Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koťata na Silvestra 3dny sama doma?

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: Koťata na Silvestra 3dny sama doma?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 14:42:03
Odpovědět s citátem

Sad
Dobrý den, prosím o radu. Máte zkušenost s ponecháním koťat doma přes Silvestra? Vím že na téma "kočky samy doma" už je toho ve fóru dost...ale já odjíždím na Silvestra pryč na tři až čtyři dny, doma bych nechala 4měsíční koťata (kocourka a kočičku-sourozence) a zatím nemám ani nikoho kdo by za nimi docházel...navíc myslím že zrovna Silvestrovská noc je dost problematická.. Crying or Very sad
Vím že kočičky bez majitele vydrží(často lépe než majitel bez nich) pokud mají napáječku,dost krmiva,silikagelové stelivo...ale bojím se skrz ten rachot...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Silvestr
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 20:39:16
Odpovědět s citátem

Taky jsem se bála prvního Silvestra našich kočiček. Všude jsem četla, jak je to pro kočky stresující, ale praxe u nás byla jiná. Kočky sice občas nastražily uši, ale jinak byly v poho. Zalezly si do ložnice a tam buď koukaly z okna nebo spaly Wink . S kmením to bude asi na 4dny horší, ale pokud jim koupíte zásobník na granule a rozmístíte po bytě několik misek s vodou, tak to snad zvládnou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 12:05:07
Odpovědět s citátem

Asi to dopadne dobře...ale já bych se bála je nechat samotné doma.
Co když se někde šprajcnou. Zkusila bych opravdu někoho najít na docházení, aspoň jednou denně zkontrolovat, zda jsou mrňouskové v pořádku.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 12:45:47
Odpovědět s citátem

Strach já právě mám...přece jen to budou ještě malí rošťáci...na hlídání a docházení se moc snažím někoho sehnat,ale jsem v Liberci teprve dva měsíce,takže tu nikoho moc neznám... Sad
měla bych ještě možnost dát je na hlídání-to ale znamená do cizího prostředí, s dalšími kočkami...mám pocit že v tomto smyslu jim bude líp tam kde to znají..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 9:15:59
Odpovědět s citátem

Říká se, že kočkám je nejlíp tam, kde to znají. Co třeba v práci? Tam není nikdo spolehlivý, komu byste důvěřovala?
Bohužel sama nejsem z Liberce a nikoho tam neznám....
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2007 16:05:28
Odpovědět s citátem

Toho rachotu bych se nebála, ten děsí většinou psy a domácí kočičky jsou v klidu. Kdyžtak si někam zalezou a je to.
Ale u koťátek by bylo potřeba, aby k nim alespoň jednou denně někdo zašel nakrmit a vyčistit záchod. Myslím, že 4 dny jsou taková krajní hranice, po níž jde doma nechat alespoň 2 zcela zdravé, dospělé kočky. Ale u koťat bych si to rozhodně netroufla. Nemáte nějakého spřízněného souseda?
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Sama doma
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2007 10:16:52
Odpovědět s citátem

Jani, koťata nemůžete nechat 4 dny samotná - ani s kýblem vody a mísou žrádla - taky by se vám mohlo stát, že kdyby dostala třeba průjem nebo virozu večer po Vašem odjezdu, neměla by jste se po návratu o koho starat ... nemluvě o miminech zamotaných ve šňůrách od záclon, a mohla bych tady malovat ještě mnoho dalších hororových vizí. Přirovnala bych to tak k zanechání pětiletého dítěte na stejnou dobu samotného. Taky se umí samo najíst ... Když už musíte jet pryč když máte koťata (vážně chcete vědět jak to dělají jiní chovatelé? - nejezdí pryč nebo když vědí, že chtějí jet, neplánují si koťata) tedy když už musíte jet, domluvte si hlídání. Stačí když tam vždy večer zaskočí někdo, kdo pozná, je-li kočce špatně nebo dobře. Najděte si na stránkách www.schk.cz/schk kontakt na předsedkyni liberecké organizace ČSCH paní Lehkou, ta by Vám měla poradit, bude mít přehled o chovatelích v Liberci a kontakty na ně. Jaké plemeno chováte? Další možnost je zkusit kontaktovat přímo chovatele stejného plemene - internet Vám jich bez problému jistě vyhodí několik, v Liberci je chovatelů dost. Zvažte, čím můžete případného hlídače motivovat - nabídka pohlídání jindy, finanční odměna, .... těžko to neznámý člověk bude dělat jen tak (ono to s sebou nese i rizika pro vlastní chov a odpovědnost). Naprosto zásadní je předpoklad, že Váš chov je zdravotně absolutně v pořádku.
Držím palce
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2007 13:03:55
Odpovědět s citátem

