Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Alergie

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nikola



Založen: 26.02.2004
Příspěvky: 4
Bydliště: nyni Praha

Předmět: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2004 15:29:52
Odpovědět s citátem

Ahoj! Nejprve musim rict, ze mne modry kocour naprosto uchvatil, super stranky. A ted muj problem - po dlouhem promysleni (nejsem nezodpovedna), jsem si poridila sladkeho uzasneho kocourka. Mame ho 4 dny, je mu 12 tydnu, okamzite si zvykl, chodi se mazlit, naprosto predcil me ocekavani a jsem z neho uplne nadsena. Bohuzel se u mne zacinaji projevovat alergicke reakce. Na otazku jestli jsem to nevedela driv: jednu dobu jsem byvala pres vikendy s kockou, pri vybirani meho kocicaka jsem poctive pomazlila vsech 5 kotatek, s kockou u pribuznych taky nemam problem, pejsky snasim vyborne. Proste jsem tohle opravdu necekala... Za tyden jdu na alergologii (tusim co mi navrhnou, ovsem sveho kocicaka se proste nevzdam). Proto jsem chtela poprosit o zkusenosti a rady ostatnich. Premyslim o homeopatii, takze uvitam take kontakty na homeopaty pripadne jinou pomoc.
Diky a zdravim vsechny!
Nikola
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2004 19:08:48
Odpovědět s citátem

Milá Nikolo,
moc děkujeme za pochvalu stránek. Bohužel s alergií na kočky zatím zkušenosti nemám (kromě jiných alergií, s kterými se taky dá žít a někdy člověk prostě musí). Myslím si, že je čas vyčkat až do jakého stadia se alergie vyvine a pak zvažovat, jestli s tím je člověk schopen pomocí léků žít. Třeba to nebude tak strašné.
Držím palce a jsem vděčná, že se ho nechcete vzdát Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2004 12:20:28
Odpovědět s citátem

Mila Tino,
diky za povzbuzeni. Bohuzel se alergie rozvinula behem tydne do stadia astmatu. Je to neuveritelne, ale mam proste astma a doma se dusim, pritom jsem nikdy na nic alergicka nebyla a zadne vetsi onemocneni neprodelala. Posledni sanci je homeopatka, kam jdu dnes. S kocourkem to v pripade spatneho vysledku ovsem nebude tak hrozne, protoze jsem se domluvila s rodici, ze by si ho vzali k sobe, do domecku v horach se zahradou, kde maminka byva vetsinu tydne sama doma a domaci mazlicek ji chybi. Kocicak by se tedy mel lepe nez ted se mnou v byte v Praze. Presto stale doufam, ze k tomu nedojde. Dam vedet jak to dopadlo, uz pro ostatni kocko-milce.
Moc zdravim tvurce a navstevovatele modreho kocoure.
Nikola
Odpovědět 
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: Objevil
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2005 9:11:21
Odpovědět s citátem

se u mne úplně stejný problém jako u Nikoly. A uz ted si nedovedu prdstavit, co byla mela delat. Doktorka u mne nikdy zadnou alergii nezjistila, a tak jsem z toho ted dost na dne. Zkusim jit na nove testy, ale hrozně se bojím té chvíle, kdy řekne ANO, JE TO KOČKA. Já tu mou malou nedokážu dát pryč. Před 2 měsíci nám zemřel pejsek, a toto je i taková malá léčba. Je tu ještě někdo, kdo žije s kočkou a alergií? Dá se to řešit léky? Prosím, pomozte nám, bezradným.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verity



Založen: 04.08.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2005 11:18:28
Odpovědět s citátem

Ahojte, taky trpím alergií a v blízké době chci jít na testy právě kvůli kočkám. Žádnou doma nemám, ale už několik let po nějaké toužím... Snad testy vyjdou negativní. Sad

Anonymous napsal:
...Bohuzel se alergie rozvinula behem tydne do stadia astmatu. Je to neuveritelne, ale mam proste astma a doma se dusim, pritom jsem nikdy na nic alergicka nebyla a zadne vetsi onemocneni neprodelala...
Nikola

Shocked Shocked To je možný? Tak rychle?
_________________
"Without the heart
there can be no understanding
between the hand and the mind."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: porad alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2005 12:25:06
Odpovědět s citátem

Verity napsal:
Ahojte, taky trpím alergií a v blízké době chci jít na testy právě kvůli kočkám. Žádnou doma nemám, ale už několik let po nějaké toužím... Snad testy vyjdou negativní. Sad

Anonymous napsal:
...Bohuzel se alergie rozvinula behem tydne do stadia astmatu. Je to neuveritelne, ale mam proste astma a doma se dusim, pritom jsem nikdy na nic alergicka nebyla a zadne vetsi onemocneni neprodelala...
Nikola

Shocked Shocked To je možný? Tak rychle?


