Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...
Datum8. července 2011  |  KočičákOčenko  |  Zobrazení celkem/dnes3 301x / 1x

Klub syrového hovězího

Ahoj, kočičáci, po dlouhé době vás opět zdravím, abych předala všem něco ze svých životních postřehů a zkušeností. Když tak pročítám jiné kočičí deníčky, tak se teda nestačím divit. Co to, proboha, vidíte na tom kuřecím mase? Vždyť je to suché a nechutné a jeden má pocit, že žvýká peří... no, fuj. Tak, pro pořádek, já se teda do vašeho klubu krájených kuřet vůbec nehlásím. A je mi líto, že jste tak hluboce klesli, milí kočičáci. Já teda zakládám proti vám „Klub syrového hovězího“! Tak si kočky pamatujte: I když „v přírodě kočka krávu neuloví“, nejlepší masíčko je prostě hovězí – a syrové ještě lepší. To vím nejen podle vlastní a Čertinčiny chuti, ale i z doslechu. Naše podřízená (ona si myslí, že velitelka) si často vzpomene na našeho předchůdce Macka nalezence, který už byl tak rozmazlený, že nic jiného nežral. Když mu chodila kupovat maso přímo k řezníkovi, tak ten prohlásil, že by chtěl být u ní doma kocourem, jak se měl Macík dobře. A musím vám sdělit, že i my dvě (Očenka s Čertinkou) jsme na to, co je nejlepší, přišly velice brzy. Dokonce si myslíme, že hovězí je lepší než ryba. A to i pro rybu bychom se občas přerazily, jak utíkáme, když se objeví na stole nebo na misce pro nás. Zato když je na pořadu dne kuřecí kapsička, tak z ní olížeme svorně pouze šťávu – a kuřecí kousky obvykle uschnou na misce, kde potom vypadají stejně jako nechutné a tvrdé granule, co nežerem ani omylem (marně se naši podřízení snaží nám je občas vnutit, obvykle to končí vyzvracením na koberec, aby si pamatovali, co nám teda vůbec nechutná!). Výjimku tvoří jen čerstvě upečené kuře, nejlépe „á la bažant“, tedy prošpikované slaninou... to je žrádlo! Ale stejně nic na světě nepřekoná syrové hovězí, i když přijmeme blahosklonně i vařené, když to musí být. To si nenechte kočičáci nikdy ujít! Ručím vám za to svým pruhovaným ocasem, že po ochutnání mi dáte hromadně za pravdu. Jenže poslední dobou máme tuto lahůdku málokdy. Prostě drahota... No, to by jednoho namíchlo. A přitom sekáme jenom dobrotu. Snažíme se být hodné, jak se tulíme k naší podřízené v posteli. Pravda, je to asi na úkor jejího pohodlí, jelikož nás občas z peřiny vytřepe, když už nemůže vydržet nepohnutě, aby kočičky nevzbudila. Taky kočkolit rozhazujeme jenom občas, po ránu, když už jsme hlady nervózní a nikdo se nemá k tomu, aby vstal a nakrmil nás. Ale KDO TO MÁ VYDRŽET!!! Už ve čtyři ráno lezu po zdi hlady a naši podřízení si klidně vyspávají. Kde je tady nějaká zodpovědnost k ubohým živým tvorům? Budeme asi muset zavést jiný pořádek. O to se, pravda, už nějakou dobu staráme. Čertinka si zvykla budit škubáním záclon a já povlaků na peřinách. Sice za to vždycky dostaneme (teda pokud neutečeme dřív – a to skoro vždycky utečeme), ale jistě uznáte, že výchova nezodpovědných musí pokračovat...
Naši podřízení na nás ale mají jednu vychytávku, kterou nás umravní, což jenom velice nerada přiznávám – a jenom vám, jim nikdy! A to je návštěva lidského kotěte. Tento tvor nám začal být nebezpečný (teda začala, ona je to holka jako my), jakmile zvládnul samostatné běhání po dvou. Navíc má jednu zbraň, proti které nemá odolnost žádná kočka, a sice pištění. Jak jistě sami víte, my kočičí dámy a kočičí světáci i moulové, máme velmi citlivý sluch a milujeme nadevše TICHO!!! Pokud se ale přiřítí to malé jedenapůlleté lidské kotě a začne pištět a kvičet čičííííí... jsme z toho úplně na nervy a nestačíme vyhledávat úkryty, protože lidské kotě je mazané a chápe, že má hledat. Jindy bychom si sice rády hrály na schovku, ale takto teda ne! Já se občas osmělím a nechám se pohladit, jenom pro formu, protože si myslím, že dá potom pokoj, ale Čertinka má z ní přímo psotník, ač je kočka, a zděšeně prchá. Nakonec se jí přece podaří nalézt bezpečný a ostatním neznámý úkryt, kam zaleze a celý den se neobjeví, stěží si doběhne zhltnout trošku obsahu kapsičky, než nás to dvouhohé mrně zase objeví. Takže uznáte, že jsme potom hrozně hodné a to syrové hovězí si opravdu zasloužíme, když po odjezdu nezvaného nájezdníka můžeme konečně opustit naše úkryty. A to už máme hlady úplně plochá bříška. Tak si to vynahradíme přecpáním. Pak jsme zase dlouho hrozně hodné, protože to množství potravy přece musíme v klidu strávit, že?
Tak se konečně můžeme rozvalit na křeslo, na pohovku, na knihovnu, před obrazovku či na koberec, jak je ctěná libost, a jenom po očku sledovat cvrkot kolem nás. To znamená občas kouknout, jestli naši podřízení sedí v klidu vedle nás nebo chystají další zasloužená sousta, aby si nás udobřili. Znáte to, chvilku je třeba dělat drahoty, jako že za kousek žvance si nás nikdo nekoupí... Teprve potom je na světě zas krásně! Tak si to užíváme. Klídek a leháro! Zdar krásnému nicnedělání volá Očenka s Čertinkou.Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+11 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

