Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kočička vs. kocourek

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lentilka



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: kočička vs. kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 14:13:57
Odpovědět s citátem

Ahojky, už se nějakou dobu poohlížím po kočičce, ale teď jsem dostala nabídku na kocourka a nevím, co teď s tím. Confused Vždycky jsem chtěla kočku, mám asi nějakou slabost pro holčičky či co... Obvykle čeští chovatelé píšou, že kastrovaný kocourek je přítulnější než kočka (chci mazlíka), ale vždycky mi to přišlo jako účelový tvrzení, protože o kočky je větší zájem ze strany ostatních chovatelů, kteří samozřejmě zaplatí víc než člověk, který nemá chov. Otázka je, jestli je skutečně nějaký relevantní rozdíl v chování? A mám čekat dalších několik měsíců nebo si vzít kocoura? Ach jo Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kočička vs. kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 15:52:31
Odpovědět s citátem

Na téma rozdílnosti povah sem někteří lidé psali svoje zkušenosti jak s kočičkami, tak kocourky .... určitě si to přečtěte - http://www.modrykocour.cz/temamesice.php?id=24

Jinak já bych Vám doporučila jít za hlasem srdíčka .... časem si možná pořídíte kočičce kocouřího kamaráda, ale pokud je Vaše srdeční záležitost kočička, pořiďte si nejdříve kočičku. Možná kdyby kocourek nesplňoval Vaše očekávání, mohla byste pak být víc zklamaná, že jste do pořízení kocourka byla svým způsobem vmanévrována, a když ho nesplní kočička, můžete si říct, že jste prostě po kočičce toužila a nebudete nic vyčítat právě "pohlaví".

Btw. jakou chcete rasu? Obyčejnou, nebo nějakou "von"?

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lentilka



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kočička vs. kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 16:26:16
Odpovědět s citátem

Smile Díky za odpověď, když jsem to po sobě přečetla, tak jsem nevěřila, že by mi někdo odpověděl, prostě takový fňukání Embarassed

Jde o to, že jsem se strašně moc těšila na to, až se budu starat o kocouřku, dlouho jsem vybírala plemeno - ano je to "von" Embarassed - a navíc mám představu, jak by měla vypadat. Nevím, jestli to je pochopitelný, ale vím, že se o ní budu starat doufejme nejmíň tak patnáct let, a tak se chci budit vedle ní a vědět, že je to ta nejkrásnější kočka na světě, teda alespoň pro mě Wink

Na druhou stranu se těším tak moc, že už se to nedá vydržet, celý dny myslím jen na to, až bude nějaká se mnou, a pořád nic Evil or Very Mad A teď teda by byl k dispozici kocourek... tak nevím, každopádně díky za link, vůbec jsem si toho tématu nevšimla... možná bych si měla spíš pořídit slepeckýho psa Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kočička vs. kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 16:32:22
Odpovědět s citátem

A jaká "von" to bude?
Jinak ty představy, jak bude vypadat ... ono to dost často dopadá tak, že člověk někam příjde a najednou mu kotě, který vypadá úplně jinak než vysněná představa, vleze na klín a je rozhodnuto Smile Člověk míní, a kočky mění Smile

April

P.S.: Tak už vím ... ragdoll, že?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aprilka



Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: plzensky kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2007 19:58:36
Odpovědět s citátem

lentilka: to znam Smile ja na kotatko v barve, kterou bych chtela cekam jiz nekolik mesicu - a minuly tyden se narodilo Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lentilka



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 15:52:10
Odpovědět s citátem

Taaak.... co myslíte, jak to dopadlo? Wink
Je to kocouř jako hrom Laughing Je naprosto božský... nejlepší... srdíčko moje Laughing Už se nemůžu dočkat až dorazí Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Amorek



Založen: 06.08.2008
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 15:54:39
Odpovědět s citátem

lentilka napsal:
Taaak.... co myslíte, jak to dopadlo? Wink
Je to kocouř jako hrom Laughing Je naprosto božský... nejlepší... srdíčko moje Laughing Už se nemůžu dočkat až dorazí Cool


To znam. Ja jsem takz chtela kocicku, ale je z toho kocourek. No proste to byla laska na prvni pohled. No chvalne, jak se kocourek jmenuje ... Amor Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 18:12:06
Odpovědět s citátem

Taky jsme si původně jeli pro kočičku. Nakonec jsme si vezli domů kluka a je to nej kocour. Mazel, pohodář a ještě kámoš pro naše holky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: kočička vs. kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 21:32:52
Odpovědět s citátem

April napsal:
A jaká "von" to bude?
Jinak ty představy, jak bude vypadat ... ono to dost často dopadá tak, že člověk někam příjde a najednou mu kotě, který vypadá úplně jinak než vysněná představa, vleze na klín a je rozhodnuto Smile Člověk míní, a kočky mění Smile

April

P.S.: Tak už vím ... ragdoll, že?


