Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Britská kočička bez PP

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Hromádková Mirka



Založen: 13.02.2008
Příspěvky: 4

Předmět: Britská kočička bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2008 21:35:15
Odpovědět s citátem

Dobrý večer.Mám doma britskou kočičku bez PP,jsou jí 3 měsíce,je stříbřitá tečkovaná,maminka je bez PP,otec PP má.Chtěla bych se zeptat,jak je to s vystavováním.Vím,že by patřila do třídy 13a(třída noviců),ale nevím k tomu nic bliššího,např.jestli sem patří všechny věkové kategorie atd. Razz děkuji moc
_________________
Mirka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Britská kočička bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2008 7:05:13
Odpovědět s citátem

Pokud je to britka bez průkazu původu (PP), není možné jí vystavovat na chovatelských výstavách, ani není možné získat dodatečně papíry. Není ani možné jí vystavovat v kategorii koček domácích, protože je to typově britka, nikoliv "obyčejná" kočka domácí.

Můžete jí přihlásit na soutěže typu Miss Kočka.

Jestliže chcete vystavovat, musíte si pořídit kočičku s průkazem původu s výstavní kvalitou.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hromádková Mirka



Založen: 13.02.2008
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2008 8:28:03
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď,myslela jsem,že do té kategorie patří čistokrevné kočky,které nemají PP,takže vlastně my.Jaké kočky tedy patří do kategorie 13a?Děkuji Smile
_________________
Mirka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2008 8:57:00
Odpovědět s citátem

Hromádková Mirka napsal:
Děkuji za odpověď,myslela jsem,že do té kategorie patří čistokrevné kočky,které nemají PP,takže vlastně my.Jaké kočky tedy patří do kategorie 13a?Děkuji Smile

V kategorie 13a je možné vystavit kočku bez PP, ale momentálně je možné do ní přihlásit pouze kočku bez PP která odpovídá standardu kočky evropské. Pokud získá taková kočka v této třídě výbornou tak může získat experimentální PP a může být zařazena do chovu a může být vystavována v běžných výstavních třídách. V minulosti bylo možné získat prostřednictvím této třídy experimentální PP i jiná plemena, dnes už je to možné pouze přes chovatelskou komisi. Tam však mají šanci projít pouze jedinci odpovídající standardu některých málo početných plemen, chovatelská komise má posoudit jestli mohou být v jejich chovu přínosem. Rozhodně není možné tímto způsobem uchovnit britskou kočku bez PP, protože kvalitních britek s PP je dostatečný počet a není žádný důvod do jejich řad zařazovat kočky bez PP od množitelů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hromádková Mirka



Založen: 13.02.2008
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2008 10:25:08
Odpovědět s citátem

Moc Vám děkuji,teď už mi to je zcela jasné.Ještě bych se vás chtěla zeptat,jestli nevíte,kdo by mi jí mohl pomoci posoudit.Jestli alespoň trochu splňuje standard.Mohla bych poprosit třeba i vás?Já vím,že ve třech měsících se toho moc nepozná,ale určité proporce snad ano.Minulý rok jsem navštívila výstavu a úplně jsem se do nich zamilovala.Studuji o nich co se dá,ale zatím jsem v začátcích.Zatím moc děkuji.
_________________
Mirka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2008 11:20:02
Odpovědět s citátem

Hromádková Mirka napsal:
,jestli nevíte,kdo by mi jí mohl pomoci posoudit.Jestli alespoň trochu splňuje standard.


Mirko, pokud poprosíte Alenu, která Vám odpovídala, a jste z Prahy či ochotná do Prahy kočku přivézt,, možná Vám vyhoví, protože je poradkyně chovu se specializací na britské kočky a je to laskavá osoba. Ale popravdě mě trochu překvapujete - pokud Vám tak záleží na tom, aby Vaše kočička odpovídala standardu, bylo by rozumnější volit kočku "papírovou", kde sice taky nemáte záruku výstavních kvalit - zvláště stříbřité britky bývají drobnější a ne tak "typové" jako například modré, či lilové, které jsou mnohem prošlechtěnější, ale přesto by se koťátko určitě víc podobalo britce Smile
Abychom si rozuměly - netvrdím, že kotě bez PP není dobré kotě, ale pokud máte výstavní ambice, zajímá Vás plemeno natolik že ho studujete a chtěla by jste, aby Vaše kočička co nejvíc odpovídala žádanému typu - rozhodně by jste cestu k cíli měla snazší s kotětem, které má známé všechny předky a na jehož typu usilovně pracovala již řada chovatelů před Vámi ....
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (23x)
4
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
5
Kočka na Titaniku (21x)
6
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (20x)
7
Creepy kočky: Co vlastně chceš?! (19x)
8
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)
9
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top