Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

RODIČE A KOTĚ - POMOC!

Fórum: Bydlení

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
dayullinka



Založen: 24.11.2007
Příspěvky: 19

Předmět: RODIČE A KOTĚ - POMOC!
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 12:49:42
Odpovědět s citátem

pomoc! mamka si myslí, že kočka smrdí, škrábe apod.
JAK PŘESVĚDČIT?
všem moc děkuji. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: RODIČE A KOTĚ - POMOC!
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 12:55:59
Odpovědět s citátem

dayullinko, asi by sis nějdřív pořízení kočičky měla ujasnit doma, zjistit si víc informací a prodiskutovat to s rodiči. Dle tvých výkřiků soudím, že sama nebydlíš a nejsi asi ve věku, kdy by ses osamostatnit mohla.

Takže opět doporučím místo planých výkřiků, čerpat informace a diskutovat s rodiči. Můžeš se snažit argumentovat, ale přesvědčovat či rodiče nutit nelze, obzvlášť nesou-li za tebe a tvá rozhodnutí zodpovědnost.

Pořízení kočičky není otázkou na měsíc, či rok, je to dlouhodobá záležitost a především je to pořízení si živého tvora, který má určité potřeby, takže dobře zvaž, zda pořízení kočičky není jen pouhý rozmar.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 13:42:41
Odpovědět s citátem

Ahoj Dayullinko,

chceš kočičku, což je sice hezké, ale jak již psala April, je to závazek na x let tvého života. Rozhodně by pořízení kočky nemělo probíhat ve smyslu nějaké "hurá akce".
Nevím kolik Ti je let, ale předpokládám, že jsi co se financí a bydlení závislá na rodičích. Takže pokuď uvažuješ o kočce, zvaž následující skutečnosti:

1. Bude někdo schopný/ochotný dlouhodobě a pravidelně finančně "sponzorovat" kočku? Tím mám na mysli kupovat stelivo, krmení, platit prvidelně za očkování plus veterinární ošetření v případě onemocnění zvířete.

2. Pokud ještě nejsi ve věku, kdy by ses o kočku dokázala kompletně postarat sama (tj. nakrmit, uklidit záchod, nakoupit a dopravit domu krmení a stelivo, dojet sama na veterinu), je doma někdo ochotný/schopný Ti s tím pomoci?

3. Když nebudeš doma (prázdniny, dovolená), kdo a jak se o kočku postará?

4. Co bude s kočkou, až se jednou rozhodneš najít si vlastní bydlení, odejít studovat/pracovat do jiného města/země?


Dokud si nepromyslíš tyhle věci, zapomeň na kočku.

Co se rodičů týče. Záleží na tom, jak se k celé záležitosti staví.
Pokud mamince zvířata doma kategoricky nevadí a skutečně se bojí jen toho, že by případná kočička doma bude smrdět a škrábat co ji pod packu příjde, tak ji můžeš zkusit odkázat třeba sem na fórum, nebo jí předložit jiné, sofistikované, "důkazy" ve prospěch kočky.

Obecně kočka sama o sobě nesmrdí (na rozdíl od většiny psů). Co smrdí, je nečištěný kočičí záchod a kocouří značkování (to je skutečně puch). Takže smradu se lze vyhnout pravidelným čištěním záchodu a kastrací kocoura.
Co se škrábání týče, kočka se dá naučit celkem bez problémů na škrabadlo.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 15:10:06
Odpovědět s citátem

