Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

počůraná zeď - pomóóóc


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
zelva



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: počůraná zeď - pomóóóc
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2007 19:00:08
Odpovědět s citátem

Máme kocourka třetí den, je mu 7 měsíců, takže jsme počítali, že zvykání bude chvíli trvat, první noc vylezl a vyčůral se do záchodu i něco málo ochutnal z misky, tak jsme si říkali, že máme vyhráno, po druhém dnu, kdy byl opět pořád zalezlý za sedačkou, jsme bohužel nechali otevřené dveře do dceřina pokoje v patře (byla pryč) a on se jí vyčůral na polštář i přesto, že v záchodku bylo vidět, že ťapkal. Polštář už po druhé peru (poprvé to moc nepomohlo), ale bohužel od polštáře byla mokrá i zeď a to je teda puch v celém pokoji. Prosím poraďťe, čím to zneutralizovat, je to opravdu nepříjemné a vysekávat omítku se nám opravdu nechce a stěhovat si dceru do ložnice taky ne Smile Děkuji moc!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: počůraná zeď - pomóóóc
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 6:58:02
Odpovědět s citátem

7 měsíců je u kocourka věk, kdy by mohl dospívat a značkováním si určit své teritorium. Předpokládám, že kastrovaný není, takže pokud je to opravdu tak strašný puch, tipla bych, že spíš zaznačkoval, než čůral. Čůrání je sice také cítit, ale zaznačkování je puch, který jen tak nevysmrádne a navíc se to může opakovat kdekoliv v bytě.
Na neutralizaci zkuste "cokoliv", ocet, savo, tekutý Ariel ... co Vás napadne, já sama nic na neutralizaci smradu křesla, kam nám Maxíš zaznačkoval, nenašla Rolling Eyes

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MartyCZ



Založen: 29.10.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Značkování
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 12:36:35
Odpovědět s citátem

Jak píše April, je nejvyšší čas na kastraci Evil or Very Mad Problém je, že i kastrovaný kocour může ve značkování pokračovat... Zabránit kocourovi značkovat specifická místa v bytě není snadné, dočetl jsem se, že k očistě označkovaných míst mají dobře sloužit speciální enzymatické čistící prostředky (?). Každopádně důkladná očista je nutná. Značkování je kočičí dorozumívání - signalizace s ostatními kočkami v rámci teritoria.
Ke zmírnění lze použít antagonistickou signalizaci s použitím F3 feromonů (syntetické kočičí tvářové feromony). Existují F3 ve spreji, jimiž by mělo být ošetřováno "osprejované" místo - 2x denně, každý den, dokud se kocour sám nezačne třít tváří o postižené místo. V tomto okamžiku lze se sprejovou aplikací přestat, kocour to bude dělat sám.
Problém může nastat, když kocour mění místo značkování (což je bohužel běžné), tam je účinnější použít F3 ve formě odpařovače, z nějž se feromony uvolňují plošně.
Praktické problémy aplikace F3 - sprejové F3 zatím nejsou na trhu a cena odpařovače (resp.náhradní náplně) není nízká. Jedná se o produkt Feliway firmy Ceva Sante Animale.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: odstraňování zápachu moče a enzymy
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2007 14:09:22
Odpovědět s citátem

Je škoda, že skoro nikde se člověk nedozví jak účinně odstranit zápach moče. Což se mi jeví jako největší problém při chovu koček. Můj koucour mi před kastrací taky "navoněl" na kobercích cca 6 míst, kam střídavě chodil. Samozřejmě chodil také na své wc. V den kastrace jsem náhodně zašla do nějakého "zverimexu" v Brně Líšni a tam koupila za 300 Kč jakýsi americký prostředek s ENZYMY, který se měl nalít na místo, které smrdělo a nechat uschnout. Výslovně tam psali, že musí dojít k promočení celého místa až na zem, a protože máme pod kobercem linoleum nebyl to problém. Od té doby kocour přestal čurat na koberec a chodil jen na záchod. Proto asi je účinný ten Ariel o kterém píše April - obsahuje enzymy, které ten smrad nějak rozštěpí.
Ještě k tomu USA prostředku - mělo to jen tu nevýhodu, že kočičí smrad sice zmizel, ale bylo to v pokoji cítit, jako když se člověk nastříkanej deodorantem hodně zpotí. Nakonec jsme koberce vyměnili.
Bohužel jsem obal vyhodila, protože fakt 1,5 roku žádná loužička. Až teď, kdy měl kocour něco s močovými cestami a cvrkal kde se dalo. A teď i když je zdravý, tak ta místa (samozřejmě pečlivě vyčištěná a zastříkaná Oustem) najde a zase tam čurá Confused .
Tak zkouším všechny rady co jsem kde našla:
- v Brně v nejlepším a drahém "zverimexu" mi prodali za 270 kč FORTANFORMAL - výborně čistí, pění, voní, ale kocour na ta místa chodí znovu; nic jiného mi nenabídli
- ocet nezabírá, čural na stejná místa znovu
- u veterináře mi žádný prostředek nedoporučili
- dnes zkouším tekutý Ariel

