Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...
Datum29. října 2010  |  KočičákFousek  |  Zobrazení celkem/dnes1 025 480 196x / 2x

Fousek bojovník

Fousek bojovník

Nazdar kočičáci. To, co se stalo Chicovi, je hrozné a doufám, že to bude mít dobrý konec i když musela být provedena amtupace. Oproti tomu moje vyprávění je spíš pro pobavení, co dovede nezvedený kocour :-).
Jsem provokatér první třídy a čas od času na to doplatím při místních rvačkách o území, z kterých si odnáším jako správný bojovník (i když jsem kastrovaný od 1 roku) nejeden šrám. Opomenu poškozenou chrupavku v levém uchu, namožená záda a další šrámy a škrábance, ty za vyprávění nestojí. I když i kvůli nim jsme na veterině poměrně častými hosty. Za zmínku by stál vykloubený prst přední nohy, kdy jsem tvrdošíjně sundával obvazy, takže jsme denně byli u doktora na převazu a nakonec jsem si vykoledoval kabátek pro kojence!!! Rovněž kousanec na mém zadečku byl značně bolestivý a umělohmotný límec kolem krčku, který jsem kvůli tomu musel nosit, nebyl vůbec příjemný :-(. Dlouho jsem dal pokoj, až teď se zas nějak nezadařilo a odnesl jsem si pořádný kousanec nad ocasem :-(. Myslel jsem, že se z toho vylížu sám, a tak jsem doma různě vyhledával tiché koutky a pochrupával a nestál ani o chození na „noční“. Venku bylo ošklivo, tak to nikomu ani nebylo divné. Moji podaní plně respektují mé nálady:-). Mívám různé vrtochy, ale protože jsem baštil jako normálně, nepřišlo jim, že by mi něco bylo. Jenže jsem jednoho dne dostal horečku a začal jsem polehávat po dlažbě, dokonce jsem doma pil z misky a kousanec mi začal krvácet. Na tohle všechno se přišlo hned večer, když se panička vrátila domů a pode mnou na dlažbě zůstaly kapky krve. Chtěla mě pochovat, ale sáhla zrovna špatně. Mňáááuuu!!!! Zaječel jsem a zmizel okamžitě v horním patře. Zavolala pohotovost a vyjednala si, že okamžitě přijedeme. No, na to tak budu čekat! Nastala hra „Najdi svého kocoura“. Prohrál jsem. Našli mě. Nacpali do přepravky. Na pomoc si vzala mladšího kluka, bolely jí záda, tak aby mě nesl. Na veterině byl můj oblíbený pan doktor. Prohlídky docela dobře snáším včetně injekcí, tak jsem poslušně stál až do momentu, kdy mi začal čistit postižené místo. Vystřelil jsem jak blesk, zasekl drápky paničce do ramene, mňoukal bolestí a klukovi, který se mě spolu s ostatními snažil chlácholit, prokousl prst. Kluk se za chvíli složil. Já dostal „čepičku“, abych si podobné kousky odpustil. Kluka ošetřili také. Při prohlídce se přišlo ještě na to, že mám kameny v močovém měchýři. Oholili mi částečně záda a bříško. Kromě antibiotik mi předepsali i dietu, vařit opět bylinky a ošetřovat ránu. Možná jsem špatně slyšel, ale prý nesmím ani šunčičku, ani masíčko, ani kapsičky, jen ty dietní granule. A zatím bez dozoru nesmím ven. No, to nevím, to se mi vůbec nelíbí. Jak já to přežiju? Panička s bolavými zády vlekla domů nejen mě, ale i kluka. Nechala ho se mnou doma, takže jsem měl 24 hodinový servis.
Doba marodění: Vařili mi bylinky. Ohledně diety mi neustoupili. Na noční mě také nepustili. Chodil jsem ven na vodítku. Vytrucoval jsem si časté procházky – protože JÁ budu pít jen vodu z potůčku, JÁ nebudu chodit doma na záchod, když mám venku svá oblíbená místa. Při „venčení“ se mi podařil dobrý kousek. Předstíral jsem, že se budu pouze vyhřívat na sluníčku. Panička povolila v ostražitosti, pověsila vodítko na háček od prádelních šňůr a na minutu zmizela pro něco v domě. To mi stačilo!!!! Pověsila to blbě, oklamána mou netečností. Jeden rychlý pohyb a byl jsem pryč i s odjištěným vodítkem. Měl jsem v plánu zmizet na pole, ale ta plastová krabička od vodítka začala dělat na dlažbě šílený rámus, který můj záměr prozradil. Změnil jsem směr a hurá na strom. Pobaveně jsem pak sledoval, jak okamžitě vystřelila z domu a i s klukem běhají po okolí, volají mě a prohledávají kde co. Dokonale se ztrapnila, když se ptala nedaleko pracujících stavebních dělníků, zda neviděli kocoura s vodítkem. Ani nedomýšlím, co si o ní museli myslet. Následně oběhla sousedky, které byly na zahradách. Nikdo mě neviděl. Napadlo ji, že jsem nemohl zmizet ze zahrady, protože okolní psi neštěkali. A já stále seděl na stromě a bavil se. A vida, vrátili se na zahradu a znovu volají: „Fousíčku, zlatíčko, kdepak jsi? Dostaneš tyčinku!“ Tyčinku???? Za tyčinku cokoli. No, dobře, slezu. Co to? Jak to, že to nejde? Nahoru to šlo snadno i s tím krámem, proč tady najednou bezmocně visím v těch kšírách?!? Ani mi nepomůžou, jsou na druhém konci zahrady. Bác!!!! Spadl jsem pod strom. Plast se pod mojí váhou utrhl. Mám na sobě jen postoj a šňůru. Mizím!!! Jsem natolik v šoku, že dojdu jen kousek. Záchrana se blíží. Našli plast. Zamňoukám. Našli mě!!! Jsem nesen domů a patřičně hýčkán. Další dva dny mě ani nehne, že bych chtěl ven. Stal se ze mě poslušný pacient. Slevil jsem i ohledně pití a chození na WC.
Po 14 dnech: Jsem už v pohodě. Otrnulo mi. Rána se zahojila. Chloupky pomalu dorůstají. Nové sono ukázalo, že se mi kamínky rozpouštějí. Dietu ale musím mít dál. Čekají mě další kontroly. Zbytky samonavíjecího vodítka vyhodili. Smím na noční a plánuji další akce. Na zahradu a na další vybojovaná uzemí mi nikdo lézt nebude!!!

