Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zdravotní záležitosti


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Děkujem
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2007 14:24:59
Odpovědět s citátem

Děkujem, já mám právě s homeopatii dobré zkušenosti, ale jen jsem nevěděla jaké jsou zkušenosti u Sphynxiků. V bylinkách se moc nevyznám, ale začnu na tom pracovat. Very Happy
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Děkujem
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2007 17:38:29
Odpovědět s citátem

sanny napsal:
Děkujem, já mám právě s homeopatii dobré zkušenosti, ale jen jsem nevěděla jaké jsou zkušenosti u Sphynxiků. V bylinkách se moc nevyznám, ale začnu na tom pracovat. Very Happy


Damián nebyl Sphynx, ale Ruský modrý. Ale myslím, že homeopatika budou účinkovat na všechna plemena stejně.

Bylinková zahrádka je moje chlouba, neustále tam něco oždibuju a pleju. Bylinky dávám do jídla, do léčivých čajů a snažím se s jejich pomocí ze života vytěsnit "chemické" léky. Je spousta babských rad, které fungují na kočky stejně dobře jako na lidi. Existuje mnoho encyklopedií a krásných knížek o přírodní medicíně a bylinkách a jejich použití jako léčivek, do kuchyně nebo jako dekorace. Ale to už jsme od koček trošku odbočily. Smile
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Re: Děkujem
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2007 17:42:47
Odpovědět s citátem

Pripominate mi Kvetu Fialovou
Very Happy

Jana


Karolina Leitnerova napsal:
sanny napsal:
Děkujem, já mám právě s homeopatii dobré zkušenosti, ale jen jsem nevěděla jaké jsou zkušenosti u Sphynxiků. V bylinkách se moc nevyznám, ale začnu na tom pracovat. Very Happy


Damián nebyl Sphynx, ale Ruský modrý. Ale myslím, že homeopatika budou účinkovat na všechna plemena stejně.

Bylinková zahrádka je moje chlouba, neustále tam něco oždibuju a pleju. Bylinky dávám do jídla, do léčivých čajů a snažím se s jejich pomocí ze života vytěsnit "chemické" léky. Je spousta babských rad, které fungují na kočky stejně dobře jako na lidi. Existuje mnoho encyklopedií a krásných knížek o přírodní medicíně a bylinkách a jejich použití jako léčivek, do kuchyně nebo jako dekorace. Ale to už jsme od koček trošku odbočily. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Děkujem
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2007 17:57:07
Odpovědět s citátem

Brio napsal:
Pripominate mi Kvetu Fialovou
Very Happy


Very Happy To je milé, mám paní Fialovou a její pozitivní a nadšený přístup k životu velmi ráda.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Re: Děkujem
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2007 18:06:40
Odpovědět s citátem

Taky ji mam rada, i moje maminka. Dokonce jsem Kvetu Fialovou videla osobne, kdyz mi sedela za zady u vedlejsiho stolu v jedne kavarne u nas ve Vysokem Myte a davala si kaficko. Smile


Karolina Leitnerova napsal:
Brio napsal:
Pripominate mi Kvetu Fialovou
Very Happy


Very Happy To je milé, mám paní Fialovou a její pozitivní a nadšený přístup k životu velmi ráda.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Homeopatie, bylinky, atd.
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2007 9:58:53
Odpovědět s citátem

Ahojky,

přiznám se, že jsem na alternativní způsoby léčby dříve nevěřila. Ale znáte to - tonoucí se stébla chytá. Když už jsem nevěděla, co dál s Cronim, protože klasická léčba nezabírala, vyzkoušela jsem homeopata. Ten Croniho prohlédl, dlouze se mnou probral všechny skutečnosti a pak teprve nasadil homeopatikum na míru (rozhodně to nechce použít nějaké již hotové "univerzální" homeopatikum z lékárny).
Také se mi osvědčily bylinkové vany z kliniky tradiční čínské medicíny:
http://www.tcmbohemia.cz/produkty/
Po špatných zkušenostech s jedním superprémiovým, velice rozšířeným a údajně veterináři doporučovaným krmivem (průjmy, zvracení, vyrážka) jsem také přešla na méně známé superprémiové krmivo Nutrience, které obsahuje spoustu různých bylinek. Vřele doporučuji. Jediný problém je ovšem s dostupností, nedá se koupit běžně v kamenných obchodech, ale pouze přes dealery (což je obzvlášť špatné, když krmivo dojde a vy ho zapomenete včas objednat Rolling Eyes ). Informace o nich jsou zde: www.nutrience.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Krev u stolice
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 8:50:16
Odpovědět s citátem