Jo, bohuzel ano... i kdyz to vypada, ze jsem fakt "pripad". Mam doma historicke video, kde jsme nahravali Kokese jak dela prvni pruzkum bytu, kdyz jsme si ho privezli. Na tom videu je slyset moje astmaticke zakaslani... prvni (ja nevedela ze to je astma) a od te doby to jelo. Nejdrive par dnu mne svedily strasne oci a mela jsem rymu a pak uz jsem se dusila. Ted uz ani nemam rymu a rovnou se mi spatne dycha (jsem alergicka i na travni pyly a to jsem taky nikdy nebyla!). Takze muzu snad utesit ostatni tim, ze jsem extra odstrasujici vyjimecny pripad.
K segre se na kocourka obcas jedu podivat, chvili to vydrzim. Je nadherny, uplne bozi a vzdycky je mi strasne lito, ze ho nemuzu mit doma Sad Takze drzim vsem palce, ale nabadam, zjistit a nenechat to dojit do extremu, to za to opravdu nestoji a trpi tim vseci.
Odpovědět 
Nikola



Založen: 26.02.2004
Příspěvky: 4
Bydliště: nyni Praha

Předmět: Re: porad alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2005 12:27:45
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Verity napsal:
Ahojte, taky trpím alergií a v blízké době chci jít na testy právě kvůli kočkám. Žádnou doma nemám, ale už několik let po nějaké toužím... Snad testy vyjdou negativní. Sad

Anonymous napsal:
...Bohuzel se alergie rozvinula behem tydne do stadia astmatu. Je to neuveritelne, ale mam proste astma a doma se dusim, pritom jsem nikdy na nic alergicka nebyla a zadne vetsi onemocneni neprodelala...
Nikola

Shocked Shocked To je možný? Tak rychle?


Jo, bohuzel ano... i kdyz to vypada, ze jsem fakt "pripad". Mam doma historicke video, kde jsme nahravali Kokese jak dela prvni pruzkum bytu, kdyz jsme si ho privezli. Na tom videu je slyset moje astmaticke zakaslani... prvni (ja nevedela ze to je astma) a od te doby to jelo. Nejdrive par dnu mne svedily strasne oci a mela jsem rymu a pak uz jsem se dusila. Ted uz ani nemam rymu a rovnou se mi spatne dycha (jsem alergicka i na travni pyly a to jsem taky nikdy nebyla!). Takze muzu snad utesit ostatni tim, ze jsem extra odstrasujici vyjimecny pripad.
K segre se na kocourka obcas jedu podivat, chvili to vydrzim. Je nadherny, uplne bozi a vzdycky je mi strasne lito, ze ho nemuzu mit doma Sad Takze drzim vsem palce, ale nabadam, zjistit a nenechat to dojit do extremu, to za to opravdu nestoji a trpi tim vseci.


Jeste podpis - nejsem moc zbehla v Itackych vecickach Smile

Nikola
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verity



Založen: 04.08.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Brno

Předmět: Re: porad alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2005 12:33:51
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Jo, bohuzel ano...

Týbrďo, to je mi líto. Sad
Ty oči, to je dost blbý... Alespoň že jsi měla kam dát kocourka.
_________________
"Without the heart
there can be no understanding
between the hand and the mind."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: porad alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2005 12:38:35
Odpovědět s citátem

Oci mne byly jedno, stejne jsem doma furt rvala, ze ho musim dat pryc Wink
Mnohem horsi bylo to dychani, vykaslavala jsem takovy cucky, no nebudu zachazet do detailu, astmatici vi o cem je rec, ja to netusila, tak jsem dlouho myslela ze jsem jen nemocna a prejde to.

