Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Původ kočičích jmen

Fórum: Všehochuť

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kocickalea



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 15

Předmět: Lea
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2008 17:11:55
Odpovědět s citátem

Takže myslím, že já se jmenuju, prostě proto, že mým dvounožkyním se to jméno jaksi líbilo...z útulku jsem si přinesla i jméno Tery, po mamince a to mi také zůstalo, akorát se přesunulo na druhé místo... Smile A ještě mám po mamince jméno (tedy vlastně příjmení) Houžvička.
_________________
kocickalea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2008 19:48:09
Odpovědět s citátem

Náš kočičák se jmenuje Chester podle kocoura z jedné povídky Andrzeje Sapkowského, ale většinou mu říkáme Česťo. A když zlobí, tak lord Chesterfield. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Majole



Založen: 30.12.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Havířov

Předmět: Diesel
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2008 8:42:03
Odpovědět s citátem

Naše kočička se jmenuje Diesel. Nijak to nesouvisí se značkou oblečení, ale s dieselovým motorem. Původně jsme jí říkali jen Micko, ale během pár dnů jsme zjistili, že krásně a hlasitě přede. Někam se schová, není ji vidět, jen slyšet a pořádně. Nejvíc to vynikne v noci když nám chodí po polštáři kolem hlavy. To je pořádný rachot. Tak jsme si říkali, že má asi vevnitř dieselový motor. Odtud jméno Diesel, ale je to slečna tak jí říkáme Dizi, Dizinka nebo jen Di. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: jména
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2008 10:50:28
Odpovědět s citátem

Naše kočičky domácí se jmenovaly (jen co si pamatuji) Mourák (jasné), Mamina (přivedla koťata), Mňaudáma (patřičně vznešená), Noska (bílý flíček na nose, jinak černá), Ptákožrout (žrala kosy, prokazatelně dva chytila před námi), Echolín a Petrolín (dva mimořádně blbí bratři, budiž jim země lehká Smile, takové bačkory, chovali se jako kastráti ještě při plné mužné síle), Černucha, Zrzka, Křivohlavka (přišla s hlavou nakřivo, asi dostala pecku od auta, byla schopná ji točit jen na jednu stranu), další si nevzpomenu. Teď si poprvé v životě pořizuji kocouře s papíry, briťáčka, bude to Fabien, protože od toho jména je spousta různých zdrobnělin, Fabík, Fabínek, Fabo, Fabouš, Fa, Fab... atd. Kdyby byl až z toho dalšího vrhu, asi bych neodolala a byl by Garfield, protože je to červeňáček.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
anetka



Založen: 01.01.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Jesenice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2008 8:21:36
Odpovědět s citátem

NAŠE ČMOUĎATA se jemují matýsek (měl to původně být mat ale všichni mu řikaly matýsek tak proto se takhle jmenuje)
myky(byl původně sís pak mikeš a ztoho sme odvodili zkráceninu myky mikouš atd.) a poslední je čert ( když byl ještě kotě byl hrozne zlobyvý a proto sme mu daly jméno čert)
_________________
Expert na nemoci Čert, Profesionální kaskadér Miky a Profesor přírodních věd Matiáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Berenika



Založen: 21.04.2008
Příspěvky: 7

Předmět: Jmena ...ehm...no proste puvod vice jmen
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2008 19:49:49
Odpovědět s citátem

Mnavku jsem pridala ja byla to kocka me stare mamy a byla hrozne chytra
Swan Boon byl kocor s Crazy Blue a libil jse mi napsali jsme o nej ale uz byl zadanej.Majitelka chov. stanice mnela i kone a psy, takze asi nemnela cas napsat ze je zadany.Sarabi, Sarafina,Mufasa a Simba jsou s Lviho krale:) .Lewis Zane Emma a Rikki jsou se serialu h2o staci pridat vodu.Je to serial o morskych pannach.No a Loreta je normalne domaci kocka.Me sesternky.Ale jinak kdyz pridavame jmena a vy je schvalite mohli by ste k tomu pripsat datum zaslani datum schvaleni a uzivatele ktery je pridal.:)DDD
Berenika
Dekuji kdyz pridate ty data atd.NAPRED DEKUJI Smile)) Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Jak říkáme našemu miláčkovi?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2008 14:44:21
Odpovědět s citátem

Laughing Twisted Evil Náš kocourek sice vůbec nebyl pokřtěný Výr, ale protože moc často dělá ouškama výra, už mu to jméno zůstalo.Možná i proto, že sovy jsou moc chytrá zvířata a to tedy kocour Výr je, stoprocentně!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Rheza