Snad to konečně přestane. Pokud ne začnu znovu obcházet všechny obchody a hledat ENZYMATICKÝ PROSTŘEDEK.
Jestli o nějakém víte, prosím napište, už mám rozedřené ruce od neustálého čištění koberců.
Děkuji
Květa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2007 22:40:35
Odpovědět s citátem

ja som pocurane miesta cistila Vanishom na koberce - taky ruzovy sprej - nastriekate, zapeni a poriadne z koberca vytriete. u nas to zaberalo na znackovanie aj na mocenie pri zdravotnych problemoch. sice to dost smrdi, ale len kratko, kym to vyprcha. staci vacsinou vyvetrat. ale nasi nikdy nechodili curat na to iste miesto - neviem, ci to je tym sprejom, alebo nam chceli urobit radost na viacerych miestach Wink
snad to pomoze aj Vam...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2007 16:33:14
Odpovědět s citátem

Tak my máme doma na tyhle "akce" přípravek, který je podobný jako vanish na koberce (taky se napění a pak se jím to místo vydrbe), ale je určený přímo na znečištění způsobená domácími zvířaty. Píšou na něm, že místo desinfikuje, vyčistí a odstraní pachy. Má takovou sladkou vůni, ale ta vyčichne a zdá se mi to ok. Ale musím říct, že koberec, který Bentley chodil ještě jako nevykastrovaný pravidelně navonět, jsem prostě vyhodila (fakt to nešlo), takže tenhle přípravek jsem používala jen na "drobné" nehody. Jmenuje se to Pet stain & odour remover mousse, zn. xanto, koupila jsem ho v hypernově, cena je do 100Kč..
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2007 9:09:50
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:
Tak my máme doma na tyhle "akce" přípravek, který je podobný jako vanish na koberce (taky se napění a pak se jím to místo vydrbe), ale je určený přímo na znečištění způsobená domácími zvířaty. Píšou na něm, že místo desinfikuje, vyčistí a odstraní pachy. Má takovou sladkou vůni, ale ta vyčichne a zdá se mi to ok. Ale musím říct, že koberec, který Bentley chodil ještě jako nevykastrovaný pravidelně navonět, jsem prostě vyhodila (fakt to nešlo), takže tenhle přípravek jsem používala jen na "drobné" nehody. Jmenuje se to Pet stain & odour remover mousse, zn. xanto, koupila jsem ho v hypernově, cena je do 100Kč..


Díky za radu, hned to začnu hledat po obchodech.
Smile
Květa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2007 9:13:54
Odpovědět s citátem

liw napsal:
ja som pocurane miesta cistila Vanishom na koberce - taky ruzovy sprej - nastriekate, zapeni a poriadne z koberca vytriete. u nas to zaberalo na znackovanie aj na mocenie pri zdravotnych problemoch. sice to dost smrdi, ale len kratko, kym to vyprcha. staci vacsinou vyvetrat. ale nasi nikdy nechodili curat na to iste miesto - neviem, ci to je tym sprejom, alebo nam chceli urobit radost na viacerych miestach Wink
snad to pomoze aj Vam...


Vanish na koberce mám doma a nějak jsem na něj úplně zapomněla, možná proto, že před kastrací jsem ho zkoušela, ale bez úspěchu. Tak to zkusím znovu, teď ta moč už tak hrozně nesmrdí.
Děkuji za připomenují Smile
Květa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2007 9:24:30
Odpovědět s citátem

Jinak jsem zapomněla napsat, že je v sytě růžovém obalu, pro ty, co to budou hledat Wink je to celkem veliký balení Smile
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: počůraná zeď
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2007 12:29:52
Odpovědět s citátem

Na moč dobře zabírá LIKVIDÁTOR PACHŮ od ostravské firmy (na jméno se musím podívat doma) mívají na výstavách mají i zásilkový obchod, litrová lahev stojí necelých 400,- mají vůni vanilky a borovice, je to specielně na zvířata, vcelku spolehlivě likviduje jako jeden z mála, který znám. Umělohmotná lahev s ne moc hezkou bílo-hnědou nálepkou, bílá tekutina. Možná si někdo tady vzpomene, jak se jmenuje ta firma.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: počůraná zeď
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2007 12:48:03
Odpovědět s citátem

