Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

POZOR NA KOČIČÍ ŠKRÁBNUTÍ


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lajlii



Založen: 17.01.2009
Příspěvky: 28

Předmět: POZOR NA KOČIČÍ ŠKRÁBNUTÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 13:38:27
Odpovědět s citátem

Právě jsem dočetla článek na novinky.cz - až 60 % všech koček v sobě nosí infekci, která se přenese na člověka při kočičím škrábnutí. Člověk se tak může nakazit nemoci z kočičího škrábnutí! Mrknětě na http://www.novinky.cz/clanek/160391-vetsina-kocek-je-nositeli-infekce-prenasene-na-lidi.html
Jedná se hlavně o zablešené kočky, takže doufejme, že všichni pánečci se o své kočky starají zodpovědně a v případě zablešení kočky se hned postarají o její odbleseni!!! Blechy zrovna nedávno resila moje známá,nastesti pipety Advantage ji hned pomohly.Tak snad se vam a hlavne vasim kocicim milackum blechy vyhybaji Smile a ani vás nepoškrábe nejaka cizi kočka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: POZOR NA KOČIČÍ ŠKRÁBNUTÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 13:42:57
Odpovědět s citátem

No ... o tom, že kočky mohou mít v sobě infekci, která při kousnutí nebo škrábnutí způsobí určité zdravotní problémy, které se musí léčit pak antibiotiky, se ví (zkusím doma dohledat přesně název toho bacilu, který to způsobuje, pokud mě s jeho názvem někdo nepředběhne), i to kdysi psali v Našich kočkách.
Nicméně tohle bych považovala za takový ... ehm ... příspěvek okurkové sezony. Prostě někdo zase něco někde zaslechl a zplodil článek úžasné kvality.

Btw. na kočičí škrábnutí je stejně nejlepší nalejt peroxid, protože to celkově pak tolik nesvědí Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: POZOR NA KOČIČÍ ŠKRÁBNUTÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 14:39:13
Odpovědět s citátem

lajlii napsal:
Právě jsem dočetla článek na novinky.cz


Četla jsem hned ráno a opravdu z toho čiší, jaký je autor "odborník". Milovník koček určitě ne. Jak píše April, asi nebylo o čem honem napsat. Aby to zas některé idioty ještě nepovzbudilo k tomu, že kočky je potřeba vybít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 14:56:00
Odpovědět s citátem

Neměla bych ten článek ukazovat kolegyním, protože ty mě před pořízením první bytové kóčy varovaly přede všemi smrtelnými chorobami, které kočky přenášíSmile Nemoci nepodceňuji, ale ani nepřeceňuji. Od mala jsme doma měli kočky a to kočky venkovní, neodblešované, neodčervované (tohle se prostě na vesnici nenosilo a stále moc nenosí), ale přesto mazlené. A nikdy se žádná kočičí nemoc neprojevila. Takže bublina založená na reálném základě, ale nafouknutá to obřích rozměrů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: POZOR NA KOČIČÍ ŠKRÁBNUTÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 15:23:21
Odpovědět s citátem

Tak sice to byla fuška se prohrabat Našema kočkama, ale našla jsem.

Tzv. nemoc kočičího škrábnutí je známá prý už od 1. světové války, resp. až teprve před nedávnem byl označen zdroj této infekce. Tehdy vojáci tímto trpěli po rozškrábnutí kousnutí vši (tudíž i vši jsou nositely této bakterie, v podstatě nositely jsou blechy, nikoliv kočky samotné). Jedná se o breberku s názvem Bartonella henselae.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: POZOR NA KOČIČÍ ŠKRÁBNUTÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 15:27:57
Odpovědět s citátem

[quote="April"]zkusím doma dohledat přesně název toho bacilu, který to způsobuje, pokud mě s jeho názvem někdo nepředběhne),quote]

Předběhne Wink jedná se o bakérii Bartonella henselae

http://www.zupraha.cz/pracoviste/virologie/doc/CSD.pdf

Já bych z běžného kočičího škrábnutí nedělala vědu, komu se to nestalo??
Když to ihned pořádně odezinfikujete, peroxidem, Septonexem či jiným prostředkem, nemáte se čeho bát.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Míša*



Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 37

Předmět: Re: POZOR NA KOČIČÍ ŠKRÁBNUTÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 15:38:56
Odpovědět s citátem

[/quote]Btw. na kočičí škrábnutí je stejně nejlepší nalejt peroxid, protože to celkově pak tolik nesvědí Smile[/quote]

To bych se v tom peroxidu musela koupat Very Happy
Ne, vážně. Od začátku září min. roku, co jsme si pořídili Míšu, nebyl den, kdy bych nebyla odraná od číči.

Opravdu si škrábnutí desinfikujete?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: POZOR NA KOČIČÍ ŠKRÁBNUTÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 15:45:18
Odpovědět s citátem

No já si ty škrábance nezačala vyloženě dezinfikovat cíleně, ale kočičí škrábnutí, když se rozleží, tak fakt svědí. A četla jsem, že právě peroxid tomu svědění zabrání (asi tím, že něco vydezinfikuje, ale cílem polejvání nebyla dezifekce, ale eliminace svědění Smile)
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: Re: POZOR NA KOČIČÍ ŠKRÁBNUTÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 16:17:12
Odpovědět s citátem

Míša* napsal:
Opravdu si škrábnutí desinfikujete?


Já ne, to bych musela kupovat peroxid po hektolitrech Wink V zápalu "boje" totiž kočky, ikdyž jinak mají drápky schované, často škrábnou, ale není to žádná tragédie. Peroxid si dávám jen na opravdu hlubokou ránu a to už si ani nepamatuju, kdy to naposledy bylo. Prostě takové ty "běžně poškrabané" ruce neřeším, protože takové je mám prakticky neustále Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 18:16:13
Odpovědět s citátem

Já desinfikuji pouze větší škrábance, které krvácí. Když byla Betty prtě, bylo jich požehnaně. Desinfikovala jsem je hlavně manželovi a mazala framykoinem, protože je manžel cukrovkář a špatně se mu rány hojí. Teď už jsou škrábance velmi vyjímečně a většinou proto, že prostě sedíme v cestě skoku nebo lovu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Míša*



Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 21:48:42
Odpovědět s citátem

Tak hned jsem klidnější. Dostat od Míši tu její "kočičí vzteklinu" Very Happy , tak to přítel doma nevydrží.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 23:11:19
Odpovědět s citátem

Míša* napsal:
Tak hned jsem klidnější. Dostat od Míši tu její "kočičí vzteklinu" Very Happy , tak to přítel doma nevydrží.


Fakt nebojte, mě už poškrabalo tolik koček a nic Wink Navíc když jsem byla malá, měly jsme samé venkovní (ne takové ty domácí "skleníkové, hygienicky čisté") kočky a taky jsem žádnou kočičí nemoc nedostala. Ten článek je taková poplašná zpráva Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 23:21:06
Odpovědět s citátem

Já moc poškrábaná nejsem, protože všem stříhám drápky od kotěte, 6 koček za cca 10 minut. V lezení po škrabadle jim to nevadí, vyšplhají až ke stropu, a nás nepoškrábou. Musím tedy předeslat, že ti naši se o to ani nějak nesnaží, nechají si všichni odemne líbit všechna "svinstva" (z jejich pohledu), co jim občas musím dělat-jako čištění uší, stříhání drápků, dávání léků, vytírání očí nebo kapání kapiček do očí a tak. Nejvíc protestuje sphynx, a to syčením a vrčením, ale tím to taky končí. Když už má toho fakt dost, tak mě jako kousne, ale je to jen náznak. Ostatní ani to. Jsou to moje zlatíčka Razz .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2009 7:30:36
Odpovědět s citátem

Taky nejsem poškrábaná. Stříháme drápky pravidelně a navíc kočenka stejně nemá potřebu je na mě vytahovat. Alepoň zatím Laughing Laughing
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (58x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (50x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (30x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (26x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (25x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (25x)
7
Kočka na Titaniku (24x)
8
Kočičí jména (23x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top