Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Britská dlouhostrstá????

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: Britská dlouhostrstá????
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2007 14:39:17
Odpovědět s citátem

Ahoj, mám na Vás dotaz, jestli jste se s tím náhodou někdo nesetkal. Merlinovi budou tento týden 4 měsíce. Když jsme si ho přivezli domu, byl hrozně chlupatý. Chovatelka nás stále přesvědčovala, že mu chloupky postupem času vypadají, jelikož to jsou prý "kotětí". Je pravda, že některé chmíříčko Merlinovi vypadalo, ale stále má dlouhou hřívu. Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné, aby se krátkosrsté kočce a kocourovi narodily 3 chlupatá koťátka a tři krátkosrstá? Nestěžuji si, jen mi to přijde hrozně zvláštní. Merlin je ve Zlaté knize koček pod názvem Merlin (3).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2007 15:52:31
Odpovědět s citátem

To by mě také zajímalo. Nedávno jsem v inzerci narazila na nabídku britských koťat s PP s tím, že jedno z vrhu je dlouhosrsté. Jde to dohromady, čistokrevná britka s PP a dlouhosrstost?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2007 18:01:08
Odpovědět s citátem

Většina britek má mezi svými předky dlouhosrsté perské kočky a tak se občas stane že se ve vrhu čistokrevných britek s PP narodí i jedno nebo více dlouhosrstých koťátek. Stává se to tehdy pokud oba krátkosrstí rodiče nesou vlohu pro dlouhou srst. Protože toto plemeno není ve FIFe uznané (ale jiné mezinárodní kluby běžně toto plemeno uznávají) prodávají se dlouhosrsté (správněji polodlouhosrsté) britské kočky o dost levněji jako domácí mazlíčci, kteří mají klidnou povahu britek a krásnou dlouhou srst, která však nebývá tak náročná na údržbu jako třeba u perských koček. V poslední době jsou i ve FIFe snahy o to aby tyto kočky byly uznané a pokud k tomu dojde určitě si alespoň jednu do svého chovu přídím. Merlina jsem ve Zlaté knize našla, ale fotečka je moc malá abych z ní byla schopná poznat jestli jde o dlouhosrstou britku. Je fakt že koťata někdy mívají delší chlupy které časem přelínají, ale nejsem si jistá jestli se u vás jedná o tento případ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 7:49:06
Odpovědět s citátem

Milá Aleno, děkuji za Vaše informace. Na Merlina se také můžete podívat v galerii a to od strany 882 až na stranu 884 pod názvem kocourka Merlin.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 10:12:53
Odpovědět s citátem

Tak tenhle kocourek je rozhodně dlouhosrstý.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 10:30:10
Odpovědět s citátem

A když by jste mi Alenko měla říct svůj názor....vypadá to nějak blbě? Vždycky jsem si přála mít klasicky krátkosrstého kocouře, kvůli chlupům. Merlina jsme pořídili u chovatelů, kteří s chovem teprve začínali a tak i oni byli zaskočeni třemi koťaty dlouhostrstými. Merlina máme jen na mazlíka, ale většinou, když k nám přijde návštěva, nevěří, že je to Briťáček. Je pravda, že ho musím pravidelně vyčesávat, protože i více líná, ale je to náš mazel mazlivej. Chovatelka mi celou dobu říkala, že Merlinovi dlouhá srst vypadá, že to je kotětí, ale zjišťuji, že vypadali jen ty řídké chloupečky a ostatní zůstali.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 10:35:49
Odpovědět s citátem

Tady máte pár foteček k porovnání - britské dlouhosrsté:
http://www.britishbreedclub.info/de/wp-content/2007/04/41_500.jpg
http://mistigri.pl/FCKeditor/Image/Image/ccc/odktosistoi.jpg
http://mistigri.pl/FCKeditor/Image/Image/lezy.jpg
http://www.chatterie-samelise.com/images/chaton3.jpg

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 10:55:32
Odpovědět s citátem

Milá April, děkuji za zaslání fotek. Ta kočinda na nich je moc hezká. Jen teď přemýšlím, jestli vůbec Merlina češu správně. Na doporučení ho češu proti srsti, aby mu chloupky odstávali, jako klasickým krátkosrstým Britkám. Jak je to s dlouhosrstými bohužel netuším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 11:18:16
Odpovědět s citátem