Tihle?

http://www.alpcz.cz/index.php?page=shop.browse&category_id=4&option=com_virtuemart&Itemid=1
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: počůraná zeď
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2007 16:02:46
Odpovědět s citátem

April napsal:
Tihle?

http://www.alpcz.cz/index.php?page=shop.browse&category_id=4&option=com_virtuemart&Itemid=1



JOJO, to je přesně ono ! Díky April. Dá se to použít ředěné třeba na vytírání nebo přeprání či neředěné přímo na postižené místo. Osvědčilo se mi třeba mimo jiné na praní počůraných pelíšků, které i když člověk vypere normálně v pračce, stejně to z nich cítí a provedou příště zase.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
zelva



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Re: počůraná zeď - pomóóóc
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 20:53:21
Odpovědět s citátem

April napsal:
7 měsíců je u kocourka věk, kdy by mohl dospívat a značkováním si určit své teritorium. Předpokládám, že kastrovaný není, takže pokud je to opravdu tak strašný puch, tipla bych, že spíš zaznačkoval, než čůral. Čůrání je sice také cítit, ale zaznačkování je puch, který jen tak nevysmrádne a navíc se to může opakovat kdekoliv v bytě.
Na neutralizaci zkuste "cokoliv", ocet, savo, tekutý Ariel ... co Vás napadne, já sama nic na neutralizaci smradu křesla, kam nám Maxíš zaznačkoval, nenašla Rolling Eyes

April

tak jsem vyzkoušela postupně chloramin, ocet, savo a přebila to voňavkou a hlavně jsme asi 14 dní natvrdo větrali, dcera tam stejně odmítala spát. Teď to jakž takž vyčuchlo, ale když si sednu na postel tak půl metru od zdi, tak to je cítit pořád, musíme na jaře vymalovat, dcera si otočila hlavu na druhou stranu a už se s tím nějak smířila, ale vůbec ho tam nepouštíme, určitě by si to místo zase našel.Co vím ale fakt přesně, že značkování to nebylo, bylo toho asi tak litr, promočenej celej polštář a od něj ta zeď. Taky to už víckrát nikde neudělal, takže to fakt asi byl nějaký jeho protest po odnětí z domova nebo se bál jít v noci zpět dolů na WC, ještě se nevyznal, ale tomu moc nevěřím. S kastrací zatím čekáme, bude mít rok v březnu, takže dokud nezačne nějak značkovat nebo vyvádět, ráda bych počkala do ledna nebo února. Už se zabydlel, momentálně nejradši spává v šatně pod oblečením, tak snad ho zase něčím nenaštveme a nic mi tam neudělá Laughing Rozhodně až někde uvidím vámi doporučené přípravky pro jistotu je zakoupím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: ach to čůrání
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2009 22:03:37
Odpovědět s citátem

Máme 3létého kastrováneho kocoura do června byl čistotný.V červnu jsme si koupili nový koberec a sedačku a po krátkem čase jsme našli počůrané mista.Mysleli jsme si že je to reakce na změnu,ale kocour začal chodit k dceři do postele a my jsme utikali k veter. mel v moči krystaly.Tak dostal rozpouštěci granule a 3x antibiotika .Nyní má moč čistou ale jeho čůráním k dceři do postele nepřestalo .Jsme z toho zoufálí nedělám nic jiného než že čistíme postel,pereme deky ,ale péřou prošívanou deku budu muset asi dát do čistírny polštář jsem nacpala do pračky ale pach moči odstanit nejde.Máme počůranou i stěnu a to v noci počural i dceru.poradte jak na kocoura ? Musím dodat že máme ještě kocoury dva a tak miska s jidlem na postel nepřipadá v úvahu protože má dietní granule.Začali jsme používat i feromony aby se sklidnil a vše bez vysledku.Postel jsme přikrili igelitem ale on ho odhrnul a vesele počural polštář. prosím o radu jak na umíněného kocura
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: Re: ach to čůrání
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2009 6:54:47
Odpovědět s citátem

Cassi napsal:
Máme 3létého kastrováneho kocoura do června byl čistotný....... Postel jsme přikrili igelitem ale on ho odhrnul a vesele počural polštář. prosím o radu jak na umíněného kocura


Oni kočičáci když si někde zvyknou dělat loužičky, tak se tam rádi vracejí Confused . V jedné chytré knížce (kočičí etoložky) píšou, že kočka musí zapomenout kde to dělala, tj. nepouštějte ho tak měsíc do místnosti, kde to dělá. Mě čurával Nikit po nemoci, i když už byl v pořádku, v koutě v ložnici. Moc ho bavilo, když viděl jak to čistím. V té knížce psali, že nemáme okamžitě reagovat, dělat, že nic, ale pochválit kdykoliv se vyčurá na písku. Dodnes mám na záchodě jeho oblíbené granule a ty dostává, když najdu v písku hromádky, nebo když jde čurat se mnou. A váš kocour má už moč v pořádku? Boj se záněty močových cest je běh na dlouhou trať a už zřejmě nikdy nebudeme mít vyhráno. Já dodnes indikačními papírky kontroluji, jestli nemá vysoké Ph.

