Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočky 14dní sami doma v bezpečí???

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
dexik



Založen: 21.05.2007
Příspěvky: 13

Předmět: Kočky 14dní sami doma v bezpečí???
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2007 18:02:19
Odpovědět s citátem

Prosím poraďte Shocked Mám možnost jet na 14dní k moři kvůli zdravotním problémům. Ale máme 2 kočičky: 1,5 roční a 8měsíční kotě. Sice by je chodil kontrolovat můj tatínek 1-2x denně,věnoval by jim potřebnou péči,ale jinak by byly v bytě úplně sami.Tento pobyt by mě velice zdravotně pomohl,ale moc se bojím,že se kočičkám v bytě něco stane. Někde uvíznou,spadnou,zraní se,že se jim něco osudového stane...
O tu starší bych takový strach neměla,už takhle minulý rok naši dovolenou sama přežila. Ale ona je klidná,o ni se nebojím.Ale ten malý postrach všude leze,párkrát nám někde uvízlo.Sice se samo dostalo ven,ale mám z toho hrozný strach Sad Jaké máte zkušenosti vy se zabezpečením bytu tak,aby se kočkám nemohlo vůbec nic stát Shocked
A když jsou dvě, snášejí odloučení "v pohodě" Idea
Byla bych vám moc vděčná za vaše postřehy a zkušenosti Exclamation Smile
DĚKUJU MOC!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Kočky 14dní sami doma v bezpečí???
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2007 21:06:18
Odpovědět s citátem

Tak u nás už taky byly kočenky párkrát samy, spíš na týden, ale myslím, že i na 14 dnů.V každém případě mám pocit, že já jsem trpěla steskem mnohem víc než kočky,které byly v pohodě. Ale nejsou to žádní divoši. Pokud za nima bude někdo chodit a občas s nimi zůstane i chvilku dýl na pomazlení a pohrání, tak si myslím, že by to měly zvládnout. A že jsou dvě je určitě výhoda, zabaví se spolu. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dexik



Založen: 21.05.2007
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2007 11:38:17
Odpovědět s citátem

Ahoj Jančo Smile Díky moc za odpověď. Cool Taky si trochu myslím,že by zvládli se zabavit,a že by jim nebylo tak smutno,když by je taťka kontroloval. Ale nejvíc se bojím toho, protože ta druhá číča je ještě kotě, je to plašan,pořád zlobí.........Někde štrachá,leze,něco trhá......Že by si v bytě nějak ublížilo. Jestli se dá byt nějak zabezpečit, nebo jestli někdo má zkušenosti s delším opuštěním tak malé kočky..........Jestli v zájmu ochrany kotěte nemáme ještě rok počkat........
Díky moc za odpovědi Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2007 11:44:07
Odpovědět s citátem

To byste čekali jeden rok, pak by se našlo zase něco jinýho další rok a nakonec byste nejezdili nikam Twisted Evil

Zabezpečit se to asi úplně nedá, ale prostě pouklízet všechno, co by mohly čičiny shodit nebo rozbít, vytahat všechno z elektriky (krom toho nejnutnějšího, např. lednička), všude, kde by mohl uvíznout - buď přirazit pořádně ke zdi, nebo naopak uvolnit, a nebo velmi důkladně zabednit. Krizové jsou např. ventilačky, kam kočka může spadnout a ve zužujícícm se prostoru udusit, takže tohle eliminovat.
A pak doufat, že když tam bude docházet někdo 2x denně, tak si 1. dá čičičák dobrý pozor, aby někam nezahučel, a za 2. přecejen půl dne v nějaké škvíře vydrží. A 8 měsíců není malá kočka, kotě, ale docela slušný puberťák.

Určitě na dovolenou vyražte a nebojte se, čičiny nejsou malé děti, které nemůžete nechat bez dozoru Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (58x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (50x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (30x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (26x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (25x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (25x)
7
Kočka na Titaniku (24x)
8
Kočičí jména (23x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top