Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

plastika močových cest


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: plastika močových cest
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 5. 2010 23:00:41
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny ,muj kocour(3r.kastrat) měl loni v letě písek v moč.cestách po diete, 3x vybral antibiotika stále čůral mimo wc a to nepravidelmě to znamena 1-2 dny nic a pak hura do postele.Vet.mi řekl že by to mohl být podrážděný močový měchýř nebo moč.cesty a lékama jsme to upravili ale po pul roce se to začalo znovu opakovat(nepravelně šel do moji postele)utikala jsem tedy ze vzorkem a bylo mi řečeno že hodnoty má v normě jen lehce zvýšená bíkovina (něco že se začíná rozjiždět-asi zánět)tak máme zas antibiotika.A dostali jsme dietni granule-pry udržovací-aby se mu ten písek nebo co se mu to tvoří v moči vyplavoval ven. On je totiž kočičak maleho vzrustu měl to být původně britka,ale proti mé druhému kocourovi je na výšku o 10cm menší a celkově drobný(i vet. si myslel že je to kočka) a proto mě napadlo jestli nemůže mít i močové cesty nějaké užší a jestli by plastika nebyla řešení.Máte s tímto zakrokem někdo někou zkušenost?A na kolik asi přijde taký zakrok.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: Re: plastika močových cest
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2010 0:00:26
Odpovědět s citátem

Dobrý den, nejprve je nutno zjistit v laboratoři - rozborem moče o jaký typ kamenu, či písku se jedná, mnohé jdou rozpustit a pak stav udržovat veterinárními dietami bez nutnosti operace. Plastka tzv. uretrostomie je až konečné řešení, kdy se kocourovi udělá dírka těsně pod zadečkem a tudíž nečůrá penisem a nezasekávají se v něm kamínky...dietní granule však kocour musí jíst stále, i plastika se může ucpat...zákrok obecně stojí 3-6 tisíc plus pooperační péče...
Takže Vám doporučuji zjistit typ kamenu (písku) pak nasadit odpovídající dietu(ale nesmí se začít krmit normálním krmivem - vrátilo by se to... a až při přetrvávajících problémech uvažovat o operaci...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (15x)
2
Přinesení (12x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top