Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Co dělat s nalitými cecíky po odstavení koťat.


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Andrea G.



Založen: 30.07.2009
Příspěvky: 13

Předmět: Co dělat s nalitými cecíky po odstavení koťat.
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 12:19:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o radu. Pořídili jsme si téměř roční kočičku, koťata sama ještě neměla, ale má falešnou březost, utvořilo se jí mléko a pily od ní u chovatelky koťátka jiné kočičky. Teď má nalité cecíky, ale není, kdo by jí mléko odsál. Nemá je tvrdé, ani horké, jen nalité. Jak se toho zbavit nejlépe bez pomoci veterináře? Pomůže třeba obklad, tvaroh apod.? Děkuji mockrát za radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea G.



Založen: 30.07.2009
Příspěvky: 13

Předmět: Re: Co dělat s nalitými cecíky po odstavení koťat.
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 21:50:20
Odpovědět s citátem

Možná pomůže někomu tento můj příspěvek, když bude potřebovat něčí zkušenost s nalitými cecíky. Vet mi řekl, že dokud je kočička veselá a nemá teplotu, do zánětu by se to zvrhnout nemělo. Nemá se snažit odstříkat, jen přikládat obklady. Dali jsme tomu tedy pár dní, za podmínky, že se žádné potíže nebudou dostavovat. Zkoušeli jsme první dva dny půl hodinové tvarohové obklady, tedy chlazený tvaroh třeba v kapesníku, přes to ještě plenu a jelikož jsem neviděla změnu, vyzkoušela jsem vlahý, lehce octový obklad, na radu známé chovatelky. Po čtyřech dnech, kdy jsme vzhledem k časové tísni obklady dělali 1-2 denně, se snad výsledek dostavuje a mléko se ztrácí. Příjem granulí ani vody jsme nijak výrazně neomezili.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: Co dělat s nalitými cecíky po odstavení koťat.
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 14:35:55
Odpovědět s citátem

Andrea G. napsal:
Možná pomůže někomu tento můj příspěvek, když bude potřebovat něčí zkušenost s nalitými cecíky. Vet mi řekl, že dokud je kočička veselá a nemá teplotu, do zánětu by se to zvrhnout nemělo. Nemá se snažit odstříkat, jen přikládat obklady. Dali jsme tomu tedy pár dní, za podmínky, že se žádné potíže nebudou dostavovat. Zkoušeli jsme první dva dny půl hodinové tvarohové obklady, tedy chlazený tvaroh třeba v kapesníku, přes to ještě plenu a jelikož jsem neviděla změnu, vyzkoušela jsem vlahý, lehce octový obklad, na radu známé chovatelky. Po čtyřech dnech, kdy jsme vzhledem k časové tísni obklady dělali 1-2 denně, se snad výsledek dostavuje a mléko se ztrácí. Příjem granulí ani vody jsme nijak výrazně neomezili.

K zastavení laktace můžete kromě obkladů kočce dávat homeopatii - RICINUM COMMUNIS CH30, 5 kuliček rozpuštěných ve vodě ráno a večer. Ale pozor na sílu CH, musí to být 30, slabší (CH5, CH9) naopak podpoří laktaci.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top