Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Problém průjem/neprůjem

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kerowin



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha

Předmět: Problém průjem/neprůjem
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2007 15:31:06
Odpovědět s citátem

Máme doma 2,5 měsíční koťátko-kluka britky. Zásobeni jsme kvalitními kvalitní granulemi i konzervičkami speciálně pro koťata tohoto věku, aby měl jen to nejlepší (Royal Canin Baby Cat, Animonda Carny Kitten). Papá jako kyselinka, sní klidně jednu 200g konzervu denně a k tomu trochu granulí. Jenže když jde na záchod, tak má pravidelně každý den 1x normální bobík (tmavá barva) a pak třeba 3x průjem (světle hnědá). Lítá jako čertík, je k nezastavení, srst má měkoučkou a krom nevoňavých prdíků Wink se zdá naprosto v pohodě.
Poradíte čím by to mohlo být. Už to trvá přes týden.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
IMI



Založen: 15.07.2007
Příspěvky: 26

Předmět: Re: Problém průjem/neprůjem
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2007 17:43:51
Odpovědět s citátem

Kerowin napsal:
Máme doma 2,5 měsíční koťátko-kluka britky. Zásobeni jsme kvalitními kvalitní granulemi i konzervičkami speciálně pro koťata tohoto věku, aby měl jen to nejlepší (Royal Canin Baby Cat, Animonda Carny Kitten). Papá jako kyselinka, sní klidně jednu 200g konzervu denně a k tomu trochu granulí. Jenže když jde na záchod, tak má pravidelně každý den 1x normální bobík (tmavá barva) a pak třeba 3x průjem (světle hnědá). Lítá jako čertík, je k nezastavení, srst má měkoučkou a krom nevoňavých prdíků Wink se zdá naprosto v pohodě.
Poradíte čím by to mohlo být. Už to trvá přes týden.



Teda vezmu-li to selským rozumem - pokud je to jako u dětí, tak jde ven to, co tam vlezlo, tj. po špenátu zelený průjem, po borůvkách černé bobky. PO suchých granulích černý bobek, po konzervičce tekutější bobek. PO kvalitních granulích je prdíků míň, po mokrém a levných granulích víc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Problém průjem/neprůjem
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2007 7:57:02
Odpovědět s citátem

Částečně si myslím to, co bylo uvedené výše ... ale zkuste třeba pomalu změnit granule na jinou kvalitní značku, občas se stane, že i po sebekvalitnějších granulích kočina průjmuje, něco jí v nich nesedne.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kerowin



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2007 8:07:35
Odpovědět s citátem

Děkuju za rady. Zkusím to a dám vědět, jak jsme pochodili Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2007 8:53:58
Odpovědět s citátem

Já bych vysadila konzervy a než se to upraví krmila jen granulemi. Konzervičky Carny jsou celkem kvalitní, ale pořád je to "jen" konzerva. Vás by bavilo jíst celý život luncheon meat? Smile)) Trochu přeháním, ale určitě pak dávejte ke konzervám i maso.
Zkuste pak ke granulím přidávat syrové, přemražené maso - hovězí, kuřecí, krůtu... Pro kotě v růstu je maso perfektní, výborně se tak nasvalí.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Problém průjem/neprůjem
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2007 18:40:04
Odpovědět s citátem

Kerowin napsal:
Máme doma 2,5 měsíční koťátko-kluka britky. Zásobeni jsme kvalitními kvalitní granulemi i konzervičkami speciálně pro koťata tohoto věku, aby měl jen to nejlepší (Royal Canin Baby Cat, Animonda Carny Kitten). Papá jako kyselinka, sní klidně jednu 200g konzervu denně a k tomu trochu granulí. Jenže když jde na záchod, tak má pravidelně každý den 1x normální bobík (tmavá barva) a pak třeba 3x průjem (světle hnědá). Lítá jako čertík, je k nezastavení, srst má měkoučkou a krom nevoňavých prdíků Wink se zdá naprosto v pohodě.
Poradíte čím by to mohlo být. Už to trvá přes týden.


