Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Šanta. Máte s ní zkušenosti?

Fórum: Tipy a triky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Jak na vaši kočku působí šanta?
Silně
48%
 48%  [ 22 ]
Slabě
31%
 31%  [ 14 ]
Vůbec
20%
 20%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 45

Autor Zpráva
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Šanta. Máte s ní zkušenosti?
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2004 13:10:38
Odpovědět s citátem

Jaké máte zkušenosti se šantou?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Věra
Anonymní





Předmět: Re: Šanta. Máte s ní zkušenosti?
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2004 13:13:33
Odpovědět s citátem

Věra napsal:
Odpověď z 29.10.2003


29.října 2003
Šantu jsem ještě nezkoušela, i když slovenské slovo šantit = řádit, má nejspíš původ u této rostliny a lze ho spojit i s různými aktivitami čičinek.
Já mám zkušenost s kozlíkem lékařským. Tablety této léčivky pro klidnější spaní jsem si dala do stolku v pokoji. A tam je našel náš kocour.
Našel je příliš zavádějící, on je nehledal, šel rovnou po nich. V jedné plastové kapsičce byla totiž polovička pilulky. Tu si vyndal na podlahu a poté začal předvádět přímo "Tanec svatého Víta". Na tabletku si nejdříve lehl a nehnutě setrval v této poloze několik minut. Potom si tabletu střídavě máčel v tlamičce slinami a otíral o chloupky na krku a pod krkem. Vůně kozlíku se začala šířit po celém pokoji. A čím víc se válel a čím byla intenzita vůně silnější, tím víc se válel. Děla přemety, obtáčel se kolem nohy slolku, chvílemi nebylo rozpoznatelné, jsou-li zadní nožky vpředu, či přední vzadu. Potom začal torzo tabletky sunout na jiné místo, čímž vytvořil hnědou čmouhu po podlaze, kterou ale vzápětí otřel svým krémovým kožíškem. To trvalo asi čtvrt hodiny, kdy se zřejmě naprosto vyčerpal a najedou konec pohybu a spal, jako dřevo.
Raději jsem tabletky uklidila, protože další šamanský tanec by mohl provádět bez dohledu a kdo ví, jak by to dopadlo.
Věra a Jaffa Luptákovi
Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: Šanta. Máte s ní zkušenosti?
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2004 13:23:38
Odpovědět s citátem

Filip napsal:
Jaké máte zkušenosti se šantou?


Na našeho Ringa šanta nijak zvlášť nepůsobí, tedy alespoň ze začátku, ale potom ho ta vůně trochu zajímat začne, ale že by kvlůli tomu vyváděl to ne.
Zato pro Kitty je to opium, kamkoliv to nasypu, okamžitě se v tom jde vyválet, očmuchat, oškrabat, slízat, prostě neskončí dokud šanta nevyvoní, moc se jí to líbí Very Happy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Xam
Anonymní





Předmět: Re: Šanta. Máte s ní zkušenosti?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2005 22:02:59
Odpovědět s citátem

Tina napsal:
Filip napsal:
Jaké máte zkušenosti se šantou?


Na našeho Ringa šanta nijak zvlášť nepůsobí, tedy alespoň ze začátku, ale potom ho ta vůně trochu zajímat začne, ale že by kvlůli tomu vyváděl to ne.
Zato pro Kitty je to opium, kamkoliv to nasypu, okamžitě se v tom jde vyválet, očmuchat, oškrabat, slízat, prostě neskončí dokud šanta nevyvoní, moc se jí to líbí Very Happy.



Prosím, kde se dá šanta sehnat??? Díky Xam
Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Šanta. Máte s ní zkušenosti?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2005 22:29:50
Odpovědět s citátem

Xam napsal:
Prosím, kde se dá šanta sehnat??? Díky Xam

Sušená šanta (myslím, že pytlíčky nebo krabičky po 14 gramech) se dala koupit např. v Hornbachu, nabízejí ji také některé internetové obchody pro zvířata.
Kde sehnat šantu jako rostlinu, to zatím bohužel nevím.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Šanta. Máte s ní zkušenosti?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2005 7:20:06
Odpovědět s citátem

Filip napsal:
Jaké máte zkušenosti se šantou?

