Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kotata od sourozenců


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Blanche-che



Založen: 24.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 8, Dasný

Předmět: kotata od sourozenců
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2008 22:25:27
Odpovědět s citátem

Ahoj, pořídila jsem si britskou modrou kočičku Šarlotu s pp, ale bohužel po 2měsících jsem si všimla, že má kulky Shocked a veterinář mě ujistil, že je to kocourek-mám ji-ho moc ráda a tak nepřichází v úvahu, že bych ho dala pryč!!!.PP mi paní chovatelka teprve zašle a slíbila mi,že nechá upravit pohlaví.Jenže já bych chtěla mou vysněnou kočičku a tak mi řekla, že by mi se slevou dala kočičku, až s narodí, ale bylo by to od stejných rodičů, nebo od stejného tatínka.A tak bych chtěla poradit jestli by byl problém, kdyby měli kotata.
Jo a kdyby měl někdo dobrý nápad na kocouří jméno, které by se hodilo k šarlotě.
Díky moooc...za jakou koli radu Very Happy [/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: kotata od sourozenců
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2008 23:23:19
Odpovědět s citátem

Blanche-che napsal:
Ahoj, pořídila jsem si britskou modrou kočičku Šarlotu s pp, ale bohužel po 2měsících jsem si všimla, že má kulky Shocked a veterinář mě ujistil, že je to kocourek-mám ji-ho moc ráda a tak nepřichází v úvahu, že bych ho dala pryč!!!.PP mi paní chovatelka teprve zašle a slíbila mi,že nechá upravit pohlaví.Jenže já bych chtěla mou vysněnou kočičku a tak mi řekla, že by mi se slevou dala kočičku, až s narodí, ale bylo by to od stejných rodičů, nebo od stejného tatínka.A tak bych chtěla poradit jestli by byl problém, kdyby měli kotata.
Jo a kdyby měl někdo dobrý nápad na kocouří jméno, které by se hodilo k šarlotě.
Díky moooc...za jakou koli radu Very Happy [/b]



co to je za chovatelku,že nepozná kocourka od kočičiky?Co když to druhé bude zase kocourek?Spáření sourozenců?Určitě ne!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kotata od sourozenců
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2008 7:03:52
Odpovědět s citátem

Blanche-che napsal:
A tak bych chtěla poradit jestli by byl problém, kdyby měli kotata.
Jo a kdyby měl někdo dobrý nápad na kocouří jméno, které by se hodilo k šarlotě.


Ekvivalent k Charlotě - Šarlotě - je Karel či Charlie,Charles.

Co se týká koťat - 1. není vhodné množit sourozence a 2. pokud máte kotě s průkazem původu, pravděpodobně k němu máte i kupní smlouvu, kde jste se zavázala, že ve vhodném věku kočku/kocoura vykastrujete a nebudete na nich množit, tudíž pořízením koťat byste tuto porušila. Pokud si kupujete kotě chovné, je nutné splnit určité podmínky pro to, mít koťata.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blanche-che



Založen: 24.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 8, Dasný

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2008 23:19:23
Odpovědět s citátem

nevím co je to za chvatelku,že to nepozná!!!Každopádně mi ted dala vědět, že má Dva kocoury a více koček takže kočička by byla od jiných rodičů. Jinak já jsem si přála kočičku už dávno nejde mi o chov a tak jsem moc nekoumala co je k tomu potřeba...kočička má pp ted mi v nich prý změní pohlaví, ale žádnou smlouvu jsem nedostala a o kastraci původní kočičky!!!-nebylo ani slovo...tak mi prosím poradte co si od ní mám vyžádat, nebo u další kočičky se poučit a mít ji tak jak to má být...i když ji chci na mazlíka...
Děkuju Blanche
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2008 6:09:11
Odpovědět s citátem