Tak dle tvých příspěvků (viz. http://www.modrykocour.cz/forum/search.php?search_author=dayullinka) soudím, že ti je tak deset, možná ani to ne.
Dříve než budeš přesvědčovat rodiče, by sis měla uvědomit, že kočka není žádná hračka. Je to živé stvoření, které navíc stojí dost lásky, někdy ale i nervů a peněz. Budou ti rodiče platit veterinu, pokud bude kočena nemocná? Ono i obyčejné očkování, odčervení stojí nějaký ten peníz a nikdy nemůžeš vědět, kdy bude hůř. Seženeš peníze třeba i na operaci, pokud by k ní mělo dojít? Navíc pokud budeš kočku krmit kvalitním krmivem a opravdu pořádně se o ni starat, tak to taky nebude zadarmo. Podívej se na ceny základního vybavení (přepravka, záchody, stelivo, granule, pasta proti trichobezoárům, misky, odpočívadlo, škrabadlo), máš na to?
Jsi si jistá, že každé ráno vstaneš třeba o hodinu dřív, abys kočičce nachystala snídani, vyčistila záchodek, vyměnila vodu a pořádně ji pomazlila, než ji necháš samotnou a půjdeš do školy? Jak dlouho si myslíš, že tě bude taková kočka bavit, než po škole upřednostníš lítání po venku s kamarádkama? To pak bude sama doma? Kdo se o ni bude starat, až pojedeš se školou někam na výlet, popř. o prázdninách? Rodiče? Ona je to především tvoje záležitost, když jsi iniciátorem pořízení dalšího člena domácnosti, tak takové záležitosti řeš, prosím, raději dříve než později. Jakmile už jednou kočičku máš, nemůžeš ji jen tan lehce odsunout na druhou kolej nebo přenechat rodičům, kteří k ní třeba nikdy nebudou mít vztah.
Jinak k tvé otázce: Kočka nesmrdí, pokud jí pravidelně čistíš toaletu, používáš kvalitní stelivo a pod. Nedrápe, když má svá škrabalda, náš KUba má třeba v každé místnosti jedno...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dayullinka



Založen: 24.11.2007
Příspěvky: 19

Předmět: ha-ha
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 18:56:16
Odpovědět s citátem

je mi 14! nenechám se nikým urážet¨!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: ha-ha
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 19:01:59
Odpovědět s citátem

14 let už není málo a mohla bys rozlišit, co je urážení a co důraznější upozorňování .... tady nikdo nikoho neuráží, stačí si tenhle web projít a s urážkama se tu nesetkáš v žádném případě!

Především jde o to, že tvé příspěvky jsou prostě mimo mísu a chybí ti dle tvého stylu vyjadřování především zodpovědný přístup.

Kočka není hračka, je to živý tvor, a všechny uvedené rady mají svůj důvod ... víš kolik koček končí v útulcích jen proto, že se znelíbí svému majiteli? Kolik tam končí rádoby vánočních dárečků? Kolik koček se potuluje venku jen proto, že vyrostly a přestaly dělat roztomilou plyšovou kuličku? Věř, že všem nám jde jen o to, abys kočku brala vážně a ne jako plyšovou hračku, kterou můžeš odložit, kdy se ti to hodí.
A protože je ti 14, musíš přesvědčit především svoje rodiče o tom, že jsi natolik zodpovědná a zralá, že péči o kočku zvládneš. A když pochopíš, co obnáší vlastnit živé svérázné zvíře, které nenaučíš na povely lehni, sedni, místo, zvíře, které má pro všechno svojí hlavu, a dokážeš rodiče přesvědčit o tom, že víš, do čeho jdeš a že si uvědomuješ, co to obnáší, určitě budou přístupní diskuzi.

April

P.S.: btw. ber v potaz to, že tu nejednáš s puberťáky či s věkově sobě rovnými; většina přispěvatelů, kteří se tu snaží radit a pomáhat, stojí na svých nohách a za své jednání zodpovídají sami a v životě načerpali pár zkušeností a opravdu nemají zapotřebí kohokoliv urážet.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dayullinka



Založen: 24.11.2007
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 21:03:31
Odpovědět s citátem

nejsem žádná puberťačka. na tomhle webu se asi fakt nic nedozvim (?)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 21:09:21
Odpovědět s citátem

Na tomhle webu se můžeš dozvědět spoustu věcí. Chce to jen trochu chtít. Smile
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dayullinka