Dobrý den,
pokud bych směla přispět svou troškou...
Píšete, že je kotěti 2,5 měsíců. To je dost málo, pokud jste si ho brali od chovatele. Předpokládám pak, že ho nemáte doma moc dlouho. Měl klučík problémy už když přišel, nebo se průjmík objevil až později? Krmíte stejně jako chovatel?
Pokud jste dostali instrukce ohledně krmení, nebo máte-li možnost chovatele kontaktovat a zeptat se, krmte stejně, jak bylo kotě zvyklé. Jak co se týká značky krmení, tak krmných dávek a časů. Nové prostředí a změna mohla kotě rozhodit.
Jinak bych se přikláněla k radě nechat zatím pouze granulky a konzervu na čas vynechat. Případně konzervu nahraďte vařeným kuřetem. Až pak bych uvažovala o změně značky a to velmi pozvolné změně.
Ještě mě napadá, bylo kotě odčerveno? A k tomu se mimochodem váže, že by mělo by také být 2x očkováno, v 8-9 týdnech a po 3-4 týdnech přeočkováno. Vzhledem k věku by to ale nesedělo.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: průjem...
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2007 23:04:57
Odpovědět s citátem

tak to co tady čtu,tak dnes také řeším.... Confused a radost z toho nemám...mám 2-3 týdny doma britské kotě,je mu tak 15 týdnů a dnes začal mít něco jako průjem Exclamation Exclamation Exclamation Do včera měl whiskas granule-plněné taštičky a sem tam trochu masa,k pití jen vodu,bohužel zatím pro dospělou kočku......... Confused tady totiž se nedají sehnat masové taštičky junior a granule ..pouze purina pro plan kitten u veterináře... ta je doporučovaná,ale že jsme měli drahé očkování v týdnu,tak nám nezbylo,anvíc už nám přišel balík z web obchodu - maso a taštičky junior a granule pro plan kitten i krmivo whiskas plněné taštičky junior...tak snad už to bude v pořádku Exclamation Exclamation Rolling Eyes ale tenhle víkend to přežít nějak chudáček musí... zapdákov na Děčínsku-Šluknovsko-je opravdu děsné Exclamation Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: průjem...
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2007 17:57:41
Odpovědět s citátem

Pietra napsal:
tady totiž se nedají sehnat masové taštičky junior a granule ..pouze purina pro plan kitten u veterináře...


Já myslím, že pokud budete krmit kvalitními granulemi, určitě není nijak tragické, když nebudete krmit přímo Juniorama, ale klidně Adult. Příčinou průjmu není to, že nekrmíte Junior typem, ale příčinou může být např. rychlá změna v jednotlivých značkách krmiv ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: Re: průjem...
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2007 18:24:16
Odpovědět s citátem

Já myslím, že pokud budete krmit kvalitními granulemi, určitě není nijak tragické, když nebudete krmit přímo Juniorama, ale klidně Adult. Příčinou průjmu není to, že nekrmíte Junior typem, ale příčinou může být např. rychlá změna v jednotlivých značkách krmiv ...

April[/quote]

Rolling Eyes děkuji za odpověď nejdříve,mám ho teprve dva-tři tádny,takže těch rychlých změn bylo více...odtržení od matky a zvyknutí na nové prostředí a lidi...zrovna mi tu sedí na klíně,přede a já píšu... Embarassed Smile byl zvyklý u nich na pro plan krmivo a krmivo whiskas ty plněné taštičky..jak jsem uvedla v předešlém vzkazu...měl dva týdny ty whiskas granule taštičky a a masíčko v malých dávkách...na poště už má balík s granulemi PRO PLAN KITTEN 1,5kg,už mi to díky očkování u veterináře nezbylo na koupi a stejně jsem chtěl a i ty masové taštičky atd..bála jsem se toho,že kdžy to je adult,může mu to vadit...takže problém natsal včera,když už mi zbylo jen po původním domácí kočke frieskis granule adult, a najednou se objevil včera průjem...bohužel na vesnici o víkendu je všude mrtvo.. Crying or Very sad tak se docela bojím a nevím co dělat,kdžy mu nedám granule,tak zas by hladověl...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: průjem...
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2007 5:49:22
Odpovědět s citátem

