Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Rozmazlený kocourek je delší dobu venku


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 22:33:59
Odpovědět s citátem

Luci, nevím, ale můj Adam coby kastrát rozhodně v hierarchii naší kočkosmečky nestojí nikterak nízko. Ani náhodou. Umí pěkně nabančit oběma kocourům s koulema, a že Baldík je stejně veliký jako Adam. A nedá se. Kolikrát i šarvátky vyvolá-a vyhrává.

A Čuk s Gekem, taky kastráti, jakpak prohánějí ba přímo masí zasloužilou matku Olivku!

Já v té naší smečce nějaká vyloženě podřízená zvířata nepozoruji. I k jídlu se hrnou všichni společně, nikdo nikoho nepronásleduje tak, aby mu nedal prostor k žití, prostě všichni spolu vycházejí-občas se servou, ale je to jen taková kočkovaná, kdy o nic nejde a nikomu se nic nestane.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 23:21:09
Odpovědět s citátem

jirkas555 napsal:
Chcete říct,že po kastraci se jeho choutky vůbec nezmírní Shocked ?Jestli ne a budu ho muset přenaučit na kočku ,,bytovou",tak to bude hodně težké.Kocourka mám od chovatele,který má takovou hezkou malou zahrádku ve Fryštáku-to je taková vesnička.Má tam šopu,ve které má udělaný velký otvor pro kočky a tam se narodil,dokud mi ho nepřivezl,tak byl divoký.Chci říct,že celé dva roky chodil každý den ven za jakéhokoliv počasí a bude to pro něho těžké být zavřený doma.Doufám,že alespoň malinko přestane chtít chodit ven,jinak někde je napsané,že to trvá i dva měsíce.Kdybych to třeba po dvou dnech po kstraci pustil ven,tak se zase zatoulá?Když přišel domů,tak nevypadal nějak hubeně za tu dobu a navíc šel cítit jakkdyby kotlem,nebo nějakým ohněm-bojím se,že ho někdo držel někde zavřeného a on když se tam vrátí,tak ho zase zavřou.Jo ja ještě-když bude zavřený doma,tak nevíte jakou aktivitu mu mám vymyslet Laughing ?Doma jenom spí a žere a pak akorát venku běhá(nebo se max 5 minut honí za laserem).Koupím mu třeba myš a zavřu ho s ní do garáže Rolling Eyes .


Ale vždyt tu říkáme, že jeho choutky - touha jít za kočkou, tedy se toulat kdo ví kde a kdo ví, jak daleko, se kastrací úplně ztratí. Pozor - ne hned! Chvíli trvá, než po kastraci se hormony z těla vyplaví, ztratí. Proto ho rozhodně po kastraci ven nepouštějte, mohl by se zatoulat znovu! Možná to nebude snadné, možná se bude domáhat , že chce ven...ale on neví, jaká nebezpečí venku může potkat.Vy to víte, takže je na vás ho zabavit tak, aby se doma nenudil a ven nechtěl.

S tou myší, no, nevím...nepovažuji to za dobrý nápad.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 23:27:24
Odpovědět s citátem

Živou myš koupila jednou vnučka, když jsem měla ještě jen Adama a Claudia-pusila jsem ji v koupelně, kde se nemá kam schovat, resp. zalézt. Kočky se jí bály Very Happy ! Pomalu jim nabančila malá bílá myška. Přežila to v pohodě a bez sebemenšího pocuchání kožíšku.

Nevím, jak by dopadla dnes, když tu mám koček 9, a z toho 2 kocoury domácí původem z lesa Wink ...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 23:28:42
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Luci, nevím, ale můj Adam coby kastrát rozhodně v hierarchii naší kočkosmečky nestojí nikterak nízko. Ani náhodou. Umí pěkně nabančit oběma kocourům s koulema, a že Baldík je stejně veliký jako Adam. A nedá se. Kolikrát i šarvátky vyvolá-a vyhrává.

A Čuk s Gekem, taky kastráti, jakpak prohánějí ba přímo masí zasloužilou matku Olivku!

Já v té naší smečce nějaká vyloženě podřízená zvířata nepozoruji. I k jídlu se hrnou všichni společně, nikdo nikoho nepronásleduje tak, aby mu nedal prostor k žití, prostě všichni spolu vycházejí-občas se servou, ale je to jen taková kočkovaná, kdy o nic nejde a nikomu se nic nestane.


Táni,

vztahy v uzavřené bytové smečce ( myslím uzavřené určitým počtem členů, ne uzavřené v bytě Very Happy ) budou přece jen odlišné od vztahů ve venkovním společenství kocouřů. V bytové smečce jsou vztahy možná dány i něčím jiným než podněty reprodukčního cyklu a bojem o teritorium. Už to, že bytové kočky mají území společné, nemusí o něj bojovat, nevnímají se jako vetřelci...