Což o to, kocour je nádherný, ale vlastně to není britka. Když se britským rodičům narodí kotě s dlouhou srstí tak se mu také vydává rodokmen, ale v něm je je uvedeno že jde o XLH - tedy o neuznané dlouhosrsté plemeno. Podle mě pokud si chovatelka nevěděla rady tak se měla ona sama s někým zkušeným poradit a netvrdit vám nesmysly o tom že dlouhá srst přelíná. Mě se to také jednou takové kotě narodilo, hned ve druhém vrhu, ale místo abych šířila nějaké bludy pozvala jsem si na návštěvu poradce chovu aby mi řekl v čem je problém a co s tím mám dělat. Koťátko jsem také prodala na mazlíka za polovinu běžné ceny mazlíka a novým majitelům jsem na rovinu řekla jak to s koťátkem je a uvedla jsem to i do smlouvy. Pokud i ve vašem případě jde o kotě s PP tak bych řekla že by vám měla chovatelka vrátit část peněz. Vlastně byste měli mít nárok na reklamaci, protože vám vlastně prodala něco jiného než jste chtěli, ale pochybuji že byste se teď chtěli kocourka vzdát a vracet ho.
Britská koťata opravdu mívají delší srst která později přelíná, ale to jsou takové delší tvrdší chloupky, které jsou jen asi o 1cm delší než je vlastní srst kočky.
Co se týká česání tak je celkem jedno jak budete česat, srst se pár minut po česání sama usadí tak jak je rostlá, hlavní je rozčesávat aby se netvořily zacuchané uzlíky, občas můžete i propudrovat běžným dětským zásypem - ten na sebe naváže nečistoty a potom je i s pudrem ze srsti vyčešete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana A.



Založen: 28.08.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Luštěnice 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 21:50:05
Odpovědět s citátem

Dobrý den!Dočetla jsem se tu o dlohosrstých britkách a chtěla jsem se zeptat: Je možné takovou kočičku připouštět? Je nutné aby byl kocourek dlouhosrstý nebo může být i krátkosrstý?Asi tak před rokem jsme si totiž přes inzerát přivezli roční kočičku od majitele, který jí dával z důvodu alergie.Kočička je bez PP, ale také bez smlouvy, takže nevím zda nemá PP jen z důvodu dlouhosrstosti či jiného.V té době jsem o kočičkách tolik nevěděla a tak jsem se po smlouvě ani neptala /kočička je darovaná/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 7:38:12
Odpovědět s citátem

Jana A. napsal:
Dobrý den!Dočetla jsem se tu o dlohosrstých britkách a chtěla jsem se zeptat: Je možné takovou kočičku připouštět? Je nutné aby byl kocourek dlouhosrstý nebo může být i krátkosrstý?Asi tak před rokem jsme si totiž přes inzerát přivezli roční kočičku od majitele, který jí dával z důvodu alergie.Kočička je bez PP, ale také bez smlouvy, takže nevím zda nemá PP jen z důvodu dlouhosrstosti či jiného.V té době jsem o kočičkách tolik nevěděla a tak jsem se po smlouvě ani neptala /kočička je darovaná/


Dobrý den Jano, chtěla bych Vás poprosit, zda by jste mi mohla e-mailem zaslat fotky té Vaší kočiny? Díky moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 8:36:14
Odpovědět s citátem

Jana A. napsal:
Dobrý den!Dočetla jsem se tu o dlohosrstých britkách a chtěla jsem se zeptat: Je možné takovou kočičku připouštět? Je nutné aby byl kocourek dlouhosrstý nebo může být i krátkosrstý?Asi tak před rokem jsme si totiž přes inzerát přivezli roční kočičku od majitele, který jí dával z důvodu alergie.Kočička je bez PP, ale také bez smlouvy, takže nevím zda nemá PP jen z důvodu dlouhosrstosti či jiného.V té době jsem o kočičkách tolik nevěděla a tak jsem se po smlouvě ani neptala /kočička je darovaná/

Dlouhosrstá kočka rodokmen dostane pokud chovatel splní všechny náležitosti. Pokud kočka PP nemá tak nemáte žádnou jistotu že se jedná právě o britku, může to být i kříženec s nějakým dlouhosrstým plemenem. I kdyby to byla britka a měla PP není ji z důvodu delší srsti možné uchovnit, takže v žádném případě po ní není možné odchovat koťata s PP. Samozřejmě vám nikdo nemůže zakázat takovou kočku připustit a odchovat s ní koťata bez PP - nevhodné je to pouze v případě že máte chovatelskou stanici ve které odchováváte koťata s PP. Pokud bude i otec koťat dlouhosrstý (ale asi nebude jednoduché dlouhosrstého nevykastrovaného kocoura najít) tak budou všechna koťata dlouhosrstá, pokud bude krátkosrstý tak záleží na tom jestli nese gen pro dlouhou srst což zjistíte jedině tak že to vyzkoušíte. Pokud tento gen ponese narodí se dlouhosrstá i krátkosrstá koťata, pokud ho nemá budou pouze krátkosrstá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana A.



