Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

RODIČE A KOTĚ - POMOC!

Fórum: Bydlení

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2007 17:03:21
Odpovědět s citátem

snejdy napsal:
Je fakt že jsem tu diskuzi nechtěně stočil na jnou kolej, za což se omlouvam... zatím nevíme (pokud jsem to nepřehlédl) kolika penězi by byly rodiče dayullinky ochotni kočku sponzorovat Smile tohle by si ale měla předem zjistit, protože kočka měsíčně může v klidu na tu tisícovku přijít (se vším všudy)... ale je to strašně individuální,může to být podstatně míň ale i víc. A taky se musí počítat se základní výbavou,jako přenoska,WC,škrabadlo,misky,sítě do oken(pokud bydlí v paneláku a podobně)...to taky něco stojí. Mě pořízení téhle výbavy stálo zhruba 4500 s tím že okna si zasíťuju podomácku, kdyby se na to najímala firma tak se to vyšplhá mnohem výš.


Nás zasíťování přišlo skoro na 4tis Smile Ale tak měli jsme to i s dveřma na balkón. Zas to ale plní dvoji funkci a měli jsme to naprosto bez práce (já jsem zastánce - nervy mám jen jedny a radši si to zaplatím, než abych se s tím mordovala a ještě by to vypadalo zoufale Wink )

Taky jsme ze začátku počítali, že nás obludka vyjde tak na 5-6stovek měsíčně a jaké bylo překvapení, když sem sesumírovala po prvním měsíci, že to bylo pře tisícovku...Ale je pravda, že se to ustálilo. Ze začátku byla Gizellka ještě ve vývinu a to baštila víc a taky jsem teprv zkoušela, co bude papat a kolik, takže sem zhruba tak půlku jídla vyhodila, protože to nechala oschnout...Teď už bych to na těch očekávaných 5-6 stovek viděla Smile Ale to počítám jen takové to základní...Časem nás čeká kastrování, nebo vystavování - ještě jsme se nerozhodli Laughing A to jsou také nemalé částky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
snejdy



Založen: 27.08.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2007 21:59:18
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:

Nás zasíťování přišlo skoro na 4tis Smile Ale tak měli jsme to i s dveřma na balkón. Zas to ale plní dvoji funkci a měli jsme to naprosto bez práce (já jsem zastánce - nervy mám jen jedny a radši si to zaplatím, než abych se s tím mordovala a ještě by to vypadalo zoufale Wink )

my balkon nemáme, máme jen dvě místnosti s oknama. V každé místnosti zasíťuju jen část oken,nemusí být všechny když stačí otvírat jen jedno... no a materiál na tohle síťování mě stál jen 500... já sem takovej kutil domácí takže pro mě neni problém skoro všechno dělat "doma na koleni". Ale sítě sem si koupil,ty sem sám fakt nemotal Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2007 23:24:25
Odpovědět s citátem

snejdy napsal:

my balkon nemáme, máme jen dvě místnosti s oknama. V každé místnosti zasíťuju jen část oken,nemusí být všechny když stačí otvírat jen jedno... no a materiál na tohle síťování mě stál jen 500... já sem takovej kutil domácí takže pro mě neni problém skoro všechno dělat "doma na koleni". Ale sítě sem si koupil,ty sem sám fakt nemotal Very Happy


Okno jsme nechali zasíťovat taky jen to jediný, který otvíráme, zbytek je blbost...a ani by to nešlo, je to takový to klasický panelákový v půlce vyklápěcí...Ale když se na ty sítě podívám, tak bychom v životě tak pěkný po domácku neudělali, ani kdybychom se rozkrájeli Wink Nejsme na domácí kutliské práce moc zruční, mno Embarassed Ze stejného důvodu jsme zavrhli i vlastní výrobu kočičího stromu a koupili sme takové to škrabadlo až do stropu...což se nám sice lehce vymstilo (nevybrali jsme zrovna ideální zverimex Rolling Eyes ), a nakonec se na tom taky kutilo...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 10:27:14
Odpovědět s citátem

