Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Časté chození "na malou"


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
hanah.cz



Založen: 27.05.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

Předmět: Časté chození "na malou"
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 16:25:55
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,
poslední 2 dny pozoruju kočenu, že často chodí na záchod a přičupává jako při čůrání a to až tak často jako že než se stihnu osprchovat (max 15 minut), tak ona tam zasedne klidně 5x. Vypozorovala sem, že se ale ne vždy vyčůrá. Včera večer než sem vlezla do sprchy šla takhle "čůrat" 3x, ale nic. Jako stelivo používáme silikagel a než šla poprvé, tak sem ho čerstvě prohrábla a po jejím 3. pokusu zase a nebylo tam ani cvrknuto Shocked Netuším, jestli jí začíná nějaký problém s ledvinami či co Confused Každopádně pije i žere normálně. Nepozoruju na ní ani žádné projevy bolestí. Zažil jste to někdo u svých kočkodanů?
PS: kočka je pouze bytová, tak si nemyslím, že by se tady mohla nachladit tak jako třeba my, obzvlášť ženský.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: časté močení
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 16:46:28
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tohle se mi vůbec nelíbí. To vypadá jak zánět močových cest nebo taky písek či močové kameny. To že je kočka doma, neznamená, že by nemohla mít zánět. Jak se po vyprazdňování olizuje, tak si může zanést třeba E. coli ze zadečku do vagíny, nebo močové trubice, nebo chytit něco z prostředí.
Pokud se situace nezlepší,nebo kdyby se třeba objevila v moči (pokud se vyčůrá) krev, určitě navštivte svého veterináře. Pokud by se Vám podařlo moč "sterilně" zachytit, určitě by to veterináři pomohlo usnadnit diagnózu (krev v moči, bílkovina, baktérie).

Tady je odkaz na zajímavé články: http://www.vetcentrum.cz/stodulky/poradna/718/kocky-urologie

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hanah.cz



Založen: 27.05.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 16:59:09
Odpovědět s citátem

to jste mě moc nepotěšila Confused ale každopádně děkuji za odpověď.
Zjistí veterinář problém či diagnózu i bez vzorku moči? Nejsem si jistá, jestli se mi podaří kočku "přistihnout" zrovna v okamžiku, kdy se jí opravdu podaří vyčůrat. A ze silikagelu moč nedostanu Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 17:21:15
Odpovědět s citátem

Já bych doporučila některé z těchto vláken ve foru, problémy s čůráním se zde probírají poměrně často a je zde dost zkušeností a informací od ostatních:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1065
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2300&highlight=%E8%F9r%E1n%ED
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2782&highlight=%E8%F9r%E1n%ED
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 17:37:28
Odpovědět s citátem

hanah.cz napsal:
to jste mě moc nepotěšila Confused ale každopádně děkuji za odpověď.
Zjistí veterinář problém či diagnózu i bez vzorku moči? Nejsem si jistá, jestli se mi podaří kočku "přistihnout" zrovna v okamžiku, kdy se jí opravdu podaří vyčůrat. A ze silikagelu moč nedostanu Sad


..záleží na veterináři, ale dle příznaků, které jste tady popsala by měl Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 17:45:20
Odpovědět s citátem

Já bych rozhodně se snažila moč odchytit a vůbec bych nespoléhala na diagnozu od oka, pokud není alespoň vyšetřená moč. Ono už jen takovej rozdíl mezi struvitama a oxalátama může při špatné léčbě napáchat větší škodu. Stejně tak je problém v tom, jestli se jedná o zánět, o kamínky nebo o ucpání močových cest. Jsou to tři různé diagnozy s třemi různými postupy léčby. Takže jednoznačně se snažit alespoň o vyšetření moči.

Veterinář může kočinu vycévkovat a získat vzorek moči takto.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanah.cz



Založen: 27.05.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 14:08:23
Odpovědět s citátem

Tak kočenku sem vzala ještě týž den k vetovi. Močák měla úplně prázdný, takže veterinářka neměla možnost odebrat vzorek moči a musela se spolehnout na mé popsání příznaků. Kočičanda dostala injekci a tabletky ATB a za 2 dny, kdy se to zlepšilo, jsem odnesla vzorek moči na potvrzení diagnózy. Moč byla ale na zánět negativní a bylo mi řečeno, že jde nejspíš jen o podráždění, ale ne akutní zánět. ATB dávám dál a jak je dobere, tak mám donést vzorek znovu a když prý bude po dvakrát za sebou výsledek negativní, tak by to snad mělo být v pořádku. Po přečtení mnoha příspěvků v jiných diskuzích s podobnými problémy v to taky pevně doufám. Děkuji všem za rady a popsání Vašich zkušeností.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: tak to vypadá nadějně
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 14:19:31
Odpovědět s citátem

