Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

uchovneni

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nashira



Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 17

Předmět: uchovneni
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2007 17:31:34
Odpovědět s citátem

Ahoj, mela bych par dotazu, se kterymi si nejsem jista, kdyby se nasla nejaka dobra duse, ktera by nam pomohla Smile predem diky.

1. Pro uchovneni kocky s PP staci ziskat 1x EX na vystave - ok, je potreba si pote jeste o uznani chovnost nekde zadat, nebo je to automaticke s tim, ze se pak vysledky zapisuji do krycich (a vsech moznych) listu?

2. Pokud chci nechat uchovnenou kocicku nakryt, jak je to s ockovanim, co kdyz jeho platnost vyprsi v prubehu gravidity, ale nikoliv ze zacatku, takze neni vhodne ockovat tesne pred ?

3. Muzu o chov. stanici zazadat az v prubehu gravidity, nebo je potreba mit vybaveno dopredu ?

To je asi zatim vse, dik moc Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: uchovneni
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2007 18:14:25
Odpovědět s citátem

Nashira napsal:
Ahoj, mela bych par dotazu, se kterymi si nejsem jista, kdyby se nasla nejaka dobra duse, ktera by nam pomohla Smile predem diky.

1. Pro uchovneni kocky s PP staci ziskat 1x EX na vystave - ok, je potreba si pote jeste o uznani chovnost nekde zadat, nebo je to automaticke s tim, ze se pak vysledky zapisuji do krycich (a vsech moznych) listu?

2. Pokud chci nechat uchovnenou kocicku nakryt, jak je to s ockovanim, co kdyz jeho platnost vyprsi v prubehu gravidity, ale nikoliv ze zacatku, takze neni vhodne ockovat tesne pred ?


3. Muzu o chov. stanici zazadat az v prubehu gravidity, nebo je potreba mit vybaveno dopredu ?

To je asi zatim vse, dik moc Smile


1. Na výstavě získá kočka Ex a tím má kočka dočasnou chovnost na dva roky - až budete žádat o vystavení PP narozených koťat tak přiložíte ke krycímu listu i kopii posudku a diplomu z této výstavy.

2. Já po domluvě se svým veterinářem očkuji až po porodu nejčastěji při prvním očkování koťat. Účinnost vakcin trvá delší dobu, takže s tím není problém.

3.Lepší je zažádat předem, já jsem žádala když bylo mojí kočce šest měsíců, protože už jsem věděla že se chovu určitě budu věnovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sandra001



Založen: 28.12.2007
Příspěvky: 2

Předmět: jak uchovnit kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2007 13:20:51
Odpovědět s citátem

ahoj, mám doma 7 měsíců starého kocourka a chtěla bych ho uchovnit, poradí mi prosím někdo co všechno je třeba udělat než půjde na výstavu? Rolling Eyes [color=red][/color]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: jak uchovnit kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2007 13:46:01
Odpovědět s citátem

sandra001 napsal:
ahoj, mám doma 7 měsíců starého kocourka a chtěla bych ho uchovnit, poradí mi prosím někdo co všechno je třeba udělat než půjde na výstavu? Rolling Eyes

Předpokládám že jde o kocourka s PP. Stejně jak je to uvedeno u kočky i pro uchovnění kocoura vám stačí jediná výstava po dovršení 10 měsíců věku, na které kocour musí získat výbornou a získá tak chovnost na dva roky. Pro trvalou chovnost musí získat titul "šampion". Jak postupovat při přihlášení na výstavu se poraďte s chovatelem který vám kocourka prodal (rozhodně by měl vědět jaké máte s jeho odchovem plány) nebo se podívejte na www.kotatko.net - tam je vše podrobně popsáno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sandra001



Založen: 28.12.2007
Příspěvky: 2

Předmět: Re: jak uchovnit kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2007 14:06:09
Odpovědět s citátem

děkuji za radu!
ještě jsem slyšela, že se musím přihlásit do nějaké organizace...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: jak uchovnit kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2007 15:55:57
Odpovědět s citátem

sandra001 napsal:
děkuji za radu!
ještě jsem slyšela, že se musím přihlásit do nějaké organizace...

Ano to je pravda a na stránkách o kterých píšu určitě najdete všechny potřebné informace. Pokud jste si koupili kotě na chov, měl by vám všechny potřebné poskytnout chovatel od kterého kotě máte, je to součástí chovatelského servisuu, který by měl být samozřejmostí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2007 18:31:18
Odpovědět s citátem

Zdravím, jen malou poznámku. Ikdyž kocour získá chovnost v 10ti měsících na svýstavě.krýt ale může až po dovršení jednoho roku, což je druhá podmínka jak pro kočku-matku, aby na koťata byl vystaven PP.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top