Založen: 05.09.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2008 12:30:49
Odpovědět s citátem

Náš kocour se jmenuje Bruno, jméno nás napadlo úplně náhodně a jednoznačně jsme se na něm s přítelem shodly, ale u kočičky to byl problém. Měly jsme ji už druhý den doma a pořád jsme nevěděly jak se tedy bude jmenovat,...nakonec po tuhých seznamovacích bojích s kocourem, kterého máme o 3 měsíce dýl než ji, dostala jméno Ell Niňa. Brunovi jinak říkáme Brunina, Brunýš nebo třeba Fryštýn ( na kterého překvapivě slyší Very Happy ) a kočičce říkáme oficiálně Nina, ale taky Ninuš, Nindo, Ninuše a sem tam ty malá potvoro Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GreyZ



Založen: 18.01.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Velká Bíteš/Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2008 8:58:38
Odpovědět s citátem

Nikinek - dále taky Niki, Nikouš... jméno se nám líbilo a shodli jsme se na něm všichni
Štulda - Štulinka, Štulišta - od malá se ráda tulí a jméno jsme změkčili přidáním Š
_________________
GreyZ + Nikinek + Štulinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bajula



Založen: 11.12.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Klatovy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 14:24:50
Odpovědět s citátem

tak u nás bydlí: Malá máma (hrozně malinká - už spíš bába), ta přišla se synem Kloučkem (už není), Terezka, Zpěvák - než se k nám nastěhoval, tak nám zpíval v noci pod okny, Beruška, Ája - podle večerníčku, Rozárka (podle moudré sovy ), Berťoch (původně Bertík - poněkud se vypapal) Kráska - prostě je krásná, a teď máme pět dalších nalezených přírůstků od 1 do 3 měsíců - Ferda , Kačka, Perlička - má nádherné oči, Lili - je taková drobounká, a pro kluka ještě jméno nemáme, je to takový černý chlupatý drobeček s bolavýma nožičkama asi ho někdo při tom cpaní do krabice polámal. Čertíka už jsme měli, tak nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 15:39:31
Odpovědět s citátem

bajula napsal:
a pro kluka ještě jméno nemáme, je to takový černý chlupatý drobeček s bolavýma nožičkama asi ho někdo při tom cpaní do krabice polámal. Čertíka už jsme měli, tak nevím.


... pak se takovýmto čerňuškům ještě dává jméno Black (z angl. - černý Smile nebo hezky po česku Sazínek ... a dál už mě nic nenapadá Embarassed . Další návrhy sem určitě jen poprší Wink .
_________________
J. a její společenstvo ...
mňau!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 15:55:09
Odpovědět s citátem

bajula napsal:
tak u nás bydlí: Malá máma (hrozně malinká - už spíš bába), ta přišla se synem Kloučkem (už není), Terezka, Zpěvák - než se k nám nastěhoval, tak nám zpíval v noci pod okny, Beruška, Ája - podle večerníčku, Rozárka (podle moudré sovy ), Berťoch (původně Bertík - poněkud se vypapal) Kráska - prostě je krásná, a teď máme pět dalších nalezených přírůstků od 1 do 3 měsíců - Ferda , Kačka, Perlička - má nádherné oči, Lili - je taková drobounká, a pro kluka ještě jméno nemáme, je to takový černý chlupatý drobeček s bolavýma nožičkama asi ho někdo při tom cpaní do krabice polámal. Čertíka už jsme měli, tak nevím.


My máme černocha pojmenovanýho Uhlík:) No ted se dost zakulatil a je asi největší z naší smečky, tak mu říkáme Uhlajz, Balvánek a Ducánek - krásně se mu spí na bříšku. Jinak k ostatním jménům - Pan Fidorka, to byl jak blesk z čistýho nebe, prostě mě to napadlo a už to Fífovi zůstalo. Mína neboli Jasmínka byla od začátku taková jemná něžná kočička ted by se na ní spíš hodil Tichý nepřítel:o). A Uhlík, Borůvka a Lupínek jsou pojmenovaný podle barev - Lupínek podle cornflaksů:o)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: jména
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 19:31:04
Odpovědět s citátem

Teď jsem čerstvě viděla rezavou kočičku, co se jmenuje Meruňka, moc pěkné jméno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aduska



Založen: 21.09.2008
Příspěvky: 2

Předmět: Popelka
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 17:21:19
Odpovědět s citátem