Každý se může někdy splést - i chovatelka. Na přístupu chovatelky se mi spíš nezdá něco jiného - prodá vám kotě bez jakékoliv smlouvy a nabízí vám i druhé a ani se nepozastaví nad tím že chcete opačné pohlaví a nepříbuzné a přitom jako mazlíka. U naprosté vetšiny chovatelů si totiž můžete koupit kotě s PP buď na chov což znamená že od kocourka nebo kočičky později budete odchovávat koťata s PP a při uchovnění budete postupovat v souladu s chovatelským řádem nebo si koupíte kotě na mazlíka s absolutním zákazem od kočky nebo kocoura odchovávat jakékoliv potomstvo a s podmínkou kastrace - toto bývá zohledněno ve smlouvě a jako kompenzaci za tato omezení kotě dostanete za nižší cenu. Od solidního chovatele si nikdy nemůžete koupit kotě na mazlíka a potom od něj množit koťata bez PP. Tím by byl sám proti sobě, protože by přispíval k degradaci své vlastní chovatelské práce. Nevím jak mezi vámi funguje komunikace, ale já bych se přimlouvala - pokud opravdu chcete koťátka domluvte se s chovatelkou a udělejte to tak jak se má. Pro uchovnění kočky i kocoura na dva roky vám stačí jediná výstava, ani další podmínky pro odchov koťat s PP nejsou nijak složité a když se budete pohybovat mezi chovateli tak si rychle zjistíte i další možné aspekty chovu. Např. se dozvíte jak jsou u britských koček před prvním krytím důležité testy na krevní skupinu, protože pokud se u otce a matky neshoduje tak vám může třeba celý vrh uhynout.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blanche-che



Založen: 24.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 8, Dasný

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2008 13:55:25
Odpovědět s citátem

ona hlavně rovnou myslela,že chci kočičku na výstavy či do chovu, ale já ji chci jako domácího mazlíka, ale chci ji nechat jednou kotata. A tak když mi dala kocourka, tak chci alespon kočičku která by s nimmohla mít kotata a pak ho chci dát vykastrovat, protože se obávám, že bude značkovat a bude mi to v bytě zapáchat....
Ale když bych chtěla mít od kočičky kotata s pp, tak musí být kočička po výstavě?
Jo a se slevou jsem ji nekoupila.
A hlavně jak mám vědět, že je chovatelka solidní č ne...?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2008 19:02:51
Odpovědět s citátem

Blanche-che napsal:
ona hlavně rovnou myslela,že chci kočičku na výstavy či do chovu, ale já ji chci jako domácího mazlíka, ale chci ji nechat jednou kotata. A tak když mi dala kocourka, tak chci alespon kočičku která by s nimmohla mít kotata a pak ho chci dát vykastrovat, protože se obávám, že bude značkovat a bude mi to v bytě zapáchat....
Ale když bych chtěla mít od kočičky kotata s pp, tak musí být kočička po výstavě?
Jo a se slevou jsem ji nekoupila.
A hlavně jak mám vědět, že je chovatelka solidní č ne...?


Mě hlavně zaráží to, že vaše kočička v pěti měsících ještě nemá pp (pokud počítám, že byla prodaná podle chovatelského řádu ve 13 týdnech a píšete, že ji máte již 2 měsíce), takhle dlouho vyřizování pp netrvá, i když na plemenné knize bývá paní často nemocná, přesto jsou pp vystavovány nejdéle do 2 měsíců (já je obdžela vždy maximálně do 5 týdnů). Má vůbec chovatelka o pp zažádáno nebo vás jen lakuje? Vůbec to celé nesvědčí o její serióznosti, i když u určování pohlaví se může splést, ovšem od toho jsou zkušenější chovatelé, s kterými se začátečník může poradit, když si není jistý.
A jak poznáte seriózního chovatele? Návštěvou u něj doma, sledováním, v jakém prostředí kočky s koťaty žijí, to, že vám ukáže pp minimálně matky koťat, sepíše s vámi o prodeji smlouvu, zajímá se o prodané kotě dál, je ochotný vám poskytnout další rady. Pokud mu jde jen o prodej kotěte, tak od takového "chovatele" raději dál!
A jen tak mimochodem, to, že by kočka měla mít před kastrací aspoň jedny koťata, je přežitek. Kočce to nijak nechybí!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blanche-che



Založen: 24.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 8, Dasný

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2008 22:38:28
Odpovědět s citátem

koččku mi prdala již v 8 a půl týdnu o pp říká, že je poslala zpět přepsat...nevíte co musí udělat pro to, aby její kotátka měly pp a kolik to stojí? měla by mi je poslat do 14 dnů tak dám vědět.Pani chová kočičky 20 let a k tomu chová buldočky, čivavy, stříbrné činčily a ještě něco.
Já měla vybranou kočičku od jinud,ale onemocněla, tak jsem sháněla na rychlo jinou.Za touto chovatelkou jsem jela 250 km, ukázala mi 3 kočičky, každá byla v přepravce v předsíni.Ta kočička-kocourek, kterou jsem si vybrala byla taková dost živá až se mi vyšplhala za krk...vrněla...usnula a už tam zůstala.Doma si okamžitě zvykla, ani nemňaukala, hned jedla byla na záchodě pila a nekrčila se nikde v koutě.Pani mi při výběru různě radila co a jak a že ji mám dát vědět jak se má a kdyby něco tak ji mám zavolat.tak nevím... Question Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2008 8:08:11
Odpovědět s citátem

