Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Může to být FIP?

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: Může to být FIP?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2016 7:11:09
Odpovědět s citátem

Dobrý den, včera jsem pochovala mladého krásného kocourka, onemocněl FIP mokrá forma. Mám doma ještě další 4 kočičky ve věku 1-8 let. Jeden můj další kocourek začal od čtvrtku pokulhávat na zadní nožičky, víc na levou. Také se mu jakoby třesou ty nožičky, ale ne pořád. Když chodí, ujde kousek a lehne, pak se zase zvedne a popojde, lehne. Kocourek papá, chodí na záchod, toto vše funguje normálně. Včera jsem s ním byla pro jistotu u vet, měl mírně zvýšenou teplotku, ale to mohlo být z auta, venku bylo vedro. Pan doktor ho prohmatal, různě mu cvičil s nožičkami, prohmatal páteř, vše je prý v pořádku i po neurologické stránce. Odběry se zatím nedělaly. Dostal podkožně slabá analgetika a vitamíny.Ani dnes se mi kocourek nezdá lepší. Mám strach, aby to nebyla FIP ta suchá forma. U ní jsou i nějaké poruchy hybnosti končetin. U toho kocourka co mi zemřel na FIP včera jsme dělaly krevní PCR testy,které se zasílaly do SEVARONU a ty vyšly negativně. FIP se prý nedá jednoznačně prokázat, jen asi pitvou. A tak se trápím a nevím co s ním. Je takový skleslý, jindy lítal po baráku a teď to není on. Polehává a více spí. Na kontrolu máme jít zítra, ale já pojedu asi už dnes. Nějak se mi to celé nezdá. Pokud by to byla FIP asi se tam nic moc dělat nedá. Jsem nešťastná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2016 10:56:20
Odpovědět s citátem

Nejdříve upřímnou soustrast.
Je hrozně dobře, že jste jela hned k veterináři.
Bohužel FIP je koečný, i když jsme tu měli článek, že možná, někdy v budoucnu, třeba:
http://www.modrykocour.cz/kockocteni/zajimavosti/podle-vedcu-uz-nemusi-byt-fip-pro-kocky-rozsudkem-smrti

Já vám moc držím palce a dejte nám vědět, jak dopadla druhá návštěva veterináře a přeji kocourkovi, ať je v pořádku.

M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2016 9:38:49
Odpovědět s citátem

gwen napsal:
Nejdříve upřímnou soustrast.
Je hrozně dobře, že jste jela hned k veterináři.
Bohužel FIP je koečný, i když jsme tu měli článek, že možná, někdy v budoucnu, třeba:
http://www.modrykocour.cz/kockocteni/zajimavosti/podle-vedcu-uz-nemusi-byt-fip-pro-kocky-rozsudkem-smrti

Já vám moc držím palce a dejte nám vědět, jak dopadla druhá návštěva veterináře a přeji kocourkovi, ať je v pořádku.

M.
Dobrý den, druhý z mých kocourků Honzíček se stále nelepší. Moc nechodí, když na něj sáhnu, tak začne až hystericky mňoukat. vždycky popojde kousek a zas lehne na bok. Snažila jsem se mu prohmatat tělíčko, jestli ho něco nebolí. Opět hystericky mňoukal a to jsem se ho ještě ani nedotkla. Byla jsem s ním dnes ráno u vet, udělalo se sono, tam je vše v pořádku, dále RTG, kdyby měl něco s páteří, tam je také vše ok. Vzala se krev, budu ji zítra posílat opět do SEVARONU. Náš pan doktor ještě vyřkl podezření na toxoplasmosu, příznaky by seděly. Tak se krev nechá vyšetřit i na to. U toxoplasmosy jsou i ty potíže s chůzí. teplotka. No dostali jsme pro jistotu ATB na tu toxoplasmosu a já se modlím, aby to ta toxoplasmosa byla. Ta se dá totiž přeléčit ATB a je to pak dobré. No vet říkal, že to může být i ta FIP suchá forma, tam je právě paréza končetin, což by odpovídalo tomu, že nechce chodit. aké to prý může být něco s nervem, ale to se strašně špatně vyšetřuje,symptomy by také seděly, akorát má kocourek teplotku 40,2. Strašně se bojím co bude. Ještě před nedávnem jsem neměla ani tušení co mě čeká. A to jsem si myslela, jak se o kočičky dobře nestarám a postihlo nás toto. Já se zas ozvu co je nového. Prosím, držte nám všechny tlapičky co doma máte, hlavně Honzíčkovi. Děkuji moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2016 10:02:08
Odpovědět s citátem

Dadi,
ono je to smutný, ale já si v žádném případě nemyslím, že na to má vliv, jak se o ně krásně staráte. Holt, bývají nemocné a vy za to určitě nemůžete!
Já doufám, že antibiotika zaberou a uvidíte podle těch výsledků z krve.
Dejte určitě vědět a držte se!

M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2016 14:42:39
Odpovědět s citátem

gwen napsal:
Dadi,
ono je to smutný, ale já si v žádném případě nemyslím, že na to má vliv, jak se o ně krásně staráte. Holt, bývají nemocné a vy za to určitě nemůžete!
Já doufám, že antibiotika zaberou a uvidíte podle těch výsledků z krve.
Dejte určitě vědět a držte se!

M.
Dobrý den, všechny příznaky co má sedí na suchou formu FIP zkopírováno - Suchá forma tzv. neefuzivní
V těle kočky nedochází k hromadění tekutin. Organismus se snaží s virem bojovat a reaguje tvorbou hnisavých ložisek na játrech, slezině, střevech, ledvinách. Tato forma onemocnění často uniká pozornosti a může se stát, že kočka uhyne, aniž by se zjistilo, že příčinou byla právě FIP. Nemocné kočky mohou přežívat celé roky, choroba se rozvíjí pomaleji, protože záněty jsou suché. Z příznaků můžeme pozorovat nervové příznaky jako problémy s chůzí, třes, ochrnutí, kývání hlavou do stran, křeče a změny chování. Všimnout si můžeme také změn na očích jako je zánět spojivek, přivírání víček, zánět v přední oční komoře doprovázený krvácením a srůsty. Pokud jsou postižená játra, může se objevit žloutenka. Při postižení plic trpí kočka dušností.
Hlavně to s tím pohybem to sedí na 100%. Ježiši, jak já se o něj bojím. tak bych mu chtěla pomoci, strašně moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top