No u Maxe i Rubky má šanta úspěch v tom smyslu, že když jim jí někam "rozsypu", tak se v ní chvíli válí a vyzobávají jí. Co se týká kozlíku, tak tam jsme naprosto pohořeli u obou, jen ho oba očichali a s nezájmem odešli. A jinak 100% u Maxe vede Savo nebo Domestos, z tý "vůně" naprosto vyšiluje, když ho naleju do WC, tak hrabe na víku, když vytřu podlahu, tak se tam vyvaluje a otírá. No prostě feťák Very Happy
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Klárka



Založen: 02.12.2004
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 10

Předmět: Re: Šanta. Máte s ní zkušenosti?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2005 10:35:42
Odpovědět s citátem

[ A jinak 100% u Maxe vede Savo nebo Domestos, z tý "vůně" naprosto vyšiluje, když ho naleju do WC, tak hrabe na víku, když vytřu podlahu, tak se tam vyvaluje a otírá. No prostě feťák Very Happy
A.[/quote]

Very Happy To moc dobře znám u Rozky, vydrží ležet v koupelně, když táta myje vanu Domestosem a pak tam chodí "čichat" Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
aťa
Anonymní





Předmět: Kde sehnat šantu?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2005 2:30:47
Odpovědět s citátem

Já šantu koupila u Starkla v Čáslavi-rostlinka za 25Kč( slušná cena) Laughing
Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: Re: Šanta. Máte s ní zkušenosti?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2005 10:11:19
Odpovědět s citátem

A jinak 100% u Maxe vede Savo nebo Domestos, z tý "vůně" naprosto vyšiluje, když ho naleju do WC, tak hrabe na víku, když vytřu podlahu, tak se tam vyvaluje a otírá. No prostě feťák Very Happy

tak už jsem si myslela, že byl Čert podivně potrefený, protože kdykoliv se doma cokoliv čistilo savem, mohl se pominout. Musela jsem ho zavírat, protože to zkoušel cintat. Stejně tak se na něj muselo dávat pozor, protože honil tlapkou chomáče koupelové pěny ve vaně a pak se ji pokoušel olizovat. Šantu už jsme nestihli vyzkoušet.
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Miška



Založen: 28.12.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

Předmět: Re: Šanta. Máte s ní zkušenosti?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2005 15:25:04
Odpovědět s citátem

Filip napsal:
Jaké máte zkušenosti se šantou?


No co se týče Kozlíku Lékařského, tak jsme doma dlouhpo váhali, jestli to na našeho Tygra zkusíme, jestli z něj budeme dělat "feťáka" Laughing ...nakonec zvítězila zvědavost a Tygr se z něj může zbláznit. Neslyší, nevidí, jen se v tom válí a blíže to..takže mi to zas nejlepší nepřijde, protože společně s Kozlíkem sblíže plno chlupů z koberce a podobně....no ale takže jedním slovem...z kozlíku šílí a lítá pak po bytě jak smyslů zbavený Smile
_________________
SOLFINKA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
micka



Založen: 19.02.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: prostějov

Předmět: ŠANTA ...A KDE JI SEHNAT ?
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2006 11:38:47
Odpovědět s citátem

