Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kastrovat???poraďte


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Skubynka



Založen: 17.05.2009
Příspěvky: 30

Předmět: Kastrovat???poraďte
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2009 20:49:09
Odpovědět s citátem

Naše Skubinka bude mít 1.rok Je to obyčejná kočka domácí,ale "čistokrevná byťačka"celý byt je jenom jejich(ještě mám kocoura-kastráta)já funguji jen jako dodavatel jídla a zato s nimi můžu přespávat. Už jsem jí objednala na kastraci aby se chudinka nevysilovala už je dospělá a začíná strašně -mrnkat-ale teď si nejsem úplně jistá jestli je to pro ni opravdu to nejlepší jestli by neměla mít alespoň jednou v životě koťátka.Ať něco nepokazím Nikdy jsem neměla kočku holku vždycky kocoura a tak nemám tímto směrem žadné zkušenosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Kastrovat???poraďte
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2009 21:59:35
Odpovědět s citátem

Skubynka napsal:
Naše Skubinka bude mít 1.rok Je to obyčejná kočka domácí,ale "čistokrevná byťačka"celý byt je jenom jejich(ještě mám kocoura-kastráta)já funguji jen jako dodavatel jídla a zato s nimi můžu přespávat. Už jsem jí objednala na kastraci aby se chudinka nevysilovala už je dospělá a začíná strašně -mrnkat-ale teď si nejsem úplně jistá jestli je to pro ni opravdu to nejlepší jestli by neměla mít alespoň jednou v životě koťátka.Ať něco nepokazím Nikdy jsem neměla kočku holku vždycky kocoura a tak nemám tímto směrem žadné zkušenosti.


To je jen pověra, že kočka /fena/ má mít aspoň jednou koťata /štěňata/...není to ničím podloženo. Pokud víte, že udáte spolehlivě do dobrých rukou 4-6 obyčejných koťat, tak jí je dopřejte a sobě tu radost vidět je růst, ale pokud tuhle jistotu nemáte, kastrujte.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Skubynka



Založen: 17.05.2009
Příspěvky: 30

Předmět: Pomohla jste
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2009 12:59:21
Odpovědět s citátem

Tak už jsem se rozhodla ve středu jsme objednané na operaci.Máte pravdu udat koťata s jistotou,že se budou mít skvěle nemám a se svojí povahou bych to stejně obrečela.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pomohla jste
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2009 16:16:11
Odpovědět s citátem

Skubynka napsal:
Tak už jsem se rozhodla ve středu jsme objednané na operaci.Máte pravdu udat koťata s jistotou,že se budou mít skvěle nemám a se svojí povahou bych to stejně obrečela.


Jo, jo.. Kočku jsem si kupovala, kromě jiného, i pro uspokojení svých chovatelských ambicí - nechala ji uchovnit, založila chovatelskou stanici, načipovala, provedla všechny možné zdravotní testy a... a pak jsem zjistila, že na to nemám povahu, protože mi nyní nikdo nemůže zaručit, že koťata se budou mít vždy jen nejlépe. V poslední době se mi nějak shodou okolností dostávaly pod ruku články o nezodpovědných majitelích (ať už koček nebo psů), což nakonec rozhodlo - v pátek 19.5. jde Evelína "pod kudlu"..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2009 12:14:46
Odpovědět s citátem

No, na to už jsem taky přišla. Žádná koťata, byť jsou úžasná. Nikomu bych je nebyla chopna dát, dokonce ani sestře. Teď mám na zahradě vlastní blbostí dvě koťata. Krmíme tam jednu plašanku bez domova a s ní postupně už asi pět kocourů (jsme vyhlášený kočičí hotel i s ubytováním). Myslela jsem si, idiot, že když za loňský rok nezabřezla, tak je neplodná. Taky jsem si říkala, že ji ochočíme a potom lapnem... Ono ne.
Už jsem měla několik zájemců, ale nikdo se mi nezdá dost dobrý. Jedni mají malé dítě (ubližovalo by kotěti), jiní mají už třetí kočku za dva roky (jak se o ně asi starají?), další bydlí u cesty... Ale když koukám na ty chudáky kocoury - v uších svrab, samý šrám - takhle taky skončit nesmí.
A k tomu dostávám super rady - hoď to někomu přes plot - odnes to do lesa...
Jen tady na MK se vždy ujistím, že kočkomilové žijí a nevymřeli a tak je budu hledat, někde být musí!
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: Koťátka nebo rovnou pod nůž?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2009 10:41:34
Odpovědět s citátem

Ahoj...
Mám mainskou mývalí kočičku bez PP a uvažuju, jestli ji rovnou nechat vykastrovat nebo jí nechat jeden vrh koťátek a pak pod nůž. Problém mám s tím, že nevím, jak dobře by se našli lidé, kteří by si koťátka vzali a hezky se o ně starali.
Po tom, co jsem si přečetla vaše příspěvky jsem si vzpomněla, jak jsem kamarádce dala obyčejného kocourka. Slibovala, jak bude jen doma, nechají ho vykastrovat... Nakonec to dopadlo tak, že se toulal, kastrovaný nebyl a když jela kamarádka na dovolenou, tak kocour dostal venku velkou misku granulí a někdo tam chodil tak jednou za týden a stejně na kocourka kašlal. Nakonec dopadl tak, že ho srazilo auto a rozdrtilo mu zadní nohu, takže dostal věčnou injekci.
Tak se teď spíš přikláním k tomu, že moje mainka Miuška půjde rovnou pod nůž...

