Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

problémy po kastraci


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Beranka



Založen: 22.10.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Bílina

Předmět: problémy po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 9:33:42
Odpovědět s citátem

Zdravím,před dvěma dny jsme byli s kocourkem na kastraci. Chtěla jsem se zeptat,jestli je normální,že mu z té ranky(řezu) kouká jakoby maso... mělo by se to stáhnout samo? Druhá kulička vypadá normálně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: problémy po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 9:37:19
Odpovědět s citátem

Ranka po kastraci se u kocourů nešije, protože je malá a měla by se stáhnout sama. Jestli kouká z ranky vyloženě "čerstvé maso", zdá se, že strany rány k sobě nepřilnuly. Asi bych šla k veterináři, aby kocourka prohlídl příp. ranku spíchnul stehem, než dojde k nějakému zánětu.
Osobně jsem si nevšimla, že by z rány po kastraci něco koukalo .. Maxíš to měl stažené hned.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Beranka



Založen: 22.10.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Bílina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 10:37:25
Odpovědět s citátem

Jedna kulička je stažená,ale druhou si pořád líže a právě mu to jakoby vykouklo.Vím,že se to nešije Wink . Radši s ním tedy zajedu na kontrolu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 10:41:45
Odpovědět s citátem

Tak jestli si to pořád líže, tak to otevření je důsledek to ho lízání. Takže opravdu zajít na veterinu a pořídit kocourkovi asi límec. Ta ranka se musí zahojt, stačí na to pár dní, ale olizováním drsným jazýčkem si tu ranku dráždí a může si do ní zanést nečistoty.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Beranka



Založen: 22.10.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Bílina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 10:45:45
Odpovědět s citátem

Na to jsem byla upozorněná,že si to bude lízat. A prý potýdnu ho mám zkontrolovat,jestli mu to třeba nějak nehnisá.Taky by mě zajímalo jestli je třeba užívat pastu Uro pet... Prý jí má začít užívat tak po měsíci od kastrace spolu s celaskonem...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 10:51:43
Odpovědět s citátem

Uropet a Celaskon napomáhají okyselovat moč, aby se v ní netvořily šutříky, struvity. Pokud ale kocourek problémy s nimi neměl, není zapotřebí pravidelně jedno či druhé používat, a už vůbec bych nedávala obojí současně. Uropet pastu můžete podávat jako prevenci jednou za čas (třeba jednou týdně), ale základem je kvalitní strava, která má vyvážené složení tak, aby udržovala pH kočičí moči na správné úrovni.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Beranka



Založen: 22.10.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Bílina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 10:59:32
Odpovědět s citátem

Pastu mám samozřejmě už doma Laughing . Bylo mi řečeno 1/4 celaskon dvakrát týdně a dvakrát týdně pastu. Problémy myslím neměl. Chodil dvakrát,max.třikrát denně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 11:22:38
Odpovědět s citátem

Samozřejmě pastu můžete podávat preventivně 1x-2x týdně, tím nic nezkazíte, celaskon bych ale nedávala vůbec. Obojí současně je zbytečné, navíc pasta je určená přímo pro kočky. U veta oceňuji snahu o prevenci, ale zase nic se nemá přehánět Smile

Jinak problémů byste si určitě všimla (příp. i do budoucna), jedná se o tyto obtíže s čůráním:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2300
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2782
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1065

Ale ne každý kastrovaný kocour na ně trpí a ne každý nekastrovaný na ně netrpí. Je to individuální a záleží na mnoha faktorech. O těchto problémech je dobré vědět, ale předem z nich nepanikařit Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Beranka



Založen: 22.10.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Bílina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 11:59:32
Odpovědět s citátem

Děkuju za rady Smile . Mám o to moje "miminko" strach,tak to asi trochu přeháním. Každopádně odpoledne zavolám doktorovi,páč jdu do práce a podle toho co mi řekne,bych s ním zítra vyrazila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 12:35:20
Odpovědět s citátem

Ahoj, podle mě záleží na doktorovi, jestli ranku po vyjmutí kuliček sešije nebo ne. Lupina například sešívali a jsem za to ráda. Uhlíkovi ranky nesešili a právě jak si je lízal, tak se otevřeli a stalo se to, co popisuje Beranka - jakoby mu vnitřek trochu vyhřezl. U veta jsem byla opět za plašana Smile. Tak jsem mu to zasypávala Framykoinem a do pár dnů nikdo nic nepoznal:). Jinak ranka se pár dní po operaci určitě už sešít nedá, nedokážu si to moc představit (každopádně by to muselo být opět pod narkozou).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Beranka



Založen: 22.10.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Bílina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2008 12:24:55
Odpovědět s citátem