AHOJTE...O ŠANTĚ JSEM TOHO SLYŠELA MOOOC,ALE NIKDO MI NIKDY NEODPOVĚDĚL NA MUJ DOTAZ,KDE JI SEHNAT. BYDLÍM V PROSTĚJOVĚ,ALE TADY O NÍ ANI NIKDO NEVÍ,CO TO JE...MOJE 2 KOČKY TEDY *MAZLÍM* KAPKAMI KOZLÍKU ...ALEŠANTU BYCH RÁDA ,UŽ PRO TU JEJÍ POVĚST...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: ŠANTA ...A KDE JI SEHNAT ?
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2006 11:53:06
Odpovědět s citátem

micka napsal:
AHOJTE...O ŠANTĚ JSEM TOHO SLYŠELA MOOOC,ALE NIKDO MI NIKDY NEODPOVĚDĚL NA MUJ DOTAZ,KDE JI SEHNAT. BYDLÍM V PROSTĚJOVĚ,ALE TADY O NÍ ANI NIKDO NEVÍ,CO TO JE...MOJE 2 KOČKY TEDY *MAZLÍM* KAPKAMI KOZLÍKU ...ALEŠANTU BYCH RÁDA ,UŽ PRO TU JEJÍ POVĚST...


Šantu je možné si objednat třeba v internetovém obchodě www.happy-animals.cz - říká se jí také catnip ... dají s sehnat i různé pytlíčky či hračky plněné šantou. Občas jí mívají v obchodech typu Hornbach, OBI, ....

A.

P.S.: A nekřič Wink ... při psaní na internetu znamená psaní velkým písmem křičení Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
micka



Založen: 19.02.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: prostějov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2006 18:43:09
Odpovědět s citátem

Rolling Eyes ahoj a díky za odpověd...omlouvám se i za to *křičení*, netušila jsem....dnes jsem zasela kočkám oves.../už mi zruinovaly dva šáchory,zelené jim moooc chutná /a tak musím šáchory nechat,at se zvetí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: Šanta
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2007 11:13:18
Odpovědět s citátem

První setkání se šantou (myš s catnipem uvnitř) bylo bouřlivé. Amí lítal po bytě jak tři dělové koule, mňančel, rychle dýchal, hrál si s tou myší a pak asi vyčerpáním usnul. Ale to bylo vše. Od druhého dne už se nic neděje....
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Winterova.K



Založen: 12.11.2005
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 7:42:02
Odpovědět s citátem

Sehnala jsem šantu od paní Šípové z Prahy, je možné od ní sehnat semínka i sazeničky. Našla jsem to někde na kočičích stránkách. Nechce za to moc a výtěžek z prodeje jde na útulek, myslím že v Hradci Králové.
Tady je její email dagmar.sipova@seznam.cz
Jinak jak se uvádí i jinde na 30% koček šanta vůbec působit nemusí. Naše kočiny se z něj můžou zbláznit. Nějakým nedopatřením jsem nechala otevřený šuplík s pytlíkem sušené šanty a ráno bylo po pytliku i po šantě. Myšky plněné šantou vemou vždycky brzo za své. Kozlík nám moc nevoní, ale savo a prací prášky jsou pro ně taky velmi lákavé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Taťána



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Šanta. Máte s ní zkušenosti?
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2012 1:36:37
Odpovědět s citátem

Semínka šanty nabízí např. Semo,
http://www.semo.cz/homegardencz/index.php?s=kvetiny-trvalky&druhid=2816
Kupuju je v Baumaxu v Letňanech.
Pěstuju v květináči, je to vcelku nenáročná rostlina.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2012 16:08:38
Odpovědět s citátem

Šantu v květináči prodávala děvčata z útulku na kočičí výstavě v Mostě. Přesadila jsem ji na zahradu, tak jsem zvědavá jestli poroste. Ale reakce koček jsou indiv. Mám dvě a každá reaguje jinak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 6. 2012 8:53:19
Odpovědět s citátem

U nás se šanta využívá po celý rok.Působí hlavně na kocourka,ten jí miluje,proto mu vysazuji na jaře dva plné truhlíky a suším mu jí i na zimu.Dávám jí sušenou do pytlíků z kanavy a on si ten pytlík když má láladu cumlá jako mimino dudlík a ještě má blaženou náladu a válí sudy blahem.Jinak teď v létě si jí okusuje přímo z truhlíku,sní tak cca 3-4 listy a je v rauši:-)Zvedá mu to náladu jako droga.Takže u nás šanta má uplatnění Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top