Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

po kastraci


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
miniatura



Založen: 20.04.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Ostrava

Předmět: po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2009 13:09:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
po dlouhém přečtení skoro všech Vašich diskuzí jsem se rozhodla mou 4letou Barborku nechat vystrovat. Mrouskání bylo šílené, čím dál častější. Barča byla týden v klidu, ale pak se začala chovat jako v období mrouskání, každou noc nespí, věčně brečí a skáče po dveřích. To dělá jakmile se setmí vkuse několik hodin, na chvilku spočne a zase. Jelikož jsem na ní sama, celý den prospí, když jsem v práci a v noci doslova úřaduje. Už nevím co sní. Předtím to bylo jen při mrouskání, teď to jsou už 3 týdny v kuse. Nemáte někdo prosím nějakou radu???? Napadlo mě jí pořídit domů kamaráda, ale nevím zda by to pomohlo. Aby si spolu přes den hráli (pokud by si sedli), a v noci hezky spinkali. Předem děkuji za jakoukoliv radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2009 15:10:15
Odpovědět s citátem

No tím, že ve dne spí, tak má asi nadbytek energie. Ale zatím bych kamaráda nepořizovala, o pořízení druhé čičiny musí být člověk tak nějak přesvědčen, ne jí pořizovat jako řešení jiného problému, byť si myslím, že pomoct by to mohlo. Na druhou stranu předpoklad - hraní a nočního spinkání dvou by nemusel být to pravé ořechové, může se stát, že budou v noci řádit (třeba jen dočasně) oba.

Asi bych koupila prozatím Feliway a snažila se kočce před spaním více věnovat, aby byla vyhraná a trochu unavená.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miniatura



Založen: 20.04.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2009 16:31:06
Odpovědět s citátem

Další přírůstek jsem si vždy přála, jen jsem nevěděla co by s ním Bára udělala. Spíš mě zajímá zda někdo nevíte čím by to mohlo být, že se tak chová. Jestli to jsou ještě ty hormony po kastraci a časem to zmizí nebo to tak zůstane.

Ještě k tomu hraní, snažím se před spaním jí vzít jen na procházku, tím mi zaručí tak 2-3 hodiny spánku. Pokud nejde ven 2 a více dnů, tak nespí celou noc. Podle mě chce jít ven že tam vidí sousedovic kocoura, ale když je vykastrovaná tak by neměla přece za ním takhle šílet.. Nebo ano?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miniatura



Založen: 20.04.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Ostrava

Předmět: Jak to dopadlo u nas...
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 14:15:20
Odpovědět s citátem

Jen jsem se chtela s Vama podelit jak to u nas dopadlo... Barborka je den co den horsi...nespi, breci vic a vic...V noci uz musela spat v koupelne, aby neprobudila cely barak. Dneska jsem obvolala jine veterinare, kteri mi oznamili, ze podle priznaku kastrace nebyla udelana cela a dokonale... tak jsme volali nasemu vetovi... a on nevzal delohu, vzal jen vajecniky... Pokud se do tydne Barca nezlepsi, tak jde znova na operaci na jeho vlastni naklady. Jenze ostatni veterinari rikali, ze reoperace se nedoporucuje, ze by se to melo lecit hormonalnimi injekcemi... Neumim si predstavit, ze dalsich treba 10 let budeme chodit na injekce...

Doufam, ze se nikomu tohle taky nestalo.. Clovek spoleha na to, ze zviratko (milacek, miminko) bude v poradku, misto toho jeste vetsi problemy...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak to dopadlo u nas...
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 14:24:53
Odpovědět s citátem

Problém nespočívá v tom, že nebyla vyňata děloha. To je celkem běžný postup, že se vyjmou jen vaječníky - v nich se produkují hormony, které způsobují "mrouskání".

Nedokonalou kastrací je myšleno, že uvnitř zůstal kousek vaječníku, který stále produkuje hormony, proto se situace nezlepšila. Vaječníky jsou hodně malé orgány a občas se toto stane, rozhodně nejste úplná výjimka, je tu i ve foru tento případ, který byl právě řešen injekcí.