Vsimla jsem si posledni cca mesic,ze ma Ginger na konci hovinka trosku
krev,spis takovy malinky pucek tmavsi krve a zliz. Stolici ma spis ridsi,
i kdyz ne uplne prujem.Vetsinou zacatek je mekci bobik a pak ke konci spis takove blaticko a troska krve. Rikala jsem si,ze to muze byt praskla zilka,ale uz to ma takhle delsi dobu,tak se radeji ptam,zda nemame radsi
zajit k vetovi. Krmim nutrince supreme, rano dostavaji trochu Bozity.
Ted me napadlo,ze zkusim davat probican,ale dnes odjizdime asi na 5 dni pryc,tak az po navratu. Asi jsem to mela resit driv,ale az ted,jak odjizdim si rikam,aby bylo vse v poradku a tohle mi lezi v hlave.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 14:04:56
Odpovědět s citátem

Krev ve stolici úplně normální jev není. Občas se stává, že když je bobek hodně tvrdý, nějaká žilka praskne. Ale častější výskyt krve v měkkém hovínku už stojí za pozornost. Předně se musí najít příčina, aby mohla být odstraněna.
Prvně bych zkusila odčervit oba kočičáky něčím silnějším (Panakur) a ten proiotický přípravek. Možná bude ten Bio Lapis vhodnější než Probican, který je mastný.
Uvidíš, zda nastane nějaká změna, pak bych řešila krmení, případně nějakou laborku na zjištění co se ve střevech děje.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: krev ve stolici
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 7:15:10
Odpovědět s citátem

Takze vet nezjistil zadne vajicka parazitu ve stolici,doporucil antibiotika a na doporuceni Karoliny jsme zacali podavat Entizol 30mg 2x denne.
Na veterine mi prodali Entizol v tabletach po 250 mg.Takze to vychazi 1/8 tablety 2 x denne - doufam,ze jsem to spocitala spravne. Akorat je problem to do Ginger vpravit :-/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 8:25:56
Odpovědět s citátem

No mně bohužel přijde, že náš Kuba má vždycky řidší hovínko právě po Bozitě Crying or Very sad Jinak mu hrozně chutná, teď byla v akci, kupovali jsme pořádně zásoby přímo od dodavatele ze 20 Kč za balení!!!
Ale opravdu se mi zdá, že když dostne Bozitu, tak se s ní dostaví i řidší hovínko, nebo dokonce hned průjem. Nevím, ostatní značky mu nic nedělají. Jinak je zvyklý na Shiny Cat, Animondu, Finnern...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: krev ve stolici
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 11:43:40
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
Takze vet nezjistil zadne vajicka parazitu ve stolici,doporucil antibiotika a na doporuceni Karoliny jsme zacali podavat Entizol 30mg 2x denne.
Na veterine mi prodali Entizol v tabletach po 250 mg.Takze to vychazi 1/8 tablety 2 x denne - doufam,ze jsem to spocitala spravne. Akorat je problem to do Ginger vpravit :-/


A dělal vet pouze parazity? Nebo i travení či bakteriologii? Někteří veti rovnou jako první krok nasadí širokospektrální antibiotika. Já osobně jsem proti zneužívání antibiotik pokud nevíme přesně, o jaký problém jde. Antibiotika mohou, ale nemusí zabrat, vytvoří se rezistence a až je kočičák bude opravdu potřebovat, nezaberou. A stejně pak dojde na laboratoř, podrobnější vyšetření ev. testy rezistence a nasazení cílených antibiotik.
Entizol obsahuje metronidazol, který působí proti řadě prvoků (trichomoniáza, amébiáza, lambliáza, giardie) vyvolávajících infekční onemocnění a proti některým bakteriím, ale i srovnává přemnožené dobré bakterie které mohou dělat ve střevech neplechu. Po léčbě je vhodné nasadit probiotika (Probican, BioLapis).
Bylo by lepší, nechat si napsat recept už s požadavkem do lékárny o rozdrcení a nakapslování potřebné dávky. Je to přesnější, než drobit tabletu na 1/8.