Kdyby měl někdo nějakou radu, jestli se mainky dobře umísťujou, i když nemají PP a jsou třeba zkřížené např. Ragdollem nebo Whiskasem, určitě napiště.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Koťátka nebo rovnou pod nůž?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2009 10:58:34
Odpovědět s citátem

Pokud nemáte pro svá případná kotiska zájemce třeba z okolí rodiny a navíc uvažujete o křížení s ragdolem či whiskas (to je jinak britka), což je jinak naprostý nesmysl a blbost (s prominutím), tak vřele doporučuju vůbec myšlenku o koťatech dál nerozšiřovat a rovnou nechat kočičku vykastrovat.

Je hloupost křížit zbytečně plemena a je zbytečné tvořit další kočky s nejasným původem a především různé směsky. A navíc pro tu směsku budete domov hledat jednoznačně hůř, protože to nebude ani to ani to ... bude to prostě naprostý kříženec a takových jsou plné útulky.

Věřte, že kastrace je pro Vás i pro kočičku jednodušší řešení než shánět ženicha, zvládnout těhotenství a porod (stát se může cokoliv), a hledat zodpovědné zájemce ...
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2009 11:36:30
Odpovědět s citátem

já osobně si taky myslím, kdo ví, co by bylo z křížení s ragdollem. To byl šílený nápad mého přítele, protože ragdolla má kamarádka. a ani nechce za připuštění platit, pouze výměnou za kotě.

Dala jsem i do inzerce, že pro mainku hledám kocoura, koťata jsou sice fajn, ale ty starosti...

Raději mu ukážu od zkušených chovatelů napsané rady, že to nedělat, jinak ho to nepřejde...

Sama odsuzuju lidi, kteří nechají kočky pobíhat nevykastrované povenku a když kočka přivede mladé, tak jí je vezmou a utopí je.. Přece nebudou platit za utracení!!!

Jsem ráda, že jste mi tohle napsala...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2009 13:43:00
Odpovědět s citátem

Hezký den mystiquefleur,
já bych jen doplnila, že "mít koťata" není jen tak. Nepíšu to z vlastní zkušenosti, to už jsem si rozmyslela dávno, ale je potřeba vzít v úvahu (a toto zdůrazněte příteli Wink ), že březost a porod je pro kočku nesmírná zátěž, může se stát cokoli, bude u toho Váš přítel, kočce asistovat, popř. řešit nutnost císařského řezu, že se narodila mrtvá koťata apod.?

Je spousta i zkušených chovatelů, kteří bohužel tyto problémy řeší a kvůli lidskému "rozmaru" podstupovat riziko, že Vaše kočička třeba porod nepřežije? Teď myslím, že když opravdu nemáte nějaký jasný chovatelský plán, uchovněné a zdravé kočky, apod.

Silvie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Skubynka



Založen: 17.05.2009
Příspěvky: 30

Předmět: kastrovat ano
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2009 19:54:56
Odpovědět s citátem

ahojky ráda si pročítám starosti jiných a tuhle máme už za sebou taky jsem v květnu řešila nechat kočce -holce alespoň jednou koťata ?A po pročtení názorů jsem jí nechala hned vykastrovat,vážně je moc obyčejných koček o které se nikdo nestará a moje koťata k nim patřit nesmí.Teď jsem nadmíru spokojená Skubinka se úžasně sklidnila a je strašně moc přítulná s Lakinem taky kastrátem jsou moje dvě určitě štastná zlobidla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: díky za rady
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2009 12:34:54
Odpovědět s citátem

Děkuju za rady, jste fakt moc hodní...

Rozhodla jsem se, že ji teda nechám opravdu vykastrovat... Je sposta koťátek, které domov hledají. Děsí mě už ta představa, jak by dopadl můj obyč.kocour, který se narodil venkovní kočce, kdybych si ho nevzala... Asi někde pod autem.. Sad

S pozdravem Pája a kočeny Bart, Miuška a Matynka
PS: už jsme v čekatelích do zlaté knihy, takže brzy se pochlubíme našima fotečkama...

Jste opravdu bezva lidičky!!! Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (36x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (25x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
5
Kočka na Titaniku (22x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
7
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (20x)
8
Creepy kočky: Co vlastně chceš?! (19x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top