Ohledně hormonální injekce - v tomto případě může jedna dávka (nikoliv dlouhodobé souvislé podávání) z injekce zbylou vaječníkovou tkáň vyřadit z "provozu". Určitě bych nejdříve zkusila tuto injekci a pokud injekce nezabere, tak až následně teprve znovu operovat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miniatura



Založen: 20.04.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Jak to dopadlo u nas...
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 14:46:22
Odpovědět s citátem

Pockam tyden, pokud se nic nezmeni, jdem k jinemu vetovi pro tu injekci, taky to nejdriv doporucovali.. a pak se uvidi co bude dal..

Obcas si rikam, ze to beru vse moc vazne, jenze ona je cely muj svet, ktery mi zustal, takze jsem na ni dost zavisla a vse silene resim a prozivam... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: Jak to dopadlo u nas...
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 17:14:07
Odpovědět s citátem

miniatura napsal:
Obcas si rikam, ze to beru vse moc vazne, jenze ona je cely muj svet, ktery mi zustal, takze jsem na ni dost zavisla a vse silene resim a prozivam... Sad


Já vás chápu, také chci pro své kočičky to nejlepší a to asi většina z nás. Věříme veterináři stejně jako člověčímu lékaři, ale jsou to jenom lidé a jsou omylní Sad Držíme palce, ať vám to dobře dopadne Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina A+A



Založen: 06.04.2009
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 21:04:39
Odpovědět s citátem

Barborce držím palce! Určitě bude v pořádku. Taky jsem se kastrace u Anetky moc bála, snad to dobře dopadlo. Radím, až bude Barborka v pořádku, pořiďte ji kamarádku. Bude to lepší pro vás obě. Taky jsem byla na Anetce až moc závisla. Teď hlavně dobrého veterináře a hodně štěstí pro Barborku!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miniatura



Založen: 20.04.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 4. 2009 10:29:30
Odpovědět s citátem

Dekujeme za radu a za podporu...Barca je porad stejna, tak uvidim jaka bude do pristiho tydne...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2009 11:34:02
Odpovědět s citátem

Mám dotaz k vytažení stehů po kastraci. Jsme objednaní na vytažení za týden, tj. v pátek, ale máme teď všichni hodně práce a v určený den není doma nikdo, kdo by s kočičkou mohl na ty stehy jít. Co se stane, když stehy zůstanou až do pondělka? Děkuji za odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2009 12:35:16
Odpovědět s citátem

[quote="Ivana J."]Mám dotaz k vytažení stehů po kastraci. Jsme objednaní na vytažení za týden, tj. v pátek, ale máme teď všichni hodně práce a v určený den není doma nikdo, kdo by s kočičkou mohl na ty stehy jít. Co se stane, když stehy zůstanou až do pondělka? Děkuji za odpovědi.[/quot



podle mne se nestane nic,ale já bych zavolala vetovi a domluvila se s ním



BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2009 17:56:35
Odpovědět s citátem

to vobec nevadí. náš veto vyberá štichy 8-14 deň,podľa toho,jak sa to hojí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2009 20:03:11
Odpovědět s citátem

Záleží to na tom jak se čičina hojí. Pokud se hojí dobře a rychle, stehy mohou být více zarostlé a bude větší problém je vytáhnout. Zažila jsem to na vlastní kůži. Já bych šla raději v pátek, když je pak víkend. Ale nechci vás strašit.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2009 21:40:45
Odpovědět s citátem

Děkuji vám všem. Uvidíme, jak se to do pátku vyvrbí, snad to stihneme aspoň v sobotu. Taky mě trošku straší to zarůstání. Kočičkám zdar!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2009 21:43:16
Odpovědět s citátem

Mě se zdá vytažení stehů po týdnu dost brzy. Můj veterinář je nechává minimálně 10 dní takže si myslím že když vyčkáte do pondělka zase se tolik nestane. Nebo můžete vašeho veterináře kontaktovat telefonicky a domluvit se s ním.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2009 10:12:55
Odpovědět s citátem

My byli včera na vyndání stehů. Měli jsme jít v pondělí, tj po deseti dnech, ale nemohli jsme z časových/pracovních důvodů, tak jsme to po konzultaci s vetem odložili o jeden den. Byli jsme hned hotoví, šmik šmik a bylo to.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top