To platí u koček i o ostatních lécích, zejména antibiotikách. Pokud bude vet předepisovat kočičákovi lék který by se měl dělit na víc než 1/4, poproste o to, aby napsal na recept požadavek do lékárny o přesné dávkování do kapslí (v lékárně za poplatek tablety rozdrtí, smíchají s plnivem a přesně naváží do tobolek). Máte tak větší jistotu, že kočičák dostane správnou dávku.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: krev ve stolici
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 13:00:55
Odpovědět s citátem

S tim vysetrenim ´hovinka´to bylo tak,ze me nenapadlo ho vzit s sebou a tak jsem se domluvila s vetem,ze ho poslu postou(jelikoz je v Mariankach a ja v Chebu,abych tam nemusela jezdit/ jeste ze postaci nevedeli,co je uvnitr Smile ) Sice rekl,ze z toho moc nepozna,ale jestli tam jsou nebo nejsou vajicka,uvidi.
Ten entizol jsem pak kupovala primo na veterine u nas v Chebu.Sice jsem pozadala o ten recept,ale to tak pry uz nedelaji a prodavaji ten lek na miste,takze jsem do lekarny ani nesla Sad No,doufejme,ze to bude v poradku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: krev ve stolici
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 13:02:46
Odpovědět s citátem

jinak ty tabletky jsou docela velky,takze i ta 1/4 jde dobre rozdelit na pulku
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: krev ve stolici
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2007 14:23:28
Odpovědět s citátem

S radosti oznamuju,ze entizol nejspis zabral,dnes ho podavam sesty den a uz druhy den nebyla na stolici ani stopa krve. Taky uz mame ukazkove bobiky,takze doufam,ze uz bude vsechno v poradku
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: krev ve stolici - od fofo177
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2007 12:28:41
Odpovědět s citátem

Prekopiruji sem jeden dotaz,ktery mi prisel do soukromych zprav,ale nesla mi odeslat odpoved,tak odpovim tady.

fofo177 napsal:
Ahoj, měl bych prosím dotaz, poněvadž jsem si všiml, že jste měli se sphynxíkem podobný problém. Máme pětiměsíčního sphynxíka Felise, no a když jde na záchůdek, tak má to hovínko takové řidší, což by u sphynxů mělo být normální, ale vždy na konci má takový kousek mastného slizu s krví, velikosti tak asi hrášku. Má to prakticky od doby co jsme ho přivezli, tedy 14 dní, tak nevím, zda je to normální, nebo zda raději nezajít k veterináři. Než jsme ho přivezli, tak to u chovatelky neměl. Jinak samozřejmě nejeví jakékoliv známky že by s ním něco nebylo v pořádku, baští, je čilý, zkrátka až na tento problém je zdravý jak rybička. Tak přemýšlím jestli také zkusit ten entizol a vyrazit k vetovi, nebo to ještě chvíli nechat, jestli je to změnou prostředí, jídlem.... Díky za případnou radu, Olda
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: krev ve stolici - od fofo177
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2007 12:30:24
Odpovědět s citátem

aha,tak odpoved se uz odeslala,ale nevadi,alespon muzou zareagovat i ostatni Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 19:55:26
Odpovědět s citátem

Přechod do nového prostředí může být trošku stresující a projevit se přechodnou nerovnováhou střevních bakterií. Pokud je to teprve 2 týdny, zatím zkuste dát nějaká probiotika. Bio-Lapis od Protexinu je rozpustný ve vodě a pro Sphynxe lepší než mastný Probican.
Neměnte krmivo, zůstaňte na tom, co byl zvyklý od chovatele.
Entizol bych volila až když by problém přetrvával delší dobu.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Krev ve stolici
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2007 17:22:59
Odpovědět s citátem