Květa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: ach to čůrání
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2009 20:49:31
Odpovědět s citátem

Při posledním odběru moči a jeho kontrole mi vet.říkal že moč má čistou a když jsem mu říkala že ještě pořád chodi mimo zachod tak mu nechal ještě dobrat ty rozpouštěcí granule a máme donést jěště jednou moč .To že je mates hodně umíněný jsme poznali loni.On totiž strašně slaboučko mnouká a přišel na to že když se postaví na zadní ke dveřím od koupeny nebo wc a začne packama škrábat tak k němu někdo doběhne aby ho odehnal a a on začal škrábat ve dvě v noci ,nepomáhany zatarasy,namočené dveře,namočená kočka,..nic až jsme na dveře a jadro museli přidělat koberec pak dal pokoj..než objevil že muže škrábat v ložnici na skřín ,ale to jsem měla připravené malé polštářky a škrábání jsem to po něm hodila a asi i trefila protože toho nechal. Razz .Ale s tím čůráním to je jiné a jsme s toho úplně špatní hlavně dcera je ten smrad už alergická a než jde spát na postel musí nakapat aroma olej aby mohla vůbec usnou.A to věčně čistíme a stříkáme a čistíme ,...však to určitě někteři znáte.myslíte že je šance ten boj vyhrát Laughing nebo kočka zvítězí Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Darya



Založen: 25.01.2009
Příspěvky: 33

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2009 10:10:54
Odpovědět s citátem

Jak už bylo psáno výše, nejjednodušší je nepouštět ho k dceři do pokoje, pokud čurá jen tam. Zřejmě si z toho udělal zvyk a připadá mi, že možná není po psychické stránce úplně v pohodě, pokud se tak vehementně dožaduje pozornosti, jak jste popisovala. Takže je to všechno se vším - nemoc, nějaká duševní nepohoda, zvyk, prolíná se to. Dceřin pokojíček na nějaký čas pro kocourka uzavřete a zkuste se mu víc věnovat, zabavit ho hrou nebo nějakým hlavolamem (třeba jak se dostat k papání v krabičce a tak.), trochu ho vyřádit. No a sledovat i tu moč a pití, struvity bývají často chronický problém...
A ještě k tomu čištění - já jsem musela po zásahu nekastrovaného kocoura vyhodit matraci, moč protekla dovnitř a to skutečně nelze nijak vyčistit. Jinak existují speciální čističe organických skvrn, najdete je ve zverimexech, měla jsem čističe od výrobců Beaphar a Trixie, není to samospasitelné, ale jako první pomoc to jde...pak samozřejmě pořádně vyprat. Používá se hodně i naředěný ocet, funguje zřejmě podobně - rozkládá enzymy. Četla jsem, že normální čističe nejsou příliš funkční, protože právě nefungují na enzymatické bázi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: Re: ach to čůrání
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2009 12:14:20
Odpovědět s citátem

Cassi napsal:
To že je mates hodně umíněný jsme poznali loni.On totiž strašně slaboučko mnouká a přišel na to že když se postaví na zadní ke dveřím od koupeny nebo wc a začne packama škrábat tak k němu někdo doběhne ... (

Na škrábání je lehká pomoc - ostříhat špičky drápků Wink ... ale připomíná mi našeho Nikítka - ten má sice drápky ostříhané, ale škrabe packama na skříň a když ji zapomenu pořádně zavřít, tak to dělá taky pěkný rachot - samozřejmě v noci. Zřejmě si chtějí hrát. Takže toto řeším večerním hraním - tak pět minut se snažím ho přimět k lítání. On déle jak 5 minut nevydrží a pak spíme celou noc. Smile
A to čůrání - jak je starý váš Mates? Uvažujete o kastraci?