I podráždění je možné.
Tak držíme tlapky, ať to není nic vážného.
A. a její smečka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Esme



Založen: 07.10.2007
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 5. 2009 19:11:38
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny kočkomily,

ráda bych tady na stránkách, které mi tolik pomohly, vylíčila naši asi tříměsíční anabázi s nemocí naší dnes asi dvouleté a do nemoci superčistotné nalezenkyně Ťapky. Cca před třemi měsíci začala Ťapka čůrat mimo kočičí WC, nejraději na sedací soupravu v obýváku. Jednou se zapomněla na linoleu, z toho jsem stříkačkou nabral avzorek a hurá k vetovi. Výsledek vyšetření byl: Silný zánět moč. cest. Ťapka dostala injekci a antibiotika na sedm dnů. Její záliba v močení v obýváku se zmírnila ale neustala. Kontrolní vzorek moči po léčbě jsem získala tak že jsme vysypali, vymyli a vysušili kočičí WC a když si Ťapka ulevila, výsledek jsem opět nasála stříkačkou. Výsledek vyšetření po léčbě: Známky zánětu jsou pryč, zůstává bílkovina na dva kříže. A Ťapčina záliba močit kde se nemá. V té době jsem se rozhodla zakoupit testovací proužky Neprophan Leuco (250Kč/50 proužků). Na sedací soupravu jsme pod přehozy natáhli krycí fólii - používá se na ochranu nábytku při zednických pracích v bytě, koupili jsme ji v obchodě s řemeslnickými potřebami asi za 20Kč - podle velikosti, jsou k dostání různé. Asi po 14 dnech od ukončení léčby se potíže zhoršují, vet ordinuje Kefavet na deset dnů. Po dokončení léčby opět přetrvává bílkovina na dva kříže.
Co je nejdůležitější, asi před měsícem jsme ka radu zvířecí etoložky umístili na sedací soupravu misky s granulemi a to na každé křeslo jednu a na pohovku tři. Pokud si chce někdo sednout, musí misky odložit. Od té doby se kočka mimo své WC nepočurala. Je potřeba dávat pozor, pokud v obýváku servírujeme třeba pohoštění s arašídy, aby návštěva omylem neužírala granule kočce.
Bílkovina v moči ale přetrvává, odhodláváme se ke krevním testům. Doufám že mé zkušenosti někoum pomohou.
Zdraví Esme a Ťapka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zlata



Založen: 05.06.2009
Příspěvky: 1

Předmět: Rady na struvity, časté chození na malou, krev v moči
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2009 14:18:21
Odpovědět s citátem

Moje kočička měla několik let velké problémy s močením. V pěti letech u ní byly diagnostikovány struvity, od té doby drží 4. rokem dietu (Hills, Royal Canine), ale moc jí to nepomáhalo. Minulý rok měla od podzimu velké problémy, každé 3 týdny měla tak 5 dní krev v moči, často chodila na malou, ale moč vytlačila jen po kapkách a naříkala u toho. Pomohli mi na veterině na Zahradním městě, konkrétně Dr. Fiala (je odborník na urologii koček). Říkal, že se jedná o opakované záněty, z toho se ztlustí stěna močového měchýře a vše se opakuje ve vlnách-proto problémy každé 3 týdny. Příčina není známá, ale zřejmě je to ze stresu, z nudy a z toho že kočka málo pije.
Léčení: kočka musí hodně pít, takže jí dávám granule jedině namočené, ony pěkně nabobtnají (samozřejmě to ze začátku jíst nechtěla, ale nic jiného jí nezbylo Surprised)) a také jí dávám mokrou stravu z pytlíčků (je poměrně drahá, takže vše nastavuji granulemi půl na půl). O víkendech jí vařím maso (nesolené, nekořeněné) a spolu s masem dostane ten vývar, ve kterém se maso vařilo, případně vařím zeleninu, např. květák nebo růžičkovou kapustu. To kočičce chutná, nejdříve vypije ten vývar a pak se vrhne na maso či zeleninu.
Také je nutné se snažit kočku zabavit, aby neměla nudu a stres.
Výsledek: musím zaťukat, od Vánoc je OK (teda jestli má struvity, nevím, ale chodí normálně, zřejmě eventuální struvity vyloučí, když má dostatek vody)
Tak to zkuste. Držím palce, aby vše bylo v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (15x)
2
Přinesení (12x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top