Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Otázka dne: Vědí sousedé, že máte kočku? Měli jste někdy kvůli ní nějaký konflikt?

Datum19. dubna 2017  |  Autorgwen  |  Zobrazení celkem/dnes1 498x / 1x

Kočka nakukuje oknem
Ilustrační fotka.


Jak je to u vás?19 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

gwen
Kocouřákgwen  Datum22. dubna 2017 18:31

My kočku nemáme, ale víme, že v našem paneláku jsou dvě. Viděli jsme je v přepravce, když asi jeli od pana veterináře.

Anessska
KocouřákAnessska  Datum20. dubna 2017 16:37

Tak to u nás máme jednoho souseda, ten je v pohodě, ale ten druhý z nějakého důvodu kočky úplně nesnáší, třeba: mají bobek na trávníku, můžou za to naše kočky, mají na trávníku ulovenou rybku z jejich rybníčka, můžou za to naše kočky, roztrhlá fólie na bazéně, můžou za to naše kočky. No nejen že v naší ulici je tolik koček, takže to mohla udělat kterákoli z nich, ale proč nadává mě? Copak jsem jejich osobní strážce?

To když jsem byla malá, tak jsme zase měli černou kočku- Mícu, jednou jsme ji prostě našli ve sklepě se čtyřma koťatama , no a jak to u prvorodiček bývá, tak se o ně nestarala, asi to neuměla, injekce, prášky, umělé mlíčko, nic nepomohlo... Tak jsme měli alespoň Mícu, jenže ten náš soused si ji jednou vzal domů a nakrmil jí a Míce se to líbilo a chtěla znovu, jenže vysvětlete kočce slovo výjimečně, takže, jak se mu pořád snažila mermomocí cpát do bytu, tak ho začala pořádně štvát, no a vyústilo to tak že se v rámci sousedského soužití dohodl s mým taťkou, že jí na nějakou dobu odveze někam pryč, s mamkou jsme to obrečely, samozřejmě že jsem byla jediná, kdo pořád doufal, že se vrátí, žádný návrat se totiž nekonal a ani konat neměl, jen mi to rodiče chtěli ulehčit... A asi po měsíci jsme se dozvěděli že jim Míca odtamtud kde ji měli utekla...

gwen
Kocouřákgwen  Datum20. dubna 2017 11:07

A ten pes si stěžoval??.o))

ween
Kocouřákween  Datum19. dubna 2017 22:31

pan Kocour byl hvězda vedlejších i vzdálenějších zahrad... znali ho všichni sousedé, ale nikomu se nikdy nepodařilo ho pohladit... sedmikilovej briťák s obojkem není na vesnici běžný jev :) a stížnosti? - když měl náladu, honil sousedovic psa :)))

Fotka u komentáře
Ája0804
KocouřákÁja0804  Datum19. dubna 2017 18:58

Ano, u nás to vědí všichni sousedé - blízcí i vzdálenější, že máme kočičáky, protože asi není zahrady, kam by jeden nebo druhý nevlezli. Sice rozlišovací schopnost = nula, nejsou schopni rozeznat Mikiho od Fouska, i když nám přijde, že je každý jiný:-))).
Konflikty bych to přímo nenazývala, ale sousedi přes ulici nás párkrát byli požádat, zda bychom Mikouše nemohli zavřít doma, protože oni potřebují obrátit seno a on jim ustavičně skáče po hrábích.... nebo, že u nich byl Mikouš a zbil jim jejich kočku.....nebo, že jim sedí na terase a prosebně kouká přes dveře na terase do obýváku aj. aj. No, co byste čekali od Mikouše. (jinak stále není doma, ale jsou určité hlášky, že se jemu výrazně podobný kočičák vyskytuje cca 1 km od nás. Na zavolání to uteče a já na něj neměla štěstí. Tak čekáme a čekáme. Fousek zas chodil provokovat po sousedech psy, tak to bylo také veselé. Naštěstí nikdo nepřišel, že by jim naši kočičáci vylovili jezírko, kde mají zlaté rybičky:-)