Já myslím, že pokud dojdou garnule a není po ruce nic k jídlu, stačilo by uvařit trochu kuřecího masíčka třeba s rýží a i troškou mrkve, je to na víc i dietní, takže by se ten průjem mohl sklidnit a kočičák rozhodně nebude trpět hladem než budou zase k mání granulky.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: Re: průjem...
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2007 20:23:13
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Já myslím, že pokud dojdou garnule a není po ruce nic k jídlu, stačilo by uvařit trochu kuřecího masíčka třeba s rýží a i troškou mrkve, je to na víc i dietní, takže by se ten průjem mohl sklidnit a kočičák rozhodně nebude trpět hladem než budou zase k mání granulky.



Rolling Eyes Wink no už má dnes granule i masíčko JUNIOR!No je v tom již na první pohled celkem rozdíl!!!Tak doufám,že mu PRO PLAN KITTEN střevíčka i žaludek napraví... znouze fieskies adult a hned tohle!!ach ten venkov... Crying or Very sad zda frieskies junior už problém nedělá..nevím..má od obojího pytel i whiskas polštářky,ty mu neuškodily ani jako adult..vyrostl na pro plan a polštářky whiskas..tak asi lepší frieskies už vynechat i jako junior..je i eukanumba,hill...tak jak má člověk vědět,co je nej.. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: průjem/neprůjem
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 19:45:38
Odpovědět s citátem

někdy je neznalý člověk pro kotě spíše pohromou než přínosem... zdá se,že,můj juniorek po 4dnech vyhrál nad průjmem....a já se prohlašuji hlupákem týdne! Dva týdny ho překrmuji,nepozastavuji se nad prdíky,než na víkend se dostavil průjem..granule ne granule,maso ne maso,na druhu nezáleží,když je množství dvojté než by mělo být...jen co má množství dostatečně omezené,průjem ustupuje a zase se začínají tvořit tvrdá hovínka! Smile neúmyslně jsem mu ubližovala.... Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: re:průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 9:33:31
Odpovědět s citátem

omlouvámse předem za svůj blbej dotaz, Koťátko si přivezem o víkendu a já zatím už nějakou dobui lovím informace o chovu. Od mala jsem vyrůstala s kočkama, krmila jsem je jen syrovým masem,granule málo. No, a jde mi o ten průjem. Co si pamatuju, tak naše kočky měly vždy takový šprkance(nebo jak to nazvat) u jinýho zvířete bych to průjmem rozhodně nazvala, ale jak u koček ted poznám ten průjem? Neviděla jsem u kočky jinou stolici než řídkou. Ještě jednou se za svůj dotaz omlouvám, ale chci být pokud možno nejlépe připravena na příchod nového člena a tohle mi zrovna moc jasný není.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: re:průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 9:44:45
Odpovědět s citátem

dobrý den,
kočka by neměla jíst jen syrové maso a rozhodně by mělo být aspoň přemrazené. Jen maso jim pro dostatečnou výživu nestačí. Pokud si přivezete kotě domů bylo jistě zvyklé na nějaké jídlo z předchozího domova a pokud víte co jedlo, měla byste ho tím krmit dál, jinak mu můžete způsobit celkem velké zažívací potíže. i tak bude ve velkém stresu ze změny prostředí a pod.
Hovínko by mělo být tuhá šiška, konzistence kočičích hovínek je stejná jako u lidí, a tam jistě víte kdy je to normální a kdy v důsledku nějakého nevhodného jídla či zažívacích potíží řidší.
Po granulích bude mít určitě tuhá hovínka, která podstatně méně smrdí a lépe se uklízí, pokud máte kotě doma na kočkolitu.
Myslím, že byste si měla na internetu, třeba tady na kocouřovi pořádně prostudovat, jak se má domácí, ale i venkovní kočka stravovat. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, tak se ptejte nebo mi napište soukromě, já Vám poradím.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: re:průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 10:00:26
Odpovědět s citátem

uju napsal:
..., ale chci být pokud možno nejlépe připravena na příchod nového člena a tohle mi zrovna moc jasný není.