Založen: 24.11.2007
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 21:15:20
Odpovědět s citátem

no ale já bych chtěla! o kočkách nevim nic, tak sem chtěla aby mi někdo poradil, a vy mi začnete nadávat, že jsem jenom puberťačka a že stejně kočku odhodim...
ja uz nejsem malý dítě! mám taky nějakou odpovědnost!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 21:15:38
Odpovědět s citátem

dayullinka napsal:
nejsem žádná puberťačka. na tomhle webu se asi fakt nic nedozvim (?)
máš svobodnou volbu v tom, na kterém webu budeš hledat informace Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dayullinka



Založen: 24.11.2007
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 21:17:59
Odpovědět s citátem

Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Klid
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 21:29:26
Odpovědět s citátem

Holka nešil Rolling Eyes . Pokud se ti nelíbí, co je ti razeno tady ve fóru projdi si již napsané články a přečti si starší diskuze. Na spoustu otázek už bylo odpovězeno v minulosti takže zalistuj a pročti. Pokud se ti tu nelíbí, jdi do knihy a kup si knížku Péče o kotě. Je to velmi kvalitní kniha a uvede tě do obrazu. V doporučené literatuře je tu zmíněno ještě několik dalších knih a případně web kotatko.net

Jak přesvědčit rodiče, že kočka nesmrdí? Navštiv nějakého známeho který kočku má i s maminkou. Pokud známí zrovna nemají aktivního (značkujícího) kocourka nepoznáte, že s nimi doma bydlí kočka po čuchu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 21:33:37
Odpovědět s citátem

Dayullinko, nechci nijak moralizovat, ale ber také v úvahu, že měsíční "provoz" kočky taky stojí dost peněz. Cca 300,- za granule a 150,- za stelivo + případně nějaké to "mokré" krmení. Není to málo a často kočka nadělá doma i nějaké škody (rozdrápaný nábytek, rozbité vázičky apod..). Nemůžeš rodiče nutit, aby to všechno hradili, navíc, pokud nejsou zrovna "kočkomilové". Jsi si jistá, že až kočka rozdrápe gauč za řádově desítky tisíc, mamka neřekne, že musí z domu? Co s ní pak uděláš ?

Víš, taky jsem si jako holka hrozně přála kočku. Už ve 12 letech jsem si za ušetřené kapesné (a věř , že bylo směšně malé) pořídila atlas plemen koček a každý večer nad ním vzdychala. Vystřihovala jsem si z časopisu chovatel (doba předpotopní - bezinternetová) obrázky plemen koček, lepila do sešitu a dělala si výpisky...
Až téměř 20 let po té, jsem si mohla dovolit pořídit první vlastní kočku. Teprve po tolika letech jsem ve stádiu, že mám svůj dům a jsem příjmově samostatná a usadila jsem se na jednom místě, že jsem si mohla dovolit si pořídit zvíře na příštích 10-15 let s vědomím, že tu pořád budu, abych se o něj postarala.
Ty jsi ještě mladá a na začátku cesty - čeká tě maturita, možná vysoká škola, třeba pojedeš na nějakou dobu do světa - to vše vidí tvoji rodiče - kdo se o to zvíře bude starat? Jsi si jistá, že se máma o kočku bude chtít celou tu dobu starat?

V sedmé třídě jsem si pořídila bílý myši - máma to dovolila pod podmínkou, že se o ně budu sama starat. A já se opravdu starala, alespoň ze začátku. Za dva roky jsem začala koukat po klukách a na akvárko s myšma nějak pozapomněla. Až asi po týdnu jsem zjistila, že akvárko je prázdné - máma splnila slib a myši "zrušila" - ani jsem se neptala, jak skončily.... Rodiče často nechtějí pořizovat zvíře z toho prostého důvodu, že tuší, že se o něj nakonec stejně budou muset postarat sami. A tvoje máma možná prostě nechce starost navíc. Možná ani nejde o to, že kočka škrábe a "smrdí". Zkus podat vysvětlení, ale pokud to "nezabere", věř, že důvod bude jinde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 21:41:32
Odpovědět s citátem

O to právě jde. Ty se chceš něco dozvědět, lidé Ti odpoví, ale soudě podle tvých příspěvků, tak rady nebereš v potaz.