Tak je to již víc jak měsíc a uvedený problém přetrvává, začátkem října jsme pro jistotu k vetovi vyrazili, na nic nepřišel, doporučil odčervit a změnu jídla a vyčkat, tak jsme odčervili, změnili jsme acanu za nutram, kadění se zlepšilo, po acaně byly větší řidší hromádky a nyní je toho alespoň méně, ale s tou krví minimální změna. Co mám vypozorováno tak se krev objeví pokaždé když toho z kocoura vypadne poněkud více, když je hromádka malá, tak je to v pohodě. Občas je trocha krve úplně na konci, ale stává se i že je hovínko v pořádku, celé "čisté", ale má od krve úplně mokrou prdelku. Prostě mi to připadá jakoby byl problém vždy až na konci kadění, den, dva je to v pohodě a pak opět to stejné.... Jinak je náš raptor absolutně v pořádku, nejeví jakýkoliv jiný problém, řádí jak střelenej, baští, nic mu nechybí...
Tak tedy fakt nevím, vyrazím opět k vetovi ale pochybuji že se dozvím něco nového Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Krev ve stolici
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 7:55:57
Odpovědět s citátem

Ahoj Oldo,a delal vet nejaky rozbor stolice? Tak jestli na nic neprisel,zkuste ten entizol? Mel by se podavat 10 - 14 dnu (minimalne)
U nas je uz klid,sice se krev pak jeste trochu obcas po vysazeni entizolu objevila,ale pak jsem ustalila stravu a uz je to v poradku...
Ale ta "mokra prdelka" od krve,to je divne,takhle to Ginger nikdy nemela.
Urcite by neuskodilo nejake mikrobiologicke vysetreni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2007 20:06:17
Odpovědět s citátem

Laborku zatím vet nedělal, no uvidím, příští týden tam s kočičákem raději zajdu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2007 7:05:41
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Laborku zatím vet nedělal, no uvidím, příští týden tam s kočičákem raději zajdu.

Urcite to asi bude chtit taky "cerstvy vzorek" stolice..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2007 9:37:58
Odpovědět s citátem

Potřebuju poradit-kocour baští jako prokopnutý a přitom neudělal za celý den jediný bobek. Ještě se to nestalo-chodívá vždy 2x denně. Jak mu můžu pomoct? Jinak je čilý, veselý, blbne úplně normálně, ale nezdá se mi normální, že nekadí, když tolik baští.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2007 9:38:59
Odpovědět s citátem

A mám ještě jeden dotaz-potřebují i sphynxíci trávu ke spokojenému a zdravému životu? Nebo je to jen potřeba chlupatých koček?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2007 23:10:45
Odpovědět s citátem

Já to vidím asi tak, že jeden den bez hovínka je sice u sphynxe divný, ale pokud to druhý den už nebude pokračovat, tak se to samozřejmě stát může. Jestli jí jen granule, zkusila bych mu dát třeba kapsičku, aby se to zředilo, nebo i třeba trochu tuňáka v oleji, ale zatím se mi nestalo, aby sphynx měl zácpu. Hlídejte ho a pokud ani další den nic neudělá, tak bych zkusila aspoň zavolat vetovi, co by to mohlo způsobit.

K té trávě. Řekla bych, že ji nepotřebují, nicméně naši sphynxové milují, když přinesu ze zahrádky, takovou dužinatou šťavnatou trávu.Vždycky ji celou rozžvýkají a pak většinou trošku zvrací Sad , beru to jako že si potřebovali vyčistit žaludek. Ale myslím si, že bez trávy budou sphynxové úplně v pohodě.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2007 14:54:46
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Potřebuju poradit-kocour baští jako prokopnutý a přitom neudělal za celý den jediný bobek. Ještě se to nestalo-chodívá vždy 2x denně. Jak mu můžu pomoct? Jinak je čilý, veselý, blbne úplně normálně, ale nezdá se mi normální, že nekadí, když tolik baští.


