Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prosím o radu


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kosheeen



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 12

Předmět: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2010 10:34:17
Odpovědět s citátem

Naší kočičce odtekla včera ráno plodová voda, parkrát se snažila jakoby tlačit ale výsledek nula. Kolem dvou odin ještě jedla, pak už od dvou nic, večer zhruba kolem šesté bylo vidět jakoby koťátko a výsledek že to zmizlo a zbyla jen čirá nědožlutá tekutina, následně jsme jeli na veterinu, kde proběhlo sono a doktorka ji prohlidla prstem. Řekla že je vše v pořádku. A dnes kočička jen polehává a nějak se to s těmi stahy nijak k ničemu nemá, měl někdo nějaký podobný porod??? Jak dlouho se takto dá vydržet, než je jasné že je třeba jet na císař.... Prosím poraďte....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Re: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2010 10:59:35
Odpovědět s citátem

Prehmatala ju veterinárka? Mačiatko môže byť vzpriečené a je potrebné ho nasmerovať v pôrodných cestách. Pred pôrodom odchádza mačke taký hustejší žltkastý hlienový výtok, tzv. hlienová zátka - to je tak cca 20 hodín pred pôrodom, potom by už mala rodiť. Ja by som na vašom mieste asi išla zase buď za tou veterinárkou a dôrazne žiadala, aby ju dobre vyšetrila a prípaden jej dala injekciu na vyvolanie pôrodu alebo za iným vetom. Mačka vyzerá ako? Žerie, pije, pohybuje sa? Nepíšete v ktorom dni tehotenstva je a či sa mačiatka hýbu.
Odpovědět 
Kosheeen



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 12

Předmět: Re: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2010 11:21:45
Odpovědět s citátem

Iva Goli napsal:
Prehmatala ju veterinárka? Mačiatko môže byť vzpriečené a je potrebné ho nasmerovať v pôrodných cestách. Pred pôrodom odchádza mačke taký hustejší žltkastý hlienový výtok, tzv. hlienová zátka - to je tak cca 20 hodín pred pôrodom, potom by už mala rodiť. Ja by som na vašom mieste asi išla zase buď za tou veterinárkou a dôrazne žiadala, aby ju dobre vyšetrila a prípaden jej dala injekciu na vyvolanie pôrodu alebo za iným vetom. Mačka vyzerá ako? Žerie, pije, pohybuje sa? Nepíšete v ktorom dni tehotenstva je a či sa mačiatka hýbu.

Veterinářka ji prohmatal, mela jsem i vysetreni sonografem, mela u kocicky i prst ve vagine, kocicka, se uz spise jen polehava a obcas se napije. Vytok s hlenem měla včra ráno. kocicka je v terminu. mela rodit dle pripusteni dnes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Re: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2010 11:33:18
Odpovědět s citátem

Kedy mám požiadať o pomoc veterinárneho lekára ?

1. Keď mačka tlačí dve hodiny a ešte sa neokotila

2. Ak kotenie prestalo na viac ako dve hodiny a mačka má očividne ešte mačiatko v sebe

3. Ak mačka nedokáže vytlačiť mačiatko z pošvy. Nestrkajte prsty do pošvy mačky.

4. Ak po pôrode silne krváca, alebo vyteká silne zapáchajúci výtok

5. Ak je mačka veľmi spavá, otupená a nezačne žrať do 12 hodín po pôrode

Viac informácií nájdete na nete - dajte do Googlu "porod kočky". Smile Zdá sa, že veterinárka bola dôkladná, tak vám budem držať palce, by bolo všetko v v poriadku

6. Ak je nepokojná a má horúčku
Odpovědět 
Kosheeen



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 12

Předmět: Re: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2010 12:55:34
Odpovědět s citátem

Iva Goli napsal:
Kedy mám požiadať o pomoc veterinárneho lekára ?

1. Keď mačka tlačí dve hodiny a ešte sa neokotila

2. Ak kotenie prestalo na viac ako dve hodiny a mačka má očividne ešte mačiatko v sebe

3. Ak mačka nedokáže vytlačiť mačiatko z pošvy. Nestrkajte prsty do pošvy mačky.

4. Ak po pôrode silne krváca, alebo vyteká silne zapáchajúci výtok

5. Ak je mačka veľmi spavá, otupená a nezačne žrať do 12 hodín po pôrode

Viac informácií nájdete na nete - dajte do Googlu "porod kočky". Smile Zdá sa, že veterinárka bola dôkladná, tak vám budem držať palce, by bolo všetko v v poriadku

6. Ak je nepokojná a má horúčku



Kočička je už na klinice a nebude ani kotátka a rovnou ji udelaji kastraci, protoze toto uz v zivote nechci zazit. Prala jsem si aby privedla na svet novy zivot a misto toho malem prisla o svuj ....