Foto: takhle potupně jsem vypadal v tom kabátku, když jsem měl vykloubený prst.Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+11 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Ludmila Vostrá
KocouřákLudmila Vostrá  Datum13. ledna 2021 14:16

Ty Fouskovy deníčky se dají číst i po letech! Je to číslo, ale je opravdu statečný!

 Fousek
Kocouřák Fousek  Datum9. listopadu 2010 14:01

Zdravím ostatní kočičáky:-) No, pokusím se na sebe dávat větší pozor, ale moc to raději slibovat nebudu :-)) Na kontrole jsem dopadl dobře, ty krystalky v moč. měchýři se mi prý rozpustili. Rány se mi zahojily. Vytrucoval jsem si jiné granule, tento týden už třetí druh :-)) Bylinky na to prý nejsou, říkali u doktora. No, ještě to tak, aby do mě cpali kdoví co!!!! S nadcházející zimou jsem skoro pořád doma a spinkám, takže asi žádné lumpárny nebudou. Pokud ano, nezapomenu se o ně s vámi podělit ve vyprávění. Mějte se všichni moc krásně :-)) Zdraví Fousek

 Mates
Kocouřák Mates  Datum4. listopadu 2010 12:42

Ahoj Fousku, teda ty jseš taky číslo, jsi statečnej kočičáček, jasně území si hájit musíš, jen na sebe dávej velký pozor. Pozdravuje tě Čikoušek všema 3 tlapkama a dlouhým ocáskem.

