Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

zavracení

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Martiska
Anonymní





Předmět: zavracení
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2006 12:03:07
Odpovědět s citátem

Dobrý den potřebovala bych moc poradit!Dostala jsem v úterý kocourka,je moc hravi a přítulný,ale mám problém je moc vybíravé nechce granule,ani maso pro koťata s rejží,má moc rád mléčné výrobky takže jsem mu dávala sušené mléko s piškoty,bilý jogurt a včera jsem mu dala jeden čtvereček taveného sýra se šunkou,ale asi po 1-2 hodinách začlo zvracet,je možné že mu vadili ty kousky v tom??A ještě mám prosbičku jsou mu 2 měsíce a není očkované a ani odčervené vše necháme udělat tento týden mohu se jen zeptat kolik mě to bude stát jsem ještě studentka tak jen abych věděla kolik si mám sebou vzít!
A kdby jste mi mohli dát nějakou radu co by mohlo papkat děkuji moc
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: zavracení
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2006 16:06:19
Odpovědět s citátem

Martiska napsal:
Dobrý den potřebovala bych moc poradit!Dostala jsem v úterý kocourka,je moc hravi a přítulný,ale mám problém je moc vybíravé nechce granule,ani maso pro koťata s rejží,má moc rád mléčné výrobky takže jsem mu dávala sušené mléko s piškoty,bilý jogurt a včera jsem mu dala jeden čtvereček taveného sýra se šunkou,ale asi po 1-2 hodinách začlo zvracet,je možné že mu vadili ty kousky v tom??A ještě mám prosbičku jsou mu 2 měsíce a není očkované a ani odčervené vše necháme udělat tento týden mohu se jen zeptat kolik mě to bude stát jsem ještě studentka tak jen abych věděla kolik si mám sebou vzít!
A kdby jste mi mohli dát nějakou radu co by mohlo papkat děkuji moc

A od koho kocourka máte? Zeptejte se ho čím do té doby kotě krmil na co je zvyklé. Jakákoliv změna jídelníčku totiž u malých koťat vede k zažívacím problémům a měla by se dělat vždy postupně.
Očkování trojkombinací stojí asi 300-500Kč, musí se asi za tři týdny zopakovat.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: zavracení
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2006 16:07:14
Odpovědět s citátem

Na obdobné téma zde už bylo několik příspěvků a velmi dobrých rad a zkušeností, které sem ostatní již napsali ... takže to chce trochu si forum projít a hledat Wink

Nicméně v souhrnu se dá říct, že rýže, tavený sýr, piškoty, šunka, mléčné výrobky ... to není moc ideální strava pro kotisko, sůl obsažená v lidské stravě může způsobit kočinám velké problémy s močovými cestami. V první řadě to chce kvalitní granule, pokud jsou např. superprémiová krmiva typu Hills, ProPlan a jim obdobná pro vás drahá, můžete klidně krmit prémiovými typu Acana, která je velmi kvalitní za rozumnou cenu.

Mléčné lidské výrobky samozřejmě v kotěcí stravě být mohou, ale myslím, že v přiměřeném množství ... doporučuje se např. ředěná tatra mléko, jogurty, pribiňáčky, nicméně neměl by to být základ stravy, ale jen přilepšení. Co se týká mléka, existují přímo kotěcí - od Gimpetu, Whiskasu a prý i v drogeriích Rossmann mají jejich značku.

Zvracení je u koček poměrně běžný jev - zbavují se tak chlupů, takže v určité míře je zapotřebí si na to zvyknout, kočičí trávicí ústrojí je poměrně citlivé, takže jakákoliv nevhodná strava či náhlé změny stravy můžou způsobit jak zvracení tak např. průjmy.

U jídla zde najdete ve foru taky spoustu značek - granule Hills, ProPlan, Acana, Iams, Eukanuba .... konzervy Animonda, Hills, ProPlan, Gourmet, ShinyCat ... velký výběr najdete např. v netových obchodech, pro lepší přehled o tom, co je vše k dostání ... např. www.happy-animals.cz nebo www.allpet.cz ...

Cena očkování u veterináře se může různit, a před nedávnem jsem zrovna v jenom příspěvku uváděla orientační ceny ... ale počítejte s paušální platbou (kolem 100Kč za návštěvu), pokud není kotisko odčervené, měla byste jej nechat odčervit, cca pár desítek Kč, očkování samotné může vyjít až na 500-600 za dávku, nicméně se pohybuje od cca 250-300Kč ... počítejte se dvěma dávkami - po prvním naočkování přichází na řadu za měsíc i přeočkování.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top