Děkuju moc za odpovědi a rady...určitě budu co nejnaléhavěji hledat někoho,kdo by moje koťátka alespoň zkontroloval..jen abych uvedla na pravou míru,ohledně chovu...v tomto žiju pravděpodobně v jiném kočičím světě než chovatelském-sdílím domácnost s "běžnými" či "nefalšovanými" vesnickými koťaty která by jinak byla nejspíš utracena či utopena-jde tedy o plemeno kočka evropská krátkosrstá Smile péči a starost mám stejnou jako chovatel, jen nesdílím nadšení pro množení kočiček za penízky, páč tolik "obyčejných"kožíšků je bez domova...a doufám že mým kočičákům bude dobře ba i líp, třeba 3dny samotným,než na dně rybníka Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2007 15:29:01
Odpovědět s citátem

Co třeba zkusit najít nějakého brigádníka? Důvěryhodného studenta nebo starší paní, co Vám kočičáky za nějaký peníz obstará?
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2007 16:42:33
Odpovědět s citátem

Jana Závodníková napsal:
jen nesdílím nadšení pro množení kočiček za penízky,


ano, máte naprostou pravdu, nadšení je třeba k "množení" - rozuměj zodpovědnému chovu - hodně - stejně tak jako penízků. Je to opravdu dost ztrátové hobby, ale nikomu z chovatelů to nevadí (pokud ano, mají vždycky šanci nechat toho a za ušetřené peníze si každý rok užít luxusní minimálně třítýdenní dovolenou v Karibiku). Ale každý z nás má nějakou úchylku a někdo je i na kočky Smile Ale svět se nedělí na "chovatele" a "nechovatele" - spíš na "milovníky" a "ty ostatní". Je dobře, že se stejně jako spousta chovatelů, které znám (nás nevyjímaje), staráte o zachráněné kočičky a máte naprostou pravdu - oproti pytli v ledové vodě je i třídenní samota ve vytápěném obýváku luxus. Ale přesto - dohled je potřeba, i Vy budete klidnější. Napište mi na mail nebo zavolejte, pošlu Vám číslo na paní, která k Vám zaběhne a mimina zkontroluje, je to chovatelka, takže nemusíte mít strach, už o Vás ví a nabídla se, že pomůže.

Lenka V
Dee*CZ - burmilky
e-mail: venclikova@seznam.cz
724 301 778
www.burmilla.snadno.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2007 17:43:56
Odpovědět s citátem

Jeeejda,no to děkuju moc,máte určitě pravdu,i já budu klidnější a budu si volno užívat pokud budu vědět že chlupáči jsou vpořádku...už jsem zasondovala a agitovala v práci,zatím to mám domluvené na 50procent /přecejen je do Silvestra ještě daleko Smile ale moc děkuju za nabídku,na meil se ozvu..doufám že se neurazíte když popravdě řeknu že bych se s paní popřípadě ráda setkala osobně,abysme se poznaly než by šla k nám do bytu...ještě jednou díky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2007 10:57:20
Odpovědět s citátem

Jana Závodníková napsal:
bych se s paní popřípadě ráda setkala osobně,abysme se poznaly než by šla k nám do bytu...ještě jednou díky...

Samozřejmě, to je velmi rozumné, není problém, je to velmi milá a zodpovědná mladá paní, určitě si budete rozumět. Nechci sem psát její tel veřejně, ale najdete ji i na jejích webových stránkách www.harbour.cz
Mějte se a ať prckové hezky rostou.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (19x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top