Leží mi na srdci osud jedné kočičky, které jsem našla nový domov u sympatických mladých lidí v Praze. Bydlí v sedmém patře, okna mají dřevěná, zasklenou lodžii, na kterou vede okno a dveře. Uvědomují si riziko (sousedům vypadly dvě kočky, ani jedna to nepřežila), chtěli by zasíťovat alespoň jedno okno, ale slečna ještě studuje a financemi nad běžný rozpočet určitě neoplývají. Firma K9 pro ně bude nedostupná. Já si nedovedu představit, jak levně a bezpečně zasíťovat okno v sedmém patře. I kdyby si sami vyrobili třeba dřevěný rám se sítí, jak ho zvenka na okno upevní? Prosím o konkrétní zkušenosti - jakou síť, kde jste ji kupovali, způsob upevnění... Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 11:44:27
Odpovědět s citátem

A nestačila by síť proti hmyzu? My sice bydlíme v prvním patře, ale taky jsem sítě pořizovala, ovšem právě jen ty proti hmyzu. A přijdou mi docela bytelné, Kuba by je nezvládl vyvrátit. Jsou zachycené na několika pacičkách z bytu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 12:24:20
Odpovědět s citátem

Já si vůbec nedovedu představit, jak se dá jakákoliv síť upevnit zevnitř z bytu. My bydlíme v rodinném domku a máme sítě proti hmyzu v dřevěném rámu, který je připevněný zvenka trvale na rámu okna, takže ničemu nepřekáží. Viděla jsem síť proti hmyzu přilepenou autopáskou zevnitř na plastová oka, ale v sedmém patře to nebylo. Vím ze zkušenosti, že většina koček po síti šplhá, když na ní uvidí mouchu nebo můru. Nevím, jestli by autopáska vydržela a v sedmém patře to znamená konec kočičího života.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 12:35:36
Odpovědět s citátem

Nadja napsal:
Já si vůbec nedovedu představit, jak se dá jakákoliv síť upevnit zevnitř z bytu. My bydlíme v rodinném domku a máme sítě proti hmyzu v dřevěném rámu, který je připevněný zvenka trvale na rámu okna, takže ničemu nepřekáží. Viděla jsem síť proti hmyzu přilepenou autopáskou zevnitř na plastová oka, ale v sedmém patře to nebylo. Vím ze zkušenosti, že většina koček po síti šplhá, když na ní uvidí mouchu nebo můru. Nevím, jestli by autopáska vydržela a v sedmém patře to znamená konec kočičího života.


U nás je ta síť na oknu přidělána zvenčí takovýma pacičkama, které se dají otočit, takže síť jde vyndat (při mytí oken), a jinak drží poměrně dost pevně. Pacičky jsou přidělané do rámu okna jen šroubem, takže to zas tak pracné asi nebude, jen nevím, jestli se dají samostatně sehnat...ale asi jo Smile jen když se po tom člověk nepídí, tak na to nenarazí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 12:55:05
Odpovědět s citátem

Ty pacičky jdou běžně sehnat v železářství, jak mají šrouby, jen je dobré jít tam, kde mají zboží vidět na pultě, člověk si pak připadá blbě, když popisuje prodavači, co chce, obzvlášť jako ženská Smile
My máme přes pacičky zasíťované dveře na balkon - otvírací rám a v něm natažená síť. Plus ještě amatérsky zasíťovaný balkon. Firma na sítě je dobrá KV Řezáč, http://www.kvrezac.cz/ochranne-site/

Jinak ty sítě proti hmyzu jsou sice řešení, ale kočičí drápky jsou docela ostré a mohou tu síť prosekat.