Chceš se něco dozvědět o kočkách, protože bys jednu chtěla? Už v jiném příspěvku jsem Ti odpověděla, že základem je si něco přečíst. Knížku o kočkách mají myslím v každé knihovně, tady na webu je taky dost základních informací ohledně koček a jejich potřeb. A myslím, že je to i dobře a srozumitelně napsané.
Jinak velice srozumitelná "návod na kočku", co se jejích potřeb, zdraví, krmení a chování týče najdeš například tady:http://kocky-online.cz/download/navod_na_kocku_20.pdf

Takže ještě jednou Smile
Přečti si nějakou "odbornější" literaturu týkající se koček. Tam se dozvíš, co by taková kočka potřebovala. Dalším krokem je posoudit, zda jí jsi ty, respektive tvoji rodiče (protože oni to budou financovat) tyto potřeby skutečně schopná zajistit a myslet trochu i do budoucna (viz. jiný můj příspěvek)
Až budeš mít tohle "zmáknuté", můžeš rozvinout debatu na téma pořízení kočky s rodiči.

PS: pokud budeš mít ještě nějaké všeobecnější dotazy, můžeš mi písnout soukromou zprávu. Tady na fóru se řeší většinou jen konkrétní problémy (čím krmit, kolik co stojí, zdravotní problémy atd.) Moje máma kočku taky nechtěla a teď má dvě a jsou to její miláčkové Very Happy
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 22:20:03
Odpovědět s citátem

dayullinka napsal:
nejsem žádná puberťačka. na tomhle webu se asi fakt nic nedozvim (?)


Milá zlatá, ať se ti to líbí nebo ne, vzhledem k věku prostě puberťačka jsi Smile - bez urážky Very Happy ! Prošli jsme si tím všichni, a není to míněno hanlivě ani jako nadávka. Nevnímej to tak, že se ti chceme vysmívat a blbě radit Rolling Eyes
Prostě v tomto věku jsi ještě odkázaná na rodiče a jejich peníze, a proto je pořízení zvířátka, po kterém právě neprahnou oni, jednoduše problém. Skutečně si uvědom, že to stojí plno peněz. Nevím, jaká je finanční situace vaší rodiny, ale třeba při nejlepší vůli by to rodiče nezvládli.

Řekněme, že kotě pořídíš zadarmo, rád ti ho někdo věnuje. Teď se může stát, že nebude vymazlené, tudíž bude plaché a nesplní tvoje představy o miloučké mazlivé kočičce.

Dobře, tak bude mazlící a miloučké. Musíš mít pro něj záchod-to je cca 150 Kč za ten obyčejný bez krytu (stelivo budete mít všude) nebo cca 350 Kč za jednoduchý krytem. Stelivo budeš řekněme kupovat v Plusu-cca 40 Kč/5 kg-až bude kotě větší, vydrží ti tak na 14 dní. Musíš dát 2x očkovat-to může být 500-1000 Kč, záleží na vakcíně a cenách veterináře.
Potřebuješ krmení-řekněme že budeš kupovat to nejlevnější opět v Plusu nebo v peňáku, počítej měsíčně i při tom levném krmení a dospělé kočce (kotě rychle vyroste) cca 80 Kč. Když budeš krmit jen tím nejlevnějším krmivem, můžeš časem čekat zvýšené výdaje za veterináře /třeba taky ne /. Potřebuješ škrabadlo-nejlevnější je cca za 200 Kč. Kočka by měla mít i své odpočívadlo, pokud koupíš na radiátor, je za cca 300-400Kč, stojící na zemi spojené se škrabadlem nejlevnější vyjde na nějakých 400-500 Kč. Řekněme, že hračky kotěti vyrobíš, nebudeš žádné kupovat.
Pokud nechceš, aby měla tvá číča problémy se snězenými chlupy, musíš koupit pastu proti bezoárům-cca 180-280 Kč/měs. A kde jsou nějaké vitámíny, pamlsky-třeba jí dopřeješ jogurt, tvaroh, vařené maso či vejce-víš, co to dneska stojí?

