Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Ptačí chřipka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
EvaNo



Založen: 28.02.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno

Předmět: Ptačí chřipka
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2006 16:46:15
Odpovědět s citátem

Možná se téma ptačí chřipka bude zdát v kočičím fóru poněkud nepatřičné, ale dost jsem znervozněla, když jsem ve zprávách slyšela, že se virem může nakazit kočka, která přijde do styku s nemocným opeřencem. Proto jsem přestala svého kocoura pouštět ven na kočičí sněmy, ale nedovedete (no asi dovedete) si představit, co to s ním dělá a jak je nešťastný.

Je nebezpečí opravdu tak veliké? Zatím jsem neslyšela o úhynu jiných zvířat v souvislosti s tímto onemocněním, ale možná jen proto, že se o tom nepíše a nemluví.

Jestli máte někdo podrobnější informace, prosím, podělte se. Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2006 17:16:11
Odpovědět s citátem

Zrovna dnes o tom mluvili v rádiu, kočka by musela několik dní pojídat nakažené ptáky aby se nakazila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2006 17:39:49
Odpovědět s citátem

Tak si prectete tohle!!!!! Ted se taky asi budu bat ty nase chlupatce poustet ven.
http://www.novinky.cz/zahranicni/78792-v-nemecku-na-ptaci-chripku-zemrela-kocka.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katy
Anonymní





Předmět: chřipka
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2006 12:13:10
Odpovědět s citátem

Z článku jsem vyrozuměla, že se ta kočka pohybovala na Rujaně v místě kde se shromažďují tažní ptáci, kteří byli zdrojem infekce. U nás za potenciálně nebezpečné regiony vyhlásili tuším Pardubicko a Znojemsko? Myslím, že běžná brněnská kočka, která přijde do kontaktu s holuby a vrabčáky by zatím být ohrožená neměla. Možná bych se bála o kočky a psy, kteří jsou u větších chovů drůbeže třeba na statcích a rybnících apod. Aktuálně je podle mně riziko nákazou ptačí chřipkou pro běžnou zdejší kočku podstatně menší, než že chytne venku FIPku či jinou kočičí virosu, pokud proti nim není očkovaná.
Odpovědět 
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: Re: chřipka
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2006 10:23:07
Odpovědět s citátem

Tým by som si nebola taká istá... v Bratislave uhynulo už dosť vtákov a to je vzdušnou čiarou do Brna fakt blízko... nikdy neviete či ten nakazený vták neumrie priamo nad Brnom... nám tu takto spadla na cestu nakazená labuť... proste pristále na ceste pre idúcim autom.... takže by som to nepodceňovala, hlavne po správe, že sa vírus môže preniesť už aj na cicavce... (doteraz hlásili, že to riziko je minimálne...) Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EvaNo



Založen: 28.02.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno

Předmět: Ptačí chřipka
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2006 12:05:45
Odpovědět s citátem

Díky za reakce k tomuto tématu. Zprávy z médií jsou různé, někde říkají tak, někde zase jinak. Beru v potaz spíš tu horší variantu - nedá se nic dělat, Fridrich ven chodit nebude.
Myslím si, že to není otázka dnů, ale hodin, kdy se to u nás objeví. Včera sice v rádiu říkali uklidňující zprávu, že Česko je mimo hlavní trasy tažných ptáků, ale nikde není řečeno, že některý nemocný pták nezabloudí a nespadne zrovna někomu do dvora.
Takže lepší určitě bude micky ven volně nepouštět, jedině na vodítku, kdy je člověk uhlídá.
Ještě jednou díky, ahoj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Ptačí chřipka
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2006 8:41:15
Odpovědět s citátem

Díky tomuto tématu jsem se pokusil zjistit, jak to s ptačí chřipkou a kočkami je. Výsledkem je dnešní článek na těchto stránkách (http://www.modrykocour.cz/stranka.php?cat=1&subcat=5&id=598). Chtěl bych jako expert na bezpečnost (sice v jiné oblasti než je šíření infekčních chorob) dodat, že riziko přenosu současného viru přes kočky na člověka se podle toho, co jsem zjistil, jeví být opravdu velmi nízké. Skutečné nebezpečí v této souvislosti hrozí s největší pravděpodobností odjinud, je jím určitě mutace viru, ke které může někde nějak dojít. Přehnané reakce, jako je zbavování se domácích mazlíků, jak se začalo dít ve Francii a v Anglii, je opravdu vzhledem k velmi nízkému riziku neodůvodnitelné. Přestat pouštět kočky ven a nenechat volně pobíhat psy ale svou logiku zřejmě má.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Veterinární poradna: Biokill a pipeta Fipron ... (66x)
2
Veterinární poradna: Jak u kočky poznat březost? (66x)
3
Veterinární poradna: Úbytek červených krvinek při ... (64x)
4
Veterinární poradna: Selhání ledvin u siamského ... (64x)
5
K rozšíření populace koček došlo vždy ... (64x)
6
Veterinární poradna: Chronické selhávání ledvin u ... (63x)
7
Veterinární poradna: Akutní selhání autoimunitního ... (63x)
8
Jací jsou kočkaři a pejskaři podle Facebooku (63x)
9
Veterinární poradna: Vnímá kočka mateřství? (62x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top