a ten nezněl, jaké jsou druhy antikoncepce, ale jakou máte zkušenost konkrétně s touto.. Stojím si za tím, že pokud někdo tento preparát podá kočka třeba dvakrát do roka a pak vykastruje, tak jí tím rozhodně nezabije.


dobrý večer,
troufnu si s Vámi polemizovat,
praxi na veterině máte, lékařka veterinářka nejste, zkušenosti s Tamoxifenem dobré nemáte a přesto píšete, že by jste ho doporučila( u koček určených ke kastraci). Chápu dobře.
Ať přemýšlím, jak přemýšlím je to z mého pohledu divný postoj .

Já dávám kočkám přípravek, který mi doporučil MVDr. Hrib - jmenuje se Félipil a posílat si ho nechávám z Francie, kde stojí platíčko 4,6 Eura.

hezký večer
Blažková Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2012 9:50:02
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
zkušenosti s Tamoxifenem dobré nemáte a přesto píšete, že by jste ho doporučila( u koček určených ke kastraci). Chápu dobře.
Ať přemýšlím, jak přemýšlím je to z mého pohledu divný postoj .


Ono tohle není až tak divný postoj. Sestry kočka začala mrouskat v půl roce s tím, že byla docela drobná a veterináři přišlo brzy jí kastrovat, byť tedy nehrozila žádná rizika, kočina byla zdravá, ale na briťuli prostě ještě drobná. Takže veterinář doporučil injekci antikoncepce, aby se kočina zbytečně netrápila mrouskáním, a informoval, že ano je to riziko, ale že kočička není určená k chovu a ke kastraci stejně dojde za pár měsíců. A riziko "přemrouskání" existovalo a o nepříjemnostech z přemrouskání snad ani netřeba psát. Ono zánět dělohy může být ve svém důsledku stejně destruktivní jako poškození vlivem antikoncepce.

Osobně myslím, že jednorázové podání antikoncepce ve věku, kdy kočina ještě není úplně "velká" na kastraci, je snesitelné riziko.
U kočky už dospělé a nechovné je antikoncepce už zbytečná.
A u chovných koček je to už problém a tam se musí zvažovat co a jak.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2012 10:15:22
Odpovědět s citátem

April napsal:
Blažková Hana napsal:
zkušenosti s Tamoxifenem dobré nemáte a přesto píšete, že by jste ho doporučila( u koček určených ke kastraci). Chápu dobře.
Ať přemýšlím, jak přemýšlím je to z mého pohledu divný postoj .


Ono tohle není až tak divný postoj. .


dobrý den April,
tady se nevede diskuze o antikoncepci jako celku, ale o přípravku který je evidován jako hormonální cytostatikum u některých druhů rakoviny prsou pro ženy.
V globálu s antikoncepcí souhlasím. Za leta praxe jsem se setkala s mnohými antikoncepcemi, za komunistů u nás byla jen jedna a popravdě dvě moje perské kočky které tuto injekci dostávali měli v období stáří nádory na mléčných žlázách.


hezký den
Blažková Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (22x)
3
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)
4
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
5
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
6
Cornish rex (15x)
7
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
8
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (15x)
9
Kočka na Titaniku (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top