Blanche-che napsal:
koččku mi prdala již v 8 a půl týdnu o pp říká, že je poslala zpět přepsat...nevíte co musí udělat pro to, aby její kotátka měly pp a kolik to stojí? měla by mi je poslat do 14 dnů tak dám vědět.Pani chová kočičky 20 let a k tomu chová buldočky, čivavy, stříbrné činčily a ještě něco.
Já měla vybranou kočičku od jinud,ale onemocněla, tak jsem sháněla na rychlo jinou.Za touto chovatelkou jsem jela 250 km, ukázala mi 3 kočičky, každá byla v přepravce v předsíni.Ta kočička-kocourek, kterou jsem si vybrala byla taková dost živá až se mi vyšplhala za krk...vrněla...usnula a už tam zůstala.Doma si okamžitě zvykla, ani nemňaukala, hned jedla byla na záchodě pila a nekrčila se nikde v koutě.Pani mi při výběru různě radila co a jak a že ji mám dát vědět jak se má a kdyby něco tak ji mám zavolat.tak nevím... Question Shocked


Tak tohle je jasný příklad jak to při prodeji koťat vypadat nemá.
1. Prodej kotěte v 8 a půl týdnu znamená že vá chovatelka prodala kotě téměř o 5 týdnů dřív než měla. Podle chovatelského řádu má kotě odcházet do nové rodiny ve 13 týdnech. To se dozvíte jednoduchým nahlédnutím na stránky chovatelských stanic - většina z nich tam uvádí že koťata předává ve 13 týdnech podle chovatelského řádu, píše se o tom i na dalších stránkách věnovaných chovu. Na druhou stranu se nedivím že v této době ještě neměla PP koťat.
2. Když vám chovatelka ukáže kočku v přenosce přinesenou odjinud je to podle mě podezřelé - jak se přesvědčíte jestli má kočky v čistém prostředí a v kontaktu s rodinou.
3. Ani množsví chovaných plemen a zvířecích druhů mi nepřipadá zrovna ideální, rozhodně chovatelka nebude mít čas všem se věnovat tak jak potřebují.
Já bych si rozhodně odsud kotě nepořídila. Pochybuji že chovatelka chová kočky už tolik let, možná bez PP.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaci.sy



Založen: 06.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2008 15:33:38
Odpovědět s citátem

Asi tuším o kterou chovatelskou stanici jde. Chovatelská stanice je non - FIFe a opravdu věk 13-ti týdnů nedodržuje. Myslím si, že mají klecový odchov. PP vystavují pouze na žádost budoucího majitele, jinak je prodají bez PP. Ale pokud jste si o něj řekla tak ho dostanete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2008 15:41:21
Odpovědět s citátem

kaci.sy napsal:
Myslím si, že mají klecový odchov.


Surprised To existuje? To jako že ty kočky mají v klecích, nebo je to jen nějaký nadnesený výraz pro něco trochu lidštějšího? Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaci.sy



Založen: 06.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2008 15:53:25
Odpovědět s citátem

¨jojo

Naposledy upravil kaci.sy dne 28. 2. 2008 15:59:31, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaci.sy



Založen: 06.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2008 15:57:55
Odpovědět s citátem

Ano, kočky v klecích, paní to živí. Ale na vlastní oči jsem to neviděla. Není ta fotka devonek?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blanche-che



Založen: 24.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 8, Dasný

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 2. 2008 13:35:22
Odpovědět s citátem

1.A je za porušení tohoto řádu nějaký postih? Ale přijde mi,že kotátko ve 13 týdnech je docela velké a žekdyž je menší tak si lépe a rychleji zvyká jinde...OK Tak já to ted beru, že jsem kocourka vlastně zachránila a ted mu vynahrazuji vše o co byl obrán...naučila jsem ho na kšírky a kdyžje venku slunko,tak jdem na procházkz a on je venkem naprosto fascinován.Mimochodem na výstavách ty kočičky v klecích mě také netěšily.
2. kočička byla vyvoněná přítulná a v přepravce se jí vůbec nelíbilo
3.množství zvířat mě velmi překvapilo, ona tvrdila, že chová ppkočky už 20 let
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blanche-che