LuckyL
KocouřákLuckyL  Datum15. července 2011 9:13

Eva: Hehe, to poznám, môj drahý už to tiež tak pochopil, napr. keď chce, aby som sa ponáhľala domov, tak mi do telefónu žalostne mňauká :-))

 Eva  V.
Kocouřák Eva V.  Datum14. července 2011 20:34

něco mi to připomíná..... Když manžel zjistil, že kočkám chystám tatarák, a jemu chleba se sýrem, zaujal pozici hladové kočky, ba i mňoukal, jen aby byl též obdařen - tatarákem. A tak jsem škrabala a škrabala. Ale stejně, jako kočičáci dostal misku na zem. ( i s ochucovadly a s vidličkou. ) ani mu to nepřišlo divné, to spíš kočky koukaly co to je za novoty. Eva

Čert.cz
KocouřákČert.cz  Datum13. července 2011 16:40

Mno...krátce řečeno... Klub syrového hovězího a Klub krájeného kuřecího je ve Chlupaté Lhotě sloučen do Jednoty masorádů.

 sarah
Kocouřák sarah  Datum12. července 2011 22:38

Očenko, tvému jazýčku, vytříbenému na hovězí předávám depeši našich Miláčků: zkus roštěnku, ale chutně upravenou a budeš se oblizovat ještě za měsíc :-))!

 Matýsek z Kočičí naděje
Kocouřák Matýsek z Kočičí naděje  Datum12. července 2011 21:38

S radostí konstatuji, že kočičí kluby jsou mnohem vyspělejší než fotbalové, takže nadávání se odkládá na neurčito. Jenom nevím, jak to bude s tím divočákem, u nás v sámošce o divočáka nezavadíte!