Zkuste vlevo v menu položku Hledat a vyhledejte si např. hesla krmení konzervy granule ... je tu poměrně dost informací ke "správné" výživě. Plus ještě mnoho a mnoho dalších užitečných informací.

Stručně se dá říct, že jsou ideální kvalitní granule (značky viz vyhledávání), příp. přemražené syrové maso (hovězí, kuřecí, krůtí, nevhodné je vepřové, občas ryba), nebo konzervy (ty v menší míře, neboť neobsahují příliš mnoho masa) plus jako doplněk nějaké vitamíny, bonbonky pro zpestření.

U koček bývá průjem (měkčí stolice, nemá tvar, příp. časté vyměšování) příznakem nějaké nerovnováhy ve střevech či zažívání (např. i nemocná slinivka způsobuje průjem) a obzvlášť u bytových mazlíků je vhodné to řešit, vzhledem k vyprazdňování do připraveného záchůdku. U ryze venkovních koček není možné mít 100% přehled toho, co snědí.

Btw. jaký je rozdíl mezi průjmem u jiného zvířete a u kočky? Myslím, že není přece možné nazvat vyměšování u jednoho zvířete průjmem, a u kočky to tak nenazvat.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: Re: re:průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 10:08:01
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
dobrý den,
kočka by neměla jíst jen syrové maso a rozhodně by mělo být aspoň přemrazené. Jen maso jim pro dostatečnou výživu nestačí. Pokud si přivezete kotě domů bylo jistě zvyklé na nějaké jídlo z předchozího domova a pokud víte co jedlo, měla byste ho tím krmit dál, jinak mu můžete způsobit celkem velké zažívací potíže. i tak bude ve velkém stresu ze změny prostředí a pod.
Hovínko by mělo být tuhá šiška, konzistence kočičích hovínek je stejná jako u lidí, a tam jistě víte kdy je to normální a kdy v důsledku nějakého nevhodného jídla či zažívacích potíží řidší.
Po granulích bude mít určitě tuhá hovínka, která podstatně méně smrdí a lépe se uklízí, pokud máte kotě doma na kočkolitu.
Myslím, že byste si měla na internetu, třeba tady na kocouřovi pořádně prostudovat, jak se má domácí, ale i venkovní kočka stravovat. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, tak se ptejte nebo mi napište soukromě, já Vám poradím.


Dobrý den. Mnohokrát děkuji za odpověď.
Koťátko bude zvyklé na granulky royal canin. Ty mám objednané ale v budoucnu plánuji pomalu ale jistě přejít na jiné superprémiové krmivo(na tyto granulky jsem se nedočetla zrovna moc chvály a upřimě nejsou u nás zrovna moc k dostání) -plánuji acanu nebo proplan.
Koťátko bude domácí a nemám v plánu ho nějak pouštět ven.Rozhodně ne samotný. Co se týče stolice, tak jsem ráda, že vím jak vlastně normální kočičí bobek vypadá(bylo mi trapné se takto na rovinu zeptat).O stravě jsem četla spoustu vláken. Takže snad vím co a jak. Ještě mi zbývá podívat se, kdy se dají u nás sehnat kvalitní konzervy(Bohužel tu moc velký výběr nemáme)
Ještě jednou moc děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 10:15:33
Odpovědět s citátem

Největší výber krmení včetně kvalitních konzerv najdete na netu. Když se vám podaří sehnat nějaký e-shop, který dováží do místa bydliště zdarma, ještě v porovnání s klasickýcm kameným zverimexem ušetříte.
Jinak pro začátek můžete koťátku koupit konzervičky Gourmet nebo paštičky First Class-dle mého názoru nejsou nejhorší a dají se koupit v hypermarketech (Tesco, Interspar, Hypernova). Z kvalitních konzerv mívají dost často v menších zverimexech Shiny cat, ale jsou o proti internetu většinou o 5-10 Kč předražené.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 10:30:28
Odpovědět s citátem