Ahoj,tak veterinář mi po telefonu sdělil,že pokud mu ta rána nekrvácí či nehnisá,tak by určitě nepanikařil.vzhledem k tomu jaký jsem plašan mi přišlo,že se i nějak nafukuje,poté co jsem zjistila,že ještě od narkozy nebyl na "velké".Ale večer jsem přišla z práce,bobánek byl jak malovanej a kuličky už o něco více stažené Embarassed Laughing .Takže děkuji za rady a snad to vše dobře dopadne... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2009 19:22:06
Odpovědět s citátem

Ahoj všem,včera večer jsme byli s čičinou na kastraci. Udivilo mě,když jsme si pro ni přišli,že zašité bříško nebylo nijak zakryté.Veterinář nám tvrdil,že kočička si stehy kousat nebude.Dneska jsem ale zjistila,že si ránu líže a tahá zubama za konce nitek stehů.Nemůže si ublížit nebo zanést z tlamičky nějaké bakterie? Jinak rána je zašitá poměrně hustými stehy,ale i tak,může si nějaký vytrhnout nebo když ji to bude bolet,tak toho nechá? Za jak dlouho sroste kůže?Na stehy jdeme za 10 dnů.
Ještě by mne zajímalo,za jak dlouho ji mohu nechat skákat na gauč.Zatím jí to nejde,ale vždycky přijde ke gauči nebo křeslu a kouká nahoru a je na ní vidět,že by chtěla vyskočit. Mám strach,že v noci bude chtít někam vyskočit a něco si udělá.
Jinak doufám,že už zítra bude alespoň trochu v lepší náladě.Zatím je dost apatická a pořád spí.Je jako šípková Růženka.Vím,že ji to určitě dost bolí,ale i to spaní je normální?Vždycky se jenom projde a zase lehne a chrní dál.
Možná jsem ustrašená a dělám si zbytečné starosti,ale já o ni mám opravdu strach.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2009 19:53:32
Odpovědět s citátem

Základ by měl být srostlý přibližně do středy (soudě dle našeho šití).

Na zakrytí rány doporučuji koupit pruban - v lékárně. A udělat z něj prubanovou košilku. Určitě není vhodné, aby si za ranku tahala, byť je to sešité určitě pevně, dle popisu. Ale asi bych to neriskovala nechat úplně odkryté ty první dny. Je možné, že za těch 10 dní pak už nebude co vytahovat, ono kočiny umí být vytrvalé.
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2286&highlight=pruban

To skákání je celkem běžné, takže v rámci možností odstranit vysoká škrabadla. Ten gauč či křeslo není tak vysoko, aby se něco stalo.

Ta apatie a spavost je normální - měla narkozu, pravděpodobně před tím hladovku a navíc má díru v břiše. Během víkendu by měla být v lepší náladě.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2009 22:00:02
Odpovědět s citátem

Mám doma kočky také kastrovanou minulou středu. Je navlečená v prubanu již od doktorky. Ovšem podařilo se jí z něj vyvléknout ještě v přepravce cestou domů (cesta trvá 10 minut). Ovšem díky tomu omámení po narkóze se mi jí podařilo do košilky znovu navléknout a uchytit tkaničku tak, aby se nedal svléknout. Kóča první dva dny víceméně prospala, ale od soboty se snaží košilku prolízat....vadí jí v pohybu (chodí jako neohrabaná opička) a nemůže tak pořádně honit a umravňovat kocoura, v mytí a hlavně v lízání rány.
Na ránu jsem zezačátku ještě pro jistotu přikládala krytí, ale teď už snad stačí jen ten pruban. Na stehy máme přijít v pátek a ideálně do té doby by měla košilku nosit. No zatím drží, i když už je na ní první trhlina a nejsem si jistá, jestli bych jí byla schopná do košilky nasoukat znovu, když už není omámená, ale naopak nadržená na její odstranění:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2009 22:03:33
Odpovědět s citátem

Tak stehy jsme zvládli dobře i bez prubanu.Konce nitek stehů jsou sice roztřepené od toho,jak si je zoubkama tahala,ale drží.Překvapilo mě ale,že jsem na boku kočičky našla další ránu sešitou třemi stehy.Nenapadá vás někoho,z jakého důvodu tam ta rána může být? Nechci kvůli tomu veterináři volat,číča je sice trochu posmutnělá,ale jinak vypadá ,že je v pořádku.Počkám až půjdeme na stehy a pak se zeptám......ale i tak,pořád nad tím musím přemýšlet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2009 6:54:59
Odpovědět s citátem

No někdy se kastrace provádí z boku. Přijde mi sice divné, že by vet udělal řez na boku a pak raději zvolil kastraci bříškem, ale kdo ví.
Ale asi bych se tím netrápila a nezatěžovala si tím hlavu a zeptala se na to až půjdete na stehy. Myslím, že o nic vážného nejde.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (15x)
4
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
5
Proč kočkám v noci svítí oči? (14x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top