Lenka Macháčková
KocouřákLenka Macháčková  Datum19. dubna 2017 18:20

Filipe : No..nevím...naši teda dupou jak sloni:)))))))) A nejvíc Týnka...když je třeba naštvaná...a náhodou seskočí na zem....tak jako kdyby schválně dupala...to jsou někdy rány,že se divím,že nezvoní sousedka...a když se honí... to ani nemluvím :))))))
Taky vidím na okně kočičáky....jak nás vyhlížejí,když přijedeme...Oni jsou zvyklé asi na čas....a slyší auto....Ví,že to jsme my...
...nevím,jestli je vidí sousedi,jestli i oni koukají na ně nahoru...Bydlíme v 1.patře ..Možná :))))
Minulé léto moje sousedka,co bydlí vedle nás...tak za celou dobu to nevěděla,že máme ,,nějaké,, kočky...až jednou slyším vedle z okna..jak pořád někdo volá čičíííí...čičíííí...( Naši na čičí neslyší) Kočičáci byly zrovna na balkoně...Tak sem vylezla....a sousedka si s nima tam povídala... :D Někdy je to fakt prča... :D

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum19. dubna 2017 17:35

Filipe, vyjí.... dva určire.... Chou nejradeji pozde večer a na celou hubu 😃. A dava si fest záležet. Co se balkonu týče, tak na náš koukaji z baraku oproti porád, jak se porad - hned, jak se oteplí. Onehdy jedna i dalekohledem

Filip
KocouřákFilip  Datum19. dubna 2017 17:26

Kdysi jsem měl zasíťovaný, zapletivovaný? balkon a jak tam koťata blbla, šplhala po pletivu, chodily se na to děti dívat - tak tam se to vědělo. Měl jsem pocit, že to byla v létě trochu taková jako atrakce :o)

Teď to tam, kde bydlím, myslím nikdo ze sousedů ani neví. Sice je Charlie vidět na okně, ale možná ho tam vidím jen já, protože vím, že tam je, ale ostatní to ani nenapadne. Kočky jsou hodně "neviditelné", myslím - nedupou, neštěkají, nevyjí... :o)

Fotka u komentáře
Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum19. dubna 2017 17:12

Lenka, presne ako keby som to písala ja 😂
Len u nas je ich kapku viac.

Lenka Macháčková
KocouřákLenka Macháčková  Datum19. dubna 2017 16:25

Naši sousedi to nevěděli,že máme kočky....Po zasíťování balkona se jen divily...proč? Až pak časem spatřily někoho,asi Růžu....a nevěřily svým očím...že my máme kočky...a ještě k tomu 3 :)))))))) Kdyby jsme se pak s tím nechlubily,neví to skoro nikdo doted ...Ted když přijíždíme z výstavy....plné ruce tašek...apod.....k tomu kočárek s Růžou....tak je jim už jasné,že jedeme z výstavy :)))Hned se z Růžou vítají....Některé sousedi se i jdou k nám podívat....jak to u nás bydlíme.... My..bydlíme totiž u koček.... :-))))

Pája6
KocouřákPája6  Datum19. dubna 2017 16:12

Ano, ví o nich. Máme mi fajn sousedy, nabízí hlídání kočiček a nekdy toho vyuziju. Jak je sousedka na chodbě a i my máme otevřeno,hned se kočky vnutí "na kafe" a hlavně na pomazleni. Občas se producirujou před dveřmi sousedů a čekají, jestli jim neotevrou ☺.

janarim
Kocouřákjanarim  Datum19. dubna 2017 15:34

My jsme taky z paneláku, pár sousedů ví určitě, že máme dvě, zbylí ví asi jen o Mourkovi, protože se předvádí buď na balkoně, nebo nás občas někdo načape na procházkách po společných prostorách. Ven sice chodit nechce, ale po domě šmejdí rád :-) Tanju jsme zatím ven nepouštěli, to přijde, až bude v pořádku. Ale konflikt zatím nebyl a doufám nebude, spíš se na Mourka culí, že je to kus.