 Fouskovi podaní :-) - pro sarah
Kocouřák Fouskovi podaní :-) - pro sarah  Datum4. listopadu 2010 10:30

Bylinky - konkrétně zlatobýl - vaříme Fouskovi na rány, aby se dobře hojily. Mohu vřele doporučit všem, kdo mají doma podobného výlupka. Je to jen trochu náročné na čas. 3x denně uvařit odvar a v něm, když je vlažný, máčet tampónky a přikládat na ránu. Na jedno sezení jich spotřebujeme tak 10 ks. Fousek při tom naštěstí ochotně drží a dokonce spokojeně přede. Když měl první ránu, měla v průměru asi 4cm, mysleli jsme si, že je to tak na šití, ale bylinky to dokonale během pár dnů "zatáhly". Když měl nemocnou packu, nechal si ji v tom i máčet :-) Na veterinu jdeme dneska, zeptám se, jestli nejsou nějaké bylinky pro kočky, které mají problémy s moč. kameny a musí mít dietu. Fousek nás teď zlobí. První pytel dietních granulí snědl přímo ukázkově, přivezli jsme druhý a milostpán stávkuje. Kdyby mohl, tak by se snad nad tou miskou i ušklíbl. Byl i teď 2 dny zavřený doma, dávali jsme mu je z ruky, ani se jich netknul. Propadli jsme panice, zda se mu nepřitížilo, ani omylem. Při zkušební dávce jeho běžných granulí tu misku málem vylízal!!!! jak se na to vrhnul. Když jsme mu je smíchali, uraženě odešel od misky. Takže pokud máte nějaké zkušenosti i vy ostatní jak oblafnout vaše kočičí zlatíčko, aby poctivě jedlo dietu, předem moc děkuji. Chodí ven zas pod dozorem, přes jeho obrovskou nelibost, protože máme obavy, aby hnán hladem nezačal "pytlačit" u některé ze sousedovic koček a jíst bůh ví co. Teď naše zlatíčko spokojeně chrupe v ložnici v peřinách:-))

marcelab
Kocouřákmarcelab  Datum4. listopadu 2010 7:57

Ahoj Fousku, cos to vyváděl? Proč se rveš? Ke mně na zahradu chodí 2 kocouři a strašně se rvou až lítají chlupy. Čert občas chodí po 3, má rozervané uši, servanou kůži, pořád nějaký šrám. To chceš dopadnout taky tak? Je moc dobře, že už jsi zdravý, tak dávej na sebe pozor.

 Jarka
Kocouřák Jarka  Datum3. listopadu 2010 19:10

Fousku, jednoho takového "provokatéra první třídy" máme taky. Našeho Matýska. Po přečtení tvého deníčku jsem si uvědomila, jaké máme vlastně štěstí, že svá extenpore vždy odnesl pouze nějakým škrábancem maximálně kousancem. Chtěla bych ti říct dávej na sebe větší pozor, ale znám to, jak vypadá říkat něco kocourovi. Tak aspoň hodně štěstí!

 Ajuš
Kocouřák Ajuš  Datum3. listopadu 2010 14:09

Fousku ty seš ale živel :-). Dieta je určitě náročnější pro tvoje páníčky. Odolat kočičímu pohledu dokáže málokdo.

 sarah
Kocouřák sarah  Datum3. listopadu 2010 13:39

Fousku, seš ďábel v rouše kočičím! a je moc dobře, že seš už zase fit :-)).

Tvé poddané bych poprosila o upřesnění bylinek, taky se potýkáme s kamínky, 1/2 roku jen dietíme a výsledky zatím žádné. Moc děkuju!

 Minda
Kocouřák Minda  Datum3. listopadu 2010 11:21

Fousku, tak kalamitní korour jako ty se hned tak nenajde :-)). Dávej ale
raději na sebe pozor ty chuligáne :-)))

tasma
Kocouřáktasma  Datum3. listopadu 2010 9:27

Tak ať jsi co nejrychleji fit, chlape ! Jo a mimochodem, ten kabátek pro kojence ti moc sluší. =o)))

 janina282
Kocouřák janina282  Datum3. listopadu 2010 9:06

Fousku, ty jsi divous, jen co je pravda! Hlavně přejeme, ať všechna dobrodružství dopadnou takhle dobře:-))))

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Filmové kočky: Tom a Jerry (20x)
3
Jak jsem potkala anděly (20x)
4
Výběr článků o kočkách 8. března 2018 (19x)
5
Kočky na sněhu (19x)
6
Co říká snář (19x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
8
Veterinární poradna: Do kdy je kočka plodná? (17x)
9
Kočky ve znamení Kozoroha (17x)
Reklama

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top