Jo, jo, je to tak... taky jsem si jela pro nádherné kotě cornish rexe, které se mi moc líbilo a které jsem si vybrala. Ale otevřela jsem u chovatelky dveře, z kočičího stromu mě zahlédlo černé kotě devon rexe, mohlo si přerazit nožičky jak chvátalo, aby už bylo v mé náruči, a už se odemně nehlo. Celé dvě hodiny, které jsme strávili u chovatelky, ze mě neslezlo, jen na chvíli přelezlo na manžela a pak honem zase zpátky ke mě. Položit na zem? Vyloučeno! Okamžitě jsem ho měla zase na sobě. Prostě si řeklo, že se mnou odjede, a tak taky odjelo. A je to můj největší mazel Klaudýsek, který nikoho jiného nemusí, občas se nechá od jiných milostivě pohladit, ale se mnou tráví dlouhé hodiny přilepený na mě, pořád se se mnou šmajchluje, otírá si o mě čumáček, když má mazlivou, tak na mě pořád leze, nebo mě aspoň sleduje na každém kroku a ve všem mi "pomáhá", je všude se mnou-je to prostě mého srdce šampión. I ostatní dva mám moc a moc ráda, ale jeho přece jen o krapítko víc, protože já jsem jeho svět.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2008 7:20:06
Odpovědět s citátem

Já jsem nějak podvědomě vždy tíhla spíš ke kocourkům, ani jsem o kočičce neuvažovala. Ale když jsme měli už jednoho kočičího kluka a přemýšleli nad pořízením parťáka, tak jsme s přítelelm nějak logicky usoudili, že by to měla být holka, že to bude takový hezký páreček. Ale i když jí mám taky moc ráda, není to jako s kocourkem, prostě já jsem na kocourky a už vím, že je v mém případě dobré se tím řídit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andyg



Založen: 04.07.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: kočička vs. kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2008 10:06:47
Odpovědět s citátem

lentilka napsal:
Ahojky, už se nějakou dobu poohlížím po kočičce, ale teď jsem dostala nabídku na kocourka a nevím, co teď s tím. Confused Vždycky jsem chtěla kočku, mám asi nějakou slabost pro holčičky či co... Obvykle čeští chovatelé píšou, že kastrovaný kocourek je přítulnější než kočka (chci mazlíka), ale vždycky mi to přišlo jako účelový tvrzení, protože o kočky je větší zájem ze strany ostatních chovatelů, kteří samozřejmě zaplatí víc než člověk, který nemá chov. Otázka je, jestli je skutečně nějaký relevantní rozdíl v chování? A mám čekat dalších několik měsíců nebo si vzít kocoura? Ach jo Crying or Very sad


U nas to vsechno zacalo kocourkem po kterem jsme touzili a o kocicce jsme ani neuvazovali. Kocoura mame jiz druhy rok, je to NEJ! Pak zhruba pred pulrokem jsme pro nej poridili kocicku, a ted uz mame NEJ dvakrat:) Jak bych si dovolil rici, ze nezalezi na to tom jestli je to kluk nebo holka i kdyz si myslite ze chcete jen jedno z toho. Oboje budou pro Vas NEJ a nej.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Veterinární poradna: Biokill a pipeta Fipron ... (66x)
2
Veterinární poradna: Selhání ledvin u siamského ... (64x)
3
K rozšíření populace koček došlo vždy ... (64x)
4
Veterinární poradna: Akutní selhání autoimunitního ... (63x)
5
Veterinární poradna: Úbytek červených krvinek při ... (63x)
6
Jací jsou kočkaři a pejskaři podle Facebooku (63x)
7
Veterinární poradna: Chronické selhávání ledvin u ... (62x)
8
Veterinární poradna: 13letá kočka jí a přitom ... (62x)
9
Veterinární poradna: Kocour je stále hubený - může to ... (62x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top