Máša
KocouřákMáša  Datum19. dubna 2017 15:22

Bydlíme v paneláku a sousedi okolo ví že máme kočičáka, je to i pro to, že máme zasíťovaný balkon a Gulča pokud na něm pobývá, tak neskutečně "vříská" a předvádí se na zábradlí.....Sousedi z protějšího domu si na něj berou i dalekohled :-)))

viera
Kocouřákviera  Datum19. dubna 2017 14:56

piati susedia oproti aj povedla mačky miluju aj chovaju..jediny vedla kladie nastrahy a trovi nimi potkany a aj mačky..konflikt nebol,len citiť ,že nema rad zvierata nijake..ti ostatni susedia su našťastie zlati a miluju svoje aj naše mačky

Kočka Stochovská
KočičákKočka Stochovská  Datum19. dubna 2017 13:59

Naši sousedi vědí, že máme Kočku, ale vzhledem k tomu, že mají také kočičky, tak nemáme problém. Dokonce, když jim kočičky vzaly čáru (pokaždé jiná), tak jsem je našla u nás na zahradě. Poprvé byla sousedka šťastná, jak blecha, protože kočička byla nezvěstná 3 dny. A tu druhou už rovnou hledala u nás.

Andorea
KocouřákAndorea  Datum19. dubna 2017 12:09

Bydlíme v činžáku a tady o kočkách sousedi asi neví. U rodičů v domku o kočkách věděli všichni sousedi a všichni sousedi mají nějaké zvíře, takže konflikty žádné. Dnes už rodiče vlastní kočku vzhledem k věku nechtějí a "půjčují" si sousedovic kočky, které si rozšířily teritorium i o naši zahradu.

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum19. dubna 2017 10:36

Bývame v paneláku, takže tu je to trochu iné, ale suseda pod nami vie o tom, že máme toľko mačiek, len niečo cez rok. Dosť bola prekvapená, že ich je toľko, lebo ich vraj absolútne nie je počuť - alebo nebolo, kým neprišla Zoya :-)
Výhoda je, že suseda má psa, jej dcéra mačku, sú to veľkí milovníci zvierat a všetko berie s nadhľadom.

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum19. dubna 2017 9:53

Na jednej strane máme prerasteného rotvajlera,takže dianie u susedov sledujú naši z vysokej borovice.Na druhej strane majú susedia zahrádku,takže celú zimu tu nechodia.Aj ked mačky radi nemajú,tolerujú ich.Snažíme sa skultivovat pôdu prví,aby sa hrabali na hriadkach doma,no niekedy im v tom nevieme zabránit,tak si hriadky prikrívajú a trochu šomrú ,čo sa im nečudujem.Další sused za mami ich má všetkých rád a oni radi pozorujú od hraničného múrika ako stavia dom.Aj ked sme mestká čast,na našej ulici má každý viac zvierat.Oproti sú 4 psy,za nimi 3 mačky,dalej pes,za nami 2 psi a 4 mačky,pod nami i rotvajler,pod ním 1 pes a 2 mačky,pod mími 2 kone,1 krava ,koza,slipky,pes.Takže mojich 6 chlpáčov,je síce dost,no nikdo proti nim nič zásadné nemá.Snažím sa aby chodili do záchodíkov,na dvore majú velký 5 m kruh s pieskom,pod stromom jemný strk a vela ,vela kôry pod tujami a kríkmi.

Míša (6)
KocouřákMíša (6)  Datum19. dubna 2017 8:15

Sousedi vědí, že mám dva kocourky. Dokonce na ně dohlédnou, když je tam musím někdy nechat. A dají i kapsičku, mají moje náhradní klíče. Zrovna na velikonoční pondělí se mi to krásně osvědčilo, když jsem nemohla najít Míšu.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.Obsah se nahrává...


Tagy ?

otázka dne


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
Reklama

Nejčtenější

1
Jak si mě odvezli (84x)
2
Kočičí jména (75x)
3
Jak mě poprvé uviděli (53x)
4
Jak jsem se zabydlela (22x)
5
Rostliny jedovaté pro kočky (22x)
6
Skotská klapouchá kočka (20x)
7
Mrouskání kočky (říje) (18x)
8
Jak bezpečně zvládnout Vánoce s kočkou? (17x)
9
Zažívací potíže koček (zvracení, průjem, zácpa) (15x)

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2018

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top