Vsichni si to rozmyslete nez date kocicku pripustit, ja jsem to neudelala
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Re: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2010 13:06:45
Odpovědět s citátem

Čo sa stalo pre pána kráľa?
Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2010 23:05:22
Odpovědět s citátem

Kosheeen napsal:



Kočička je už na klinice a nebude ani kotátka a rovnou ji udelaji kastraci, protoze toto uz v zivote nechci zazit. Prala jsem si aby privedla na svet novy zivot a misto toho malem prisla o svuj ....

Vsichni si to rozmyslete nez date kocicku pripustit, ja jsem to neudelala


Ach bože, to je mi líto, držím kočičce pěsti, aby byla v pořádku. Váš příspěvek čtu teprve teď, myslím, že veterinářka měla konat daleko dříve. Po mých zkušenostech volám veterináře pokud kočička do dvou hodin po odtoku plodové vody neporodí, znamená to, že není vše v pořádku. Někdy stačí srovnat koťátko v porodních cestách, ale když ani to nepomůže, je lepší volit císaře. Mnoho chovatelů se tomu brání, ale včasný řez často zachrání život koťatům a i mamině. Moje jedna kočina měla koťata v jednom děložním rohu, ten měla v těle všelijak zkroucený, takže i když byla podle ultrazvuku koťata dobře nasměrovaná, nebylo co řešit, protože by koťata sama nevytlačila. Podle toho, jak to popisujete, tak je to hodně podobné, i moje měla velice slabé stahy, jen tak jeden stah za hodinu a já bláhová tenkrát čekala téměř celou noc, abych to pak od veterináře pořádně schytala, že jsem měla volat klidně o půlnoci. Byl to můj první porod a hned s takovou zkušeností. Od té doby radši volám zbytečně, než jednou něco prošvihnout.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2010 7:40:37
Odpovědět s citátem

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?p=31948&highlight=#31948

No,já bych řekla že to může být klidně následek toho přemrouskávání.
Je mi to líto, hlavně že máte kočičku v pořádku - ale za blbost se platí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2010 12:37:58
Odpovědět s citátem

Dle mého názoru jste měla jednat daleko dřív. Naprosto nechápu, když už porodní cesty byly otevřené, proč jí vetka nepíchla oxytocin na vyvolání stahů. Já to vidím tak, že to zanedbala a proto to tak dopadlo. My máme čerstvě za sebou porod a bez 2 těchto injekcí by mi kočka neporodila. Takhle máme 3 krásná zdravá peterbadlí koťátka a maminku v pořádku.

Po zkušenostech radši plaším veta zbytečně, než aby má kočka pak měla zásadní problém.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kosheeen



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2010 10:38:45
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Dle mého názoru jste měla jednat daleko dřív. Naprosto nechápu, když už porodní cesty byly otevřené, proč jí vetka nepíchla oxytocin na vyvolání stahů. Já to vidím tak, že to zanedbala a proto to tak dopadlo. My máme čerstvě za sebou porod a bez 2 těchto injekcí by mi kočka neporodila. Takhle máme 3 krásná zdravá peterbadlí koťátka a maminku v pořádku.

Po zkušenostech radši plaším veta zbytečně, než aby má kočka pak měla zásadní problém.


Dnes je kocička, jak po kastraci tak po císari, mam dve kotata, je zhruba treti den po operaci. Zacina uz reagovat na svet ale do pusy neveme krom vody a trosky jogurtu vubec nic. Kocicka mela prevracenou delohu, pry to bylo zpusobene jiz od narozeni. Jen nevim jak kocicku rozjist aby mela silu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: calo-pet
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2010 13:00:08
Odpovědět s citátem

Pokud máte možnost, tak sežeňte calo-pet pastu. Je výživná a jsou tam i vitamíny. Nám se tak podařilo udržovat číču po zpackané kastraci. Hodně se nám také osvědčil nápoj Viyo. Ten oběma hrozně chutná a pokud dělají drahoty s pitím, tak jim ho sem tam také dávám lehce naředěný.
odkaz co to je calopet:
http://www.spokojenypes.cz/vetoquinol-caniviton-aj/calopet-pasta-120g?id=20359

odkaz na info o viyo:
http://www.viyo.com/cz/cats/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2010 22:03:47
Odpovědět s citátem

Kosheeen napsal:
tatiana napsal:
Dle mého názoru jste měla jednat daleko dřív. Naprosto nechápu, když už porodní cesty byly otevřené, proč jí vetka nepíchla oxytocin na vyvolání stahů. Já to vidím tak, že to zanedbala a proto to tak dopadlo. My máme čerstvě za sebou porod a bez 2 těchto injekcí by mi kočka neporodila. Takhle máme 3 krásná zdravá peterbadlí koťátka a maminku v pořádku.