Rozhodně to jde, při troše šikovnosti a fantazie zasíťovat dobře.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 12:58:12
Odpovědět s citátem

Co se týká sítí proti hmyzu tak ji taky v jednom okně ve třetím patře paneláku máme. Je určena jen pro plastová okna a je upevněna vlastně zvenčí na rámu okna a zevnitř je zajištěna 4 kolíčky, které se zastrčí do otvorů v rámu a pootočí a drží docela pevně a nevadí při otvírání a zavírání oken. Musím se ale přiznat že se mi nezdá dostatečně stabilní abych nechala kočky u otevřeného okna s touto sítí bez dozoru a třeba odešla ven z bytu. Už je na několika místech poškozená kočičími drápky a kdyby do ní některá z mých pětikilových britek skočila tak ji zřejmě protrhne. Nehledě k tomu že i tato síť mě stála kolem tisícovky. Na zimu ji stejně uklízím do sklepa a větrám jen ventilačkou (moje kočky si jí absolutně nevšímají) nebo u okna hlídám. Samozřejmě mohu větrat i přes balkon který mám zasíťovaný od firmy K9. Síť už se nám rozpadá (máme ji 10 let) a tak je na jaro naplánována výměna, tentokrát budeme objednávat síť u KV Řezáč (měla by vyjít asi na 700 Kč na pětimetrovou lodžii) a manžel - kutil ji sám upevní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 13:23:39
Odpovědět s citátem

Nadja napsal:
Já si vůbec nedovedu představit, jak se dá jakákoliv síť upevnit zevnitř z bytu. My bydlíme v rodinném domku a máme sítě proti hmyzu v dřevěném rámu, který je připevněný zvenka trvale na rámu okna, takže ničemu nepřekáží. Viděla jsem síť proti hmyzu přilepenou autopáskou zevnitř na plastová oka, ale v sedmém patře to nebylo. Vím ze zkušenosti, že většina koček po síti šplhá, když na ní uvidí mouchu nebo můru. Nevím, jestli by autopáska vydržela a v sedmém patře to znamená konec kočičího života.



Tak já se na ni zrovna koukám, takže to asi půjde. Wink
Kupovala jsem je zhruba před měsícem do celého bytu, jde o nový typ sítí proti hmyzu, dají se kdykoli a velmi snadno vyndat, když je třeba, právě pomocí takových malých úchytek, háčků, které jsou uvnitř bytu.
Navíc jsem si připlatila a koupila jsem si sítě z tenkého kovu a ne silonu, protože mi bylo jasné, ža Kuba po nich bude šplhat, takže ZATÍM odolávají. Ale jak jsem již napsala, je rozdíl zabezpečit okno v prvním patře a nebo v sedmém. Mně stačí tyto sítě, protože mi podvědomí pořád říká, že i kdyby se Kubovi nakrásně podařilo síť zdemolovat, tak se při tom pádu aspoň nezabije...
Ale zatím vše OK, snad to i vydrží Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 15:33:17
Odpovědět s citátem

Hanuled, prosím, ještě podrobněji, pro natvrdlé: koupila jste si síť (je ze sklovlákna?) v nějaké prodejně pro kutily vcelku a teď ji rozstřiháte tak, aby odpovídala velikosti okna? Okraje zůstanou jen odstřižené, nijak se nezahýbají? Ty úchytky se prodávají jinde než síť? Kolik se jich asi tak spotřebuje na jedno okno? Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 15:41:21
Odpovědět s citátem

Nadjo,
asi jsem se špatně pochopily Smile Mám sítě přímo na míru, včetně rámů, prostě komplet hotové. Zavolala jsem firmě z telefonního seznamu, přijeli, vyměřili a asi za týden přijeli namontovat. Montáž samotná trvala zhduba pět minut- máme 3+1, je to opravdu velice jednoduché, přičemž jedna síť vyšla zhruba na 600,-
Jde ale o sítě proti hmyzu, takže jak už zde bylo zmíněno, nejsou primárně určeny na to, aby udržely kočku. Náš Kuba je ale testuje, co to dá a zatím odolávají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 15:42:41
Odpovědět s citátem