My vybírali jméno hrozně dlouho, chtěla jsem něco českého, ale na jménu z kalendáře jsme ne neshodli, Micka nám přišla moc obyčejná. Nakonec dostala jméno Popelka, protože má takové popelavé zbarvení. Říkáme jí zkráceně Popča nebo Popina, když zlobí tak Popelnice:) a když je hodná tak Popeluška Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Skubynka



Založen: 17.05.2009
Příspěvky: 30

Předmět: Kde jsme našli jména.
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2009 20:13:37
Odpovědět s citátem

Lakin-ten dostal jméno podle svého času skvělého seriálu pro děti,tuším se jmenoval Alf z Melmeku to byl mimozemšťan a rodina u které našel útočiště měla kocoura no a něj volali Laki(štístko)Alf mu stále vyhrožoval že z něj udělá kočkodžus.Skubynka-to měl být Lakinův kamoš Scuby dubydu no ale když jsme zjistili,že je to holka??Tak je to Skubynka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: Aníííí
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 6. 2009 6:13:46
Odpovědět s citátem

naše číča,se jmenuje..Aní..ikdyž původně to prostě byla jen čičulka..ale mám 2 letého synka a první dny,co jsme malou donesli,jsem mu pořád opakovala,že není na hrANI´...hrANI´ a on z toho za dva dny udělal Aníííí a už jí to zůstalo.... Very Happy Laughing Very Happy
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Jak jsme ho pokřtili a jak mu říkáme...................
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 6. 2009 18:24:22
Odpovědět s citátem

Náš dnes už čtyřletý kocour Valentýn dostal jméno od vnučky. Má tohle jméno zapsané i v očkovacím průkaze, ale každý z členů domácnosti mu říká jinak. Vnučka - Váleček, děda- Valinek, Dcera - Valda a vnuk mu podle častého výrazu a uší říká - Výr. Na zavolání ale příjde jenom mě, pěkně si spolu povykládáme, (umí ve své kočičií řeči dlouhatánské věty)Protože jako nevybouřené mládě dost často zlobil a já na něj vždy křikla "Kočko !",už mu to zůstalo a na toto jméno opravdu slyší. Stačí zavolat, Kočko, přiběhne ke mně a hned se "ptá" o co jde.


)umí ve své kočičí řeči dlouhatánské věty)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2009 10:46:19
Odpovědět s citátem

Služebně starší kocourek Bandík dostal své jméno podle zlatého retrívra Bandity, kterého jsme často potkávali v parku při venčení pejska. Musím říct, že je Bandita nejen jménem, ale i povahou. Druhý kocourek se jmenuje Fíďa. Původně jsem měla za to, že je to kočička. Jelikož byl(a je) pěkně kulatý, tak jsem ho/ ji pojmenovala Fidorka, zkráceně Fíďa. Pak se přišlo na to, že je to kocourek, tak jsme mu dlouho vymýšleli takové mužské jméno, které by se dalo zkrátit na Fíďu, pač jsme si na toto jméno dost zvykli. Nakonec je to Fidel Isidur von Tankstelle. To von Tankstelle proto, že jsme ho našli poblíž benzínové pumpy(von Tankstelle v nem. znamená z Benzínové pumpy) Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2009 9:07:49
Odpovědět s citátem

Svého prvního kocourka jsem pojmenovala po otci mého fantastického kokršpaněla Endyho - Goliáš. Později zkomoleno na Konyáš - Kóňa, Koňďa, Konýsek..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frýda



Založen: 13.07.2010
Příspěvky: 22

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2010 16:22:40
Odpovědět s citátem

U nás byl první kocour venkovní, nekastrovaný, Bobeš. Druhý taky venkovní, nekastrovaný (rvu si za to vlasy, že jsem rodiče nepřemluvila nebo ho tam vlastnoručně neodvezla). Taky Bobeš.
První Bobeš se ztratil a druhý skončil za vesnicí pod koly neznámého auta Crying or Very sad
Pro pořízení domácí kočičky jsme nakonec rodiče uprosili ale pod jednou podmínkou. Bude to kocour a bude se jmenovat Bobeš Very Happy Tohle kočičí jméno má tedy u nás už docela dlouhou historii (ač ze začátku smutnou) a tak se nám na okně rozvaluje Bobeš III. kocourek domácí a kastrovaný Very Happy
A je pravda, že jiné jméno pro kocouře už si nedokážu představit a přijde mi ze všech nejkocouřovatější Embarassed Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (28x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top