Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kámoš pro kočku a majitel alergik

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: kámoš pro kočku a majitel alergik
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 10:00:26
Odpovědět s citátem

Chtěla bych své 2leté britské kočičce pořídit kámoše/ku, protože se máme stěhovat a byla by celý den sama. A pohrávám si s myšlenkou vzít si kotě ze zahrady - máme tam celé "stádo". Za 1) zachránila bych 1 kočičí život, a za 2) jsem alergik na kočky (ale sžila jsem se) a britky jsou prý nejhorší. Pročítáním fóra jsem ale narazila na různé problémy, které může takové venkovní kotě způsobit. Co byste mi jako zkušení (i nezkušení) chovatelé poradit? Mám do toho jít? Pokud se mi podaří kotě vůbec odchytit. Asi si to celé představuju jako Hurvínek válku. Uvítám všechny rady, tipy i odrazení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: Re: kámoš pro kočku a majitel alergik
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2007 14:20:55
Odpovědět s citátem

AjA napsal:
Chtěla bych své 2leté britské kočičce pořídit kámoše/ku, protože se máme stěhovat a byla by celý den sama. A pohrávám si s myšlenkou vzít si kotě ze zahrady - máme tam celé "stádo". Za 1) zachránila bych 1 kočičí život, a za 2) jsem alergik na kočky (ale sžila jsem se) a britky jsou prý nejhorší. Pročítáním fóra jsem ale narazila na různé problémy, které může takové venkovní kotě způsobit. Co byste mi jako zkušení (i nezkušení) chovatelé poradit? Mám do toho jít? Pokud se mi podaří kotě vůbec odchytit. Asi si to celé představuju jako Hurvínek válku. Uvítám všechny rady, tipy i odrazení.


Rozhodně nejsem zkušený chovatel ale pokud máte v plánu odchyt venkovního kotěte, rozhodně zajděte na veterinu na důkladné vyšetření,než budete koťátko seznamovat s vaší číčou. A možná bych i vyzkoušela(třeba se známou ktzerá vlastní kočku) jak Vaše kočinda reauguje na cizího tvora,aby jste pak nebyla celá zničená z toho že se ty dvě nesnášej(to se myslím také může stát)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kámoš pro kočku a majitel alergik
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2007 14:48:30
Odpovědět s citátem

uju napsal:
A možná bych i vyzkoušela(třeba se známou ktzerá vlastní kočku) jak Vaše kočinda reauguje na cizího tvora,aby jste pak nebyla celá zničená z toho že se ty dvě nesnášej(to se myslím také může stát)

Když tohle se právě moc nedá předem vyzkoušet. První reakce na druhou kočku bývá většinou velmi negativní. Teprve po delší době je možné poznat jestli si kočka na druhou zvykne, může to trvat měsíc i déle.
Co se týká původního dotazu tak já bych se asi bála vzít si kotě zvenku, které není vůbec zvyklé uvnitř v domě nebo v bytě. Moje známá to zkusila a za pár týdnů kotě putovalo zpět a za sebou nechalo zdemolovaný byt. Možná by bylo lepší vzít si kočičku z útulku - už bude naočkovaná a mohou vám doporučit takovou které nevadí pobyt v bytě, nemá ničitelské sklony a je zvyklá na soužití s dalšími kočkami.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2007 20:18:54
Odpovědět s citátem

Už delší dobu umísťuji nalezená koťata téměř výhradně do bytu. Kotě je po odchytu samozřejmě nejdřív pár týdnů u nás, aby si na pobyt v bytě zvyklo. První dva nebo tři dny tráví většinou v koupelně, abych zjistila, jestli je schopné bez problémů používat kočičí záchod. Tam se také dá případná "nehoda" snadno zlikvidovat. Pak už může do ostatních místností. Za pár let jsem se setkala jen s jedním kotětem, které bylo nevhodné pro život v bytě. Byl to velice temperamentní kocourek, který se neustále snažil dostat ven, otvíral si dveře, skákal na okno... Pokud jde o ostatní koťata, nezpozorovala jsem téměř žádný rozdíl mezi koťaty z venku a sibiřskými koťaty, která u nás bývala dříve. Ta také dokázala pěkně řádit, než vyrostla a "dostala rozum". Pokud se po nějaké době ukáže, že se kotě pro pobyt v bytě nehodí, můžete ho zase vrátit tam, odkud jste ho vzala. Ale většina koťat v útulcích je také odchycena na ulici, přesto řadu z nich čeká život domácích mazlíčků.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (20x)
4
Kočka na Titaniku (20x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (19x)
6
Koťata bez PP po rodičích s PP (17x)
7
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (17x)
8
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (16x)
9
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top