Už je to v pohodě, plašila jsem zbytečně Rolling Eyes - strašně se o toho pacholka bojím-je to to nejlepší, co jsem kdy v životě z kočičí říše měla. I teď píšu jen jednou rukou, protože na druhé mi sedí a kouká, jestli to dělám dobře Razz
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2007 15:02:19
Odpovědět s citátem

To jsem ráda Tatiano, že je vše OK. Já vždycky říkám, že pokud se objeví nějaký problém u našich naháčků, tak je třeba si představit jako by to bylo vlastní malé dítě a co bys v takovém případě dělala. Po jednom dnu bez bobíků ses u vlastních dětí taky asi neplašila co se děje, jen jsi bedlivě pozorovala jestli to druhý den bude pokračovat. Je to nejjednodušší rada, jak přistupovat k problémům s našimi miláčky. Razz
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2007 15:09:55
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
To jsem ráda Tatiano, že je vše OK. Já vždycky říkám, že pokud se objeví nějaký problém u našich naháčků, tak je třeba si představit jako by to bylo vlastní malé dítě a co bys v takovém případě dělala. Po jednom dnu bez bobíků ses u vlastních dětí taky asi neplašila co se děje, jen jsi bedlivě pozorovala jestli to druhý den bude pokračovat. Je to nejjednodušší rada, jak přistupovat k problémům s našimi miláčky. Razz


Tak to je Radko fakt trefné Razz - to si budu pamatovat! Laughing
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: krev ve stolici
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2007 21:31:31
Odpovědět s citátem

Tak po měsíci musím konstatovat, že jsme s Feliskovou léčbou (občas se vyskytující krev na konci hovínka) pomalu tam, kde jsme byli. Vet poslal bobík na vyšetření na parazity, neobjevil nic, pohmatem vyšetřil zadeček, kde také nic nezjistil (tedy měl jsem feldu co držet) a pak nasadil antibiotika Synulox (poněvadž by se údajně mohlo jednat o chronickou kolitidu). Po léčbě se výskyt a množství krve snížil tak na polovinu ale problém úplně nezmizel. Spíše se přidal druhý problém a to je to, že má Felda to kadění daleko řidší než míval (nevíte co na to, aby to z něj padalo trochu tužší?). Po antibiotikách dostal kúru Probicanem ale výsledek je stále stejný. Mimo uvedené potíže mu absolutně nic není, baští, pije, lítá jak potrefený, ale stejně mi to dělá starosti. Zkusil jsem i dotaz do virtuální veteriny, kdy odpověď přišla vzápětí, cituji
"Dobrý den. Příčinou výskytu krve ve stolici jsou obyčejně nemoci koncových částí trávicího traktu, tedy tlustého střeva a konečníka. Jedná se především o různe typy zánětů a parazitózy (preventivní odčervení není účinné na všechny parazity). Doporučuji vám parazitologické vyšetření a navštěvu veterinárního lékaře, který se zabýva gastroenterologii, aby jste co nejdřív našli řešení."
Tedy odpověď byla takřka totožná s úsudkem našeho veta...

Asi mi nezbude než se shánět po vetovi s malou kamerou do sphynxího zadečku Sad [/i]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: krev ve stolici
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2007 12:37:29
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak po měsíci musím konstatovat, že jsme s Feliskovou léčbou (občas se vyskytující krev na konci hovínka) pomalu tam, kde jsme byli.
Asi mi nezbude než se shánět po vetovi s malou kamerou do sphynxího zadečku Sad [/i]


Ahoj Oldo, to je mi lito...nam pomohl ten Entizol a co se tyka te stolice, ustalila se(mame normalni bobiky,stale bez vyjimky) kdyz jsem zacala davat striktne jednu znacku pastik + granule.Pred tim jsme pastiky kazdy tyden stridali a taky bylo blaticko. Dostavaji pastiku spis pro chut,jednu rano,takze kazdy kocicak asi 1/2 a jinak suche. Mozna by bylo dobre zkusit uplne vynechat "mokrou" stravu.. tezko rict Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2007 16:50:44
Odpovědět s citátem

Ahoj, mokrou stravu jsme už dávno vynechali, krmíme jen granulemi, nyní Nutrience, tak nevím, jestli má smysl zkoušet ještě změnu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (19x)
3
Kočky ve znamení Blíženců (14x)
4
Veterinární poradna: Čím tlumit agresivitu u kočky (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top