Květa a Nikit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: ach to čůrání
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2009 20:23:34
Odpovědět s citátem

Mates má 3roky a je kastrovaný.Kocoury mám ještě dva 4 a 2 leté kastraty,tak si myslim že na hraní a zabavu si ti tři vystačí.Dávala jsem mu znovu moč na vyšetření krystaly už nemá ,ale má pořád zvýšené leukocity a krev v moči.Má to něco jak dráždivy zanět nebo tak nějak to vet.říkal dostali jsme ofloxin 1/4 denně a prý to bude dlouhodobější léčba.Do postele chodí pořád intervaly se prodloužily.Přes den se snažíme pokoj zavírat ,pokud to potvůrka nevystihne že je otevřený a děti ho nezaregistruji v čas.Přes noc májí dveře otevřené ,protože k dceří chodí do postele spat ti druzí dva kočičáci a když jsou dveře zavřené tak na ně škrábou a mnoukají.A pro Matese není problem počůrat postel i když tam dcera spí.Snad se to spraví a on bude zas čistotný jak byl.jen se bojím aby si na to nezvyknul.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2009 8:46:46
Odpovědět s citátem

No, tak to on je nemocný a loužičkama na sebe upozorňuje. Tak mi to dělává i Nikit. Až se uzdraví bude zase všechno v pořádku. Jen to nesmí nikde cítit. Ještě že na to místo nezačali chodit i ostatní kocouři ...
Vydržte a nevzdávejte to, léčba může trvat i čtvrt roku ...

Květa a Nikit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2009 20:12:58
Odpovědět s citátem

můj kocour, chodí hezky do záchodku, nikdy nešel jinam,ale od pátého měsíce se stává, že občas (opravdu jen někdy a nezáleží na tom, jestli má zrovna záchod úplně čistý, nebo je tam něco, co jsem ještě nestihla uklidit) prostě zvedne zadek a počurá zeď. mamka tvrdila že asi značkuje, ale mně na to přijde ještě mladý a taky to nijak zvlášť nesmrdí, jak se říká o značkovací moči...nevím co s tím, opravdu nechci mít doma počůrané zdi...... Confused .....doma se taky nic nezměnila, aby to třeba dělal ze stresu ......
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2010 16:19:37
Odpovědět s citátem

tak to dela porad, asi opravdu znackuje...to jej asi neodnaucim ze?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2010 16:49:17
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
tak to dela porad, asi opravdu znackuje...to jej asi neodnaucim ze?


Značkování se odnaučit nedá. Naopak se to může podle mě naučit a pak to dělat i po kastraci (pokud o ní tedy uvažujete). Na Vašem místě bych se domluvila s veterinářem a zeptala se, jestli už je kocourek na kastraci dostatečně vyvinutý a pokud ano, neváhala bych. Držím palce Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2010 15:29:11
Odpovědět s citátem

o kastraci uvazuji, ale ted jeste ne, vzdyt je mu teprve 7 mesicu Sad
ja vim, ze se ted tvrdi, ze se muzou kastrovat i takhle brzo, ale ja jeste nechci.....vzdyt je to teprve kotatko Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2010 17:43:43
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
.....vzdyt je to teprve kotatko Sad


No když značkuje, tak už je to zdatný puberťák Very Happy znám kocoura, který ráno nic a do večera obchcal celý byt, a jeho taťulda zvládl nakrýt spolubydlící ... a to oba v půl roce věku.

Ono je to subjektivní. Určitě můžete ještě chvíli vyčkat, třeba do osmi, devíti měsíců, ale musíte počítat s častějším úklidem. Pudům prostě nezabráníte.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Kastrace nebo počuraný byt?
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2010 19:18:50
Odpovědět s citátem

My jsme kastrovali v deseti měsících. To už jsem měsíc přikrývala přes den postel igelitem, protože tam čurdil nejraději.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2010 20:12:10
Odpovědět s citátem

ja vim, ale me se do toho nejak nechce takhlebrzo Sad
kdyby cural vsude po byte, tak jde hned, ale on vzdycky poctive stoji v zachodku, ten ma v koupelne, a na zdi je dlazba, tak se to docela dobre uklizi, i proto,, to jeste oddaluju, on to nektery den vubec neudela, nekdy ani cely tyden, a pak nektery den trikrat Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2010 20:20:14
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
ale on vzdycky poctive stoji v zachodku, ten ma v koupelne, a na zdi je dlazba, tak se to docela dobre uklizi,


No tak to bych nekřečovala a koupila záchodek krytý Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Kočky ve znamení Raka (16x)
3
Přinesení (14x)
4
Editorial 19. června 2006 (14x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (13x)
6
Osmnáctá poznávačka vyhlášena (13x)
7
Dívčí - éé - vlastně kočičí čest v ohrožení (12x)
8
Najdi kočku (3) (12x)
9
Egyptská mau (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top