Jak se prosim dava obrazek vedle tela zpravy? Chcu tam dat Kokesa.

Nikola
Odpovědět 
Andrea.



Založen: 14.07.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2005 16:06:44
Odpovědět s citátem

V časopise Naše kočky je článek, o kočce a partnerovi nebo tak něco a tam je pár řádek i o alergii. Zkuste si to přečíst, nevím jestli vám to pomůže....
_________________
Andrea. (Kissy a Twix)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verity



Založen: 04.08.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2005 16:11:50
Odpovědět s citátem

Andrea. napsal:
V časopise Naše kočky je článek, o kočce a partnerovi nebo tak něco a tam je pár řádek i o alergii. Zkuste si to přečíst, nevím jestli vám to pomůže....

Četla jsem. Wink Nic novýho...
_________________
"Without the heart
there can be no understanding
between the hand and the mind."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2006 22:06:47
Odpovědět s citátem

Ahoj,dnes jsem narazila na tyto stránky a hned jsem se začetla do řádků týkajících se alergie.Já mám doma kočku a alergii bohužel taky.Ze začátku to bylo celkem hrozný,ale pomocí léků a mé alergoložky jsem to zvládla a dnes jsem celkem bez problémů.Psychicky jsem na tom byla hodně špatně po sdělení, že mám alergii právě na kočky, ale nechtěla jsem to vzdát a neuměla si představit, že dám kočku pryč,ač vám to doporučí samozřejmě každý doktor i ten můj...Ale zvládli jsme to,i když tak 2 roky to bylo celkem děsný....
Odpovědět 
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: Prosím o radu a vaš názory
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 9:50:24
Odpovědět s citátem

Již jsem tady psala, že i já patřím k těm nešťastným, kteří se musí potýkat s alegií na svého miláčka. Také jsem psala, že jsem to zvládla a nemám potíže (až na vyjímky, ale rozhodně menší potíže než na začátku). Zanedlouho se máme s kočindou stěhovat do vlastního bytečku, a já si už nějakou dobu pohrávám s myšlenkou pořídit jí kamaráda/ku, protože bude celý den sama doma. Myslíte, že pořízením další kočky budu zase bojovat úplně od začátku? Než si na ni zvyknu? A vzhledem k tomu, že Britky jsou podle některých z vás ty nejhorší alergeny, mám to zkusit s jinou? Třeba s nějakou obyč. domácí kočkou? Stále se mi to honí hlavou, a nevím a nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2007 17:19:38
Odpovědět s citátem

Jak jsem sem už jednou psala, alergii mám taky a už spostu roků s ní bojuji, odmítám se kočky vzdát.Jednou jsem našla a zachránila od případné smrti koťátko / kocourka/ a strašně si ho chtěla nechat.Ale zvítězil rozum a ne srdce, protože jinak bych ho brala všema deseti.Nevím, kde jsi četla, že nejvíc alergenů mají britky, to je podle mě nesmysl,každá kočka produkuje alergeny, pokud některá víc tak je to kocour nevykastrovaný, ale o plemenech jsem nic neslyšela ani nečetla.Já jsem si řekla, že mohu být ráda, že jakž takž snesu stávající kočku a musím se vyrovnat s tím, že další mít prostě nebudu.Podle mě je to riziko a je to zbytečné, buď ráda, že máš tu jednu. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: Díky
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2007 9:45:15
Odpovědět s citátem

ale nepotěšila jsi mě Rolling Eyes . Když mně jde o tu mou čičinu - až budeme samy, bude celý den sama doma. Já mám vždycky strašné výčitky, když ji nechám samotnou déle, než normálně. Pořád o tom přemýšlím dokola, sama nevím, jak to s námi dopadne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2007 16:26:37
Odpovědět s citátem

Rozhodnutí je samozřejmě na tobě, jen jsem napsala svůj názor a věř, že mi to taky moc vadí, pořídila bych si koček třeba pět, kdyby to šlo. Crying or Very sad Naše číča je taky sama doma, když jsme oba v práci a o víkendu, který máme každých 14 dní oba pracovní je sama od rána do večera. O to víc se na nás těší,ber to tak. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
3
Zlomek vteřiny (16x)
4
Byl jsem hubenej a mrňavej (16x)
5
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
6
HCM u koček - program PawPeds (15x)
7
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top