Tudíž podtrženo-sečtěno-počáteční investice (bez ceny zaplacené za kotě, kdy vycházím z toho, že ho dostaneš zadara)-činí cca 1500 - 2000 Kč a následně každý měsíc cca 200-300 Kč (budu-li uvažovat vše nejlevnější-krmení i stelivo). Budou rodiče ochotni nebo vůbec schopni ti to dát? Budeš ochotná denně několikrát čistit kočičí WC, aby nesmrdělo, vynášet smrdící výkaly? Kočku česat, zastřihávat drápky, čistit ouška, případně koupat, hrát si s ní každý den. Budeš mít na to čas, když brzy půjdeš na střední školu, kam zřejmě budeš dojíždět? Nezůstane veškerá péče, i kdybys byla sebezodpovědnější, na rodičích, protože ty na to prostě ten potřebný čas mít nebudeš?

A to nemluvím vůbec o tom, že z kotěte, které ti někdo dá, může vyrůst cokoliv, přečti si tady příspěvky, jaké trápení mají někteří nešťastníci s čičinami-co pak? Když se celá rodina kvůli kočce třeba nevyspí, protože jí se bude chtít řádit, když bude škrábat nábytek, lézt, kam nemá, rozbíjet věci -normální kočce se to špatně a těžko vysvětluje, že něco nemá dělat, je prostě svá a dělá si, co sama chce.

Jo, mít zvířátko, kočičku, je paráda, ale je skutečně třeba zvážit i takovéto věci, které asi nebudeš moc chtít slyšet. Ale tví rodiče to vědí, a proto se tomu brání.

Pokud bys je dokázala přesvědčit, že i oni potřebují mít doma kočičku a že ji chtějí, pak by to bylo jiné. Takhle asi budeš muset počkat, až budeš stát na vlastních nohách a pak si udělat radost a koupit si kotě podle svého gusta.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 7:43:43
Odpovědět s citátem

dayullinka napsal:
nejsem žádná puberťačka. na tomhle webu se asi fakt nic nedozvim (?)


Takže nedozvíš? A co takhle se mrknout úplně nahoru do Menu? Myslíš, že takový název - Prvně s kocouřem není dost význačný? To samé Kotě a péče? Kocouř a péče? Hry a výchova?

Není v našich silách ti sem přepisovat to, což už bylo psáno. Navíc opravdu nemá cenu psát něco někomu, kdo nechce číst a chápat. Musíš zapojit trochu vlastní iniciativy, protože nemůžeš čekat, že ti sem dáme rady, jak ukecat rodiče na kočku; argumenty pro ně si musíš hledat sama.

http://www.modrykocour.cz/jakvybrat.htm
http://www.modrykocour.cz/papani.htm
http://www.modrykocour.cz/prechodzestravy.htm

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marge



Založen: 08.10.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 10:19:45
Odpovědět s citátem

Dayullinko,

taky jsem moc chtěla kočičku, už od mala.
teď jsem dospělá, vydělávám dost peněz a s manželem bydlíme v domku se zahrádkou, přesto jsem si skoro DVA ! roky rozmýšlela, jestli si kočičku opatřím, nebo jestli si takovou odpovědnost při své práci a dalších povinnostech nemohu na sebe vzít.

Nevím, jak dlouho po koččičce toužíš Ty a jestli jsi už podnikla nějaké přípravy, ale doporučuji nejprve se vybavit teoretickými znalostmi : přej si k vánocům nějakou pěknou knihu o chovu koček, třeba Vše o kočkách od paní Paddy Cutts, nebo předplatné časopisu Naše kočka.
Studuj, jak se o kočičku, co nejlépe postarat, z kapesného si ušetři na kočičí výbavu: můžeš se z příspěvků shora dozvědět, co je nutně potřeba a kolik to stojí.
Rodiče uvidí, že máš opravdu zájem a dokážeš obětovat kočičce čas i peníze, taky je důležité, jak dlouho to vydržíš. Příští vánoce vytáhni mamku na umisťovací výstavu koček a uvidíš, že to půjde.
Hodně štěstí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dayullinka



Založen: 24.11.2007
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 13:16:08
Odpovědět s citátem

všem fakt moc děkuju...... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rychla.zelva



Založen: 10.03.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Želivec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 16:11:14
Odpovědět s citátem

dayullinko,

je mi 19 let, takze k tobe mam asi nejblíže. S kočičkama (venkovníma) vyrůstám od malicka. Meli jsme na chate kocicku, bylo mi vzdy hrozne smutna, kdyz jsem jela domu a tak jsem zacala presvedcovat rodice aby mi poridili kocicku domu. Rodice vsak rozhodli, ze ne. Byla jsem nastvana stejne jako ty, ale musim rict, ze to bylo lepsi.