V naší smečce je také víceméně rovnováha, pokud se projeví dominance holek, je to dáno spíš povahou než tím, kdo je či není kastrát, přesněji, primárně dominantní je Missy, ač kastrovaná . Občas si vyřizují účty holky mezi sebou a občas se jakési krátké neshody objeví mezi Missy a Piškotem , nikdy to ale není vyložená agrese a trvá to právě jen pár minut.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 23:47:48
Odpovědět s citátem

Mě tu teď každou chvíli vyřvává Claudius, protože Baldík dospěl. Pořád za ním lítá-nos u jeho kulek-a snaží se ho vehementně "nakrývat". A ačkoliv je Baldík o hodně větší, tak mu to trpí. Šíji má rozkousanou jak samice, jak ho "páří". Až se jednoho dne rozhodne, že pánem domu bude on, tak to asi bude mela. Zatím tu buzeraci Klaudýskovi trpí.... I když je to pořádnej kus peterbaldího chlapa Very Happy .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 23:49:55
Odpovědět s citátem

....Hlavně doufám,že to všechno dobře dopadne.Kocourek pojede autem poprvé(nepočítám,když byl jako kotě zavřený v krabici s dírama).Nevíte,za jak dlouho si ho zase můžu vzít?Jako jestli si ho můžu odvést domů hned po operaci,nebo po nějaké době..?
_________________
Jack
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 0:08:33
Odpovědět s citátem

jirkas555 napsal:
....Hlavně doufám,že to všechno dobře dopadne.Kocourek pojede autem poprvé(nepočítám,když byl jako kotě zavřený v krabici s dírama).Nevíte,za jak dlouho si ho zase můžu vzít?Jako jestli si ho můžu odvést domů hned po operaci,nebo po nějaké době..?


Já si pro ně šla asi za hodinu. Brala jsem si je ještě v limbu a probouzeli se mi až doma. To vám řekne veterinář.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 1:43:34
Odpovědět s citátem

[quote="jirkas555"]....Hlavně doufám,že to všechno dobře dopadne.Kocourek pojede autem poprvé(nepočítám,když byl jako kotě zavřený v krabici s dírama).Nevíte,za jak dlouho si ho zase můžu vzít?Jako jestli si ho můžu odvést domů hned po operaci,nebo po nějaké době..?[/quote

Také jsem si pro Matěje šla za hodinu,probudil se až doma(z veteriny nám to trvá 3/4hod),chtělo se mu čůrat,pomohla jsem mu na wc a on opět usnul,večer už byl úplně fit a skákal i do výšek:-).Až ho povezete domů,pořádně ho zabalte,ať neprochladne a doma ho držte také v teple,pokud se pořádně neprobere.Dala jsem mu pouze pít a jíst až pozdě v noci,už měl chudinka hlad Smile


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 11:36:25
Odpovědět s citátem

Byl jsem tam s ním,ale nikdo mi neřekl,že neměl jíst.Ráno snědl nějaké zbytky co měl v misce a na veterině si ho chtěli nechat.Tak je tam teď chudáček zavřený v přepravce od 9:00 do asi 14-15:00 Embarassed .Ale věřím,že je v dobrých rukou Sad ...
_________________
Jack
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 13:14:28
Odpovědět s citátem

jirkas555 napsal:
Byl jsem tam s ním,ale nikdo mi neřekl,že neměl jíst.Ráno snědl nějaké zbytky co měl v misce a na veterině si ho chtěli nechat.Tak je tam teď chudáček zavřený v přepravce od 9:00 do asi 14-15:00 Embarassed .Ale věřím,že je v dobrých rukou Sad ...



Jé to je smůla Crying or Very sad jste nevěděl,že před uspáním(narkozou)se nejí ani nepije?Ale to vám také měl říct veterinář,je podivné,že vás neinformoval.No tak se připravte na to,že kocour po probuzení z narkozy bude pravděpodobně blinkat :cry:Moc přeji kocourkovi,ale i vám,ať to všechno proběhne v pohodě.Chce to hlavně být v klidu a nezmatkovat,dobře to dopadne Smile

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 13:24:11
Odpovědět s citátem

Děkuji,ale myslím,že právě proto aby neblinkal si ho tam nechali.Spíš se bojím,aby si nemyslel,že jsem ho opustil.Chudáček,měl tak vykulené oči a ťukalo mu srdíčko,když jsem ho musel dát do té přepravky Crying or Very sad .Ale okolo 14:00-15:00 by ho už měli kastrovat a já pro něho hned přijedu,nachystal jsem mu kožich,aby mu nebyla zima Smile .Bojím se,aby jim neutekl,ale asi je moc podceňuju,je to zkušená ordinace a už tam operovali několik mých psů. http://www.veterina-lazy.cz/
_________________
Jack
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 14:55:12
Odpovědět s citátem

Pokud mohu ještě něco poradit, nevyndávejte spícího kocourka z přepravky, ještě tak minimálně dvě hodiny po probuzení ho tam nechte. Náš kocourek byl po narkóze úplně mimo a nevěděl kde je a všeho se bál. Na každý zvuk a pohyb reagoval totálním panickým záchvatem. My ho z přepravky vyndali zhruba ty dvě hodiny po probuzení, protože se chuďátko ze spaní počůral a tak nám ho bylo líto. Ale i tak sebou házel při každém nezvyklém zvuku a jak se ještě neudržel na nohách, tak sebou vždy někde praštil. Takže vydržte to a nechte ho v přepravce. Tam je mnohem menší šance, že si nějak ublíží.