Po zkušenostech radši plaším veta zbytečně, než aby má kočka pak měla zásadní problém.


Dnes je kocička, jak po kastraci tak po císari, mam dve kotata, je zhruba treti den po operaci. Zacina uz reagovat na svet ale do pusy neveme krom vody a trosky jogurtu vubec nic. Kocicka mela prevracenou delohu, pry to bylo zpusobene jiz od narozeni. Jen nevim jak kocicku rozjist aby mela silu


Odpovídám ve vláknu Krmení-z vlastních zkušeností, kdy vše dobře dopadlo-a nebylo to pouze jednou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2010 7:07:18
Odpovědět s citátem

Kosheeen napsal:

Kočička je už na klinice a nebude ani kotátka a rovnou ji udelaji kastraci, protoze toto uz v zivote nechci zazit. Prala jsem si aby privedla na svet novy zivot a misto toho malem prisla o svuj ....

Vsichni si to rozmyslete nez date kocicku pripustit, ja jsem to neudelala


Aha, tak teď jsem z toho teda jelen. Příště si to trošku srovnejte, než napíšete to, co je výše! A všichni odpovědní chovatelé to myslím mají rozmyšleno a hlavně zváženo celkem dobře. Nechat kočku nakrýt bez toho, abych nad tím uvažovala pro mě ztrácí logiku...
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2010 11:31:00
Odpovědět s citátem

Karin, myslím, že tato silná slova nejsou zapotřebí. Kosheen se "vytrestala" sama a popela na hlavě má ažaž. Téměř zázrakem kočička přežila a má dva mrnousky. Tak ať se jim daří.

Kočičku rozjíst určitě Calopetkou, kotěcími granulemi, tvarohem, vařeným kuřecím masem... záleží co řekne veterinář, co smí jíst. Zase aby to jejímu stavu nepřitížilo. Co koťátka? Mají od mámy mléko? Nebo krmíte sama? Držím palce, ať má tenhle příběh šťastný konec. Rady zkušených chovatelů je třeba brát vážně.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2010 14:32:38
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Karin, myslím, že tato silná slova nejsou zapotřebí. Kosheen se "vytrestala" sama a popela na hlavě má ažaž. Téměř zázrakem kočička přežila a má dva mrnousky. Tak ať se jim daří.

Kočičku rozjíst určitě Calopetkou, kotěcími granulemi, tvarohem, vařeným kuřecím masem... záleží co řekne veterinář, co smí jíst. Zase aby to jejímu stavu nepřitížilo. Co koťátka? Mají od mámy mléko? Nebo krmíte sama? Držím palce, ať má tenhle příběh šťastný konec. Rady zkušených chovatelů je třeba brát vážně.


Nemám to moc ve zvyku, ba dokonce se mi tyto reakce ani nelíbí, v tom máte pravdu.
Ale když je v jednom příspěvku to, že nebude kočička ani koťata ještě s výstrahou, ať si to všichni dobře rozmyslíme, protože dotyčná tak neučinila... a pak je najednou obojí (i když téměř zázrakem)...nějak to nechápu. Když nechám krýt kočku, tak přece musím mít rozmyšleno proč ji nechám krýt, kým ji nechám krýt a pak se přece musím připravit na veškeré možné varianty. Nikdo nikdy nezaručí, že vše půjde bez problémů. A když problémy nastanou, přece není čas na to čekat, kdy mi odepíše někdo na fóru, protože může odepsat ihned, ale také nemusí a volám chovatelce nebo někomu, kdo mi pomůže, když mám pocit, že na to sama nestačím a nevím, jak dál. Tímto neodsuzuji fóra, jelikož jsem ráda za to, že jsou!!! Ale rovněž existují situace, kdy je zapotřebí jednat ihned a nečekat. Tohle celé mě naštvalo, protože to považuji za hodně nezodpovědné a odnášejí to pak čičiny.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
4
Rostliny jedovaté pro kočky (20x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (20x)
6
Kočka na Titaniku (20x)
7
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)
8
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (17x)
9
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top