Jak uz jsem rekla s kockama vyrustame od malicka, takze jsme predpokladali ze kocky zname dobre. Ale omyl. Kocka doma je uplne neco jineho nez kocka venku. A jeste vetsi rozdil Kocka a kote venku a v byte. O kote se postara jeho mama a nauci ho vsechny vci co ma poradna kocka umet. Ale v byte se stavas jeho mama ty, na tobe je vychova a vsechny ostatani veci.

Kdybych vedela o tomhle foru drive usetrily by jsme si vsechny starosti a rady jsou u kocek nekdy bad zlato. Wink

Ted mame kocicky 2 (britská - Nancy a Sibiřská - Čertísek) a stale je porad neco noveho co objevujeme a resime. V budoucnu si chci poridit kocicku, ale svoji vlastni a musim rict dlouho jsem se rozhodovala kdterou kocicku (plemeno) si vyberu ted jsem rozhodnuta pro Birmu. Dalsi zadrhel je v tom ze jsem student a na kocicku si musim vydelat sama (tj. 25000) a taky chci aby kocicka byla vystavni, coz znamena dlasi schaneni informaci ohledne vystav a vse okolo nich.

Tak jak vidis neni to nic jednoducheho. Musis si vse peclive zvazit a pak se rozhodnout. Mas opravdu stesti ze jsi narazila na tohle forum je opravdu skvle a musim rict ze tu jsou skvely lide co ti dobre poradi.

Nikdo ti nechce rikat ze jsi bubertak a ze se na kocicku vykasles po prvnim mesici, kazdy je jiny.

Ted na zaver bych ti poradila nasledujici mesic venuj schromazdovani informaci a pak si sedni s rodici a prober to. Nic tim nezkazis a urcite se srodici nejak dohodnete ohledne porizeni kocicky.

Preju ti aby jsi svoji kocicku dostala a byla jsi spokojena jak ty tak ona.

Dej pak vede jak to vse dopadlo..

S pozdravem

Katka (rychla.zelva)

P.s: Kdyby jsi se chtela na cokoliv zeptat tak pis na kocicacci@centrum.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
dayullinka



Založen: 24.11.2007
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 16:51:36
Odpovědět s citátem

děkuju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
snejdy



Založen: 27.08.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: Re:
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2007 17:00:55
Odpovědět s citátem

dayullinka napsal:
je mi 14! nenechám se nikým urážet¨!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Já jsem taky vždycky chtěl kočku, možná ještě v mladšim věku než si teď ty, a dopadlo to nakonec tak že jí budu mít až teď (a to mi za pár měsíců bude 20). Jde o to jestli tví rodiče budou ochotni platit náklady na stravu,stelivo,veterinární péči a tak, předpokládám že ty ještě nemáš finance na to abys to mohla utáhnout ze svého. Mojí mamku (ještě nebydlím ve vlastním Smile ) jsem taky musel dlouho přesvědčovat, že kočka nedělá až tak strašné věci které by se nedaly unést. Radikálně se její názor změnil až tehdy když jsem jí vzal na návštěvu k chovatelce, která má doma asi kolem 10 koček, kde si sama mohla ověřit že ani při takovém počtu koček nebylo v bytě vůbec nic cítit. Škrábance sice sem tam na nějakém nábytku byly,ale to nebylo tak hrozné a když vezmem v úvahu že je v tom bytě tolik koček a už určitě víc jak 10 let, tak od jedné kočky žádnou velkou katastrofu v bytě čekat nemusíš... Ve 14 letech se názory dost mění, a to co chceš teď za 3 roky může být úplně jinak (vlastní zkušenost), tak si dobře promysli jestli se o kočičku budeš chtít starat i za 5,10,15 let... přeju hodně úspěchu při přesvědčování rodičů Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
snejdy



