Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Olizování obličeje v noci a mňoukání

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: Olizování obličeje v noci a mňoukání
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 7:29:35
Odpovědět s citátem

Ahojky, tak jsme prožili první noc s naším kocourkem, je to veliká šikulka, na záchůdku už byl, baštil i pil. V noci si nás ale několikrát vzbudil a olizoval nám obličej. Teď chodí po bytě a i když tady jsem s ním, jde a Mňouká, prostě občas. Myslíte že hledá svoji setřičku, se kterou vyrůstali u chovatele?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Olizování obličeje v noci a mňoukání
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 7:39:55
Odpovědět s citátem

Tady je něco k umňoukanému kotěti Smile

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1867

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 7:57:27
Odpovědět s citátem

děkuji za odpověd, jen jsem se chtěla ujistit, před tím,něž k nám kotě přišlo, četla jsem snad 5 knížek (abych něco nezanedbala) přece jen, na kotěcí fázi si už u našeho druhého kocoura (který ale žije v Poličce a ne v Praze) nepamatuji, máme ho od roku jeho věku.spíš by mě zajímalo, co to olizování obličeje, připadá mi, jako by bylo předšasně odstavené, nebo jen projevuje větší přízen? Mňoukání mi nevadí, jen nechci nic podcenit :o))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 8:06:09
Odpovědět s citátem

Víte, předčasně odstavené ... ono se říká, že kočky odstavené brzy mají tzv. mléčný krok, šlapou a když můžou, tak se k něčemu i přicucnou, deka, jiná kočka, navíc soudě podle našich koček nemá mléčný krok s odstavením nic společného .... takže to olizování bude mít jinou příčinu ... kočka se olizováním čistí, takže bych řekla, že Vám ukazuje svou náklonnost, když se rozhodla očistit i Váš obličej Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 8:12:15
Odpovědět s citátem

Aha Surprised)))tak to jsem ráda , jinak je to naprosto veliké zlatíčko, ted mi chrupe na ruce u notebooku. Překvapilo mě, jak je strašně šikovné, kdyř použilo záchůdek, chválili jsme jak zběsilí. Ještě musíme jít na kontrolu na veterinu, protože nejsme očkovaní a achci aby ho i vet prohlídl,jestli je vše v pořádku...nemá ale rád přepravku a řve jak tur:o)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 8:18:30
Odpovědět s citátem

Maxíš v přepravce neřve, ale šíleně vrčí a "nadává", nesnáší jí ... ale tohle člověk musí vydržet a nenechat se kočičími protesty odradit Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 8:22:51
Odpovědět s citátem

to Blackie řval tak, že když ho včera přítel nesl od chovatele (chlapíka od kteréko kocourka máme - chovatel to asi nebude .o)) tak jse číčouna slyšela až ve čtvrtém patře Surprised))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 10:28:05
Odpovědět s citátem

V podstatě se vším souhlasím s April, to olizování i hledání sourozence. Nám teď odešly 4 koťata ze 6 a i ty 2 zbývající doma i ty samotné u nových páníčků hledají zbytek se kterým si hráli tolik týdnů. Dokonce i kočka máma asi umí počítat a celý týden pobíhala po baráku a hledala tu svou sebranku Smile. Takže to je zcela normální.
K té přepravce. V té řvou většinou všichni, prostě se bojí a nelíbí se jim, že jsou zavření. Jedna paní si od nás kocourka odvážela v takové tašce přes rameno na malého psa. Vevnitř je karabinka a kočičák musí mít postrojek nebo obojek a k té karabince se připne, aby neutekl. Kotě mělo vystrčenou hlavu ven a chovalo se poměrně klidně, i když smutně koukalo. Ale jde o to, jak bude reagovat na ten postrojek nebo obojek, většinou ho nechtějí, než si na něj zvyknou.
Jestli ho budete dávat očkovat, tak bych asi týden počkala, až si u vás zvykne a hlavně, aby bylo v pohodě. Nekýchalo, nemělo průjem a podobně. Očkování je velká zátěž pro organismus kotěte a tak je třeba, aby bylo úplně fit. A to přemístění do nového domova je pro něj taky velký stres, tak ho nechte asi týden aklimatizovat a pak ho teprve vezměte k vetovi. Taky by se zřejmě mělo odčervit, když není ani očkované, asi se tomu jeho "chovatel" moc nevěnoval, ale to vám vysvětlí veterinář. Mezi očkováním a odčervováním, by měla být asi týden pauza.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 10:33:38
Odpovědět s citátem