A k tomu materiálu...Mně byla řečeno, že jsou kovové, snad hliník? Dají se nechat venku i přes zimu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 17:02:45
Odpovědět s citátem

Ta cena je celkem přijatelná. Ještě se zeptám, jde o pražskou firmu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 18:39:06
Odpovědět s citátem

Ne, bohužel. Já jsem se Znojma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dayullinka



Založen: 24.11.2007
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 21:02:24
Odpovědět s citátem

omg, okna už máme dávno doma zasíťovaný! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 21:13:27
Odpovědět s citátem

April napsal:
Ty pacičky jdou běžně sehnat v železářství, jak mají šrouby, jen je dobré jít tam, kde mají zboží vidět na pultě, člověk si pak připadá blbě, když popisuje prodavači, co chce, obzvlášť jako ženská Smile

Ty "pacičky" se jmenují obrtlíky Wink měli jsme jimi přidělaný dřevený rám se sítí na dřevěném okně, fungovalo to skvěle až do výměny oken za plastová. Doporučuji, přítel sbil rám a se síťí od Kv. Řezáče to celé vyšlo cca na 100 Kč...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 22:03:00
Odpovědět s citátem

Karin, ale to jste asi měli zvenka, ne? To my jsme měli v domku taky, ale jak to přidělat v sedmém patře?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: obrtlíky
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 12. 2007 8:41:16
Odpovědět s citátem

Ano, to bylo zvenku, našroubovali jsme je tam z vedlejšího okna. Šlo o takové to dvojokno - jedno užší, v tom byla síť, jedno širší, odtam jsme se natahovali a šroubovali, ale celkem bez problémů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hofi



Založen: 14.12.2007
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2007 11:59:42
Odpovědět s citátem

Snejdy,
četla jsem tvůj příspěvek jak si přesvědčil maminku pro pořízení kočičky. I my máme zkušenosti s chovateli o kterých píšeš. Ze stejné chovatelské stanice máme už skoro 8 let bílého, modrookého kocoura. Udělalo na nás velký dojem, že v rodině s tolika kočkama může být tak útulno a čisto. Náš Indýsek je pohodovej kocour, velmi čistotnej. Jsme rádi, že jsme si pořídili právě jeho. Přes léto s námi jezdí na chalupu a je venkovní kocour, přes zimu je bytovkovej. Bydlíme v 7 podlaží a tak máme okna zasíťovaná a lodžii také. Síť jsme koupili a manžel jí připevnil. Na lodžii máme ještě jedny síťové dveře, aby se dalo větrat když je horší počasí a nechceme kocoura pustit na balkon. Dovedu si představit jak už se na nového člena rodiny těšíš, budeš mít hezký dáreček pod stromeček. Já jsem manžela přemlouvala téměř 20 let, než jsme toho našeho čtyřnožce pořídili. Dnes už si život bez kočky nedovedeme představit. Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sabiiicek



Založen: 28.11.2007
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2008 21:27:20
Odpovědět s citátem

dayullinka napsal:
nejsem žádná puberťačka. na tomhle webu se asi fakt nic nedozvim (?)


Ahoj,
jelikož mi je stejně jako tobě,mohla bych ti pomoct já..
věř mi,že tihle lidé tě nechtějí urazet..vazne te chteji pomoct..Jelikoz kocicku mám vím,že to neni jen sranda..Jestli víš,co to všechno obnáší,zkus si s rodiči v klidu promluvit..a treba se jedte podivat nekam na kocicky...Ale vážně..me tahle stránka moc pomohla..a ted urcite omuze i tobe Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (52x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (48x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (29x)
4
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (23x)
5
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
6
Kočka na Titaniku (23x)
7
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (23x)
8
Kočičí jména (20x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top