Založen: 27.08.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2007 17:05:19
Odpovědět s citátem

rychla.zelva napsal:
dayullinko,

je mi 19 let, takze k tobe mam asi nejblíže. S kočičkama (venkovníma) vyrůstám od malicka. Meli jsme na chate kocicku, bylo mi vzdy hrozne smutna, kdyz jsem jela domu a tak jsem zacala presvedcovat rodice aby mi poridili kocicku domu. Rodice vsak rozhodli, ze ne. Byla jsem nastvana stejne jako ty, ale musim rict, ze to bylo lepsi.

Jak uz jsem rekla s kockama vyrustame od malicka, takze jsme predpokladali ze kocky zname dobre. Ale omyl. Kocka doma je uplne neco jineho nez kocka venku. A jeste vetsi rozdil Kocka a kote venku a v byte. O kote se postara jeho mama a nauci ho vsechny vci co ma poradna kocka umet. Ale v byte se stavas jeho mama ty, na tobe je vychova a vsechny ostatani veci.

Kdybych vedela o tomhle foru drive usetrily by jsme si vsechny starosti a rady jsou u kocek nekdy bad zlato. Wink

Ted mame kocicky 2 (britská - Nancy a Sibiřská - Čertísek) a stale je porad neco noveho co objevujeme a resime. V budoucnu si chci poridit kocicku, ale svoji vlastni a musim rict dlouho jsem se rozhodovala kdterou kocicku (plemeno) si vyberu ted jsem rozhodnuta pro Birmu. Dalsi zadrhel je v tom ze jsem student a na kocicku si musim vydelat sama (tj. 25000) a taky chci aby kocicka byla vystavni, coz znamena dlasi schaneni informaci ohledne vystav a vse okolo nich.

Tak jak vidis neni to nic jednoducheho. Musis si vse peclive zvazit a pak se rozhodnout. Mas opravdu stesti ze jsi narazila na tohle forum je opravdu skvle a musim rict ze tu jsou skvely lide co ti dobre poradi.

Nikdo ti nechce rikat ze jsi bubertak a ze se na kocicku vykasles po prvnim mesici, kazdy je jiny.

Ted na zaver bych ti poradila nasledujici mesic venuj schromazdovani informaci a pak si sedni s rodici a prober to. Nic tim nezkazis a urcite se srodici nejak dohodnete ohledne porizeni kocicky.

Preju ti aby jsi svoji kocicku dostala a byla jsi spokojena jak ty tak ona.

Dej pak vede jak to vse dopadlo..

S pozdravem

Katka (rychla.zelva)

P.s: Kdyby jsi se chtela na cokoliv zeptat tak pis na kocicacci@centrum.cz

25000 je celkem síla Smile jsou i levnější plemena a a taky moc hezká... já budu mít evropanku za 5000 a je to to nejroztomilejší kotě pod sluncem Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
snejdy



Založen: 27.08.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: Re: 80kč
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2007 17:08:12
Odpovědět s citátem

80kč měsíčně za jídlo!? to teda chudák kočka, to by moc dlouho asi zdravá nevydržela...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: 80kč
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2007 17:13:49
Odpovědět s citátem

snejdy napsal:
80kč měsíčně za jídlo!? to teda chudák kočka, to by moc dlouho asi zdravá nevydržela...


No to asi nevydržela, také to bylo myšleno jako příklad nejlevnější možné varianty, každá kvalitnější je logicky dražší; takže otázkou je, zda rodiče dají na krmení víc ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: 80kč
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2007 19:49:36
Odpovědět s citátem

April napsal:
snejdy napsal:
80kč měsíčně za jídlo!? to teda chudák kočka, to by moc dlouho asi zdravá nevydržela...


No to asi nevydržela, také to bylo myšleno jako příklad nejlevnější možné varianty, každá kvalitnější je logicky dražší; takže otázkou je, zda rodiče dají na krmení víc ...