Ty granulky až budete měnit značku, tak pomalu asi tak 14 dní přimíchávat do těch starých a zvětšovat podíl, aby si kotě zvyklo a bylo to bez problémů. Konzervy pro koťata jsou opravdu buď dost drahé nebo málo značek. Já koťata krmím Acanou pro koťata a přilepšuji jim konzervičkama nebo kapsičkama Whiskas Junior, občas k tomu přidám tučný tvaroh - trošku a třeba vařené nebo spařené kuřecí nebo hovězí. Pokud budete krmit převážně granulkama, tak by mělo mít kotě pevný bobek a pokud to bude mít řídké, je to známka toho, že něco není v pořádku. Tak ať Vám to miminko kočičí dělá jen samou radost a klidně se tady zeptejte, je to lepší než něco pokazit z neznalosti. Jo kotěcí stravu by mělo baštit tak do 10-12 měsíců, pak už by to chtělo dospěláckou, aby moc netloustlo, když bude domácí gaučový povaleč Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 10:33:36
Odpovědět s citátem

Kačátko napsal:
Největší výber krmení včetně kvalitních konzerv najdete na netu. Když se vám podaří sehnat nějaký e-shop, který dováží do místa bydliště zdarma, ještě v porovnání s klasickýcm kameným zverimexem ušetříte.
Jinak pro začátek můžete koťátku koupit konzervičky Gourmet nebo paštičky First Class-dle mého názoru nejsou nejhorší a dají se koupit v hypermarketech (Tesco, Interspar, Hypernova). Z kvalitních konzerv mívají dost často v menších zverimexech Shiny cat, ale jsou o proti internetu většinou o 5-10 Kč předražené.


Moc dík. Hypernovu mám kousek, jinak zveráky tu moc vybený nemám. Když někam musím jet, tak se spíš stavím v nějakým větším a nakoupím(dělám to tak s fretkama), jinak pár věcí jsem objednala z happyanimals.cz-tak snad to přijde včas.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 10:36:21
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Ty granulky až budete měnit značku, tak pomalu asi tak 14 dní přimíchávat do těch starých a zvětšovat podíl, aby si kotě zvyklo a bylo to bez problémů. Konzervy pro koťata jsou opravdu buď dost drahé nebo málo značek. Já koťata krmím Acanou pro koťata a přilepšuji jim konzervičkama nebo kapsičkama Whiskas Junior, občas k tomu přidám tučný tvaroh - trošku a třeba vařené nebo spařené kuřecí nebo hovězí. Pokud budete krmit převážně granulkama, tak by mělo mít kotě pevný bobek a pokud to bude mít řídké, je to známka toho, že něco není v pořádku. Tak ať Vám to miminko kočičí dělá jen samou radost a klidně se tady zeptejte, je to lepší než něco pokazit z neznalosti. Jo kotěcí stravu by mělo baštit tak do 10-12 měsíců, pak už by to chtělo dospěláckou, aby moc netloustlo, když bude domácí gaučový povaleč Smile


Ano, převážně chci krmit granulkama. Je to podle mého snažší a hlavně v létě vhodnější. Snad vše dobře zvládnem:-) za přání mnohokrát děkuji myslím, že na tomto fóru teď budu trávit většinu volného času.-)
Ještě jednou dík.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 12:04:39
Odpovědět s citátem

[/quote]
Ano, převážně chci krmit granulkama. Je to podle mého snažší a hlavně v létě vhodnější. [/quote]

Já zase krmím přes léto asi o malinko víc konzervama a masem, než v zimě. Chci mít jistotu, že kočky dotanou v tom teple dost tekutin.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
skaz



Založen: 01.11.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno-venkov

Předmět: Strava všeobecně
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2007 23:17:21
Odpovědět s citátem