Založen: 28.08.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Luštěnice 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 10:05:11
Odpovědět s citátem

Milá Aleno, Děkuji moc za odpověď.Jako kočkomil nepříliš znalí kočičích záležitostí jsem kočičku chtěla připustit už dřív,ale nějak se mi nedařilo vybrat kocourka. A taky čím víc jsem se toho o kočkách dozvěděla tím víc jsem upřednostňovala kastraci.Když jsem si přečetla toto téma,tak mě napadlo, jestli by to přece jen nebyla škoda. Ale bez papírové křížence množit nechci, těch je i tak spousta na ulicích a v útulcích.takže o kastraci mám rozhodmuto.Ještě by mě zajímalo, jestli se dá pro kočku bez PP tento průkaz nějak získat/ myslím to obecně, ne pro tu naší/.Prěce rodokmeny musí někde začít?Jsem takový,,kočkař z leknutí",tak toho tak moc nevím.
Děkuji Jana A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 11:00:20
Odpovědět s citátem

Jana A. napsal:
Milá Aleno, Děkuji moc za odpověď.Jako kočkomil nepříliš znalí kočičích záležitostí jsem kočičku chtěla připustit už dřív,ale nějak se mi nedařilo vybrat kocourka. A taky čím víc jsem se toho o kočkách dozvěděla tím víc jsem upřednostňovala kastraci.Když jsem si přečetla toto téma,tak mě napadlo, jestli by to přece jen nebyla škoda. Ale bez papírové křížence množit nechci, těch je i tak spousta na ulicích a v útulcích.takže o kastraci mám rozhodmuto.Ještě by mě zajímalo, jestli se dá pro kočku bez PP tento průkaz nějak získat/ myslím to obecně, ne pro tu naší/.Prěce rodokmeny musí někde začít?Jsem takový,,kočkař z leknutí",tak toho tak moc nevím.
Děkuji Jana A.

Ve vyjímečných případech se rodokmen získat dá i pro "bezpapírovou" kočku. Většinou se o to snaží chovatelé, protože lidé běžně neznají jakou by měla mít jednotlivá plemena stavbu těla, tvar hlavy atd. Když takový chovatel najde třeba na ulici nebo někde v útulku kočku, která svým exteriérem odpovídá určitému plemeni, tak si pořádá o posouzení u chovatelské komise, kde působí zkušení chovatelé i posuzovatelé. Ti kočku prohlédnou a pokud i oni uznají že odpovídá danému plemeni tak povolí jeho vystavení ve třídě noviců. Potom chovatel může tuto kočku přihlásit na výstavu do této třídy. Posují ji vždy dva posuzovatelé a pokud jí oba udělí známku "výborná" může si majitel kočky požádat o experimentální rodokmen - v tomto rodokmenu budou jen údaje o dané kočce, v ostatních kolonkách kde se uvádějí jména rodičů, prarodičů atd. bude uvedeno "neznámý". Tato kočka se potom může normálně využívat k chovu daného plemene, může sbírat tituly na výstavách (pokud na to má), ale až do třetí generace budou její potomci dostávat experimentální rodokmeny což znamená že každý vrh koťat musí zkontrolovat poradce chovu. Teprve čtvrtá generace potomků dostane běžný rodokmen.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana A.



Založen: 28.08.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Luštěnice 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 15:06:34
Odpovědět s citátem

Milá Aleno, velice Vám děkuji za vyčerpávající odpověď.Jsem velmi ráda za toto foru.Za tři týdny navštěvování Modrého kocouře jse se dozvěděla o kočindách víc než se mi podařilo jinde za dva roky.
Děkuji mnohokrát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana A.



Založen: 28.08.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Luštěnice 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2007 12:20:04
Odpovědět s citátem

Milá Kopretinko, už semi podařilo poslat fotky do Kočkogalerie/sláva, sláva../.Najdete je na straně 898.
Přeji Vám hezký den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2007 15:29:53
Odpovědět s citátem

Jana A. napsal:
Milá Kopretinko, už semi podařilo poslat fotky do Kočkogalerie/sláva, sláva../.Najdete je na straně 898.
Přeji Vám hezký den


Milá Jano,
velice Vám děkuji za informaci. Jessica je krásná kočina. Našemu Merlinovi by se určitě moc líbila. Kdyby neměla tak huňatý kožíšek, už by to prostě nebylo ono. Jsem ráda, že Merlin je takový huňytý, protože narozdíl od krátkosrstých britek je takový medvídkovský a ty chloupky má jako vatu. Super, opravdu. Zdravím Vás a přeji pěkný zbytek dne
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana A.



Založen: 28.08.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Luštěnice 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2007 17:11:46
Odpovědět s citátem

Jo, jo, je to něco zabořit nos dotoho huňatýho kožíšku.A chudinka Merlinek, ta naše uličnice by mu ten jeho huňáček pěkně pocuchala.Jesinka sice vypadá jako sněhobílý andílek,ale je to pěkné čertisko.Ať Vám Merlinek pěkně roste a dělá jenom samou radost, je moc hezoučký.

Jana A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top