No musela jsem si k vetovi pospíšit, protože ten náš kočičák byl nejen neočkovaný, neodčervený ale měl dokonce blešky...no a s blechama v kožíšku jsem v bytě moc žít nechtěla. Už máme kožíšek posypaný pudrem a radila jsem se s veterinářem a říkal, že můžeme oočkovat a odčervení provedeme za týden. Doufám že to veterináž udělal dobře...všechno jsem mu řekla a takhle se rozhodl...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marge



Založen: 08.10.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 10:36:59
Odpovědět s citátem

Veverko,

už jsem to tady někde psala. Moje Rebecca se narodila 29.6. a 17.9. jsme si ji koupili v Petcentru ( naštěstí jsme přišli ve chvíli, kdy tam paní
,, chovatelka" koťata přivezla, tak jsme zachránili alespoň to jedno). Byla tak maličká a vyděšená, že jsem si ji nechala celou noc v nízké krabici u postele a ona se bála vyskočit. Když v noci zamňoukala, dala jsem k ní ruku, kterou olízala, přisála se mi k prstu a usnula.
Nevím, jak staré je Vaše koťátko, ale myslím, že se mu stýská,a je trochu vyplašené. Nebojte za pár dnů, až Vám bude skákat po hlavě a lovit prsty u nohou, se Vám bude po mňoukání a olizování stýskat. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 10:48:36
Odpovědět s citátem

Myslím, že v tomto případě to bylo nutné a potřebné a vet rozhodl správně. Přeji Vám hodně zdravíčka a radostí s kočičákem
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Marge



Založen: 08.10.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 11:27:40
Odpovědět s citátem

Koukám, že jsem udělala chybku. Rebeccu jsme koupili 17.8. nebyly jí ještě ani dva měsíce.
Marge
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 11:35:17
Odpovědět s citátem

Neudělala jste chybku, jen jste si holt domů přinesla hodně malé kotě; nenazývala bych to chybou, obzvlášť, co tak čtu, že jste jí vlastně vzali z Petcentera, kam jí akorát přivezli. V tom krátkém okamžiku se člověk může buď rozhodnout nebrat a pořídit si kotě v tzv. "správném" věku, nebo prostě zafungují emoce a pak není jiná cesta Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 13:43:45
Odpovědět s citátem

No doufám, že vet rozhodl dobře. Blacka sledujeme a máme i trošku strach. Vet Blackiho očkoval a kocourek od té doby furt tak nějak pochrupává. V noci blbnul a nechtěl spát a lítal po nás, tak to asi bude tím, ale treba je to únava z té injekce. No my, když jsme se rozhodli pro kočku, tak jsme taky chtěli hlavně poskytnout zvířátku skvělý domov, takže když jsem narazila na inzerát, tak to bylo jasné! (to mi z hlavy zmizela i touha po habešské kočičce). jak to půjde, pošlu fotku našeho mazlíka Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marge



Založen: 08.10.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 13:59:27
Odpovědět s citátem

Ale ne, ja myslela chybu ve svém příspěvku, napsala jsem 17.9. místo 17.8. Smile

Vzít si Rebeccu bylo naopak to nejlepší, co jsem mohla udělat. Přesto, že byla tak malinká, zvykla si za pár dnů a nevyměnila bych jí ani za čistokrevnou, světovou šampionku. Nehledě na to, že je ze všech kočiček ta nejhezčí Very Happy má opravdu skvělou povahu.Pár kočiček a kočičáků jsem před tím už poznala a u Rebeccy oceňuju, že je naprosto vyrovnaná pohodářka.
Při našem způsobu života jí ani při nejlepší vůli nemůžu zajistit pravidelnost v péči, naštěstí bez problémů akceptuje, že jeden den dostane snídani v půl šesté ráno, druhý den v devět, večeři někdy v pět jindy v osm, to samé čištění záchůdku. Když jsem doma sama spí se mnou, když je doma manžel, bez protestů spí v pelíšku a to nemluvím o hrátkách našeho synka, které někdy hraničí s týráním zvířat a pravidelných návštěvách dvou psů, které má tchýně.
Ona je v pohodě i u veterináře.
Do hlavičky jí nevidím, ale myslím, že je hluboce přesvědčená, že když je se mnou, tak se jí nemůže nic stát a to je pro mě fakt skvělej pocit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (15x)
4
Proč kočkám v noci svítí oči? (14x)
5
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top