 Maxík
Kocouřák Maxík  Datum12. července 2011 16:27

Syrové hovězí, krásné, zadní, nejlépe svíčková. To je něco pro mne. Jsem sice Rybomil, ale syrové hovězí na maličké kousíčky (zoubky mi už totiž špatně slouží) to je bašta. Jen přitulkyně tvrdí, že by potřebovala nějaké přídavky na mlsného kocoura. Nevíte o sponzorovi :o).

 Bibisha a Colombo
Kocouřák Bibisha a Colombo  Datum12. července 2011 16:08

No no tak to náš tečkovanej gang vstoupí do klubu hovězího neb kuřecí ignoruje ve velkém. A neboj Matýsku nadávat ti nebudem prostě pro tebe zbude víc kuřecího které ti šmakuje a pro nás víc hovězího, zvlášt kdzž se o něj musíme dělit s holkou a klukem tssssk.
Drze do toho Bíše vstoupím, z ruky si pár soust kuřecího vezme, ovšem pouze české......mám ozkoušeno, Colombo takovej gurmet není, ale po kastraci se i on kuřecímu vyhýbá obloukem, za to po hovězím se oba můžou utlouct. Bíša sem tam dělá Zagorku, ale ví, že kdo zaváhá......tomu Colombo sežere

 Pišta
Kocouřák Pišta  Datum12. července 2011 11:32

Dobrý den, ještě jsem se nikdy aktivně nezúčastnila debaty na těchto "kočičích" stránkách, ač jsem již značně letitá a zkušená dáma. Ale tentokrát jem neodolala, neboť musím podpořit dobrou věc. Ano, ano, ano, není nic krásnějšího a chutnějšího nad šťavnaté hovězí masíčko. Uvařené je dobré tak leda na hraní si, vůbec vařené maso nepovažuji za jídlo, dá se do něj cvrnkat, trochu ho pohonit po podlaze, ale k jídlu?! Zato takový kousek hovězí roštěnky se jen rozplývá na kočičím jazýčku!
Hlásím se do nově zakládaného klubu - možná budu jeho nejstarší členkou, ale to je jen důkaz toho, jak je hovězí masíčko zdravé pro kočky všeho věku a postavení...

LuckyL
KocouřákLuckyL  Datum12. července 2011 8:36

Gino: No tak v istom zmysle toto beriem za urážku nášho klubu, no ale máme demokraciu, že. Hovädzie mám ale tiež rád, surové radšej ako varené, to sa vie. Minule nám ale dvojnohá okrájala aj také šlachovité kúsky - no uznajte, dvojnohý trval na tom, že to krajšie si uvaria oni - a to sme teda po chvíli s Eliškou ohrdli, kto by si toľko namáhal sánku, no nie? Ale asi sa teda prihlásim tiež, holky od LA majú pravdu, mäsa nie je nikdy dosť. Ale u nás sú teda stále No.1 kuracie srdiečka a pečienky. A čo sa týka ulovenia hovädzieho, Jágr by to možno zanedlho zvládol...;-)

 LA
Kocouřák LA  Datum12. července 2011 7:47

Holčičky si udělaly poradu (věděla o tom celá ves) a shodly se na tom, že to je idea, kterou je nutné podpořit. Jen Anežka trvá na uvaření. Ony holčičky nejsou příliš vybíravé a maso konzumují všechno a v množství větším než malém. Doslovný závěr porady: "Přihlásíme se do všech takových klubů, masa není nikdy dost. Krájené kuře je dobré, hovězí též, ale úplně nejlepší je pečený divočák."

 Matýsek z Kočičí naděje
Kocouřák Matýsek z Kočičí naděje  Datum11. července 2011 23:03

Chválím, jak máte svou podřízenou vycepovanou! Že jí píšete vzkazy na koberec, mě silně zaujalo. Hovězí nejím, ale ideu Klubu syrového hovězího podpořím. Jestli si vymyslíte vlajku, můžeme si pak krásně nadávat jako příslušníci fotbalových klubů...

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
Veterinární poradna: Cukrovka u kočky (27x)
2
Veterinární poradna: Koťátko neudrží rovnováhu (15x)
Reklama

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2019

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top