Víte,asi začínám být cynik,co se stravy týče.Moje rodina i zvířata reagují absolutně nepředvídatelně na cokoliv,zejména na stravu.
Musím upřesnit,jakou to smečku táhnu s sebou:
1. já -z vlastního přesvědčení jím z masa pouze ryby
2. manžel - v minulém životě lidožrout,dnes přísná dieta,žádné tuky
3. máma,kterou jsem si vzala ze skoroútulku do našeho pididomečku,po
několika mozových,jako těžkou diabetičku.
4. Sára - kastrovaná jezevčice,která sežere komukoliv cokoliv
5. Kocour - 13 let Mainský mývalí,kterého jsem zdědila a jeho jediná absolutní touha je žrááááááááádlo
6.Matýsek- koťátko,dnes 5 měsíců,3,65kg
Krmení všech - já - většinou nic,nemám na to ani sílu
máma a manžel - zase to není k žrádlu/jakékoliv omezení v rámci diety berou jako osobní útok proti sobě./
Kocour- prostě ty hnusný granule pro kastráty žrát nebudu,budu žrát ty pro mimi.
Sára - kašlu ti na kuřata,když jsou tady mňamky pro mimi
Matýsek - Jseš asi cáklá,prč bych žral blbý kapsičky a granule,když tam je maso pro pes,né?
Tak raďte,co s tím?
,
_________________
skaz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Strava všeobecně
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2007 0:33:57
Odpovědět s citátem

skaz napsal:
Víte,asi začínám být cynik,co se stravy týče.Moje rodina i zvířata reagují absolutně nepředvídatelně na cokoliv,zejména na stravu.
Musím upřesnit,jakou to smečku táhnu s sebou:
1. já -z vlastního přesvědčení jím z masa pouze ryby
2. manžel - v minulém životě lidožrout,dnes přísná dieta,žádné tuky
3. máma,kterou jsem si vzala ze skoroútulku do našeho pididomečku,po
několika mozových,jako těžkou diabetičku.
4. Sára - kastrovaná jezevčice,která sežere komukoliv cokoliv
5. Kocour - 13 let Mainský mývalí,kterého jsem zdědila a jeho jediná absolutní touha je žrááááááááádlo
6.Matýsek- koťátko,dnes 5 měsíců,3,65kg
Krmení všech - já - většinou nic,nemám na to ani sílu
máma a manžel - zase to není k žrádlu/jakékoliv omezení v rámci diety berou jako osobní útok proti sobě./
Kocour- prostě ty hnusný granule pro kastráty žrát nebudu,budu žrát ty pro mimi.
Sára - kašlu ti na kuřata,když jsou tady mňamky pro mimi
Matýsek - Jseš asi cáklá,prč bych žral blbý kapsičky a granule,když tam je maso pro pes,né?
Tak raďte,co s tím?
,
napsala jste to všechno velmi vtipně,i když asi v reálu to moc vtipné nebude.Já bych to řešila asi takhle manžel-žádné tuky,suchý chléb a brambory,maminka,pouze maso jakékoliv,Sára,od každého něco,13ti letý kocour,chudinka stará,klidně ganulky mimi,a koťátko-také kvalitní mimi granulky,vy -jezte na co máte chuť a hlavně čas.pokud by váš manžel a matka nesouhlasili dostali by co jim chutná,doktoři je potom postaví do latě.Vy se hlídejte,aby jste neskončila v léčebně,hodně štěstí,berte to ode mne jako něco pro zasmání nedalo mi to ,celou dobu se tady směji jak jste to vtipně napsala Bětka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Jak jsme kupovali koupelnový závěs (75x)
2
Jak kotě našlo nový domov a dostalo královské jméno (74x)
3
Historie steliva pro kočky (72x)
4
Skládali jsme origami (72x)
5
Veterinární poradna: Jak u kočky poznat březost? (71x)
6
Odpočinek po rušném dni (71x)
7
Veterinární poradna: Biokill a pipeta Fipron ... (70x)
8
Veterinární poradna: Nakrytí více kocoury (70x)
9
Veterinární poradna: Kočka s FIP (68x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top