Přeji hodně štěstí Vám i kocourkovi a ať to vše proběhne bez problémů Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 11:43:37
Odpovědět s citátem

Kocourek už je vykastrovaný a v pořádku,probudil se asi potom,co se chudák v narkóze počůral.Hýbl pak hlavou,otevřel oči a asi za 10 minut vstal.V chůzi nespadl,ale neměl od toho daleko.Večer pak byl už celkem v pohodě,ale pořád na něm šla vidět únava.V duchu si říkám,jestli jsem nudělal špatně s tou kastrací,protože je teď jakkdyby smutný...Ale vím,že jsem udělal určitě dobře,bude mít klidnější a bezpečnější život.Nebude lozit na cizí zahrady a bůhví kam ještě,protože by na to jednou mohl doplatit-a kastrace tomu zabrání.Pouštěl jsem ho ráno ven,kocour se šel podívat k sousedovy,uviděl jejich starého nevykastrovaného kocoura a hned se vrátil.Jednou mi za to poděkuje Laughing .
_________________
Jack
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 11:46:20
Odpovědět s citátem

jirkas555 napsal:
V duchu si říkám,jestli jsem nudělal špatně s tou kastrací,protože je teď jakkdyby smutný...


se nedivte, že má smutnej kukuč, taky byste druhej den po celkový narkoze zrovna nejuchal Wink

tímhle jsme si prošli všichni, co jsme kastrovali - rozhodnutí, výčitky, když jsme viděli ty nebožátka omámený, a nakonec, troufám si říct, spokojenost pro všechny zúčastněné.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 13:39:44
Odpovědět s citátem

jirkas555 napsal:
Kocourek už je vykastrovaný a v pořádku,probudil se asi potom,co se chudák v narkóze počůral.Hýbl pak hlavou,otevřel oči a asi za 10 minut vstal.V chůzi nespadl,ale neměl od toho daleko.Večer pak byl už celkem v pohodě,ale pořád na něm šla vidět únava.V duchu si říkám,jestli jsem nudělal špatně s tou kastrací,protože je teď jakkdyby smutný...Ale vím,že jsem udělal určitě dobře,bude mít klidnější a bezpečnější život.Nebude lozit na cizí zahrady a bůhví kam ještě,protože by na to jednou mohl doplatit-a kastrace tomu zabrání.Pouštěl jsem ho ráno ven,kocour se šel podívat k sousedovy,uviděl jejich starého nevykastrovaného kocoura a hned se vrátil.Jednou mi za to poděkuje Laughing .



Mám radost,že je vše v pořádku.Kocourovi bude určitě líp jako vykastrovanému.Dobře jste udělal.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 18:56:13
Odpovědět s citátem

jirkas555 napsal:
?Když přišel domů,tak nevypadal nějak hubeně za tu dobu a navíc šel cítit jakkdyby kotlem,nebo nějakým ohněm-bojím se,že ho někdo držel někde zavřeného a on když se tam vrátí,tak ho zase zavřou.Jo ja ještě-když bude zavřený doma,tak nevíte jakou aktivitu mu mám vymyslet Laughing ?Doma jenom spí a žere a pak akorát venku běhá(nebo se max 5 minut honí za laserem).Koupím mu třeba myš a zavřu ho s ní do garáže Rolling Eyes .


Já už bych ho ven nepouštěla. Navíc když usuzujete, že někde týden byl "na bytě", že se někdo staral, příště už by se nemusel vrátit, protože bude krotší, přítulnější a někdo si ho nechá. I když byl dva roky zvyklý ven chodit, podle mě si po kastraci zvykne zůstat uvnitř, takže bych ho raději doma držela i za cenu nějakého toho mňaučení, než se mu úplně srovnají hormony a zklidní se. Když nebude chodit ven vůbec, bude samozřejmě potřeba hlídat stravu, aby nebyl překrmovaný a netloustl. No a zaměstnávat nějakými akčními hrami bude potřeba. Ten laser je dobrý, u nás funguje i házení papírových kuliček nebo hra s třepetalkou, po které dokáže taky hezkou chvíli skákat. A pak vám dám nejoblíbenější místní radu: Pořiďte mu kočičího kamaráda/kamarádku, spolu se vyblbnou nejlíp Very Happy Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (49x)
2
RSS kanály (44x)
3
Kočičí jména (30x)
4
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (26x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (25x)
6
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
7
Předvelikonoční návštěva kavárny U Surinky (23x)
8
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (22x)
9
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top