April


Přesně tak, April, tak jsem to myslela-jako tu nejlevnější variantu, kterou já osobně bych nikdy nevolila. A Snejdy si už nepřečetla, že jsem tam též psala o následných možných zvýšených výdajích za veterináře díky nekvalitní stravě.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
snejdy



Založen: 27.08.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: Re: 80kč
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2007 14:24:31
Odpovědět s citátem

April[/quote]

... A Snejdy si už nepřečetla, že jsem tam též psala ...[/quote]

kdyžtak nepřečetl, já nejsem ona ale on... ta přezdívka je asi trochu zavádějící...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
snejdy



Založen: 27.08.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: Re: 80kč
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2007 14:28:18
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
April napsal:
snejdy napsal:
80kč měsíčně za jídlo!? to teda chudák kočka, to by moc dlouho asi zdravá nevydržela...


No to asi nevydržela, také to bylo myšleno jako příklad nejlevnější možné varianty, každá kvalitnější je logicky dražší; takže otázkou je, zda rodiče dají na krmení víc ...

April


Přesně tak, April, tak jsem to myslela-jako tu nejlevnější variantu, kterou já osobně bych nikdy nevolila. A Snejdy si už nepřečetla, že jsem tam též psala o následných možných zvýšených výdajích za veterináře díky nekvalitní stravě.


Kdybych nemohl kočce dopřát normální stravu po které by byla v pořádku (což je těch pár stovek měsíčně), tak bych ani neuvažoval nad tím že si jí pořídím...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rychla.zelva



Založen: 10.03.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Želivec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2007 14:31:49
Odpovědět s citátem

[/quote]
25000 je celkem síla Smile jsou i levnější plemena a a taky moc hezká... já budu mít evropanku za 5000 a je to to nejroztomilejší kotě pod sluncem Very Happy[/quote]

No ja vim ze to je hodne, ale kdyz me ty jejich modra ocka ucarovala. Twisted Evil Vim jsou i jina co maji modre oci a stoji min napr. Nevská maskarada ale je to sibirska s odznaky a mi uz jednu sibirku (cernou) mame a k tomu i jednu britskou modrou a venku jednoho friskiesoveho kocourka Very Happy, takze mit dalsi stejnou rasu to neni pro nas.. (myslime to ve srande)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: Re: 80kč
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2007 14:38:28
Odpovědět s citátem

Kdybych nemohl kočce dopřát normální stravu po které by byla v pořádku (což je těch pár stovek měsíčně), tak bych ani neuvažoval nad tím že si jí pořídím...[/quote]


Jsem stejného názoru. Navíc člověk nikdy neví, co se může přihodit, jaká kočena se mu dostane do rukou. Náš Kuba je neuvěřitelně vybíravý, skoro nic nejí a když už něco vezme do pusy, bývá to většinou z té dražší kategorie...80 Kč je u nás tak na dva dny:-(

A to nemluvím o tom, že se dlouhodobě léčí a to teprve něco stojí. S tímhle vším se musí počítat, ne jen doufat, že zrovna to moje kotě bude zdravé. Většinou to pak bývá naopak. Víte, jak to je, připraveným štětí přeje...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
snejdy



Založen: 27.08.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2007 15:21:45
Odpovědět s citátem

Je fakt že jsem tu diskuzi nechtěně stočil na jnou kolej, za což se omlouvam... zatím nevíme (pokud jsem to nepřehlédl) kolika penězi by byly rodiče dayullinky ochotni kočku sponzorovat Smile tohle by si ale měla předem zjistit, protože kočka měsíčně může v klidu na tu tisícovku přijít (se vším všudy)... ale je to strašně individuální,může to být podstatně míň ale i víc. A taky se musí počítat se základní výbavou,jako přenoska,WC,škrabadlo,misky,sítě do oken(pokud bydlí v paneláku a podobně)...to taky něco stojí. Mě pořízení téhle výbavy stálo zhruba 4500 s tím že okna si zasíťuju podomácku, kdyby se na to najímala firma tak se to vyšplhá mnohem výš.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top