Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kote se boji


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anonymní






Předmět: kote se boji
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2005 14:40:02
Odpovědět s citátem

Vsimla jsem si, ze se tu nekdo ptal na radu, co delat kdyz se kote nechce mazlit, ja mam problem podobny, akorat mozna trosku horsi:) Nas rusky kocourek, ktereho mame asi 4 tydny se s nama nejen nechce mazlit, vyhyba se jakemukoliv kontaktu vubec. Vylozene se nas boji, schovava se, kdyz se priblizime, tak prska. slysela jsem, ze u tohoto plemene je typicka bazlivost, ale pomalu zacinam mit obavy, docela rada bych si na nej alespon sahla, dokud je jeste kote Smile , pokud mate s timto problemem (nebo vylozene s timto plemenem) stejnou zkusenost, prosim, poradte mi.
Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: kote se boji
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2005 15:01:17
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Vsimla jsem si, ze se tu nekdo ptal na radu, co delat kdyz se kote nechce mazlit, ja mam problem podobny, akorat mozna trosku horsi:) Nas rusky kocourek, ktereho mame asi 4 tydny se s nama nejen nechce mazlit, vyhyba se jakemukoliv kontaktu vubec. Vylozene se nas boji, schovava se, kdyz se priblizime, tak prska. slysela jsem, ze u tohoto plemene je typicka bazlivost, ale pomalu zacinam mit obavy, docela rada bych si na nej alespon sahla, dokud je jeste kote Smile , pokud mate s timto problemem (nebo vylozene s timto plemenem) stejnou zkusenost, prosim, poradte mi.

Mám jen takovou hodně vzdálenou zkušenost, nevím, jestli vám to k něčemu bude. To takhle k mojí babičce začalo chodit na jídlo toulavé kotě, které ale bylo tak bojácné, že vždycky jedlo až osamotě. Chtělo to hodně času, než si na babičku zvyklo, a než i zareagovalo na pozvání dovnitř. Postupně se k ní nastěhovalo, ale vždycky uteklo před jinými osobami. Jednou mě ale pak překvapilo tím, že se i přede mnou rozvalilo a chtělo se drbat na bříšku... Bylo to obyčejné kotě a asi jiný případ, ale fakt to jen trvalo měsíce, než se ochočilo. Nevím ani, jestli je to pravidlem.
_________________
Jana (Micinka a Tulinka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kote se boji
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2005 16:03:24
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Vsimla jsem si, ze se tu nekdo ptal na radu, co delat kdyz se kote nechce mazlit, ja mam problem podobny, akorat mozna trosku horsi:) Nas rusky kocourek, ktereho mame asi 4 tydny se s nama nejen nechce mazlit, vyhyba se jakemukoliv kontaktu vubec...

Jen kraťoulince: zkušenosti mám takové, že koťata, která nejsou zvyklá, se nechají pomazlit třeba až za docela dlouhou dobu. Musím ale dodat, že to je hodně individuální, jde o to, odkud kotě pochází. A stejně jako u lidí mají různé povahy. Asi bych ho taky k něčemu nenutil, spíš bych čekal... ale v tomhle nemám úplně jasno, co je správnější...
Naše Ginny i vlastně Charlie jsou mazlíkové, ale Lilly, ta se pomazlit nenechá, to opravdu musí chtít a to je událost (jednou za měsíc) Smile
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jitka_p
Anonymní





Předmět: Re: kote se boji
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2005 15:09:36
Odpovědět s citátem

Nevím, jestli to pomůže, ale zdědila jsem starou kočku, která nebyla zvyklá na lidi. Týden nežrala, nepila ... Trpělivě jsem ji dávala ty nejlepší pochoutky, mluvila na ni a pořád jsem ji chválila. Za dva měsíce pobytu u nás už se tak nebála, ale ještě se nedala ani pohladit. Dnes po půlročním pobytu je již zcela OK to znamená, že je drzá jako ostaní kočky. Asi je nutné jí dát možnost se rozhodnou. VNUCOVÁNÍM SE KOČKU SPÍŠE odradíte.
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kote se boji
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2005 15:22:54
Odpovědět s citátem

Jitka_p napsal:
VNUCOVÁNÍM SE KOČKU SPÍŠE odradíte.

Musím souhlasit, já jsem řešila stejný problém, když jsem si vzala Aliho. Trvalo skoro měsíc než se nechal pohladit a zavrněl. Zezačátku jsem ho chtěla nutit, ale bylo to horší, tak jsem to nechala na něm a pak přišel sám... Wink Určitě to nepotrvá dlouho a zvykne si, dejte pak vědět Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: kote se boji
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2005 15:01:15
Odpovědět s citátem

Určitě to nepotrvá dlouho a zvykne si, dejte pak vědět

Je pravda, ze na byte si Hugous vsima nejvic toho, kdo na nej uplne kasle:), zatim se jeste pohladit nenechal (je u nas 6 tydnu), ale nastesti dela kazdy den nejaky maly pokrok ve sve odvaze Razz takze az z nej bude mazlik, tak se urcite ozvu
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top