Založen: 24.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 8, Dasný

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 2. 2008 13:46:16
Odpovědět s citátem

tato chovatelská stanice je na severu čech,a odkud je ta chovatelská stanice co píšete?pani rovnou prodávala kotata s pp aniž bych si o ně říkala
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 2. 2008 14:23:51
Odpovědět s citátem

Blanche-che napsal:
1.A je za porušení tohoto řádu nějaký postih? Ale přijde mi,že kotátko ve 13 týdnech je docela velké a žekdyž je menší tak si lépe a rychleji zvyká jinde...OK Tak já to ted beru, že jsem kocourka vlastně zachránila a ted mu vynahrazuji vše o co byl obrán...naučila jsem ho na kšírky a kdyžje venku slunko,tak jdem na procházkz a on je venkem naprosto fascinován.Mimochodem na výstavách ty kočičky v klecích mě také netěšily.
2. kočička byla vyvoněná přítulná a v přepravce se jí vůbec nelíbilo
3.množství zvířat mě velmi překvapilo, ona tvrdila, že chová ppkočky už 20 let

1. Ano za porušení může být postih, ale musí se o tom příslušné orgány dozvědět a musí mít v ruce důkazy. Rozhodně není pravda že by si mladší kotě zvykalo lépe, naopak starší kotě snáší přechod do nové domácnosti lépe, navíc má i lépe vyvinutou imunitu a nemá po přechodu do nové rodiny průjmy a jiné problémy. Na výstavě je kočka v kleci jeden den a většina chovných koček absolvuje tak od 3 do 20 výstav za celý svůj život. Navíc je majitel na výstavě s ní, může ji z klece vyndat na klín, pomazlit ji a věnovat se jí celý den mnohem víc než když jsou spolu doma. Některé kočky si výstavy a pozornost návštěvníků docela užívají. Ty které výstavy nemusí rozumný majitel netahá na víc výstav než je pro uchovnění nutné.
2. kočka čistá být může, chovatel ji mohl před vaším příchodem vykoupat, to nic neznamená. Důležité je ale vidět kde kotě vyrůstalo a vidět i jeho rodiče, nebo alespoň matku (otec může bydlet jinde). Já vždycky zájemce o koťátko hned vedu do pokojíčku kde koťata odchovávám, vidí pelíšek i záchůdky kam chodí, pokud už jsou koťata starší tak může vidět že jsou s námi všude v bytě. Rozhodně nestrkám kotě do přepravky dokud to není nutné. Koťata mám dost zvědavá a tak hned běží nového návštěvníka okouknout.
3. Ze severních čech? Tak to už asi vím. Je ale divné že koťata jsou s PP, ale ještě ho nemáte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaci.sy



Založen: 06.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 2. 2008 17:49:18
Odpovědět s citátem

Že by Nový Bor u České Lípy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2008 18:45:31
Odpovědět s citátem

kaci.sy napsal:
Není ta fotka devonek?


To byla reakce na mě? Smile Jestli ano, tak na fotce je naše rusanda Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaci.sy



Založen: 06.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2008 20:22:21
Odpovědět s citátem

Jé tak to sorry. Ta fotka zespodu klame..... Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2008 23:49:04
Odpovědět s citátem

kaci.sy napsal:
Jé tak to sorry. Ta fotka zespodu klame..... Embarassed


V pohodě Cool Já osobně bych si takhle zespodu rozhodně netroufla tipnout žádné plemeno Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blanche-che



Založen: 24.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 8, Dasný

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2008 22:31:20
Odpovědět s citátem

Máte v novém boru s někým nějaké zkušenosti...?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blanche-che



Založen: 24.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 8, Dasný

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2008 22:36:56
Odpovědět s citátem

Tak jo, rozhodla jsem se po kočičce poohlédnout i jinde a jedu se na ni ve čtvrtek podívat... byla by se smlouvou ve 13 týdnu a skrátka tak jak to má být....Tak děkuji za všechny rady...ještě dám vědět jestli mi pp došli
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blanche-che



Založen: 24.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 8, Dasný

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2008 23:29:08
Odpovědět s citátem

Tak už mi dorazily pp od kocourka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (17x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top